Přes hranici

• USA Miss Bala (viac)

Gloria (Gina Rodriguez) míří do Tijuany v Mexiku, aby navštívila svou nejlepší kamarádku, která se tu účastní místní soutěže o královnu krásy. Během večírku v baru ale její přítelkyni někdo unese a samotná Gloria se zaplétá do nebezpečné hry mezi CIA, DEA a charismatickým, ale bezcitným šéfem drogového kartelu. Gloria, která v sobě objevuje netušené schopnosti, musí ve snaze zachránit svou kamarádku všechny obehrát. Neobejde se bez lstí, vynalézavosti a síly. (Bontonfilm)

Arsenal83

Dement Trump ešte stále nestihol postaviť ten plot a potom sa stávajú také veci. Očividne Mexičanka, ale už s americkým občianstvom, sa náhodne dostane do pazúrov mexického gangu a zdá sa, že asi zabudla, ako to v krajine kaktusov chodí, keďže neváha hrdo kartelu do očí chrstnúť, že "ja poznám svoje práva!". Opálení zbrojnoši sa dlho snažili nájsť v drogovom slovníku slovo "právo", avšak s údivom zistili, že taký cudzí termín sa v oblasti tequily naposledy vyskytoval ešte za čias dobytia Aztéckej ríše, aj to šlo o právo zabíjať Indiánov. V tomto napínavom thrilleri si užijete naozaj veľa slnka, fúzatých slizákov a nakoniec aj tak vyhrá Mexiko. ()

`barocco

Jednohubka akoby vysita z pera isteho francuzskeho velkoproducenta (aj) tohoto zanru menom Besson . Francuzsky sarm pre parodovanie sameho seba vsak nehladajme, preto film posobi niekedy az neuveritelne priehladne a staticky. Medzi dvoma az troma hviezdami.... avsak v dnesnej dobe sa tocia aj daleko horsie filmy tohoto zanru... ()

Vančura

Musím říct, že mě to celkem bavilo, byť je děj dost nepravděpodobný (film je nejvíc nevěrohodný asi ve chvílích, kdy chce být drsný; rovněž chování zločineckého šéfa gangu je dost proti logice) - hlavní hrdinka má neuvěřitelné štěstí, jak jí vše prochází. Herečka, která jí hraje, mi navíc v obličeji přišla dost nehezká, tělo má ale ucházející, takže koukat se na ni jakžtakž dá. No a celé to samozřejmě spěje do svého předem očekávaného závěru, který se do puntíku vyplní. Od ženský, která je podepsaná pod prvním Twilightem, bych už předem žádná přehnaná očekávání neměl, ale zde mi to kupodivu nepřišlo tak hrozné, jak by se mohlo zdát. Jen by to mohlo být kratší a mnohem víc brutálnější - přišlo mi to celé nějak strašně krotké. ()

VanTom

Hlavní hrdinka je sympatická a její vynucený (ne)vztah s vůdcem zločineckého mexického kartelu pochopitelně submisivní, nicméně některé zvraty, a hlavně závěrečný přerod v terminátorku s ákáčkem v ruce, silně zavání béčkovou lehkomyslností, respektive úsměvností. Lze je ovšem nahlížet též nelogickým (ženským, ehm :-)), uhlazeným pohledem nepravděpodobné červené knihovny, o což ale tvůrci nejspíš neusilovali. 50 % ()

Johnny.ARN

DEA a CIA sa hrajú na mexickom piesočku, aby prišla vizážistka z ameriky s mexikánskymi korenmi a celé im to prekazila. Strašne dementný a nelogický film. Tá akože romantická linka tomu absolútne nepomohla. Jasné, keď sú ľudia v nebezpečí robia veci, čo by inak neurobili, ale na pol filmu zabudnúť na kamarátku a venovať sa nácviku streľby s bossom kartelu bolo cez. 1 z 5 ()

• Gang objavujúci sa vo filme nesie názov "Estrellas" a jeho logo tvorí písmeno "e" spojené s malou hviezdičkou. Estrella je španielsky výraz pre hviezdu. (m.a.t.o.)