Los Angeles, 2028. Krása 13-poschodového hotela Artemis už dávno pominula. Ale jeho múry ukrývajú to najmodernejšie zdravotnícke zariadenie na svete, ktoré financuje obávaný gangster Wolfking (Jeff Goldblum). Je určené výhradne pre bohatú klientelu podsvetia. Dobre utajenej nemocnici vládne už 22 rokov tvrdou rukou manažérka Jean Thomas, prezývaná Sestra (Jodie Foster). Vzhľadom k tomu, že jej "hostia" sú zločinci najťažšieho kalibru, pravidlá sú jednoduché - neurážať personál, žiadne zbrane a zákaz zabíjať ostatných pacientov. Keď sa na urgentnom príjme objavia bankový lupič Sherman (Sterling K. Brown) so svojím ťažko zraneným bratom Levom (Brian Tyree Henry), nanažérka netuší, že práve ubytovala veľmi veľký problém. Bratia totiž majú pri sebe zdanlivo nezaujímavý predmet, ktorý pochádza z poslednej nevydarenej lúpeže. Ten však má hodnotu 18 miliónov dolárov, čo je pre zločineckú elitu príliš veľa dôvodov na to, aby sa vykašľala na pravidlá. A navyše tá drobnosť patrí samotnému Wolfkingovi. Nuž, dnes v noci bude v hoteli Artemis poriadne rušno. (TV JOJ)

Brooks

Námet vykradnutý z Johna Wicka, nakrútený v špinavšom, celkom atmosférickom, futuretro prostredí. Akčných atrakcií veľa neponúka, ale tá jediná výraznejšia (Boutella vs. gangstri v chodbe) je fantastická. Väčšinová čast stopáže sa drží pokojnej, konverzačnej polohy a vďaka zaujímavým postavám, odohraných charizmatickými hercami, s ňou nemám problém. Prekvapilo ma, že viac než slávni Foster a Goldblum, ma zaujali gentlemanský Sterling K. Brown a divoška Sofia Boutella. ()

Scraffy

Neprávom zle hodnotený film, ktorý si to isto nezaslúži. Jodie Foster sa hodne snaží a je to vidieť. Dave Bautista je taký, ako vždy a všade. Príbeh sa už od začiatku pekne rozbieha a prináša nám super nápady. Áno, samotný nápad s hotelom pre zločincov nie je úplne až tak originálny, ale tu to ani akosi nevadí. Prvá polka, kde sa viac menej zoznamujeme s prostredím je super a vôbec nenudí. Druhá, už viac akčnejšia polka je tiež dobrá a tiež nenudí. Film svoj účel pobaviť splnil a krátka stopáž tomu tiež isto pomáha. ()

Emafera

Jodie Foster mám spojenou hlavně s filmem Kontakt, takže mě trochu překvapilo, že vzala roli zachránkyně zločinců. Příliš mi do této role nesedí. Nápad pěkný (i když vidím jistou podobnost s Johnem Wickem), ale zpracování pokulhává. Rozhodně se z toho dalo dostat víc. ()

Alois88

Tohle se nepovedlo. Ten film se snaží být tak cooltovní až to bije do očí. Ve skutečnosti je to hodně laciné béčko bez jakékoliv inovace, které si jen půjčuje nápady z jiných filmů. A v tomto béčku hledali svou zašlou slávu Jodie Foster a Jeff Goldblum a nenašli. Škoda, oba mám rád. Minimálně Jodie Foster se role starostlivé babči, která má potřebu každému pomáhat, ujala důstojně, ale to film bohužel nezachránilo. ()

PB2

Po velmi slibném rozjezdu to celé vyznělo do ztracena. Kromě sestry a Everesta mi žádná postava nepřišla sympatická. ()

elimS

15% - komentář 20ti slovy: Kravina na entou. Nějaký sci-fi a "katastrofický" nádech příběhově úplně zbytečný. 90 minut se chodí po hotelu a kecá. I ten konec stál za hovno. +++ SPOILER 20ti slovy: Lupiči ubytování v hotelu pro VIP padouchy, okradli obávaného gangstera, který se tam ubytuje taky. Kecy, prdy a nějak stupidně to skončí. ()

majky19

Úplně špatné to nebylo, ale bůhvíjaký zázrak rovněž ne. První polovina filmu byla velmi nezáživná, zdlouhavá a fádní. Některé scény, zejména pak scény vzpomínání a návraty do minulosti majitelky hotelu Artemis byly spíše na škodu a ve filmu neměly vůbec žádný smysl. Rozhodně jsem tento rok viděl lepší filmy, i samozřejmě v rámci americké produkce. ()

Mamlas

Zajímavý, celkem napínavý, nevšední film. Škoda, že do toho zatáhli toho mrtvého chlapečka a nostalgické vzpomínky a nezůstali raději jen u děje a akce, což bylo vydařené. ()

Pitryx

Dobré to bylo. Pár nových věciček (jakože z budoucnosti), ale jinak klasický akční film celý v jedné budově. Líbilo se mi i propletení postav. Prostě lepší průměr no. ()

johnsnow odpad!

Tak toto bol teda pekný shit. Ja reku bude to taký B-čkovejší Wick. No jak sa tam v kuse kecalo a kecalo a hovno sa dialo, tak som kus začínal chytať nerva. Ale aby na záver došla jediná akčná scéna ktorá síce je ala john wick ale má asi 2 minúty plus ani neviem jak to vlastne dopadlo, ale dúfam, že Boutela zdechne. A kokot bačov v potitulkovke si odkráča jak veľká pani. Tento film je jedna veľká pičovina a ak chcete ušetriť 94 minút života nájdite si na nete tú bitku tá je super, to si pozrite a inak majte tento počin v riti. ()

murkl

Je to jako sledovat pohárový zápas. Jodie Foster je kapitán a zbytek jsou hráči z béčka. V průběhu filmu pak z lavičky naskočí Jeff Goldblum. Moc toho ale bohůžel nepředvedl. Snaží se, ale nevypadá ani trochu jako nelítostný gangster. Největším mínusem filmu je dle mě nevyužitý potenciál Davea Bautisty. Chybí tu 2 scény navíc, kde všem v místnosti urve hlavy aby to byl skvělý film. Hlavní hrdina je tak nevýrazný, že ho přehrávají všichni herci v hotelu. Není to jeho chyba spíše režiséra, který se nemůže rozhodnout, komu dá více prostoru. Je to jako John Wick bez Johna Wicka. ()

Rooseman

Upřímně? Mě to bavilo. Hotel Artemis umí dobře pracovat s cyberpunkovou atmosférou a šikovně stíní svoje slabá místa tak, aby vyloženě nemlátila diváka do očí. Potenciál má samozřejmě úplně někde jinde než silnější žánrovky s větším rozpočtem, k čemuž svorně řadím i v diskuzi často zmiňovaného Johna Wicka, každopádně Jodie Foster a překvapivě solidní Dave Bautista uhání na kolejích slušný a netrapný zábavy. Zklamanej jsem nebyl, nějak šokovanej taky ne, ale pro milovníky žánru solidní jednohubka, která se úspěšně vyhýbá logickým, dějovým i panoramatickým kiksům. ()

PlysovyMacko

Film sa môže pochváliť zaujímavým a originálnym námetom o špeciálnej nemocnici pre exkluzívnych členov zločincov, ale tam to bohužiaľ končí. Tvorcom sa nepodarilo nápad dostatočne rozvinúť. Takže počas jednej noci sa stretnú v nemocnici rôzne postavy a po porušení pár pravidiel sa začnú zabíjať. Akcia iba na konci a ujde. Mňa viac bavil začiatok pri predstavovaní ako nemocnica funguje. ()

IZFNP

Veľmi príjemné prekvapenie, čo sa filmu týka, a veľmi nemilé prekvapenie, čo sa týka jeho hodnotenia tu na ČSFD. Prečo tak málo percent? Čakali všetci snáď blockbuster alebo o čo tu ide? Veď išlo o solídny dramatický kúsok, ktorý je ťažké žánrovo zasadiť, ale rozhodne si získal moju pozornosť a udržal napätie, ba priam by som povedala, že gradácia bola ozaj vydarená. Svet, v ktorom sa film odohrával, ma prekvapil asi najviac - moc som si o snímku nečítala, než som naň šla, takže ma zasadenie do budúcnosti na moment zmiatlo. Moc sme sa o tomto svete nedozvedeli, sociopolitická situácia tu hrala druhé, či snáď až tretie husle, bola len kulisou. Avšak nešlo len o random rozhodnutie - dávalo to zmysel a film mal vďaka tomu mnoho originálnych, moderných prvkov. Postavy ma bavili, neboli ničím výnimočné a vlastne boli dosť šablónovité, ale vďaka sympatickým hercom si získali moju náklonnosť. Film bol menej akčný a viac psychologický, ale pasovalo mu to. Plus, keď už na akciu došlo, tak vôbec nebola amatérska. A vôbec, celé spracovanie filmu je na vysokej úrovni: po stránke réžie, celkového designu, kamery i zvuku. Viem si predstaviť i seriál z prostredia sveta tohto snímku - hotelov je očividne po svete viac a vzhľadom na apokalyptický svet tam vonku a klientelu ústredného zariadenia by bolo kam smerovať. Za mňa spokojnosť, výnimočný film to nie je, ale návštevu kina neľutujem. ()