Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (CinemArt SK)

Rathalos

Upgrade je neskutocne zaujimavy a zvlastny sci-fi film s perfektnym nametom,ktory ma uplne dostal,skvela zalezitost,taketo netradicnosti na filmovom platne mam fest rad...:-) ()

agassi68

Tak a že sa to nedá! Už som ani nedúfal, že sa dočkám dôstojného nástupcu Trávnikára. Takmer dokonale vystupňovaný dej bez amerických škrupulí smerujúci k neprekvapivému koncu. Netreba zabúdať na skvelý hudobný podmaz a na hlavného hrdinu, ktorý tú skoro dvojrolu zvládol povedal by som až pridobre. Good vibration :) ()

Wargoo

Lepší Venom, aspoň čo sa invazívného "tvora" v ľudskom tele týka. Skvelé akčné sci-fi líznuté troškou brutality, ale pamĺsek pre fanúšikov Johna Wicka a Terminátora. Dobrý nápad, vierohodné prostredie zasadené do nie až tak ďalekej budúcnosti a zápletka vcelku dobrá, so škandinávsky drsným koncom. 4**** a 77,182% ()

burton

Zvláštní. Úplně nejdřív mě zaujal kontrast mezi futuristickým a "normálním, součaným...naším?" světem. A pak je tu ještě jeden svět, ten "za tím kamenem". Jak to vidím, cítím v kostech: takováhle pohoda není jen tak a ještě k tomu na začátku filmu. To se vždycky něco posere. A taky že jo! Báječně se to posralo a pak už to dál byl jen Upgrade nejvyšší. Ámen :). ()

BOURQUE

Takmer vzorný príklad toho, že ako je možný bez monumentálnejších PC trikov natočiť napínavý sci-fi akčňák. Až smiešne jednoduchý scenár s veľmi malým nečakaným ťahom na diváka. Herecky minimalistický, ale úplne dostatočný. Dobre zvolený a „nakomponovaný“ soundtrack. Film však skončí „len tak“ bez väčšieho „filozofického“ alebo „morálneho“ náznaku. A ako píše „Malarkey“, je to „cyber punk jako...“. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

P.J.2

Film který si na nic nehraje, ryzí akce jak za starých časů, kterému mírná béčkovost parádně sluší. 5 hvězd hlavně za to překvapení jelikož jsem od Upgradu nic nečekal a nakonec z toho vylezlo překvapení roku. ()

CaptainCzech

Tenhle film jsem si pustil jen díky ohlasům, které jsem na něj slyšel nebo četl. Nutno poznamenat, že po shlédnutí chápu proč se na to pějí ódy, je to totální pecka. Pro milovníky filmů o budoucnosti na naší planetě, originálních nápadů a drsných momentů je tohle ideální dílo. Celou dobu jsem se náramně bavil, tempo bylo ideální. Herec Logan Marshall-Green tu podává výborný výkon a po celou dobu si jede one man show. Záběry a pohyb kamery srší originalitou (a to je holý fakt, jelikož u drtivé většiny filmů to mám na párku, nevšímám si toho, ale tady je to do očí bijící) a to hlavně u bojových sekvencí. Závěr filmu stojí opravdu za to, jelikož ještě při závěrečných titulcích jsem si říkal, co se to ku.va stalo?! Perfektní, doufám že se někdy do budoucna dočkáme pokračování, ale i kdyby ne, tak film sám o sobě uspokojí na dlouhou dobu. 85% ()

Rázlik

Očekávání jsem měl poměrně velké, ale díky tomu jsem byl možná o to více zklamaný. Do doby než hlavní hrdina dostane tzv. upgrade se film hrozně vleče a nudí. Po upgradu se dostává ke slovu akce, ale ta mě opět nějakým způsobem minula. Akční scény mi chvílemi přišli spíše komické, hlavně ty robotické boje v podání STEM. Za celý film mi bylo jedno, jak to vše dopadne a k hrdinovi jsem si nedokázal udělat kladný či vůbec jakýkoliv vztah. V podstatě jsem si od začátku říkal, že té jeho blbce jsem to vlastně přál, když natolik podporuje moderní technologie, nechává se slepě vozit autonomním vozem a pracuje pro korporát, který to vše podporuje. Poměrně milým překvapením byl závěr a to, že to neskončilo jen nějakým jednoduchým koncem typu hlavní hrdina / padouch zemře. ()

Faila

Myšlenka zajímavá, zpracování mírně pokulhávalo, ale rozhodně ne tak moc, jak jsem očekávala. Nakonec jsem byla docela příjemně překvapená. Ačkoliv jde o akcí a násilím nabitý film, trochu prostoru pro filozofování se tam také najde a celková pointa není úplně k zahození. ()

vickeyek

Dost mi v poslední době chybí dobré Minority Reporty. Upgrade k nim určitě patří. Kriminální zápletka hodná mistrů detektivek, do toho postpostmoderní svět chytrých domácností a supermoderní architektury, ponurá atmosféra. Příště s trochu lepšími herci a bude to 100 %. ()

Evander

Upgrade je jedním z mála filmů poslední doby, které mě dokázaly opravdu zaujmout. Je poutavý, skvěle zahraný, má rychlý spád, dobrou audiovizuální stránku i efekty, příběh přináší řadu neotřelých nápadů a skvělých hlášek. A teď v čem je problém? Zejména v tom, že po zhlednutí celého snímku, přestane děj dávat smysl. Toto autorům trochu uteklo a je to věčná škoda, protože k plnému počtu by se Upgrade mohl nejen blížt. 78% ()

helloween93

Upgrade je pro mě zatím největší překvapení Hollywoodu v roce 2018. Minimalistické pojetí násilné budoucnosti nasáklé cyberpunkem, který zavání Robocopem, Total Recall, Blade Runnerem a obecně tvorbou Philipa K. Dicka. To vše s velmi skromným rozpočtem. Thrillerová atmosféra a vizuál jakoby z oka vypadl Villeneuvovi. Jeden twist jsem odhadl, ten druhý, hlavní už ne. 4* ()

Eluin

Velmi příjemné překvapení v podobě zajímavé směsi akce, sci-fi (kyberpunk) se zapamatovatelným závěrem. Nenudil jsem se ani minutu. ()

katzo

Celkom nerozumiem tomu vysokemu hodnoteniu. Prislo mi to ako slabsi diel zo serie Black Mirror. Keby to nebolo take strasne futuristicke a keby to malo lepsie herecke obsadenie, stalo by to za nieco... ()

bararich8

Výborný a hodně netradiční mix Hardcore Henry a The Guest. Akce je naprosto super, ale klidně jí mohlo být více, tempo je celkem uvážlivé, ale ničemu to nevadí. Délka tak akorát. Příběh je takový všelijaký, ale pro tenhle kousek naprosto vyhovující. Díky za to. Plný počet za originalitu, 5*. ()

Torpid

Originální žánrovka a i když vlastně béčkový příběh, tak paradoxně inteligentní Sci-Fi a hlavně revenge superzábava. Dal bych 4*, ale celé to na mě působilo, že si Leigh Whannell splnil velký filmařský sen a za to přidám ještě jednu :) ()

Critic

Obdobný námět tu byl v posledních letech již mnohokrát, ale tenhle film mě moc příjemně překvapil. Logan Marshal-Green se role zhostil bravurně, futuristické kulisy působily věrohodně, bojové scény byly nezvykle realistické. Kéž by bylo víc podobných filmů. ()

CharlieSs

Hah, Stem by se mnohdy docela hodil, co? ;-) Velké překvapení, nečekala jsem, že tenhle film bude něco pro mě a pustila jsem si ho s pochybami, nakonec se ale ukázal pravý opak a já tu musela naprat 5*. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz