Galadriel se obává návratu dávného zla, Arondir učiní znepokojivý objev, Elrond dostává nový úkol a Nori poruší nejdéle dodržované pravidlo mezi Chluponohy. (Prime Video)

keeinka

ROP mají dvě velké výhody - neuvěřitelně bohatý Tolkienův svět a ještě neuvěřitelnější rozpočet. To je důvod k velkým očekáváním, které pro mě zatím vyznívají naprázdno. Bylo to řečeno už tisíckrát ale ano, vizuál vypadá dobře a kamera je podle mě hodně slušná. I když některé záběry trvají sebepožitkářsky déle než je nutné, je příjemné vidět zase Středozem. Především dlouhých pohledů bylo na můj vkus moc a to má nejspíš i souvislost s tím, jak mi první díl připadal těžkopádný - v prvním 5 minutách je koncentrováno děje na celou sérii, ale zbytek dílu se tak nějak vleče. Chápu. Musíme představit hrdiny a rozjet všechny dějové linky. A představovat hrdiny je potřeba, protože Galadriel ani Elronda bych bez pomoci nepoznala. Nejen kvůli zevnějšku - ano, překvapivě tu nehraje ani Hugo ani Cate - ale ani charakterově. Přiznávám, že mě mrzí, že moje oblíbená postava tu navzdory svému charakteru mavá mečem a má jakousi sauronovskou obsesi, která na mě zatím působí nelogicky a přihlouple. Další díly snad napraví nedostatky, kvůli kterým mi není dáno si Středozem uživat: problém s akcí a spádem obecně, lehce topornější dialogy a s tím související nepřesvědčivé herecké podání vlastně všech herců bez výjimky a v neposledni řadě velmi nenákladně vypadající kostýmy. To je pro mě velké zklamání. Vypadá to, že high elfové nenosí nic jiného, než lehounké (a sakra průsvitné) noční košilky zcela bez nápadu. Nic nenasvědčuje tomu, že jsou to jakési nadbytosti, ze kterých vyzařuje moudrost a vzešenost. Snad se ještě dočkám. Zatím je to přesný průměr, který mě ještě nedokázal zaujmout a nadchnout pro díly následující. ()

MartinSTFC odpad!

Po půl hodině jsem to musel vypnout, protože se na to nedalo koukat. Jsem fanouškem LotR série a Patera Jacksona, nicméně toto nemá s Pánem prstenu nic společného, kromě názvu. A na co jsem opravdu silně alergický je, když se tvůrci snaží za každou cenu propagovat menšiny a různé equality hnutí a navíc ještě tak okatě a kýčovitě. Politika prostě do kinematografie nepatří a akorát to ničí celkový dojem, což je bohužel v poslední době problém většiny nových filmů a seriálů ze západní produkce. Ale chápu, bez toho by většině tvůrců nebylo ani umožněno své snímky zveřejnit. Pokud toto přejdu, tak první díl této série, byl zcela o ničem. Bez děje, dialogy byly plytké a nezáživné, postavy nesympatické a bez života. To je tak, když se někdo snaží dělat politicky a genderově korektní "umění", ale zapomene u toho na fakt, že točí film, který by měl mít příběh a ne reklamní spot pro politickou stranu. Jedno velké zklamání, tento díl již nikdy nedokoukám a další si logicky ani pouštět nebudu. Naprostá dehonestace této úchvatné ságy. ()

Thalin

Tenhle seriál jsem se rozhodla brát úplně samostatně a neřešit, jak moc odpovídá světu od Tolkiena. Abych se na to vůbec mohla dívat. Jako fantasy svět to docela funguje. Ale když mám brát v potaz okolnosti ze světa pána prstenů, tak mi to prostě nesedí. Celé to působí hrozně pohádkově. Na to, kolik do toho vrazili peněz, mám z toho pocit, jako bych se dívala na nezávislý díl Narnie. Chybí tomu určitá surovost.  Pomalu se to rozjíždí a plácá se to ode zdi ke zdi a marně jsem tam hledala nějakou sympatičtější postavu. Za mě průměrná nuda. Mělo to zkrátka obrovskou reklamu a nesplnilo to očekávání. Aspoň moje ne. |Přijde mi, že se to jen snaží splnit všechny dnešní kvóty, nacpat to co nejvíc efekty a narvat do toho co nejvíc prachů v naději, že to bude fungovat už samo. Je spousta jiných seriálů, do kterých se nevrazilo tolik, efekty spíš šetří a výsledek je mnohem uspokojivější a uvěřitelnější než tohle. ()

Jansuper

Já sem Teda docela zklamán, začátek byl fakt dobrý, ale pak je to takové nějaké prázdné lyrické, bez emocí, bez napětí, pak tu naši hrdinové furt jen kecají a něco furt řeší, ale mě skoro nezajímalo co řeší, já se u toho docela nudil, trilogie Peter Jacksona miluju a změnil sem i názor dost k lepšímu když sem viděli trilogii pán prstenů znovu a plánuji smazat své recenze na pana prstenů ale tohle je teda jako zatím slabý, navíc je to jen takové lyrické kecání ve fantasy světě kde se skoro nic neděje, postavy mi nepřišli moc zajímavé, no sem zvědav na pokračování a jak to dopadne a co se tam bude dít eště, zatím tomu dávám šanci, jinak jak říkám začátek byl dobrý, kamera je výborná, lokace sou velmi zajímavé, a jako triky a efekty byly dobrý i když jich tam bylo naprosté minimum ()

Matt_D_

Dvě hvězdy za pěkné scenérie, hudbu a efekty, jinak nic moc. Kostýmy jsou divný, stejně tak i herci. Celý příběh na mě působí dost uměle a nijak mě nestrhnul. Nemám ani chuť si hned pustit další díl. Herecké výkony připomínají spíš nějakou celotáborovou hru než jeden z nejdražších seriálů všech dob. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál... ()

Alterpsyche

Není to vůbec špatný, jak se nás mnozí škarohlídi snaží přesvědčit, ale není to ani naprosto úžasný, jak to prezentují jejich odpůrci. Úvodní prolog a následné hledání je fakt na úrovni. Pak to ale ztrácí na tempu a atraktivitě. Je to ale pochopitelné, nesledujeme ucelený příběh jednoho či dvou hrdinů jako ve Společenstvu, ale několik různých národů prostřednictvím mnoha postav, které spolu (zatím) nijak neinteragují. Tvůrci mají před sebou spoustu práce s vykreslením tak komplexního světa v pouhých osmi dílech, byť hodinových. O level výš než původní GoT, o level níž než Společenstvo. Zatím opatrné 4*. ()

FildasCZ odpad!

Viděl jsem premiéru hned ráno ve 3 hodiny a ani v 6 hodin nešla dát recenze , tak tedy ted. No upřímně jestli jeden díl stál pes 50 milionu dolaru, tak at raději příště nic nedělají.  Amazon na co šáhne to zničí. Nedoporučuji srovnávat s pánem prstenu ten má vše, co tohle nemá. Četl jsem falešné recenze ještě před uvedením premiéry očividně nějaké placené a nejsem sám, co si toho všiml v zahraničí, ale nechce se mi veřit, že i světový kritici by se nechali podplatit, ale kdo ví. Celé to působí uměle.  Není tam vůbec žádné srdce jen prachy, prachy. První díl byl neskutečný táhlý, ale neskutečně. Bratr to hodnotil slabým průměrem. A já bohužel nejsem fanda tohohle, co si. Lidé vychvalovali z většiny , jak to vypadalo. Defakto jsem se nesetkal s nějakou konstruktivní kritikou ani plusu ani mínusu, kdy člověk má načteno a celé tomu rozumí. Já jsem nečetl a nemám takovou kapacitu, abych řek, co vše bylo a nebylo špatně, ale jako díváka mě to dokonale otrávilo. Upřímně jsem zvědav, kdy tam bude nějaká pořádná bitva, a nebo něco, kdy si člověk řekne jo, tak tohle jsem chtěl vidět. Fanouškové na redditu mě usměrnili tohle je Tolkien tady žádné velkolepé bitvy nečekej. Zaklínače z křesla nenáviděných seriálů vyměňuje pán prstenu peníze chceme jen peníze. A to jsem si říkal, že mi bude dělat problém ta cenzura a korektnost no, tak ani ne. Spíš to, jak to vypadá, a co se tam neděje. Jediná obrana je, že údajně takhle to má vypadat a že takhle by to udělal i Tolkien. Nečetl jsem ho jen něco podobného, ale údajně je to mdlé a táhlé a často špatně srozumitelné, ale co si budeme povídat. Seriály mají být, aby diváka chytly a nebo odradily. ()

Steparu

BYl jsem z těch co se zastávali Prstenů moci. Říkal jsem že nelze hodnotit před finálním dílem. A to tu teď máme. A za mne. Not bad. Čistokrevný Tolkien to není, ale také mu to není tak moc vzdálené. Jen těm elfům mohli dát aspoň paruky. Nu, držím palce. A popravdě, pokud se odprstíte od toho srovnávat to s Jacksonem a bude na to koukat jako příběh inspirován světem Tolkiena pak si to dle mého užije. ()

Ecthelion

Skvělý prolog, záběr na Valimar, stromy Laurelin a Telperion a jejich zničení, jsou epické. Následuje cesta Eldar do Středozemě (1. Věk), kde na mapě naprosto nepochopitelně chybí Beleriand, co by dějiště epických Beleriandských válek, který byl po Válce hněvu zničen a propadl se do moře (po roce 587 1. Věku). Teprve potom na začátku 2. Věku vzniká Lindon a o něco později Eregion. Další záběr na nějakou bitvu, tipuji Dagor Bragollach (Bitva náhlého plamene) nebo Nirnaeth Arnoediad (Bitva nespočetných slz), jenže těchto bitev se neúčastnili létající draci, ti se objevili až v poslední (Válka hněvu či jinak Velká bitva). Nirnaeth se mimochodem neúčastnil ani bratr Galadriel Finrod Felagund, který byl v té době již mrtvý. Samotná postava Galadriel, co by vdaná (za Celeborna) dospělá žena oplývající moudrostí, věšteckými a magickými schopnostmi, je zde vyobrazena jako jakási bojovnice Xena, tak trochu v těsně postpubertálním věku. To se tedy sakra vůbec nepovedlo. Velekrál Noldor Ereinion Gil-galad působí docela v pohodě, tedy až na to, že své tetě Galadriel "nařizuje" návrat do Valinoru, to je v Tolkienově světě reálně nesmysl. Nakonec nejlépe působí Elrond a Celebrimbor. Dějové linky celkově jsou docela zajímavé, ale s žádným z hrdinů se na rozdíl od Jacksonovy trilogie nejsem schopen nějak ztotožnit, snad jedině Elrond je tak trochu výjimkou. Strach jsem měl z angažování herců s tmavší pletí, protože to neodpovídá dílu J. R. R. T., nicméně to kupodivu nepůsobí nijak rušivě, osoby do děje docela zapadly. Nejspíš to bude i tím, že seriál má mnohem větší nedostatky - výše uvedené dějové a časové nesrovnalosti, táhnoucí se děj s hluchými místy, ploché charaktery postav apod. Uvidíme co bude dál. Jako skalní fanoušek Tolkiena bych tento seriál poslal do ........, nicméně zvědavost zvítězí. Odpad si z mého pohledu tento seriál nezaslouží, ty investované peníze tam jsou vidět, kostýmy, prostředí atd. jsou skvělé, ale z Tolkienova světa za ty peníze šlo vytáhnout mnohem, mnohem více. Jako fantasy skvělé, jako zpracování určité části Silmarillionu, konkrétně Akallabeth, bída. Zatím opatrné 3*, snad se zlepší s příchodem Saurona do děje a nějakou tou bitvou. ()

guasimodo

Tolkien se obrací v hrobě... Proč se v dnešní době musí do všechno cpát politika?? Přijde doba kdy se natočí film o Ježíši který bude afro nebo transgender.. A když tohle vše pominu a nemělo to nic společného s pánem prstenů tak fajn bylo by to na čtyři hvězdy. Takhle je to prznění klasiky.. ()

Oup

Je veľmi skoro niečo hodnotiť, prvé časti bývajú vždy rozporuplné. Zatiaľ zhodnotí iba povrchné veci. Úžasný vizuál, skvelé audio, nádherné scenérie, charaktery postáv majú zaujímavé aspokty vidiac hneď od začiatku. Teším sa na ďalšie časti a uvidíme, čo za tie peniaze urobili. ()

ChuckOnly odpad!

kdyby to bylo nějaké nové univerzum možná by to bylo na jednu hvězdičku, takto ovšem odpad za tuto korporátní bastardizovanou primitivní parodii na Tolkiena s naprosto brakovými herci, otřesným dialogy, woke levicovou propagandou a tupounkou akcí.... toto je poslední věc kterou by si Tolkien oddaný křesťan, lingvista a patriot, který už za života nesnášel způsob jakým lidé překrucují jeho dílo přál. ()

Incanus

Čekal bych od seriálu, který se volně inspiruje v díle Johna Ronalda Reuela Tolkiena alespoň nějakou kohezi, jasnou dějovou strukturu, tady obojí schází. Jsou zde určité elementy, které jsou dechberoucí - záblesky na bitvu z (pravděpodobně) Prvního věku, elfské město Lindon a nesmím zapomenout na Valinor a Telperion s Laurelinem. Příběh dostává na frak tam, kde se odlišuje od předlohy. Nevadí tolik nové postavy (Disa, Arondir, Bronwen atd.), jako neschopnost sdílet ducha Středozemě. Nemá to ten švih, abych si řekl - tohle chci vidět znova. Možná další epizody budou působit zajímavěji. ()

Ryorka

nevím, kde posbírali tolik hnusnejch a nudnejch chlapů a nacpali je tam jako představitelé vznešených a krásných elfů. Těžko si oblíbit seriál, když ti nejsou sympatičtí herci. Občas mi to hraní připadalo jak zpomalenej film.  Dialogy jsou divný....nevím jestli je to překladem neb originál jsem zatím neviděla, ale když odmyslím obsah, intonace dabingu je katastrofální. První díl mi zatím připadal jen jako sbírka obrazů. ()