Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (Cinemart SK)

petrsponar

Tak tohle mě naprosto odrovnalo,nečekal jsem jak až mě může tenhle film odrovnat nejen šokujícím nápadem,skvělě surovýma a krvavýma scénana,ale doslova sexy kamerou. ()

TinyMartina

Nebylo by to špatný, nebýt toho, že někdo vyměnil hudbu za sérii pazvuků, jako vystřižených z It follows. A moc nechápu, co by z toho ten Stem vlastně měl. ()

sidcom

první dvě třetiny ušly, zabil to debilní a nelogický konec (detektivka jde zatknout nabušeného cyber ninju a nezavolá si posily??) celkově mi ten konec připomínal Ex Machina, ke kterému jsem měl taky dost výhrad, ale jinak se na to koukalo dobře, discount Tom Hardy se snažil a celkově to příjemně odsýpalo, 3,5/5 ()

Drtikol9

Velice povedený film, který mě kvalitou v porovnání s menším rozpočtem moc překvapil. Doporučuji všem fanouškům seriálu Black Mirror, protože Upgrade by příběhově do této série s klidem zapadl. Na plný počet mi tam něco scházelo, každopádně jedná se o jeden z nejlepších filmů roku 2018. Hodnocení 4/5. ()

Aywes

Vkusné scifi, které by fungovalo dobře i jako psaná povídka. Lehké balancování na hranici béčkovitosti dodává celému filmu nádech nadsázky. Dané téma by ale mohlo být vytěžený víc. Očividně ale Leigh Whannell nějaký talent má. Příjemný kousek. Doporučuji fandům scifi a cyberpunku obecně. Fandové hororu ať zbystří. Žánrově totiž opravdu Upgrade horor není. ()

Mikecat

Dá sa natočiť výborný film aj s 10timi hercami niekoľkými komparzistami a jedným čipom. Výborný úvod, ktorý nás nakopne do nasledujúceho deja rýchlou a presnou strelou. Všetko má svoj zmysel, UI (umelá inteligencia) presne vie čo má robiť, ako ovládnuť štvrť a svojho tvorcu, potrebuje len schopné chlapské telo. Pár bojových scén akoby robota perfektne zvládnuté, ako aj prestrihy robota a človeka, jeho vnútorný boj o nadvládu. ws ()

muti

Staršie námety v novom šate. Som rád že sa posúvame na ideách predošlých generácií a s novými znalosťami dotahujeme k dokonalosti víziu temnej budúcnosti. Rukopis Saw je poznať obzvlášť vo finále ()

CrazymanM

Velmi dobrý kousek,skvělý námět,v hlavní roli sympatický Hardyho brácha,nemám větších námitek,tenhle Whannell už má leccos slušného za sebou a doufám,že ještě víc před sebou!!! ()

Bilky

Veľmi slušný hitech revange film. Úvod síce samé klišé a záporák je hneď jasný, ale od polovice je to solídna jazda s vcelku drsnými kilovačkami. Zamrzí príliš veľa nelogických momentov, ale ako sci-fi béčku sa to dá odpustiť. Faktom je, že o pár mesiacov si už nespomeniete na žiadnu konkrétnu scénu ;) 73% ()

Raskoslav

Poměrně čerstvý přístup k akčnímu sci-fi, v několika ohledech a nápadech dosti inovativní. Byl jsem velice příjemně překvapen. Celý film je trochu jako jako hlavní protagonista - zatímco on je taková levnější verze Toma Hardyho, film je tedy na poměry nevelko-rozpočtového snímku vskutku překvapivě nabušený thriller se zajímavou zápletkou. Víc takových. ()

blondboss

Konečne po dlhšom čase prepracované inteligentné sci-fi, ktoré vsádza na všetky divoké karty pobavenia diváka. Upgrade má v sebe prvky Matrixu, Terminátora a ostatných veľkolepých akčných sci-fi, pričom tu je to sklbené vo veľmi svižnej a premyslenej forme. Aj napriek tomu, že sú tu občas badateľné klasické filmové klišé, musím tento snímok hodnotiť piatimi hviezdami, lebo sa to príjemne pozeralo, ubehlo to ako voda vďaka vhodnej stopáži a celková pointa snímku bola jednoducho skvelá. Pre mňa jednoznačne sci-fi prekvapenie roka. 85 % ()

Dejf4

Povedená žánrovka. Dobře to šlape a především si to nehraje na nic víc, než je. Akční scény jsou úžasně a především zábavně natočené. Nasnímáno je to též perfektně, ale například i "anonymní" herci odvádí slušnou práci a ta jejich mírná křečovitost k tomu všemu sedí. A zakončuje to dobrý konec, který celý snímek povyšuje. 8/10 ()

shaacul

Dlouho jsem nechápal hodnocení, které upgrade má, chvílema se i nudil. Vyplatí se vydržet až do konce, Upgrade má totiž jeden z nejlepších twistů, jaký jsem v posledních letech viděl. A právě koncem letí hodnocení nahoru. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz