Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (CinemArt SK)

notozjano

V tomto případě mě zaujal film silným příběhem, protože po emotivní stránce šlape za jedna a na tohle americké filmy nemají. Docela bych čekal takovýto kousek spíše od Švédu, tak je pro mě překvapením, že je z Austrálie. Dost se jim povedl. Jen je škoda, že perfektní děj a závěr na otázku spolu moc nevycházejí. ()

Dawydov

Objektivně by to byly spíše čtyři, nicméně vzhledem k oblibě tohoto tématu si poznamenávám těsných pět. Plus i vizuálně to zaujme (pohyby kamery), hudba, resp. zvuková složka je vhodně zvolená, celková stylizace sedí, svět je uvěřitelný (až na realističnost vztahu tak odlišných lidí, jako je ústřední manželský pár). Scénář ale jinak není dementní, byť to vlastně není nic moc složitého. Jako etuda zpracovávající toto téma je to dobré. A přihlédneme-li k faktu, že to stálo jen 5 mil dolarů, smekám. ()

meda2016

Zkratkovitá prázdnota prostoru, jak exteriéru bez architektonické pestrosti, tak i některých interiérů bez fantazie. To, co se zdá pestrostí, je málo peněz na dotažení CGI... Podezření na viníka. Jaký důvod k poruše vozu a násilí bandy? Která známá tvář tu hraje matku? Chip v těle naslouchá jen hlasu postavy a prý posílá vlnění k jeho ušnímu bubínku ale vidí jejíma očima - o tom se zmiňuji, že to musí divákovi jako mně znít technicky nesourodě, hrdinovi nikoli. Pak přijde propracovaná řezničina a kvůli tomu je to natočeno. Pochyby, že jde jen o pomstu, jsou správné. Překračování fyziologických možností postavy patří do komiksové oblasti. Staví se na slabých cyber-punk-ových dialozích a sledujeme techno-krimi s jednoduchými rekvizitami a bez vtipu ...zpět!: Pohled kamery vázaný na postavu je nápad dobrý. Přidat hodnocení mohu za krásná retroauta ...ale kam se to hrabe na starý Johnny Mnemonic. Záchranou je závěr, kde se konečně předvede polovina nápadů celého filmu. Tak to mělo vypadat celou dobu. 50%. ((Zvláštní je, že od Verbala po Morien mají všichni nějakou pravdu; ten snímek je zároveň všechno a zároveň nic.)) ()

Kozlowski8

Biják, který se těžko dá hodnotit jinak, než pozitivně, i když ne zcela bez pochyb a jednoznačně. Jakási béčková naivita a určitá chatrnost logiky je ale dost silně přebita originalitou příběhu, nápaditostí a výbornou atmosférou. Film, který se rozhodně nevymaže z hlavy, sotva skončí a který má své místo v červeném pozadí ČSFD. 75%. ()

mikiqex

Celou druhou polovinu filmu jsem přemýšlel o superschopnostech, které zařídil STEM - zda by něco takového v ideálním případě bylo možné i v reálném světě. Pátou hvězdičku ale přidávám za to, že jsem vůbec neměl tušení, o čem film vlastně je. Když se to podaří, zážitek z filmu to umocňuje. V minulosti se mi to osvědčilo např. u The Island. ()

tomino28

Má to svoje mouchy, ale zároveň je potřeba ocenit námět a relativní originalitu spolu se snahou na konci překvapit diváky nečekanou pointou. Jestli to tvůrcům funguje nebo ne, musí posoudit každý sám. V každém případě po dlouhé době sci-fi, u kterého jsem se bavil, takže si zřejmě zaslouží označení jako překvapení loňského roku. ()

hufnagel

Na independent future scifáčik to bolo prekvapujúco dobré.Bavilo ma celkové prostredie,slušné bitky a predstava AI ovládajúcej ľudské telo. ()

LukasDope

Správným tempem a čipem rozjetý hon na lidi, kterým se mstí cyber člověk poslouchající svůj mimohlas v hlavě. Přesně do tohoto příběhu se hodí budoucí čas, který je pojatý tak jak by měl být a hudbou i akcí doplňující poslední sousto mé bagety tvoří film, který vás vtáhne tam kam má! Stačí přetrpět klasický začátek a můžete čerpat dávku nelítostné kriminálky. Zamě4aosmdesát% ()

kolly13

Svižné, chytré, zajímavé. Marschall-Green (který vypadá jak mladší Tom Hardy) je solidní neakční hrdina v akčním filmu (chybějící muskulatura nevadí, zabijácký pohled není potřeba) a projezdí film na vozíku tak dobře, že nelze dát méně než 4 hvězdy. Ta poslední je za kameru a střih, to jsem si fakt užil. PS: škoda zvolnění tempa před koncem, ale třeba to byl záměr. ()

KoudyTheAlko

Super film za vlastně docela malý peníz. Velmi dobře zpracovaný obraz, kamera a atmosféra. Příběh přináší pár nových věcí do tohoto žánru jako zbraň zabudovanou v ruce, ale to je jen malé plus. To proč si tenhle film zaslouží plný počet a ne "tuctové" 4 je celkový dojem, který ve mě vyvolal. 85% ()

cobislav

Upgrade je velice nenápadný ale přesto dobře odsýpající akčňák, který není hloupý a disponuje dost dobrou akcí. Spousta obřích projektů mu může závidět i scénář. Zasloužil by jsi více pozornosti. 83 % ()

Ronkar

Upřímný kyberpunkový béčko ve stylu revenge story. Pár zajímavých nápadů, na low-budget celkem funkčně odprezentovaný svět, několik vypiplaných akčních scén, které se nebojí krve a dobře udělaný závěr. Ten to z průměru zvedá přece jen trošku výš. Hledat v tom ale něco víc nemá smysl. Má to dějové díry, celkem chudé herecké projevy, a i když to lehce ohlodává podstatná témata cyberpunkového žánru, nikam hloub se příběh nevydává. Ale zazlívat mu to nebudu. Bavil jsem po celou dobu a finále mě potěšilo. ()

bonovox

Efektne natočené sci-fi s výbornou kamerou a presvedčivým Greenom v hlavnej úlohe (tá podoba s Hardym je neskutočná). Záver tiež výborný. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz