Los Angeles, 2028. Krása 13-poschodového hotela Artemis už dávno pominula. Ale jeho múry ukrývajú to najmodernejšie zdravotnícke zariadenie na svete, ktoré financuje obávaný gangster Wolfking (Jeff Goldblum). Je určené výhradne pre bohatú klientelu podsvetia. Dobre utajenej nemocnici vládne už 22 rokov tvrdou rukou manažérka Jean Thomas, prezývaná Sestra (Jodie Foster). Vzhľadom k tomu, že jej "hostia" sú zločinci najťažšieho kalibru, pravidlá sú jednoduché - neurážať personál, žiadne zbrane a zákaz zabíjať ostatných pacientov. Keď sa na urgentnom príjme objavia bankový lupič Sherman (Sterling K. Brown) so svojím ťažko zraneným bratom Levom (Brian Tyree Henry), nanažérka netuší, že práve ubytovala veľmi veľký problém. Bratia totiž majú pri sebe zdanlivo nezaujímavý predmet, ktorý pochádza z poslednej nevydarenej lúpeže. Ten však má hodnotu 18 miliónov dolárov, čo je pre zločineckú elitu príliš veľa dôvodov na to, aby sa vykašľala na pravidlá. A navyše tá drobnosť patrí samotnému Wolfkingovi. Nuž, dnes v noci bude v hoteli Artemis poriadne rušno. (TV JOJ)

chytri

90% filmu jsem chtěl dát minimálně 4*, ale ten "Americkej" konec mi to podělal. Jinak si film po celou dobu drží krásně pochmurnou atmosfrétu. Bohužel jedna minutová akční scéna a najednou slepenej konec to zhatily ()

Pavlo

Dobry jednorazovy film, ktory vsak nezostane dlho v pamati. Chyba tam nieco/niekto "vynimocny/netradicny" (mozno trocha nadsadzky, cierny humor, 'grotestna' postava,..). Zahraty je dobre, nacrtnuta buducnost je tiez spracovana zaujimavo. Avsak dej je zbytocne roztahany, predvidatelny a casom prestane zaujimat. Tomuto filmu by viac pristal styl filmu Styroch izieb - par kratsich dejovych liniek roznych zanrov, ktore by sa spojili do jedneho zaverecneho finale. Jodie Foster hra skvele, ale film to od priemeru nezachrani. P.S. tiez si viem predstavit serial s par hodinovymi dielmi. :-) ()

Chlo0opek

Ta blbka v červeným říkala těm zlounům něco v tom smyslu, aby nepřekračovali tu čáru, tak teď nevím, jestli tím také nemyslela tu pomyslnou čáru 2/3* mezi dobrým a špatným filmem. No, pro jistotu ji raději poslechnu, když vypadala tak drsně a nebudu teda překračovat tu hodnotu 3 hvězdiček, aby si to pak ještě se mnou nechtěla vyřídit. Mimochodem, nechápu, proč si musela odpočítávat čas sama; to mi autoři chtěli naznačit, že v tak daleké budoucnosti nepřišli na něco lepšího než jsou třeba obyčejné hodinky, byť jen nějak lehce vylepšené? Vždyť tady to přímo vybízí vymyslet si něco nového, originálního. Ale ono to vlastně docela zapadá do konceptu, který si autoři tohoto filmu nastavili: scény dělané hlavně na efekt, prázdná gesta a bezduché dialogy. Co však musím připustit: hudební podbarvení je povedené. ()

Pythonator

Jodie špičková jako vždy, Dave Bautista sympatický hláškař, Jeff Goldblum potěší, vzhledem k jeho neobsazovanosti a Sofia Boutella jako vražedná třešínka na dortu. Dva černoši jsou strašně nezajímaví a nudní, stejně jako zbytek postav. Jako takové malé obléhací drama o jedné náročné noci (další obyčejná středa?) to je povedené, ale chybí tam nějak něco přitažlivějšího, co by to celé nakoplo někam výš. ()

JB001

Podle zdejšího hodnocení mi chvíli trvalo než jsem našel odvahu si to pustit, ale nelituji. Scénář nebyl tragický a Jodie Foster mi v hlavní roli nevadila. Scifi která neurazí ani nenadchne. Solidní průměr ()

Colomba666

Docela dobrý námět, ale buď velmi nešťastné zpracování, nebo zasazení děje, nebo obojí...? Netroufám si říci, ale viděla jsem to pouze jednou, a určitě se nechystám si tento počin pouštět podruhé, přinejmenším do chvíle, než odezní vzpomínky. Zvláštní film, to bezesporu, odpad to není, to by musel být obsazen jiným kalibrem hollywoodského dna, nikoliv částečnou elitou. ()

Unlikelyhero odpad!

Tak tady si ze mě někdo totálně vystřelil, koncentrovaná blbost bez ladu a skladu, Fosterka možná pořebovala prachy na dovču, ale tenhle přístup by se jí mohl vymstít, ona už tahounem na nové filmy těžko někdy bude ()

Mishi

Musím povedať, že napriek komentárom som sa na tento film vybrala a dobre som urobila. Dejovo síce pokrivkáva, sú tam nedotiahnuté niektoré udalosti, ktoré tam vlastne ani nemuseli byť ( načo sa báli , že ukradli dôležitý predmet gangu, keď ich ani pre to nehľadali? ) , ale celkovo ma film nenudil. Príbeh sa odohráva v budúcnosti , čo síce poukazuje na niektoré technické vymoženosti hotela, avšak vonkajšie prostredie pre mňa bolo skôr v retro štýle. Jodie Foster podľa mňa hrala tak ako si to rola vyžadovala, osudom traumatizovanú ženu - zdr. sestru, ktorá prišla v minulosti tragicky o syna, na druhej strane zdr. zariadenie pre členov -gangstrov. Akčné scény celkom slušné, miestami až drsnejšie, zaujimavý výber postáv, sem tam vtipné hlášky. Škoda , že scenáristicky a režisérky nedotiahnuté :) ()

stellie

Keď sa v akčnom thrilleri plnom "drsňákov" o jedinú akciu postará 50 kilová ženuška v červených šatočkách, vieš, že je zle. Nie, žeby mi postava Nice vadila, aspoň sa Sofií dostala konečne o čosi normálnejšia úloha, bez zbytočného bodypaintu či plytkej storyline. ()

Parisienne09

Ke zhlédnutí mě přilákal zábavný originální námět hotelu pro gangstery v potížích, který kromě jiných služeb poskytuje i první pomoc. Nevím, jestli takový neoficiální hotel někde existuje, ale nápad se mi obchodně líbí a dokonce si dovedu představit celou řadu dalších doplňkových služeb, protože předpokládám, že každý gangster se minimálně jednou za život potřebuje na nějakou dobu zdekovat a ne každému se chce živořit někde v přírodě v Dominikáně nebo v horský chajdě strýčka Toma. Furt je lepší se zdekovat někam, kde má člověk servis z civilizace, hezký holky a i potřebnou dávku insulinu z rukou odborného personálu. Takže námět za mě skvělý, ale přišlo mi, že autoři nevyužili jeho potenciál. Dobrých 99% děje se odehrává uvnitř hotelu a mně takové “interiérové” filmy přijdou klaustrofobické, většinou mi nesedí, ale v případě Hotelu Artemis děj veškerou moji kraustrofobii dokázal rozbít. No vlastně jsem ji vůbec nezaznamenala. A pak scénáristé mě velmi, velmi pobavili hláškami odkazujícími k hercům. Když Jeff Goldblum v omámení anestetikem hlásí “Viděl jsem mouchu”:-) anebo nemocniční bodyguard pronáší směrem k Jodie Foster: “Asi jste spíš na kočky.”:-) ()

PORTER44

Hotel pro gangstery,podobný jako v Johnu Wickovi narozdíl od Johna Wicka je tenhle snímek slabší jak ve scénáři,hereckých výkonech tak v akci,nemocniční hotel pro gangstery který vede J.Foster s pobočníkem D.Bautistou,celý město je v hajzlu jako v očistě a nakonec to odnese i hotel. ()

najtsadou

Přišlo mi to podobný jako novej soudce Dredd, Nijak jsem se nenudil, docela mě to i bavilo. Ale při zpětném pohledu musím uznat, že film ničím vyjímečným nedisponoval. Potěšila stopáž, pro tohle to bylo akorát. Za mě trochu lepší průměr. ()

jabbo123

Jedinou hvězdičku za vkusnou scénu s 3D tiskárnou. Trapné hlášky jako z deníčku puberťáka, který zkouší napsat svůj první naprosto cool scénář. Dialogy vyloženě bolí, postavy jsou ploché jako hrudník japonské gymnastky, akce je úplné minimum, vlastně více méně jen v posledních 10 minutách. Zbytek času sledujeme útrpně natahovanou nudu bez špetky originality. Chudák Goldblum a Dave Bautista. ... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Hele, vidíš tu vysačku? To znamená, že jsem profesionální zdravotník. Ale funguje to i opačně. Takže jestli někomu o Artemisu cekneš, najdu si tě a o to tvoje zdraví tě připravím." Tvůrci zkoukli film John Wick a tak trochu kopírovali. Vytvořili místo kam se zabijáci chodí léčit, když třeba dostanou kulku během vloupačky. V hotelu nejsou povolené zbraně ani vyřizování si účtů mezi zabijáky. "Nezabíjet ostatní pacienty! To je pravidlo číslo 1." Vidíte tu podobnost také? Nicméně Wick byl o akci. Tu tady čekejte, tak 15 minut před koncem. Foster, Bautista, Quinto si 2* zaslouží. Kdyby to nebylo tak dobře obsazené, tak je to jasnej odpad!. "Pitomý středy." - 30%. ()

JancakV

Obsah filmu dle všeho popisuje zcela jiný film. Ten nezajímavý předmět je tam zcela zbytečný a vůbec nemá vliv na události, natož na chování postav. Jinak ovšem taková jednohubka s trochou násilí. Zajímavostí je když Jeff Goldblum pronese "Viděl jsem Mouchu". To mne vcelku pobavilo. ()