V Karpatském království stojí nad vesnicí Vyšné Vlkodlaky tajemný hrad, jehož majitelem je baron Gorc z Gorců. Na jeho objednávku sestrojil šílený vědec Orfanik zvláštní přístroj, který pomocí světelných paprsků vytváří iluzi skutečnosti. Tento "dálkovid", zrozený ve fantazii spisovatele Julesa Verna, předběhl o sto let vznik televize. Jak to bylo vlastně s prvním filmovým představením a s objevem televize, odhalí po mnoha dobrodružstvích při pátrání ve strašidelném hradním labyrintu hrabě Felix Teleke z Tölökö, hlavní postava filmového příběhu, který je třetí společnou prací scenáristy Jiřího Brdečky a režiséra Oldřicha Lipského. Parodie na verneovské vědecko-fantastické romány je inspirována pozapomenutým dílem slavného francouzského spisovatele Tajemný hrad v Karpatech a obohacena o nové prvky, například o "karpatský" folklór, pro nějž byl vytvořen i vlastní jazyk. (oficiálny text distribútora)

terezkys

Moje velká filmová láska :-) Opět výborný Kopecký, Dočolomanský také skvělý. Škoda, že už se tu nenachází ( nebo jsem si ho jen nevšimla?) tak skvělý režišér, jako pan Lipský. Jeho filmy jsou prostě lahůdka :-) ()

Aesthetic

Jeden z mých nejoblíbenějších Českých filmů, legendární hlášky a perfektní herecké podání.Jak tu v komentářích jednou padlo : Na tohle se dá koukat pořád =) ()

Andy_Larkin

Geniální komedie s vynikajícími hereckými výkony. Jeden z mých nejmilejších filmů, který si pouštím pravidelně každý podzim, protože právě na podzim se tento film odehrává a i tím je kouzelný. ()

Alisss

Geniální film! Úžasně promyšlená parodie. Výborné hlášky, vtipy a scény. U málokterého filmu se tak nasměji a můžu na něj koukat pořád. Zaslouží si 100%! ()

burg

V podstatě strašná kravina. Celý film táhnou jen pánové Kopecký a Hrušínský, jinak zbytek herců jsou strašní tragédi. Na film jsem se celkem těšil, ale to, co jsem viděl, mě ani nepřesvědčilo o tom, že to někdo vůbec myslel vážně. ()

ArturDent

Tohle je film kterej mě baví od začátku do konce a naprosto přešel do mýho života. Doma používáme hlášku: "Podaruj chuďasa stříbrňákem", když má někdo dát psovi piškot a na vandru si připravujeme ležení se slovy: "Odedávna tu ležírovali henem milospáni." A když někdo prdí, tak bysme uvítali "oučiný škapulíře proti zlejm duchám z Čórtova hrádu." ()

zmirix

Film mého dětství viděl jsem jej nepočítatelněkrát a zvláštní je ,že z něj byli nadšeni i mí dva synové.Zkrátka klasika 100% ()

andydufrsn

Výborná parodie na Verneovku s plejádou skvělých herců ve velkých i menších rolích. Šílenej veděc v podání Rudolfa Hrušínského je prostě perla! ()

fw.nina

Ďalší z vynikajúcich režisérskych počinov Oldřicha Lipského. Herecké výkony Dočolomanského, Hrušínského a v neposlednom rade upišťanej Kretschmerovej pôsobia až nečakane ladne a nenútene. Jednu hviezdičku strhávam za príšerne znejúcu áriu, ktorá ku koncu filmu priam píli uši. ()

+sfinx+

Nejlepší patetický film všech dob! Jadrná mluva horalů, neohrožený páán hrááábě a snad i vše ostatní přispívá k dokonalosti díla. Jsem tak rád, že namísto dnešního a zahraničního trendu vznikaly filmy jako Tajemství hradu v Karpatech, Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela a ne Tajemství hradu 1, 2 a 3. Tyto filmy jsou si žánrem tak podobné, přesto jsou každý zcela jiný, a to včetně hlavního záporáka! Hudba, děj, vtip, dialogy - vše za 5*. ()

Sadova302b50

Možná bych ani neměla srovnávat, ale tenhle film mi sednul více, než Adéla. Opět výtečná spolupráce pana Švankmajera, dobrá hudba a hodně, hodně švihlý příběh. A opět spousta krásných hlášek. 93% ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček

27.07.2020

Tomáš Mašín se opět vrací do minulosti

Tomáš Mašín se opět vrací do minulosti

24.08.2014

Téměř 5 let od uvedení svého ceněného celovečerního debutu 3 sezóny v pekle (11 nominací na cenu Český lev) začal Tomáš Mašín natáčet svůj druhý celovečerní film. Přední český tvůrce reklam hned po… (viac)

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

26.08.2008

Pro filmové a televizní diváky byl třeba detektivem Nickem Carterem z Adély, hrabětem Teleke z Tölökö z Tajemství hradu v Karpatech či mladým Pichandou z Tisícročné včely. Divadelní publikum jej… (viac)