Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

matoada

Toľko hviezd po kope to sa len tak nevidí. Dobrý film, zaujímavo natočený, ale stále mám pocit, akoby tomu niečo chýbalo... ()

da_silva

Drama, který je tak kvalitní, že mě ani 150 minut nenudí, si zasluhuje pochvalu, navíc herecký výkony sou zde fakt famozní, zejména Kevin Bacon je tady snad nejslizštější sráč co kdy byl, a všichni víme že to umí fakt skvěle. Jason Patric je herec špatnej, ale přeci jen tu hlavní roli nezvlád úplně nejhůř. Ale ne dobře. ()

Nerajohn

Co říci. První polovina zachycující dětství chlapců byla skvostná. Perfektně vystižená atmosféra, okamžité vtáhnutí do děje. Velmi mi to připomínalo momenty z Tenkrát v Americe anebo z Příbehu z Bronxu. Scény z polepšovny úroveň neničí, jen se přiznám, že jsem byl překvapen a čekal, že Bacon bude hrát jednoho z chlapců v dospělosti. Druhá polovina ale byla mírně slabší, celý ten soud mi přišel moc perfektní a já se navíc zdráhám fandit lidem, kteří chtějí ospravedlnit naprosto chladnokrevnou vraždu, i když na naprostém tyranovi. A navíc poděkování nemíří Studiu Budíkov. V českém dabingu jsou některé role namluvené skvěle (Brzobohatý, Dlouhý, Postránecký, Plachý), ale může mi někdo vysvětlit, proč J. Patrica mluví nejdřiv Petr Rychlý a v závěrečném rozhovoru J. Plachý, který celý předchozí film daboval De Nira ? Za to film nemůže, ale druhá polovina mě nutí dát jen za 4. ()

samera

Perfekný film, okrem Brada Pitta super herci a super myšlienku to má........Bacon ako typický vždy hrá zlého :( ale ide mu to :) ()

superzurda

Výborný a strhující příběh. Po celou dobu filmu jsem nezažil chvíli nudy. I přesto že má přes dvě hodiny nemá slepá místa. Z takových těch přehlížených filmů je nejlepší. ()

Speedzor

Pomsta čtyř dospělých mužů dozorcům z polepšovny za to, co jim provedli v mládí. Všechny je postupně odstraní a Brad Pitt v roli právníka je ze všeho dostane. Na začátku příběhu jsou herci vyobrazeni jako děti v gangsterské čtvrti. Popisuje to náročných život chudých dět v Hells kitchen. Do konce příběhu všichni zhřeší a to včetně kněze, na jehož svědectví postaví jejich právník svůj případ. ()

Katy19

Celý film jsem fandila vrahům, ty vězeňský dozorci, v čele s úchylným a bezcitným dobře zahraným tyranem Kevinem Baconem, si smrt zasloužili! Snímek, který se jen tak nevymaže z paměti. ()

Kozlowski8

Čtyři nerozluční kámoši z newyoské čtvrti "Pekelná kuchyně". Díky zprvu nevinné rošťárně, která se zvrtne ve zločin, se hoši dostanou do jakéhosi kriminálu pro nezletilé. A tady vlastně začíná samotný příběh. Poměrně dlouhá stopáž mohla být troch jinak využita. Úvodních asi 30 minut filmu bylo jen nezajímavým navoděním příběhu. To mohlo být obsaženo v kratším časovém úseku, naopak příběh ve své druhé polovině mohl být více rozvinut. Tento film je pro mne ukázkou toho, že ani super hvězdné obsazení a "pan"režisér nemusí být zárukou skvělého díla. Tím slabým článkem zde byl dle mého názoru scénář. Film jako celek na mne působil nějak neskutečně - nevěrohodně. Věrohodnost se mohla zvýšit právě nějakým výrazným nápadem ve scénáři, větším propracováním některých dějových okamžiků právě hlavně ve druhé polovině filmu. ()

Flamik

♪ Walk like a man...z Wanderers. 4 normální kluci z předměstí, dělající blbosti. Bohužel jedna taková kravina se jim stane osudná a musej do pasťáku, kterej jim obrátí život o 180, ale jejich kamarádství zůstane..Celkově hezký, možná až moc hrálo na city, hlavně v podobě kněze(De Niro), kterej půl hodinu řešil zda bude lhát a zachrání svoje kluky, nebo ne. ()

Arehanah

Perfektní snímek ve všech směrech, kde se božsky vyřádily ty největší herecké ikony. Šupem valím shánět knižní předlohu od Lorenza Carcaterra. ()

tomino28

Podle obsazení slibuje film opravdu velikou podívanou. Tolik skvělých herců dohromady na placu přece musí znamenat zaručený úspěch. A nutno uznat, že především pánové De Niro a Hoffman se opravdu překonávají, ale sami na to, aby utáhli celý film, nestačí. Chápu, že příběh je obsáhlý a komplikovaný, ale 147 minut je opravdu moc, místy se Spáči vážně nechutně vlečou. Navíc se musím přiznat, že i když se jedná o závažné téma, mě osobně nechal příběh celkem chladným. Proto se ve výsledku přikláním "pouze" ke třem hvězdám. ()

rytir1

Člověk by si s tímhle názvem řekl, že u něj neusne,ale stalo se :-)) Ovšem vyníkající De Niro a úžasný příběh člověka donutí podívat se znovu a vydržet. Podruhé už neusne :-) ()

krt7236826

nemôžem si pomôcť ale slabšie dielo, ktoré na mňa vôbec nezapôsobilo. De Niro skvelý ale to je všetko. Jeden krátky príbeh sa zkladá s nič moc právnických kecov, nič moc vezenskej akcie, nič moc hereckých výkonov v podstate tupé ksichty a jeden plač. žiadna atmosféra ()

Saxos

Kvalitní drama o po letech vypracované a provedené pomstě čtyř týraných a zneužívaných mladíků vůči bývalým dozorcům. Plusy - herecké obsazení, námět, hudba. Mínusy - dlouhá stopáž. Update: rok 2023 - zvýšení hodnocení, bavilo ještě víc. Závěr: doporučuji. ()

jessic

Přímočaré zpracování novodobých Monte Christů o hloupé klukovině s nedozírnými následky a následnou pomstou jejich pedofilním vychovatelům v pasťáku. Skvělý Kevin Bacon jako sadistický vychovatel, Dustin Hoffman jako zkrachovalý, notorický advokát a Robert De Niro jako charismatický kněz. První část - dětské retro drama - je skvělá, soudní drama je zdlouhavé a nijak překvapující.. ()

punco

Tak tomuto sa povie dráma s veľkým D..Miestami až ťažko sledovateľná, silná téma fantastické herectvo. Kevin Bacon tu je čistý diabol... ()