Los Angeles, 2028. Krása 13-poschodového hotela Artemis už dávno pominula. Ale jeho múry ukrývajú to najmodernejšie zdravotnícke zariadenie na svete, ktoré financuje obávaný gangster Wolfking (Jeff Goldblum). Je určené výhradne pre bohatú klientelu podsvetia. Dobre utajenej nemocnici vládne už 22 rokov tvrdou rukou manažérka Jean Thomas, prezývaná Sestra (Jodie Foster). Vzhľadom k tomu, že jej "hostia" sú zločinci najťažšieho kalibru, pravidlá sú jednoduché - neurážať personál, žiadne zbrane a zákaz zabíjať ostatných pacientov. Keď sa na urgentnom príjme objavia bankový lupič Sherman (Sterling K. Brown) so svojím ťažko zraneným bratom Levom (Brian Tyree Henry), nanažérka netuší, že práve ubytovala veľmi veľký problém. Bratia totiž majú pri sebe zdanlivo nezaujímavý predmet, ktorý pochádza z poslednej nevydarenej lúpeže. Ten však má hodnotu 18 miliónov dolárov, čo je pre zločineckú elitu príliš veľa dôvodov na to, aby sa vykašľala na pravidlá. A navyše tá drobnosť patrí samotnému Wolfkingovi. Nuž, dnes v noci bude v hoteli Artemis poriadne rušno. (TV JOJ)

Dogfish

Film o hotelu, který je vlastně nemocnicí. Platí tu přísná pravidla, která většina nedodržuje. Akce až posledních 15 minut. Slabota. ()

HenryIvan

Neurazilo to a aj obsadenie je viac než slušné, no niečo tomu chýba. Chýba tomu niečo navyše, niečo čo by to vytrhlo z prúdu priemernosti. Samozrejme, scenár je slabší, dialógy často otrepané a niektoré odbočky zbytočné či naopak nevyužité, ale je to aj vďaka dizajnu celkom pozerateľné. 60 %. ()

Kingjiri

Variace na Johna Wicka, ve který se ale bohužel hodně kecá a málo mlátí. Zamrzelo mě taky nevyužitý herecký obsazení resp. blbě napsaný postavy - úzkostný bloumání po chodbách hotelu ze strany Jodie Foster začne po chvíli nudit a Jeff Goldblum je jenom do počtu. Nakonec z toho ze všech nejlíp vyšel Dave Bautista, kterýho se vcelku podařilo zužitkovat. Zápletka s nepokojema na ulicích byla uplně zbytečná stejně jako tenhle biják. Škoda, s větší porcí akce a líp napsanym scénářem (hlavně s pořádnou prací s postavama) mohla klidně vzniknout zajímavá žánrovka. ()

Torgal

Po Johnovi Wickovi nie je hotel pre zločincov s prísnymi pravidlami nič prudko originálne, i keď v tomto prípade je to skôr nemocnica. A rovnako ako v hotely Continental, aj v hotely Artemis je s dodržiavaním pravidiel kríž - hlavne čo sa týka nezabíjania hostí. Film ako taký je veľmi komorný, za dvere hotela v podstate nevykukneme a tak som mal pocit, ako by sa všetko odohrávalo v bubline bez kontaktu s okolitým svetom. Veľa sa toho nahovorí, ale z toho len málo zaujímavého. Z akcie stojí za zmienku len vybíjaná v chodbe o ktorú sa postarala Sofia Boutella (táto poloha jej celkom pristane), z hercov predovšetkým vráskavá Jodie Foster, ktorá sa celý film nezastaví a musí hasiť maléry svojich hostí. 6-/10 ()

PEZ

LOL, tak 53% je ozaj málo na túto chutnú post-apo záležitosť. Navyše nabitú toľkými hereckými esami! Zaprvé Jodie Foster. Po 4-ročnom hiatuse (keď rátame aj jej účasť v True Detective) sa rozhodla prijať rolu v tomto kúsku a ja sa jej ani nedivím - originálny scenár, super štýl (a to napriek tomu, že sa jedná o režisérsky debut!) a skvelí herci. Čo na tom, že je to B-éčko. Ale B-éčko na úrovni. Ja som sa bavil. Jodie Foster parádna, Dave Bautista presný a aj vtipný, Sofia Boutella ako vždy sexi, Zachary Quinto prekvapivo drsňácky a Jef Goldblum...je proste Jeff Goldblum. :) Škoda, že to vybuchlo v kinách, ja by som sa kľudne a rád do hotelu Artemis vrátil. Aj preto mierne nadhodnotím a rád pridám aj tú štvrtú hviezdu. Lebo 53% fakt nie. ()

Maximilianus

Film s dobrým potenciálom, ktorý bol ešte lepšie premrhaný. Nápad s nemocnicou pre kriminálnikov nazvanou Hotelom, ktorý sme už nejako videli vo filme John Wick. Hoci bol hotel plne obsadený, bol prekvapivo dosť prázdny, kedy sme sa za celý film mohli stretnúť iba s majiteľkou, jej pomocníkom a troma (resp. štyrmi) hosťami, ktoré boli v konečnou dôsledku kladné postavy. Tieto postavy neboli dostatočne prepracované, boli bez nejakej hlbšej histórie (aj keď na účely filmu to stačilo), akcie tam bolo pomenej a Jodie Foster hrala celkom dobre. 6,2/10. ()

Likan7

Co tím chtěl básník říct? Význam tohohle filmu mi asi navždy zůstane utajený. I přes svou krátkou délku je Hotel Artemis neskutečně zdlouhavá a ukecaná nuda, která nemá herce, aby to kecání mělo nějaký smysl a bylo zajímavé. Nemá ani akci (nepočítám ty 2 bouchnutí na konci filmu) a ve finále nemá ani atmosféru. Hotel pro zabijáky? Jak originální. Ve Wickovi to fungovalo, mělo to styl, atmosféru. Tady je Jodie Foster (holka se vzpamatovávala z Elisia hodně dlouho, tady to bude ještě déle), která šíleně přehrává a je hrozně k smíchu. Bautista je tady s přehledem nejlepší herec. A hned za ním Boutella. Jestli tu byl vůbec nějaký potenciál, zůstal nevyužit. Nechápu, jak takové známé tváře (Bautista, Boutella, Goldblum, Foster, Day, Quinto) se nechali přemluvit k týhle ptákovině. ()

netWoor

Ani nevim co je větší utrpení. Dívat se na (kdysi pěknou) starou Džodý nebo na snímek jako takovej. Celý to je blbý a herci děsní ... ()

Trixinka

Hotel co je nemocnice s přísnými pravidly zní docela zajímavě. Bohužel, je to asi to nejzajímavější co se ve filmu dá nalézt. Zločinců málo, spousta keců, málo akce. Velká škoda, takový promarněný potenciál jsem už dlouho neviděla. Slabší 2*. ()

vikino1

Prostředí hotelu správně zatuchlé, postapo super, herecký ansábl vybrán kvalitně, Foster se na starší, životem utrápenou alkoholickoou sestru parádně hodí, Bautista i Goldblum do svých rolí taky zapadli a ti pozornější určitě poznali pana Spoka v roli bossova syna. Rozehráno to bylo parádně, ale co filmu uškodilo byla přehnaně krátká stopáž a nedostatečně rozvinutá zápletka s postapo, s diamanty a bossem, bossovým synem, killerkou, policajtkou i s předávkováním syna. Navíc bych čekal, že když v hotelu měli už jen poslední místo, mohlo tam být daleko více zajímavých postav (psychoušů) a příběh mohl být klidně o čemkoliv jiném. Tady rozehráli zajímavé témata ale za 93 minut pořádně nedotáhli ani jednu dějovou linku... 4 jsou mírně nadhodnocené, ale jo - proč ne... ()

Acrobat odpad!

Nikto nevie kam ide a nikto nepozná svoje skutky. Obludných rozmerov vyprázdnená ničota, kde miestami exaktne možno dokázať nezmyselnosť deja, dialógov, charakter postáv. Okusal som si jeden necht a okolie, aby som dočkal záveru. Tento film je z absolútne všetkým čo obsahuje katastrofou s nezmyselným obsadením Fosterovej. Chudák Jodie a chudák divák, nezaslúži si to. (videné 09.01.2019, BDrip) ()

E lan

Hodně temná akční podívaná. Nadějní herci, zajímavý námět a bohužel velmi nezáživný děj a zpracování. Škoda. Není moc na co se dívat a ač je film krátký, tak se nějak vleče... ()

rublik05

Poněkud nudnější akčňák, který se rozjede víceméně až ve finální části. Do té doby sází především na herce a jejich výkony, což by samo o sobě nebylo nic strašného, kdyby však byl k dispozici mnohem lepší scénář. V první cca hodině se nedočkáme žádných velkých zvratů ani akcí, dočkáme se pouze místy dost nudných dialogů. Jinak je děj vcelku prázdný, bez atmosféry, bez větších ambicí a nápadů. Akční scény taktéž nejsou nic moc, o jedinou akční scénu, která stojí za zmínku, se postarala skvělá Sofia Boutella, jinak je Hotel Artemis prakticky bez akce. Velká škoda, že zde Drew Pearce jako režisér a scénárista totálně pohořel a nepovedlo se mu snímek dostat o trochu víš, než jen jako tuctové akční béčko. Přitom námět sám o sobě špatný není, dalo by se z něj vyždímat daleko víc nápadů. 4/10. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Zaujímavý počin, ktorý je tak trochu inšpirovaný Johnom Wickom. Hotel má svoje pravidlá a svoju zdravotnú sestru, ktorá ho vedie už 22 rokov a ošetruje iba zloduchov. Myšlienka je fajn ale slabo spracované. Herecké výkony sú dobré. Charaktery postáv sú priemerné. Raz za čas ho pozrieť a vypnúť mozog je to ok ale zase to nie je nič extra. Celkovo je to mierne nadpriemerný film. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

Clark_Kent

Celkem jsem se těšil na další solidní thriller, ovšem musím říct bylo to jaksi dost nedotažené. Abych pravdu poveděl, příběh absolutně oničem až jsem z toho usnul. ()