Eichmann: Strojca konečného riešenia

• Slovensko Operácia Eichmann (viac)

Po skončení druhej svetovej vojny strojca holokaustu Adolf Eichmann zmizne, ďalší nacistickí vodcovia spáchajú samovraždu a nikoho z nich už nemožno súdiť za spáchané zločiny. Peter Malkin, tajný agent Mosadu, pri love na nacistického vojnového zločinca zabije v Rakúsku nesprávnu osobu, čím významne poškodí reputáciu izraelskej tajnej služby. Medzitým v Buenos Aires si Sylvia Hermannová začína románik s mladým Klausom netušiac, že je to syn Adolfa Eichmanna. Na večeri s jej otcom Lotharom sa Klaus vyjadruje negatívne o Židoch v Nemecku a tvrdí, že jeho otec zomrel vo vojne. Podozrievavý Lothar nahlási jeho meno Mosadu v Tel Avive. Do Buenos Aires pricestuje operatívec Zvi Aharoni a vyfotografuje Klausovho otca, ktorý tu žije pod menom Riccardo Klement. Po potvrdení Eichmannovej identity ho tím Mosadu plánuje zajať a uniesť do Izreala. Eichmanov letecký únos z Argentíny však nebude jednoduchý, pretože jeho rodina už upozornila miestnu políciu  na nelegálnu operáciu na území suverénneho štátu. Dokonca ani izraelská letecká spoločnosť El Al nesúhlasí s prepravou Eichmanna proti jeho vôli. Začína sa boj s časom a nervami všetkých zložiek, ktoré sú v akcii zainteresované... V apríli 1961 sa všetci agenti a ich spolupracovníci stretnú na Eichmannovom procese v Izraeli, ktorý bude trvať niekoľko mesiacov, až kým v decembri súd nevynesie spravodlivý rozsudok. (TV JOJ)

tranquill

"Poprvé v historii budeme soudit našeho kata!" Oproti jinému, ale televiznímu, filmu je tohle poválečné drama zpracováno mnohem silněji. A také psychologičtěji. ()

TomStrom

Já nevím, Kingsley druhého nejslavnějšího Adolfa Třetí říše zahrál výborně a místy ten film má i jakous takous atmosféru, ale nemůžu si pomoct, je to nuda, beztvárnost a hlavně to vypadá příliš sterilně a televizně, asi by to chtělo i pevnější režii. Je prostě poznat, že to točil netflix, protože to celé působí... tak nějak totálně netflixovsky. Na druhou stranu, tahle společnost přece natočila bezkonkurenční Narcos, tak nevím... holt už jsou teď produkčně asi za zenitem, netřeba si nic nalhávat. ()

rublik05

Vcelku příjemné obsazení, ovšem filmu škodí zejména zbytečně přestřelená stopáž a vcelku nudný děj. Takhle diváka absolutně nemá co vtáhnout do děje zbytečně natáhnutého na 2 hodiny. Eichmanna dopadnou v první půlce filmu, zbytek je už jenom o zdlouhavých dialozích, kde vítězí zejména dialogy mezi Isaacem a Kingsleym. Celkově film není zas tak špatně natočený, chybí mu ale nějaké drama a trochu větší tah na bránu. 6/10. ()

Klajondr

Operation Finale je film, ve kterém se dovídáte, jak proběhlo dopadení jedné z nejhorších nacistických osobností. Děj je sice hodně přikrášlen a zakčněn, ale za to se nikdy nezastaví. Jediné, k čemu mám výtku, je snaha autorů udělat z Eichmanna "krásnou" lidskou bytost, která přece taky chybuje. Je dobré si proto na konci uvědomit to hrozné číslo obětí. ()

mira.l

A nešlo to tak o dvacet, dvacet pět minut zkrátit?? Popravdě jsem to stáhnul asi jenom kvůli Mélanii Laurent. Nic tak mimořádného tady zase nedostala prostor předvést a ten zbytek? První asi půlhodinu jsem se v osobách a místech ztrácel natolik, že jsem musel oslovit tetičku Wiki, abych se trochu dostal do obrazu. Ani pak mě to nikterak nezaujalo. Odškrtnuto, smazáno. Tečka. ()

Brooks

Zbytočné zdramatizovanie už tak dramatickej udalosti v závere to pre mňa zabilo. Radšej by som tiché, nenápadné docudrama, ktoré sa drží faktov ako bolo Zero Dark Thirty, než hollywoodskou pozlátkou obalenú, väčšinovému divákovi prispôsobenú, žánrovú frašku. Remeslo solídne a Isaac a Kingsley dobre obsadení a dobre hrajúci, ale dialógom medzi nimi, ktoré mali byť hnacím motorom filmu, venuje režisér príliš málo pozornosti. Kvalitatívne na rovnakej úrovni ako dnes už zabudnutá Operácia Entebbe. ()

Blutarg

Čekal jsem více akce a trochu jiný film. Tohle je trochu psychologické drama a jinak dost nuda na to, jak by to mohlo být zajímavé. ()

Alan_Shearer

Tenhle film mel byt naprosto top, mely mi z nej puknout koule. Historicky mozna nejslozitejsi a nejpromakanejsi unos. Svym zpusobem naprosta drzost a naruseni suverenity ciziho statu, ale kurva do prdele, vsechna cest agentum Mosadu, pychy Svate zeme. Nedokazu si predstavit, jak moc psychicky narocny muselo byt absolvovani tyhle operace. No a tak nejak jsem cekal, ze filmovy zpracovani bude mnohem uveritelnejsi a vic wow. Nemyslim tak ani historickou autenticitu, vypravu ale spis preneseni pocitu na platno. Libil se mi Ben Kingsley, pusobil celkem duveryhodne a nektery sceny s nim po unosu byly silny. Architekt zla, clovek odpovedny za smrt milionu lidi a pak proste sedi v mistnosti a chce si povidat se svym unoscem o beznych picovinach. Skoda, ze se neustrihlo par zbytecnych rozprav a nevyobrazilo se deni v Izraeli po priletu z Argentiny.  No proste promrhana prilezitost natocit skvostnej film, tohle jde za reziserem. Ferovy a slusny 3* ()

Amonasr

Únos Eichmanna byl nepochybně majstrštyk Mossadu, jen jeho filmová podoba mi připadá v zájmu zvýšení filmového napětí a dramatičnosti hodně přitažená za vlasy a bohužel i podivně rozháraná a chaotická. Bůhví, jak to bylo doopravdy. Chybí mi také dopovězení dalšího osudu některých postav, například židovské divky Sylvie, pokud to tedy nebyla ryze smyšlená postava. ()

john.doe

Díky za každý podobný film, který zobrazuje dopadení a odsouzení těchto německých zrůd..dneska spíše vyniká glorifikace Němců, kteri bohužel páchají další zvěrstva na Evropě zvánim islámských imigrantů do EU. není se čemu divit že se Izrael brání zuby nehty proti novému světovému islámského fašismu ()

george82

Nebylo to špatné, ale čekal jsem trochu větší detail. Hodně mi tam chyběl detail procesu v Izraeli. Ale jinak tato témata by neměla být opomenuta. Už jen kvůli památce všech, kdo trpěli. ()

marek29

Chasing na Eichmana po jihoamericku. Duch 60. Let minulého století a musim říct, že 2h napětí.. Jednoznačně doporučuji tuto Netflix válečnou záležitost. ()

George8

Myslím si, že asi nejlepší verze o Adolfu Eichmannovi. Herecké výkony Oscara Isaaca a Bena Kingsleyho velmi dobré. Chválím!!! ()

DJ Kritik

Adolf Eichmann je tu ukázaný, ako človek, ktorý nemá všetko v hlave v poriadku a celá akcia je tak nejak v hmle. Ako to v skutočnosti bolo sa nedozvieme, ale toto spracovanie ma nenadchlo. ()