Ženská na vrchole

• Česko Ženská na vrcholu (viac)

Trošku svojrázna, nezadaná majiteľka biokaviarne Helena (Anna Polívková) odchádza na popud svojej tety Ely (Jana Krausová) s osemročným synom Mikulášom stráviť advent v pokoji na horách. Vďaka vlastnej roztržitosti či hre osudu sa však namiesto luxusného hotela ocitá vo vysokohorskej chate Samota, kde horal Richard (Martin Dejdar) sprostredkúva adrenalínové športy. Samotár žije so svojou malou dcérkou Zuzkou a veľmi spoločenským bratom Mišom (Marek Němec), uznávaným členom horskej služby, milovníkom žien a zábavy. Helena netuší, že v rovnakú dobu sa jej milujúca matka (Jana Preissová) rozhodne prinútiť protestujúceho otca (Bolek Polívka), aby sa vydali na hory tiež. Sú predsa Vianoce a rodina musí byť spolu! Vysnívaný odpočinok a pohoda sa pre Helenu menia v nečakané dobrodružstvo aj vďaka tomu, že malá Zuza považuje Pražákov za nechutných votrelcov, zatiaľčo malý Mikuláš sa chce stať, tak ako Richard s Mišom, ozajstným horalom. Partia sa v snehom zapadnutej Samotke rozhodne nudiť nebude. (Continental film)

rezzzy

Vůbec nerozumím zdejšímu hodnocení. Čekala jsem absolutní blbost. Bylo to sice nenáročné, zato úsměvné a milé. Dokonce i pár vtipných momentů. Předvánoční oddychovka. Točíme teda mnohem horší věci. ()

george82

Trochu plochý a bez výraznějšího oživení. Ať už humorného, dějového a nebo zápletkou jako takovou. Bohužel to nezachraňuke ani Polívková. ()

Hemlock

Další zbytečná tuzemská romantická komedie, která je koukatelná jenom díky prostředí, ve kterém se odehrává. Mě by do té kosy nikdo nedostal ani za zlaté prase, takže z obdivu k hercům dávám aspoň dvě hvězdy - 35%. ()

Bigfuckman

Prvoplánové se scénářem na úrovni inkluzivního školství! 2 hvězdy za Dejdaruv kyselý xicht a krásné scenérie, kterých mohlo být tedy vícero než lišejníku v humusu. ()

ostravak30

Ani nevím, co napsat. Není to zdaleka tak dobrá komedie, jak by se dalo čekat. A bohužel to není ani film o životě. Tvůrci prostě jen umístili ženu do vysokohorského prostředí a dělali vše proto, aby byla protikladem klasického horala. Ten se stravuje samozřejmě jako chlap a k tomu vede i dceru. Tudíž jí vymysleli zdravé stravování a hořekování nad nízkou teplotou v domě či prosbou o teplou koupel. Jenže to samo sobě není vtipné. Helena navíc postrádá mobilní signál a vifi. Sledovat tak můžeme v podstatě již omílané téma: měšťák na venkově. Tentokrá tedy na horách. Něco podobného už stvořeno bylo: Bezva ženská na krku nebo Andílek na nervy. První jmenovaná komedie byla fakt komedií a fungovala. Do takového koktejlu nám tak už chybí jen vcelku slušná hudba a očekávaný konec. ()

Tominni

Tak trochu navazuje na oba díly Špindlu, jen tentokrát míří do Nízkých Tater. Prostředí je fajn, nakonec souboj biomatky a slaninového otce občas pobaví, ale ničím nepřekvapí ani moc nezaujme. Snad by stálo vrátit se k filmům bez horského prostředí, protože Krkonoše ani Tatry zatím kvalitě moc nesvědčí. Bohužel. ()

MFloyd

Přesně proto se těmto filmům vyhýbám. Romantická komedie dle šablony jak má být. Recept? Vezměte známý ksichty, napište scénář se zápletkou, ženská se zamiluje, ženská se odmiluje, ženská se zamiluje... pak do toho hoďte dětský herce, aby všechny maminy vyhrkly "jů" a trochu toho trapno humoru, který je trapný, ale určitě ne vtipný a máte uvařenou polívku, ale rozhodně ne Annu. Přijde na to hodně lidí, vydělá to asi cílovou částku a všichni za rok zapomenou, že ten film někdy vzniknul. 1* za to, že jediný, co se většina Čechů naučila, je hezký vizuál. Víc nic. ()

DeDanu

Jednoduché až prostoduché, neskutečně předvídatelné, strašná výslovnost anglického textu doprovodných písní...Ale. Ale díky hercům, především Polívkovic famílii, tak nějak praštěně milé. ()

Blenny odpad!

No, leckomu se v životě stane, že vezme na čas nějakou podprůměrnou práci, za kterou se stydí a moc se s tím nechlubí, ale protože potřebuje platit složenky a mít co žrát, tak mu nic jinýho nezbyde. Akorát u těch herců je to víc vidět. A to je tak všechno, co se dá o týhle slátanině říct. ()

PlysovyMacko

Nepravdepodobná zápletka, rovnako nepravdepodobná romanca. Málo humoru. Slabota. Páčili sa mi pekné zábery na hory a to ako bola Dejdarova postava na začiatku nepríjemná. ()

prochyn

Lenička Kny by se měla věnovat jiné profesi, třeba utrácet zatoulané pejsky jako antoušek. Celkem dobrá sestava herců (tím nemyslím retardovaného osmiletého Mikuláše) si střihla šmírácké rádobykomediální drama. Natočit takovou píčovinu je fakt umění. Jedna hvězda za zimní přírodu. Trpěl jsem v kině. ()

zdenzo

STŘIHAČSKÉ JAPAN PORNO Kdyby Krokodýlová Poledňáková měla sex s Babovřeskovým Troškou, vznikl by nedomrdlý scénarista, který by natočil tenhle driják. A tak se zjevně i stalo. Absolutně vše špatně. Mizerný střih, nelogické chování postav, kvalita pod úrovní Ulice. Tvůrce jen chabě parazituje na mainstreamových úspěších femifilmů jako jsou Ženy v běhu. Jenže tady je o tři kola pozadu. Komu se to líbí je opravdu nenáročný divák nebo filmový neotesanec. 1,9* ()