Arondir se ocitá v zajetí, Galadriel a Halbrand objevují legendární království; Elendil dostává nový úkol, Nori čelí následkům. (Prime Video)

v.indruchova

_Tento díl zbytečně nátáhlý, co si pamatuju elfové byly drsné bytosti, tady jsou poněkud ukazování jako dobře vycvičený člověk. Možná je tu Galadriel příliš mladá, ale měla to být moudrá a mocná bytost spíše svými "tvořivými schopnosti". /elfové jsou lehčí a méně hmotní/ Sice jako lidé prvního typu neprokázali odolnost vůči zlu, v tom byli lepší lidé /lidé druhého typu/ protože neměli tak dlouhý život a vrozené tvořivé schopnosti. Lidé byli skvělí bojovnící a svou moc měli hledat postupně a zasloužit si ji, ne ji dostat, tady také nevypadají zrovna šikovně, jako kdyby vše bylo až příliš prorostlé Zlem. Scénárista si občas asi myslí že jsme děti, a servíruje nám chování najivní a hloupé jako bychom jednali dnes. ()

SuperSheep odpad!

Nějakým způsobem ještě nesnesitelnější Galadriel a její hororový slow-mo úsměv. Sauron jí po bráchovi poslal mapu, kde si dají férovku, ale Galadriel to pár set let nedocvaklo.  Psychopatičtí hobiti, co si s tebou budou zpívat, jak nikdo nejde sám a na všechny počkají. Ale jakmile máš potíže, tak tě okamžitě opustí. Komeťák minulou epizodu zlomil voodoo klackem Noriinýmu tatovi nohu. Myslel jsem si, že je to jen další retardovaný střih, ale teď tu sekvenci zopakovali, takže je to fakt. Zlomil mu nohu, aby se jim mohl vetřít do přízně. Pěknej hajzl ten komeťák, mezi těmito hobity bude jako doma.  Všichni neschopní elfíci si orků, zákopů, kácení a kouře nevšimli. Nechali se pochytat a pozabíjet.  Aspoň Halbrand si trochu zalaškoval a na Emu Horvath je hezký pohled (i když už 2 epizody se jen kouká okolo).  Kylo Elendil: The past is dead. Kill it if you have to. ()

Illithune odpad!

Neskutečná katastrofa, kecy absolutně o ničem. Scénář, dialogy a příběh je totální odpad. Herci hrají nepřesvědčivě a bez charakteru (což je také problém toho, jak je scénář napsaný). Seriál se snaží emočně tlačit na pilu. Když umře nějaká z "důležitých postav", je vám to zcela ukradeno, protože ani nevíte, jak se ten či onen týpek jmenoval (dáme slow motion, dramatickou hudbu atd., ale postava měla dohromady screen-time tak 3 minuty). Já se u toho zkrátka děsně nudím. Ačkoliv lore Středozemě celkem znám, nevadí mi různé odklony, přidávání věcí, herecké obsazení (včetně woke culture) atd... Ale když máte rozpočet jak debil a dáte to napsat tomu nejméně kompetentnímu člověku na světě, tak vám z toho vznikne právě ROP. Druhá epizoda byla celkem fajn a doufal jsem ve zlepšení, tenhle zvratek je totálně cringe. ()

brasek

Príbeh sa miestami stal pútavejším, niektoré veci dostávajú aký taký zmysel. Žiaľ stále je to iba hrozná telenovela preplnená balastom. Nemá to ani požadované tempo ani vyrozprávanie deja nie je pútavé. LOTRa si chcem pamätať podľa Tolkienových kníh a filmov od Petra Jacksona, nie podľa tohto seriálu. Preto končím po 3. epizóde. ()

KukulienkaHO

No jednoducho, čo si budeme... Nie je to dobré. Povedal by som, že je to v niektorých ohľadoch vyslovene zlé. Nato, že sa jedná už o 3. epizódu, postavy nezaujmú, príbeh je hlboko nevýrazný, dej ide iba na easter eggoch a peniaze stále nevidieť (akože ten CGI vrk v podobe besnej králiko-čivavy pripomínajúci Eda z Levieho kráľa len podčiarkol celé doterajšie Prstene moci). Stále je priestor na zlepšenie, akurát problém je v tom, že ten seriál sa aspoň pre mňa pocitovo ani len nezačal. ()

Sevprince

Možná jsem zbytečně tvrdý, ono to fakt není špatný. Ale Galadriel, které je 2000 let a chová se jak puberťačka ve srovnání s kýmkoli? Ona je elfka, fakt jí není 18 let. Ta scéna na koni na pláži byla jak z parodie. Skřeti jsou vážně slušní, to musím uznat. Zato vlk vypadá jak ten ze Tří bratří. Je to určitě nadprůměrný fantasy, ale čekám výrazně víc. ()

Mejkby odpad!

Normálně nehodnotim a nekomentuju jednotlivé epizody, ale tady si prostě nemůžu pomoc. Fakt nechápu to hodnocení, to vás tak omamuje ta vizuální stránka? Vždyť je to horší a horší. Jeden malej příklad nekompetentnosti tvůrců... Elendilova první slova ke Galadriel "Elf na mé lodi? Jsem povinen vás dopravit ke svým vladařům."  Vladaři: "Tys sem dotáhnul elfa? Zrádce!!!" a tak to jde dál a dál skoro se všim co se (ne)děje. Jako komedie by to "možná" uspělo... P.S.: Být to jakýkoli jiný fantasy, asi bych dokázal i nějakou hvězdu vytlačit, ale tohle je Tolkien. To jde od srdce!!! P.P.S.: Hobitci jsou opravdu miloušci, taťka si zlomí nohu, tzn. necháme celou jeho rodinou chcípnout v divočině a zapíšem je do knihy. Jo fakt sebou tahaj knihu všech který už takhle nechali za sebou, trošku horor hobitsis ()

MegaBite

Bohužel zatím nejslabší díl. Nic moc nového jsme se nedozvěděli, snad jen, že se objevil nový záporák, který ale ve výsledku je výplodem tvůrců a v předloze ho nenajdeme, zkrátka nudná epizoda. Neříkám, že byla zbytečná, určitě díl obsahuje některé informací, které budou později užitečné, ale za hodinu se toho dalo stihnout mnohem více. Ano, vím, je to seriál, není to film, kde děj musí odsejpat, ale sakra, ten díl má hodinu z níž 30 minut je zbytečná omáčka... Jo a ten vrk na konci byl dost vtipný, i já bych vytvořil lepší vzhled v malování. Zlatí vrci z Pána prstenů a z Hobita. 5/10 ()

rime

Čirá hrůza, ty postavy jsou hrozný, herci zrovna tak,  tohle fakt nemá cenu. Příběh neskutečná patlanina, to je tak když se někdo "vyučí" scénáristou a myslí si, že z něho bude druhý Tolkien a přitom mu nesahá ani po odpadávající kůži na patě. No a to se v minulosti mnozí smáli, že je Hobit a LotR pohádka pro děti. No možná že je, ale napsal ji někdo měl víc znalostí, kreativity, představivosti a inteligence než komplet všichni dohromady co tohle vymysleli. Dneska může bohužel každej patla "tvořit", čert ví na základě čeho probíhá ten výběr, každopádně je to festival průměrnosti a degenerace. ()

Ufololog

Skřeti ok, velmi ok, konečně to vytváří dojem, že jste ve Středozemi .  Wtf pojmy ; Kancléř, kadeti, důstojník ?! - nic takovýho v lóru neexistuje. To považuji přímo za sadistický plivání do tváře Tolkiena. Ten vytvořil svět bez takových poukazů na náš parazitní systém. Nechápu proč to tam tahaj, jestli je to jen překladem českých fanoušků "Sauronova systému", nebo jestli to bylo i v originále s titulky. Působí to mnohem ohavněji, než všechny nepatřičné rasové role. Takhle z toho snad bude za chvíli" tankový prapor" s hierarchií parazitního systému, kde se budou oslavovat cvočky na klopě. Ohavnost!        Dále čím dál víc sveřepá Galadriel v maniodepresi, ze které srší nenávist a touha zlikvidovat všechno související s Morghotem. Chápu. Ale čarodějka Světla a bílé magie nebojuje nenávistí, ale láskou, soucitem i tím světlem, které se snaží probudit ve všech, i těch, kteří proti němu bojují. Ona má temnotu nenávisti likvidovat svou světelností, svým světlem, svou láskou a krásou a nikoliv temnou nenávistí, která je zbraní (nejen) jejího Nepřítele. A  ten její slowly běh na pobřeží moře v Númenoru měl být jako co?! Výraz jak kdyby dupala po hlavách všech,kteří neuznávají nadřazenost lgbt blm ? Chápu fuck lóru, ve jménu amazónu, ale ten její škleb u toho byl zlověstnější, než ten skřetí. Zde vyniklo, že showrunner není režisér, ale retard pobíhající na pódiu s líbívími obrázky, který je řadí zcela nahodile za sebe, tak, aby se to dle jeho mínění mohlo líbit té skupině, kterou preferuje…        Taky jsme se dozvěděli, že ten znak vidličky stačí správně natočit a je to mapa Mordoru. A skřeti norují nejspíš proto, že hledají tu vidličku, která se ve 2.díle vykouřila v meč,takže asi hledají ten skouřený meč.A ten vrk,či vlk,toho si pujčili od Zemana jako rekvizitu z cesty do pravěku,ktero Zeman ani nepoužil ? Začíná to budit dojem,jestli ta lgbthomopedoblm tlupa kolem seriálu tu miliardu na něj ze značný části nerozkradla a nepoužila na mazivo na svoje gejprejtpárty…    Homelesák z meteoritu je stále tak debilní, že neumí ani uhasit papír, který drží v ruce u ohně, takže mu od něj chytne. Ale už dal najevo, že bude táhnout tu cikánskou kolonu dál, protože se naučil říkat "přítel", takže běloch s vymklou nohou, mající za manželku pochopitelně černošku, si může dát voraz, přičemž jejich mongolidní dcerka, alias Frodo s klitorysem, (snad), tím vyžehlí svůj průser, že dementoj z meteoritu dala mapy vrchního afrohobita na podpal. A ta chluponoží "kniha mrtvých" je hodně morbidní bizár … Númenor vypadá dost dobře.     Takže, vizuál lokací, atd. ; 5* Herecké výkony ; 1* - za snahu,  dialogy ; 1,38*... Víc mě nenapadá, protože souvislost s knihami je pouze v názvu lokací a jménech některých postav. Kdyby byl problém pro tvůrce, s natáčením druhé série rád pomohu, ale po svém, maximálně po pítrujacksonovsku. ()

keeinka

Mám pocit, že tohle je pro mě zatím nejslabší epizoda. A asi je to tím, že už jsme ve třetím díle a já mám pocit, že jsme se pořád nikam neposunuli a už začínám být netrpělivá. Númenor je překrásný a úplně mrtvý, není tam pro mě žádný uvěřitelný tepající život. Velká škoda! Stejně tak je to po kostýmové stránce opět promarněná příležitost. V Númenoru měli jít tvůrci all in, ale jsou z toho jen kostýmy ala antika a to je obrovská nuda. Příběh Harfootů mě spíše nudí, linka kolem Galadriel mě začíná lehce iritovat. Na to, že jsem díl dokoukala před půl hodinou, mám problém si vzpomenout, co se v něm vlastně stalo, protože toho mnoho nebylo. Nejde mi ani tak o akční scény - chybí mi napětí, zajímavý příběh a postavy, na kterých mi bude záležet. Co mě ale přijemně překvapilo, byla scéna elfové vs orkové - tady mi poprvé záleželo na tom, jak to dopadne... ()

VVS

Ohromná míra patosu, prázdných gest a trapných póz společně s nestydatým kopírováním scén z původní filmové trilogie mohou za to, že nemám absolutně chuť pustit si další díl. Zpomalené záběry jízdy po pláži jako dokonalé přenesení červené knihovny na filmové plátno, zpomalená scéna umírajícího elfského velitele bezostyšně kopírující scénu Boromirovy smrti a odkrytí pozadí hlavního lidského hrdiny, které téměř dokonale kopíruje to Aragornovo pro mě byly poslední tři hřebíčky do rakve tohoto seriálu. ()

DarkViper

Pro mě nejhorší díl, za celou dobu se nic nestane, Galadriel je jak kdyby si něco střelila a chová se jako urkutná píča. Za celý díl je nejzajímavější pouze kouzelník z hvězd, všechno ostatní  totálně v prdeli... vykrádčka z pána prstenů kdy Boromir umřel.... to bylo teda tak ubohý... bože kdyby bylo víc kvalitní produkce ani bych nepokračoval v promítání... ale je to bída, buzny, černoši geyové a lezby musí být na denním pořádku a musíte nám to cpát palcem do tlamy, katastrofa zatím tak dvě postavy sympatické zbytek Hollywood odpad. ()

gonzo

To je poprvé, co mi to fakt nesedlo. Už i já jsem si přiznal, že mi představitelka Galadriel dost nesedí a vlastně se těším, až každá scéna s ní skončí. Ale možná je to jen tím, jak je ta postava napsaná. Až zmoudří, nabyde pokory a přestane se tvářit jako věčně nas*aná Michelle Rodriguez, bude líp. Dialogy drhnou. Vlastně ne. Vlastně jen tak protečou, aniž by něco zanechali. Co vlastně vadí královně Númenoru? Co řešila Isildurova ségra? Co chtěli Númers guys po Halbrandovi? Mohl bych si to pustit znova a třeba bych pochopil a nějak by to rezonovalo, ale díky, na to fakt náladu nemám. Zrovna jsem viděl sezónu Sandmana a chvíli předtím Midnight Mass a chvíli předtím Saula a nějakou dobu předtím Game of Thrones, takže mám větší očekávání, což ale LotRa neomlouvá. Jen efekty nás holt neopijou. Baví mě však linka s černým elfem. Sorry, za tohle příliš pigmentově orientované pojmenování, ale neumím si zapamatovat jeho jméno. Divácky se účastnit brutální, nesvaté a zkažené transformace jižních krajin do vyprahlého Mordoru je fascinující a depresivní. Skřeti mají výborný design a sednul mi i vykulený Vrrk. Naopak bych se obešel bez brutality (skřeti, Harant, teda Halbrand), která mi takto expresivně zobrazená k LotRovi nesedí, ale jde asi jen o zvyk. Těším se na další díl, snad se to zase zvedne. Bude Adar strejček Benjen? ()

tata22

Myslím, že zde uváděné negativní komentáře a slabé hodnocení plynou zejména z velkého očekávání a nároků, který diváci , a snad i oprávněně mají. Těch dějových linek je tam hodně, trochu se to táhne a člověk se v tom pomalu začíná ztrácet. Ale jinak se mi to líbí a jsem spokojen. Atmosféra dobrá, kostýmy dobré, jen ti herci jsou nějak málo charismatičtí. Ale to je bída většiny seriálů z poslední doby. Nicméně, pokud se vrátím na začátek mého hodnocení - pak se ptám? S čím to srovnáváte, že dáváte tak nízké hodnocení a tolik kritizujete? Vždyť není prakticky na co se dívat v seriálovém světě, proti tomuhle je vše ostatní naprosto zoufalé. Jasně, že většinou hrají roli peníze a tady se s nimi nešetřilo, jen na herce nezbylo. To ostatní seriály mají smůlu na rozpočet a pak to tak dopadá. Takže neskuhrejte a buďte rádi, že máme aspoň tohle... :-) ()