Cobra Kai - Série 3

(séria)
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, 2021, 5 h 38 min (Minutáž: 28–41 min)

Kamera:

Paul Varrieur

Ralph Macchio, William Zabka, Courtney Henggeler, Xolo Maridueña, Tanner Buchanan, Mary Mouser, Elisabeth Shue, Jose Miguel Vasquez, Jacob Bertrand (viac)

Dódžó Cobra Kai vede nový mistr a Johnny s Danielem tak mají dalšího soupeře. Dávné spory nikdy nezmizí – stejně jako Cobra Kai. (Netflix)

muti

seriál je už snáď na najvyššej úrovni, netuším kam sa ešte môže posunúť. Present & past, tie vzťahy, rivalita, zápasy, nevyrovnané účty, akože čistá topka. Teším sa na štvrtú 🙂 ()

karnifex

Tak tady už je špatně snad úplně všechno (s čestnou výjimkou hereckých výkonů - ale o to větší utrpení je sledovat CO musí herci hrát, když vidí JAK umí hrát). Lehkost, nadhled a švih, který byl v první sérii, je zde definitivně pryč - místo toho spousta patosu a sentimentu. Snaha o psychologii postav působí směšně, protože scénárista na to evidentně nemá a uchyluje se k neuvěřitelně trapným klišé. Asi nejvíc je to poznat na vzpomínkových scénách z Vietnamu - ty už působí jako nechtěná parodie. Dokonce ani choreografie soubojů nestojí v těchto dílech za moc. Navíc je zde patrná až urputná snaha vrátit do seriálu snad všechny dosud žijící herce/postavy z původních filmů - neříká se tomu inflace? ()

imaginer21

Tohle jsem nečekal. Vše z předchozí série zužitkované v prohloubení smyslu pro zodpovědnost všech stran krom zákeřného Kreese. Ovšem ani jeho postava není ušetřena odkrývaní původu svých pohnutek - zejména flashbacky z vietnamské války dají na mnohé odpověď. Dočkáváme se nejvíce (smyslupných a nostalgicky perfektně dávkovaných) příchodů dalších postav z původní filmové série a i tyto postavy záhy nejsou jen černobílým doplňkem v boji dobra a zla. Asi nejlepší Johnny, v této sérii definitivně upevňuje post největšího sympaťáka celého tohoto seriálového překvapení. Závěr třetí série je to, na co jsem celou dobu čekal. Snad v podobném duchu, bez zbytečně překombinovaných změn v postojích hlavně Daniela a Johnnyho se dočkáme ještě slibnějšího pokračování. ()

Orion12

COBRA KAI NEVER DIES ! Netflix to zase dokázal. Udělat z mrtvého karate žánru jednu z nejúspěšnějších show na Netflixu za poslední roky. 3. Sérka navazuje tam , kde minulá skončila po vyhroceném finále. Cobra kai naprosto válí ve změně charakterů postav , když se ted podívám na 1. sérii každé úplně každé postava se změnila z nevětších šikanátorů jsou kladasové. A z utlačených šprtů v 1. sérii jsou největší baddas hajzlové. A to je dobře. Hlavně každé změna je ovlivněna , nic se nestane přes noc a většina postav ušlo dlouho cestu. Jejich změna je oprávněná a já na jejich místě bych se asi zachoval stejně. První půlka série trochu ztrácí díky tomu že polovina postav je po finální bitce v 2. série budto v vězení nebo mrzračená , hlavně tedy halvní postavy. Každý je v šoku a tudíž se první 3 epizody nic moc neděje , ale od 4. co se rozdají karty je to extrémní road movie , co se nezastaví , extrémně baví a vyhrocené finále , co rozdalo karty na další sérii byla jednou z nejlepších finálních epizod , kteréhokoliv seriálu. V této sérii se vrátila i spousta starých postav z filmové série (kterou jsem osobně neviděl , ale to nevadí , seriál to vše vysvětlí i pro ty co neviděli staré filmy) a perfektní flashbacky nma minulost Kreese , nebo johnyho. Co říct perfektní série , škoda toho pomalého startu jinak by to bylo na plný počet. Karty na finální sérii jsou rozdané , a neumím se dočkat až se všichni do sebe pustí. COBRA KAI IS BACK BABYYY ! ()

bigmatko

jeden z mála seriálov na netflixe ktorý ma skutočne zaujal. miestami to možno je trocha nelogicke a prehanané ale vyhráva nostalgia a smypatie. Karate Kid žije a po 30 rokoch stále dokáže očariť. Postavy idú do hĺbky a morálne dilemy riešia naprieč generáciami. Dostaneme aj dávku histórie príbehu s pôvodných filmov. Seriál si v podstate užijú ročníky, ktoré boli cieľovou skupinou Karate Kid a teraz dospeli a dozreli na úroveň Daniel sana. Kobra Kai je chuťovka. ()

vladi3

Spoilery: tretia seria uplne stracala dych a casto len opakovala druhu... pipka cislo dva sa snazila neustale vyvolavat boj, aj ked v zavere druhej serie boj predsa prebehol a pipka cislo dva vtedy dostala na budku... Cize nechapala som celkom jej neustale pohnutky vyvolavat potycky... To, ze na konci obaja spojili sily, bolo jasne uz od zaciatku, ze to sem speje... Cize koniec tretej serie dal trosku nadej, ze stvrta bude masaker.... Ale celkovo ide o najslabsiu seriu a dost velke skamanie... ()

jirikzaboj

Cobra Kai je nekompromisně jeden z největších fan servisů všech dob. Všechny ať už hlavní nebo vedlejší postavy, ctění původní trilogie a čerpání z každého malého detailu dělá tu nostalgii už potřetí tak výjimečnou a zároveň zde dokážou tvůrci navodit nové osvojené témata, dokážou nám oblíbit si nové postavy a děj mezi ně a starou školu zasadit tak dobře, že jsem jen hltal každou epizodu s úžasem. Je hrozně těžké obnovit klasiku a ještě těžší ji udržet na tak kvalitní úrovni po více sérií. Netrpělivě čekám dál a těším se ()

W0ltericek

1 + 2 sezona dohromady. Extrem jak se to vyvíjí mezi Danielem a Johnym a jsem z toho nadsen. Mame tu i Kreesovu cast z ktere nam to dost povi o jeho minulosti. Ale tocime se nejak v kruhu ale to neni spatne prohlubujeme vztahy. Na to ale doufam ze dalsi serie bude neco jinýho. 8,5/10 ()