Galadriel nachází nového spojence, Elrond naráží na chladné přijetí u starého přítele, Nori se snaží pomoct Cizinci, Arondir hledá odpovědi a Bronwyn varuje svůj lid před hrozbou. (Prime Video)

Ufololog

Tak teď teda nevím. Vsuvka Galadriel na voru s dalším vymyšleným je něco zcela mimo knihy. Možná tím chtěli po svým - protože na to neměli práva zobrazit  to, že se Galadriel  odmítla vrátit do Valinoru,což bylo v prvním věku a rozhodně ne takhle...  Další cosi zcela mimo - bezďák z meteoritu, neumí mluvit, nepálí ho oheň, umí v nějakým amoku ohýbat stromy, zesílit vítr - takový dramatický bububu, ale jinak se chová jako předávkovaný uprchlý chovanec z Kosmonos. Jestli to má být Gandalf - protože později vlastnil Naryu, Prsten ohně, tak potěš koště, nehledě k tomu, že čarodějové přišli do Středozemě kolem roku 1000 třetího věku a temnotě propadli všichni kromě Gandalfa a Radagasta. Takže dělat z něj takovýho idiota je nedůstojné... Potom nastoupili na scénu skřeti, vlastně zatím jen jeden, ale podle toho jak norují a likvidují vesnice tím, že je totálně podhrabou jak krtci, ale sakra rychlý. Tak žili hlavně v temnotách podzemí, ale... Hrůzu budící oholená černá trpaslice, další zcela vymyšlená v rámci BLM protlaku, mě k mému údivu nijak zvlášť nesrala, ona ten pobyt v Khazad Dum snad i zpestřila a oživila - ano jsem taky téměř vyděšen, že to sem píšu...  Ale fakt teda nevím kam to chtěj směřovat, navíc když Bayona udělal jen první 2 díly. Čtenáři Tolkiena, jestli nechtěj trpět, tak lepší na to nekoukat, nebo zcela vypustit z hlavy všechny své představy o tom co kdy četli od Tolkiena. Což je problém, protože když se na to dívají čtenáři, tak hlavně kuli tomu, aby viděli, jak je to zas zavede do světa Tolkiena, nakolik se to bude shodovat s jejich představami o světě Středozemě a ne nakolik je to z toho světa bude odvádět. Lze to asi částečně omluvit tím, že o druhém věku v dodatcích  návratu krále toho je minimum. Ale o Númenoru toho Tolkien už napsal dost a hodně podrobně. A Númenor už se nejspíš ukáže ve třetím díle, soudě dle konce tohoto. Takže tam už pro čtenáře bude hodně co srovnávat, i když už teď vědí, že Galadriel tam nikdy nebyla, Tar Miriel byla bílá a k sňatku byla donucená Ar Pharazõnem, aby se on stal králem, posledním králem Númenoru, nikoli ona...  No, nechme se - snad - překvapit dalším dílem, uvidíme... ()

vzdyo111

Je to určitě lepší, než jsem se obával. Vytknout by se toho dalo jistě mnoho, za mě zejména tendence seriálu být tak trochu jako každý obdobný současný film/ seriál z Hollywoodské produkce, kde se míří na marketingově osvědčené scénáristické prvky. Tohle nivelizování aktuální produkce mi leze krkem a u Pána prstenů to i trochu bolí, no. Zároveň je v tom ale i dost kvality, počínaje obsazením některých postav (Elrond, Durin, Nori), přes vykreslení některých ras (zejm. Chluponozi) až po místy vydařené dialogy. Vnímám kritiku Amazonu za tu více či méně výrazné odklony od kánonu, a ne vždy to lze obhájit nedostatečnými právy. Co se týče černých elfů, netrápí mě to - chápu, že ve smyslu ortodoxie kánonu to ledaskoho dráždí, ale ta zuřivost, se kterou se někteří vymezují právě vůči tomuto bodu je smrdět rasismem na sto honů - tzn. vznešená a moudrá bytost zkrátka dle některých nemůže být černá. ()

VVS

Chápu, že bez značky Pán prstenů by byl už teď seriál odepsanej, zatímco s ní se najde dost lidí, co alespoň první sérii dokoukají do konce s nadějí, že zažijí něco co se alespoň blíží původní filmové trilogii. Čekal bych ale, že když už Amazon za práva zaplatil 250 milionů dolarů, tak je využije na maximum. Zatím to vypadá, že se platilo jen za jméno "Pán prstenů" a jména několika málo postav. Vše ostatní působí jako generické fantasy, které nestojí na propracovaném světě, mytologii, nebo jazyce ,ale jen na současných trendech v USA a hromadě peněz, která k mému údivu nestačila na to, aby se tvůrci vyvarovali lacině působícího CGI a dráždivé nelogičnosti kulis a kostýmů. ()

rime

Celkově slabé, nezachrání to ani trpaslíci.  Seriál není kontroverzní, je jenom nudnej. Nemá dobrý herce, ani scénář, ani režiséry. Jak se říká z hovna bič neupleteš a poslední dobou se používá pouze tento materiál. Mimochodem ti hobiti mě nezdravě připomínají čerty z Troškových pohádek, to teda není vůbec dobrý znamení. ()

Muttinka

No nevím. Dám tomu šanci až do konce, ale zatím mě to nijak zvlášť nebaví. Vizuálně je to sice hezké, ale dějově mi to přijde slabší. Z postav jsem ještě nenašla oblíbence. Mladší verze Galadriel mi trochu leze na nervy. Co se týče herců s černou pletí. No. Hold je taková doba, kdy tam prostě musí být. Co mi tam chybí je elfská řeč. Všichni mluví anglicky a jenom občas prohodí par slov v jiné řeči. A elfové s krátkými vlasy? Na to si pomalu zvykám. No uvidíme. ()

everything

Bléé proč se to jmenuje Pán prstenů?? Když to neviděli ni z vlaku :-D Koukám se na lépe produkovanou xenu? :-D Gelebrambor chudák dopad... Nedělal tak náhodou dveře do Morie? No škoda velká škoda, že se to nejmenuje jinak. Je to dobrý seriál, ale hodně špatný pán prstenů. ()

Cr3sh

Je strašně smutný, že ten seriál vůbec netrpí ani černým Elfem, ani černým Trpaslíkem, ale tím, že je to nudný jako prase. Vizuál krásnej, hudba výborná, ale Galadriel má výrazů jak Ben Affleck a dialogy to je úplně bolest je poslouchat. Takže pokud tohle někdo hází na rasovou korektnost tak by o tom měl popřemýšlet, protože kdyby to byl jediný problém toho seriálu tak je vlastně nakonec fakt dobrej. ()

keeinka

Spád je pořád bolavé místo série. Zaujala mě ale linka mezi Elrodem a Durinem. Jinak je to po herecké stránce porád slabší. Začíná se projevovat, že tu není žádné pořadné jméno, které by sérii táhlo. Jedna věc jsou neokoukané tváře a druhá nezkušené. Postavy mají nepřijemnou tendenci popisovat, co stejně vidíme, a chovat se nelogicky. Khazad-dum je impozantní a dolů ho táhnou jen záběry z dálky. ()

Mukade

Od zhruba polky dielu som začal preskakovať nudné pasáže - nebavia ma Trpaslíci ani Harfooti či ako sa volajú....................... Po dosledovaní dielu potvrdzujem že najlepšie čo môže s týmto seriálom ten čo ho to ktovieko nebaví urobiť je, preskakovať nudné úseky, ha. Tým spôsobom sa to stane znesiteľné a sledovateľné ((: ()

FildasCZ odpad!

Po prvním nudném dílu nastupuje o něco svižnější druhý díl. Ovšem vůbec mě to nepřesvědčilo v nějaké naděje, že se to zlepší. Je fakt, že tam byla snad jedna vtipná věta a děkuji Amazonu, že lze vidět seriál i v jinačích jazycích. A upřímně český dabing je pěkný paskvil.  S  dabingem bych to snad ani nedokoukal. A to mě v Hobitovi nějak nevadilo, ale tady ? Tady je to bleeee. Nejvíc mě dostali Poláci těm to tam od vypravuje nějaký týpek. Angličtina je v pohodě i jiné jazyky, jako Francouzština či Španělština, ale ta mi tam nepřišla moc přirozená. ()