Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

plagjoklas

Jednoznačne jedna z najlepších drám aké som kedy videl. Mal som vtedy 10 rokov, pred naším kinom v hale bola malá Telka v ktorej pustali trailery na filmy co budu premietat buduci mesiac a ja som tam zhliadol trailer na Spacov. S kamosom sme len na ten trailer kukali s otvorenou pusou. Aj ked bol film pristupny az od 15tich podarilo sa nam nan dostat - v doprovode kamosovej starsej sestry a moje dojmy boli rovnako uzemnujuce ako sme mali s traileru. nedavno s odstupom casu som film zhliadol znovu a musim povedat ze sa v mojom pohlade na film nezmenilo nic Stale je to pre mna jedna z najlepsich ludskych dram v historii kinematografie. Bomba! ()

Miki68

Film, který vás od prvního záběru vtáhne do děje a nepustí ani po závěrečných titulcích. Drama o míře spravedlivého trestu, neomezené omezenosti moci, vzpomínkách vytěsněných ze života, ospravedlnitelnosti pomsty a síle přátelství v krutém světě. Příběh, který byste nechtěli nikdy zažít, ale po jehož zhlédnutí máte pocit, že jste jej prožili. Film, po kterém se snadno neusíná. Spáči. ()

Barak

Herecké obsazení tohoto ražení by se hledalo docela těžko - i když se drtivá většina těch herců objeví až ve druhé půlce ;) Je to dobře zahrané, dobře natočené, dobře napsané, je to poutavé, napínavé, překvapivé svým vývojem a zkrátka je to dobré.... Zanedlouho po filmu jsem si přečetl knížku, a i když jsem věděl, co se bude dít a jak to dopadne, tak mi to vůbec nebránilo vychutnat si ten příběh znovu a navíc ještě více - jsou tam nějaké minimální odlišnosti od filmu - hlavně úvod, to, co se dělo před tou nehodou -, ale hlavně je to více rozvedené, více strhující, více pohlcující.. ale Levinson se s tím vypořádal opravdu hodně dobře.... ()

Shona

„ Toto je pravdivý příběh o přátelství, silnějším než krev. Je to můj příběh o jediných třech přátelích na kterých mi v životě záleželo. Dva z nich byli vrazi, kteří se nedožili 30 let. Další je praxi neprovozující advokát žijící s bolestí z minulosti, příliš se s ní bojí skoncovat, nikdy ji nedokáže čelit. Jsem jediný, kdo za ně může mluvit. O dětech, jakými jsme byly.“ Takhle začíná film u kterého rozhodně spát nebudete. Drama o čtyřech chlapcích, kterým prakticky nic nechybělo a během sekundy všechno ztratily. To nejhorší má však teprve přijít. Šikanování a znásilňování sadistickými strážci ve Wilkinsonově nápravním ústavu je navždy změní. Už nikdy nebudou jací byli nejen proto, že dospějí. Výborné herecké obsazení, kde bych vyzdvihl především Roberta De Nira jako kněze, (ten člověk snad zahraje všechno) tak i epizodní roličku Dustina Hoffmana jako opilého právnika. P.S. Promiň Faye, ale nemohl jsem si pomoct. ()

Filmárik

Stále váham medzi 3*a4*. Filmu prakticky nič nechýba a obsahuje všetky zložky z nefiktívnych žánrov. Minnie Driver ako romantický prvok síce nanápadná ale významná, scéna s hotdogovým predavačom humorná a trpká zároveň, Kevin Bacon a nútený obed z dlážky odpudivý, o kontroverznom treste ani nehovoriac ale z celého filmu je suverénne najlepší súdny proces s atmosférou tak hustou že by tuhla krv v žilách. K tomu vynikajúci Dustin Hoffman v roli stroskotaného no šikovného právnika. Ale stopáž je až príliš natiahnutá a najmä pri niektorých DeNirových dialógoch som si aj zazíval. BTW: after poprava dozorcu v reštaurácii je brilantne natočená a fakt som mu to prial ale už mi tam chýbal len revolver prilepený páskou o záchodovú nádrž. ()

Meiers

Byť jednoduchý, tak přesto velice silný příběh protkaný od začátku do konce nerozlučným přátelstvím a "odplatou, sladkou, ale tvrdou odplatou". Dlouho jsem neviděl nic co by mě tak vzalo a tady to máme. Výborné herecké obsazení jak chlapci, tak muži, i ženami...)... a skvělé vykreslení dobové atmosféry. Pro mě ultimátně skvěle namíchaný koktejl. Srovnání se Shawshankem a Zelenou mílí je naprosto na místě. Velká paráda !!! ()

dakarin

Dlouho jsem váhal dát za tři kvůli ostatním hodnocením, ale jistá umělost příběhu zvláště v druhé polovině se nedá, alespoň v mých očích, nevidět. Odplaty mě určitě dovedou zaujmout, právo a spravedlnost jsou věčně živá témata ... , ale toto dílo jsem neskousnul i přes neskutečně silné scény a vyjádření z pasťáku. Paradoxně u mě sic oblíbený, ale profláknutý Brad Pitt to tlačil dolů .... Dustin Hoffman byl ovšem zase zlatý.... Robert De Niro měl roli neroli - tam nebylo co hrát .... ()

cerbygerby

Opět jeden z těch starších filmů na které si vždy vzpomenu, protože to mělo silné téma a skvělé herce..tedy ty v dospělosti... A jinak to muselo být tedy hrozné pro ty kluky ()

Torgal

Skvele obsadený i zahraný silný príbeh o strate detskej nevinnosti a vysporiadaní sa s démonmi minulosti. Čo filmu trochu škodí je možno až príliš štedrá stopáž, ale tá zas pomáha prehĺbiť charaktery postáv. 8-/10 ()

Eki

Mohl to být skvělý film o pomstě, ale to by se nesmělo zúčtovat se symbolem zla tak brzy. Tímto momentem pro mě film vlastně skončil. Fakt mě nebavilo sledovat a ani mě nezajímalo, jestli se podaří zachránit už nenapravitelné. Ale super výkon Dustina Hoffmana a nestárnoucího Roberta De Nira, který tímto filmem dokázal, že opravdu nestárne. A to doslova. ()

kabel

Další skvělý Levinsonův film s krásou Williamsovy hudby. Tento film vás rozhodě nutí zamyslet se, co vše hrozného by se mohlo dít za zdmi nápravného ústavu pro mladistvé. ()

darkreider

Dejová línia je jedna, od istého zlomu úplne jasná a priamočiara. Ale funguje prekvapivo dobre, všetkým nám je jasné kam to smeruje a nikto nie je prekvapený. Ale má to šmrnc. Každá postava, ktorá sa ukáže na place má svoje osobité čaro a divák si ju zapamätá. Bez zmätkov alebo režijných prešľapov sa to pomaly a zvolna nesie až k titulkom a že ma 147 minútový film bez zvratov naplno baví celý čas znamená, že si tie hviezdy zaslúži. Veľmi kvalitné, veľké herecké hviezdy, ktorým výborne sekundujú aj tie menej známe. ()

Kingjiri

Nebýt tak vysokýho hodnocení a dobrýho hereckýho obsazení, pravděpodobně by se u mě tenhle snímek projekce nedočkal. A bohužel musim konstatovat, že by se vůbec nic nestalo. Na začátku je sice tempo slušný, ale mojí pozornost si film dokázal udržet jen do doby, než čtveřice kluků opustila polepšovnu. Od tý doby už to šlo jenom z kopce a když už jsem si myslel, že se nemůžu víc nudit, další scéna mi dokazovala přesnej opak. U soudu na konci už jsem občas regulérně pospával. Zbytečně přetáhnutá stopáž tomu všemu vůbec nepomáhala. Fakt to neni ani na tři průměrný hvězdy, na to jsem se příliš nudil. ()

Hanoda

Od tohohle filmu jsem si hodně sliboval a to kvůli skvělému obsazení. To byl možná důvod, proč jsem byl trochu zklamán, prostě jsem od toho filmu očekával více. Ale 80% si určitě zaslouží. ()