Odobrať z priateľov 2

• Česko Odebrat z přátel: Dark web (viac)

Keď si Matias (Colin Woodell) prinesie domov cudzí notebook nájdený v počítačovej kaviarni, študuje dáta jeho predchádzajúceho majiteľa. A nie sú to hocijaké dáta. Tučný bitcoinový účet a prístup do hlbín Dark Webu sú len začiatok. Už čoskoro spoznáva prepletenú sieť hackerov, ktorí obchodujú s bielym mäsom. Zábava sa skončí, keď Matiasa odhalí pôvodný majiteľ notebooku, desivý počítačový zločinec Charon IV. (Douglas Tait) a rozhodne sa získať svoje cenné dáta späť. Hra sa začína, keď večer Matias skypuje s priateľmi. Charon IV. naďalej požaduje späť svoj laptop, inak zabije Matiasovu nepočujúcu priateľku Amayu (Stephanie Noguerasová). No nielen ju, v ohrození sú všetci Matiasovi priatelia pripojení na Skype - Damon (Andrew Lees), A.J. (Connor Del Rio), Lexx (Savira Windyaniová), Serena (Rebecca Rittenhouseová) aj Nari (Betty Gabrielová). Ich nočné rozhovory a zábava cez počítače budú mať ďalekosiahlejšie dôsledky, než si Matias a jeho priatelia dokážu predstaviť. Matias netuší, do akej nebezpečnej hry všetkých kamarátov nechtiac zapojil. (TV JOJ)

Vabr

Zdá se mi jako bych viděl asi špatnej film. Tohle nebyl vůbec horor oproti 1. dílu. A s Dark Webem to nemělo nic společnýho. První hodina byla o nudných kecech o tom, kdo sehnal nejvýhodnější slevu v Kauflandu nebo o jeho novým laptopu, kterej se seká každý dvě sekundy, když si Skypuje a na druhým konci je feťák s kapucí. Ani druhá polovina se nezlepšila. Dokonce se ještě o dost zhoršila! Jako plasty v Atlantském oceánu! Až moc se to najednou urychlilo! Všichni začli umírat jako hejno ptáků v Aqualandu Moravia! Smrti byly špatně provedené a ohrané. Tak né asi, když si máš vybrat mezi retardovanou mámou a fucking lesba dě**ou, tak si vybereš slevu na topinkovač. Konec filmu byl asi všem jasnej, pokud jste viděli první díl. Ta jeho holka je zas**ná hluchá dě**a. Beztak umí mluvit! Dark Web videa tam mohly být o dost více ukázaný. Né tak, že klikneš a řekneš si : ,,ÁÁÁ to je moc děsivý!'' a potom to zavřeš. Nechápu, proč ten týpek vůbec ukradl ten laptop! V dnešní scivilizované společnosti přeci lidé nekradou nebo snad ano?! Opravdu mě zajímá, co dělá za práci. Opravdu výrazné zhoršení! S Dark Webem to je opravdu úzce spojené. VYHODNOCENÍ: TAK JSI HLUCHÁ NEBO POSTIŽENÁ!!!!!? ()

Hellknight12

Práve pozretí Dark Web . Je to lepšie ako jednotka ? Dobrá otázka za mňa nie ale je to aspoň podľa mňa rovnako dobre. Jednotka má 79 min Dark Web má 92 min. Autori vzali nápad z prvej časti a prerobili ho trochu inak. Je to viac reálnejšie. V snímku je veľmi rýchlo vysvetlené čo je Dark Web a ako to funguje. Dark Web je označený ako Horor, Mysteriózny, Thriler a k prvej časti je ešte pridaná dráma. Oplatí sa pozrieť Dark Web ? Poviem to takto, za mňa áno. Prečo ? Už len kôli tomu nápadu ako to spracovali do reality. Je to strašidelnejšie alebo temnejšie ? Za mňa určitým spôsobom áno . Komu môžem odporučiť ? Ľuďom čo videli Unfriended a sa im páčil. Tým ktorým neprekáža zmena z ducharini na reálny život. Celkové hodnotenie ? Za mňa rovnako ako jednotka čiže 70%. Film má svoje + aj mínusy. Plusy: zmena deja, zaujímavý koniec, dobre herecké výkony - na to že sú to všetci neznámi herci hádam, že tento film je ich prvotina. Mínusy: hluché miesta - bohužiaľ toto je jedno veľké mínus pretože z 92 min je asi 10 min úplne nič hovoriace ticho... ()

Likan7

Tyhle moderní horory nebo thrillery mě baví. Stále je to neokoukaný styl natáčení a funguje to. Není to sice tak nápaditý, hravý a přitom napínavý jako Pátrání, ale rozhodně je to na stejný fajn úrovni jako první díl. Sice od první chvíle víte jak to skončí, ale nevadilo mi to a jen jsem čekal jaký zabití na mě režisér vymyslí. ()

Kenoth

Z béčkové duchařiny solidní thriller. „Dark Web“ jako pokračování série „Unfriended“ sice zůstává v zajetých kolejích creepypast (tedy děsivých historek, které kolují po internetu), ale zároveň je děsivější, než předchozí díl, právě proto, že vypustil nadpřirozené prvky a s přimhouřením jednoho oka by se tak události v něm obsažené mohly stát komukoli z nás. Hlavnímu hrdinovi se do rukou dostane notebook, který má velice podivný obsah, a tak se spolu s dalšími přáteli na Skype, během herního večera, pokouší zjistit, o co tu vlastně jde. Kdo byl původní vlastník? A k čemu notebook používal? Stopa je zavede na „Dark Web“ a pak začnou dít věci. Nechci prozrazovat moc z děje, ale musím říct, že mi události z něj připomínaly jak mix filmů „Saw“ a „Nerve“, tak scény z „American Horror Story: Cult“ , či epizodu „Black Mirror“ - Shut Up and Dance (S03E03). Film je, stejně jako jeho předchůdce, natáčen ve stylu „computer screen“, takže nic jiného než obrazovky notebooků v něm neuvidíte. Pořád je to ale lepší, než rozklepaná kamera ve stylu „found footage“, která se neúspěšně snažila zavést nový standard v natáčení filmu, mezi roky 2010 a 2015. Ve výsledném hodnocení tak váhám mezi *** a **** hvězdami. Nakonec asi budu velkorysý a dám **** hvězdy za finále a za myšlenku, na kterou zapomíná mnoho tvůrců, že skutečné horory se odehrávají v reálném světě a mohou být mnohdy děsivější, než pár bubáků pod postelí. ()

SilentMemory

1 hviezdička len kvôli cyber awareness ale inak nesympaticke obsadenie a nebavilo ma to. Ale aspoň sa človek zamysli aké sú informácie na nete citlivé a ako ľahko je ich dôveryhodnosť možné zneužiť a zfalšovať. A nie len slabo zabezpečené webové stránky ale aj štátne nemocnice, či rôzne IT firmy koľko krát boli napadnuté + vyhrážky. Zostávam po tomto snímku paranoidná. Ako v tomto žiť? Technické vymoženosti mali priniesť pokrok ale zatiaľ to vyzerá ako úpadok, už nežijeme ani autentický život v spoločnosti a vo vzťahoch ale na hrane klamstva a pravdy skrze sprostredkované informácie. Snáď sa v tom naučíme žiť a rozlišovať a odhaľovať pravdu, čo už iné ostáva - krok späť už asi nie. ()

marek29

Horor ano, na víc, než 3 hvězdy asi ne. Nevím no, atmosféru to mělo pěknou, ale chtě nechtě musím při psaní recenze zohlednit logiku a uvěřitelnost, když už si tvůrci dali tu práci s tím, natočit to věrohodně. Nápad pěknej, možná v jiném rozpoložení bych dal i tu jednu * navíc. Takhle z toho máme špatně uvěřitelnou vyvražďovačku 🙄 ()

Valenta28

Takže následovně: postprodukčně vychytané to je. Herecké výkony emocí a dialogy dobře zahrané. A nápad taky dobrý. Ovšem lepší než jednička to zdaleka není (proto také jen tři hvězdičky). Zkrátka základní faktory má tento film dobře zpracované, ale oproti jedničce už to prostě není ono. ()

jkpj22

V rámci možností je to dovedeno až do extrému, hodně mě to bavilo. Snad se takové věci nedějí, člověk nikdy neví... ()

Nikolas__

Problémem filmu je velký zmatek ( přibližně od 20 té minuty až do konce ) ale celkově to bylo v pohodě. Konec taktéž ušel, jinak spíše průměr. Zajímalo by mě proč se to vůbec jmenuje Dark web?? ()

J.Mayen

Tak Rusáci, ještě než stačily napadnout Ukrajinu a začít vraždit nevinný civilisty, tak stihli natočit společně s usa pokračování mýho neoblíbenýho odebrat z přátel. Musím uznat, že jsem do filmu šel s nechutí a nejistotu, ale překvapivě zde byla laďka vyšší než v prvním díle. Nicméně se budu opět opakovat, ale těch několik oken, společně s dialogy a titulky si budou při sledování koketovat minimálně s migrénou. ()

Dukekuky

60% je hodnocení které považuji za nadprůměrné u dnešních filmu s hororovým žánrem, ale i tak s tímto průměrným hodnocením nemůžu souhlasit, a to z mnoha důvodů. První důvod je asi naprosto jasný, viděli jste snad pár filmu s tímhle zpracování? Já musím říct že, já asi fakt ne. Naprostá chvála režisérovi za tenhle nápad protože to je originální, fantastický a k tomuhle konceptu, tedy internet a Darkweb, se to sakra hodí! Zároveň se mi fakt líbilo, že ve filmu bylo několik známých aplikací, jako Skype, Facebook apod. Za mě velké plus protože se už pár krát, sem tam mihne nějaký snímek který je nedotáhnutý a má tam napodobeniny, třeba místo Intel, Zintel. Nic takovým filmům nevyčítám ale jedině ukazují to, že to není úplně promakanné, takže velké plus! Při sledování tohohle filmu mě taky dost zaujalo vlastně zpracování počítače hlavní postavy, MAC OS byl vzkutku propracovaný a dosti podobný reálnému představiteli kterého zná každý. Dále cením za takový ty animace při otevírání aplikací, když jsem se na film díval tak to vypadalo hrozně super, a ano vím, možná teď zním jako šílenec ale já prostě takové drobné detaily miluju. Vzhnu se ale asi na to nejdůležitější a na to bez čeho by se film neobešel, je to příběh, který je zcela někdy podobný ostatním snímkům kteří se zaměřují na tohle téma ale někdy je to něco úplně nového a neprozkoumaného. Děj filmu je sakra zajímaví a fungují zde všechny žánry které film má, jak už Horror, tak Thriller a Mysteriózní, říkám to snad pořád ale tenhle mix žánru mám fakt rád a když se s nimi pracuje správně, tak může vzniknout něco fantastického. Ještě se vrátíme k ději. Už jsem říkal že pár filmu s tímhle konceptem by se možná našlo ale prostě zde je to tak dobře udělané a na princip z pouhé kamery od počítače to funguje božsky, navíc se stane tolik zápletek a zvratů že si snad nemůže nikdo na nic stěžovat, nebo se snad pletu? Chvála taky patří hercům kteří své role zahráli perfektně a profesionálně i přesto že je moc neznám. Na postavách byly vidět sakra dobře zahrané emoce a nebo třeba skvělé přátelství. Totiž po celý film byly víceméně stejné postavy ale i tak jsem si je zalíbil a ani jedna z nich mi nevadila! Příběh tedy shrnu pro teď, prostě a jednoduše. Pecka! Příběh který je zcela jiný od těch ostatních a velice originální! Co je už dnešních hororů známé je to, že už to není strašidelné, podle mě dříve znamenalo klasické pravidlo: Horor = pořádná lekačka a strach, zde to už ale tolik moc nefunguje, nemůžu to ale brát tolik filmu za zlé protože už je to dnes klasika. Je to teda škoda ale i tak se film snažil být temný a asi to je ten hororový žánr, temnota se jim vážně povedla! Pak taky malou roli si zde zahrál Soundtrack který se mi ale nelíbil, nevím proč prostě moc jednoduché a trochu divné ale zase ALE. Proč se přece soustředit na hudbu u tohohle filmu :D. Možná to je pro někoho škoda ale za mě to zas tak tolik nevadí. Musím pochválit jak už scénáristu, režiséra a všechny ostatní za stvoření tohohle fajn filmu, kterýho bych si pustil klidně víckrát, oceňuji perfektní kreativitu, záběry, emoce, snad skoro vše. Možná je ale trochu škoda že film nebyl o trochu delší ale zase by to možná bylo horší, to se asi nikdy nedozvíme. Dost fajn "horůrek" který je rozhodně lepší než samotné hodnocení 60%. 8/10, povedené. () (menej) (viac)

Jenn

Doprdele, tohle na mě zanechá určitě špatný..cokoliv. Je super, že tentokrát nešlo o duchy, tohle se teda může stát určitě a to mě určitě děsí, doprdele. ()

SpicyNugget

Týpek si každý den Skajpuje s kámoši a jednoho dne se jim pochlubí s novým notebookem. Ovšem nějak pozapomene zmínit, odkud ho má. A rozjede se kolečko kolem Dark Webu, protože tenhle noťas vlastnil někdo hooodně zainteresovaný. Hází se tady na všechny strany bitcoinama, vraždama, tajnýma videama... To mě jako ajťáka potěšilo, ale... to bylo vše. Nějak uz nemám potřebu to pouštět podruhé, protože děj byl úplně divný, zpracování bych znala lepší a herecké osazení mě nezaujalo, normálně jsem jim všem přála smrt. Ale jako jednohubka na volnou noc, why not. ()

Emperor1

Bylo to napínavé a všemu jsem bezmezně věřil. Po shlédnutí něčeho takového má člověk s pouhou uživatelskou znalostí práce s PC a slabšími nervy pokušení zrušit internet, vyhodit počítač z okna a pro jistotu si nechat odpojit elektřinu, aby se mu ti iluminátští démoni ze všech těch darkwebů nenabourali do ledničky nebo stolní lampy. Každopádně jako ponaučení, že krást se nemá, tento snímek funguje. ()

jigsaw44

Aj napriek tomu, že to bolo celkom dobré (vzhľadom na ostatnú kvalitu horrorov), dalo sa to urobiť aj lepšie, zrejme rozpočet nestačil. Zbytočnými glitchami tu nešetrili, čo celkom narúša autencticitu, ktorú sa film znazí vytvorit od zaciatku. Mimochodom má to 2 konce. ()

brasek

Unfriended: Dark web je príbehovo lepšie zvládnutý snímok ako jeho predchodca Unfriended, ktorý sa síce tvári ako horor a dokonca nejaká nadprirodzenosť sa tam nachádza ale prakticky je o ničom. Filmári vo voľnom pokračovaní stavili na ukradnutý notebook a skupinu ľudí s nickom Cháron a ich nekalú trestnú činnosť. Divák musí chvíľu počkať až sa príbeh rozbehne, žiaľ nevyhneme sa pár pochybným scénam, ale ako celok je to funkčné a živé dielo. ()