Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (CinemArt SK)

junxi91

Tak tento film se vážně povedl, po dlouhé době mě něco bavilo od začátku až do konce. Budoucnost přinese tolik technologického pokroku, že nebudeme muset dělat prakticky nic a vše za nás odedřou stroje. Přesně tak je to i v tomto filmu, kde se auta řídí sami, a kde kvadruplegik nejenže má hlasového asistenta, který za něj vše udělá, ale také je mu do míchy voperován čip, který jej znovu rozpohybuje a nabídne toho také mnohem více! Grey Trace je automechanik, který žije se svou krásnou ženou Ashou. Asha pracuje pro Cobolt, jednu ze společností přispívajících k vylepšování a rozšiřování schopností lidí pomocí počítačů. Grey požádá Ashu, aby mu pomohla vrátit repasované auto jeho klientovi Eronu Keenovi, proslulému mladému a dost introvertnímu technologickému inovátorovi. Při návštěvě Eron odhalí svůj nejnovější výtvor, čip zvaný STEM, který dokáže řídit lidské motorické funkce. Když se Grey a Asha vracejí domů, samořídící auto si začne dělat co chce, pořádně to rozpálí a sletí z útesu na pláž. Na pláži se poflakuje banda podivných existencí. Pomohou Ashe a Greyovi uniknout z vozi, ale hned potom Ashu zabijí a Greye střelí do krku, čímž mu přeruší míchu. Grey se o několik měsíců později vrací domů jako kvadruplegik na invalidním vozíku, a stará se o něj jeho matka Pamela. Ashina smrt a neschopnost detektivky Cortezové identifikovat vrahy způsobí, že Grey upadne do deprese. Po pokusu o sebevraždu (pomocí léku proti bolesti) ho navštíví Eron, který ho přesvědčí, aby přijal implantát STEM. Grey znovu získává kontrolu nad svými končetinami a Eron nechá Greye podepsat smlouvu o mlčenlivosti, která vyžaduje, aby Grey předstíral, že je stále ochrnutý. Při sledování videa z dronu, na kterém je zachycena vražda Greyovy manželky, slyší Grey hlas ve své hlavě - je to STEM. STEM říká, že může pomoci Greyovi pomstít se a rychle identifikuje jednoho z útočníků, Serka Brantnera, z videa. Grey se vloupe do Serkova domu a najde důkaz, že Serk byl "upgradován" prostřednictvím tajného vojenského experimentu, který spojuje Serka s místním barem jménem Old Bones. Serk se vrátí domů a zaútočí na Greye, který proti Serkovi nemá šanci. STEM přesvědčí Graye, aby se dočasně vzdal kontroly nad svým tělem, což STEMu umožní proměnit Greye ve smrtelně účinný bojový stroj, který Serka zabije s minimálním úsilím. Detektivka Cortezová později uvidí záběry z dronu, na nichž se Greyův invalidní vozík blíží k Serkovu domu, ale vzhledem k jeho paralýze není podezřelý. Eron celou dobu sledoval pohyby STEMu a vynadá Greyovi za jeho malou ostražitost. Grey odhaluje, že k němu STEM mluví, což Erona zřejmě překvapí. Eron požaduje, aby Grey zastavil své soukromé vyšetřování. Grey však pokračuje a zamíří do baru Old Bones a zde najde Tolana, dalšího z útočníků. Grey se začne k Tolanovi chovat drze, a tak jej Tolan s kumpány odvlečou na záchod, kde mu chtějí dát co proto. Grey proto dovolí STEMu projevit svou sílu, zlikvidovat nepřátele a mučit Tolana, aby získal jméno vůdce útočníků, Fiska. Grey při odchodu z baru klopýtá a STEM ho informuje, že Eron se jej na dálku pokouší vypnout. STEM nasměruje Greye k nedaleké hackerce Jamie, které se podaří odstranit vstupní kontrolu STEM. Poté Jamie odejde, právě když dorazí Fisk a jeho společník. Grey s obnovenou činností STEM zabije Fiskova společníka. Grey se vrací domů, kde ho jeho máti přistihne při chůzi a přinutí ho prozradit, že má v míše zabudovaný STEM. Cortezová je přijede vyslechnout poté, co našla Greyův invalidní vozík podezřele opuštěný u baru Old Bones. Odejde poté, co na Greyovu bundu nasadí odposlouchávací zařízení. Grey se chce vzdát pátrání, ale STEM vysvětluje, že pokud tak učiní, Fisk je vystopuje a zabije. STEM odhaluje, že odstranění vstupní kontroly mu nyní umožňuje ovládat Greyovo tělo i bez Greyova svolení. Grey se STEMEM se vydají navštívit Fiska, ale sleduje je Cortézová, a tak STEM ovládne jiné autonomní auto a postaví jej Cortézové do cesty, čímž se jí zbaví. Cortezová se vrací do Greyova domu, kde jí Greyova matka odhalí pravdu. Grey se setká s Fiskem a dozví se od něj pravdu o své ženě a o tom, kdo byl hlavním cílem - byl to samozřejmě Grey, který měl být paralyzován, aby do něj mohl být implantován STEM. Dojde na souboj, ve kterém má Fisk převahu a Grey dostane pořádný nářez a vypadá to s ním bledě, nakonec však využije typicky lidskou zbraň - emoce - aby svého soupeře oslabil a zlikvidoval. A na závěr se Grey vydává do Eronova domova, kde se objeví také Cortézová a dojde asi k největšímu odhalení tohoto filmu, zjistíme totiž, kdo za tím vším stál a celé to tak získá ten pořádný hororový říz! Jo, byl to fakt nářez a ve filmu nebyla téměř žádná hluchá místa, možná pár logických nesrovnalostí, ale jinak prostě paráda! () (menej) (viac)

Hellknight12

Upgrade 2018 Raz za čas si dám tento film, hlavne keď mám chuť na akciu. Máme tu skvelé herecké výkony, kameru, ktorá je skvelá a samozrejme strih. Hudba je tiež veľmi dobre prispôsobená tomu, čo sa deje. Príbeh je jednoduchý a odohraný už X krát. Proste tu máme chlapa, ktorý prežije nehodu ale zabijú mu manželku a on sa chce pomstiť. Po nehode ostane ochrnutý a pomocou Upgradeu môže znova chodiť. Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné sci-fi akčné horory. Alebo skôr by som tento film nazval thrilerom. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Škoda, že zatiaľ nemáme žiadne pokračovanie. ()

misar3

Pohlcující futuristická akční jízda! Parádní práce s kamerou, výborná "robotická" choreografii soubojů a nečekaně kvalitní příběh! ()

Ondrejoslav.

Skvělá práce s kamerou, výborný soundtrack a sound design + noční neonové prostředí je pro mě vždy výhra. Trošku mě mrzí, že tolik kreativních nápadů, jako do akčních scén, se nedostalo do scénáře, který je občas zbytečně hloupý. 7/10 ()

Shanen29

Velmi zvláštní horůrek,který mě celkem překvapil ,ikdyž dle názvu jsem byl více méně skeptický.Sice delší rozjezd mě trochu ukolébával,ale posléze jsem dostával větší a větší porce skvělého filmového zážitku.Ostrý jak břitva. ()

DavidWebb

***Nevýrazné spracovanie vyvažuje mrazivý námet a nekomromisný záver*** Ťažko povedať či by som po tomto fliku vôbec siahol nebyť Marshalla-Geena na obálke, ktorý zároveň pravdepodobne "odobral" značnú časť prostriedkov z rozpočtu. Bez ohľadu nato a na Whannellovu lacnú formu výpravy, príbeh a réžia dokáže diváka slušne napnúť už po počiatočných 15 minútach, ale zároveň sa rejžovi podarilo udržať spôsob rozprávania na takej úrovni, že som vôbec nerozmýšľal ako by som sa v pozícii hlavného hrdinu zachoval ja. Čo je celkom na budku teda. Totálne B-čková parádička, ktorá vo mne našťastie nezanechala Stema. Jo, a, celkom dobrá muzička na konci... ()

Clark_Kent

Okolo tohohle snímku se mluví jako o jednom z nejlepších revenge filmů vůbec. Upřímně zas tak horký to vážně nebylo, jde pouze o rozmlsanost moderního publika. Rozumím, že tyhle serepetičky k budoucnosti a lepšího vývoje umělé inteligence, můžou dost jedinců pěkně pobavit. Ovšem, za mě tohle není nic převratného, kromě toho když si myslíš, že je někdo invalida a zároveň se z něj stane zkurvenej ninja. Ono upřímně ta vyspělá technologie nás taky může pěkně rozesrat, naprogramovaný šmejdy svět nepotřebuje. Hlavní tahoun je celkem sympaťák, ale to je asi tak všechno co hraje do karet. Bych mohl dodal, že jěště furt to vyčnívá nad těma komiksovýma spatlaninama co nedávno vypustili. Jestli si chcete odpočinout, tak tohle je přesně ten šálek kávy. ()

vetsinezobri

Hezké pomezí mezi áčkovým filmem a béčkovou akcí. Nabíjení zbraně zabudované v předloktí přes biceps je nejkůlovější věcí, co jsem za poslední dobu viděl. ()

Mkartaylas56

Ačkoliv jsem zprvu očekával, že Upgrade nebude nijak zvlášť dobrý film a že rychle zapadne, tak musím říct, že to není vůbec špatné. Jako sice je zde absence nějakého propracovanějšího příběhu, ale tady se na příběh zkrátka nehraje. Celý snímek jede na akční vlně, jenž je doplněna o dost často až vtipné rozmluvy mezi postavou Logana Marshalla-Greena a STEMEM. Plus se mi velice zalíbilo zvukové zpracování, které jen podtrhuje skvěle vybudovanou drsnou atmosféru. Jinak co se týče hereckých výkonů, tak tady kromě slušně hrajícího Logana nikdo z herců nedostává dostatek prostoru k tomu, aby se nějak výrazně předvedl, což ale to je pochopitelné, jelikož tohle je jeho film. Takže nakonec, když se vše vezme kolem a kolem, tak je pro mě Upgrade velmi milým překvapením a ačkoliv s hodnocením jsem stále dosti na vážkách, tak prozatím se přikloním spíše ke čtyřem hvězdám a uvidím, zda při dalším shlédnutí změním názor. 80% ()

Shitonit

Šel jsem do toho a věděl prd, co mám čekat..komentáře jako vždy takový a makový, tzn zapnu čumim a nakonec mě to vyhodilo do totálně spokojenýho stavu, páč..prostě je to divný ale dobrý.. ()

ANTYCHRYST

Yeees!!! Panečku to byla jízda..kurva jízda.. filmový orgasmus z budoucnosti.. ze začátku člověk netuší co se děje.. jakmile je řeč o inteligenci Stem..tak už to frčí.. proříznutí čelisti nožem hodně krutacky.. napětí.. a tempo si to drží celou dobu..k tomu skvělá vizuální stránka..efekty.. Nekompromisní jízda z budoucnosti.. chci pokračování.. :) Čip Stem nám může ještě hodně ukázat..a zastavit ho bude nadlidský výkon..100% za mě překvapení roku 2018!!! ()

Ondr0n

Jelikož jsem šel na Upgrade bez toho, aniž bych se s filmem nějak seznámil (snad jen z názvu jsem si odvodil, že jde o sci-fi), z nějakého důvodu jsem očekával spíše drama zaměřené na to jak se hlavní hrdina vyrovnává s technologií, (ale i to jsem v menší míře dostal) takže mě značně překvapily perfektní akční scény, které na mě film z ničeho nic vytasil. Všemu navíc dodávala grády perfektní hudba a vizuál taky nebyl vůbec špatný. A ten konec. Wow! Jeden z nejlepších filmů roku. ()

Mahowny

TOP 10 roku 2018. Skvělý příběh, bravurně natočený ve svižném tempu. Geniální práce s kamerou a obrazem, perfektní herecké výkony (i ten Logan má světlé chvilky a např. jeho práce s telem je supr) a podmanivá hudba... absolutní nadšení. ()

ardno5

Posledních pár let se stále více tvoří filmy o hrozbě z umělé inteligenci. To stojí za zamyšlení o možné budoucnosti našeho lidstva.. Ale k filmu: Malinko mi závěr připomínal film Ex Machina. Mírně přehnaná akční kaše s chutnou myšlenkou a špetkou vtipu. Film je svižný, krátký a zanechá velkou vzpomínku. Více takových filmů. Dávám 80% ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz