Charlie Babbitt (Tom Cruise) práve zistil, že má autistického brata Raymonda (Dustin Hoffman). A zistil to za pomerne dramatických okolností. Jeho otec odišiel na druhý svet pred niekoľkými dňami a podstatnú časť dedičstva zanechal niekomu, koho Charlie vôbec nepozná. O to väčšie je jeho zdesenie, že tomu zvláštnemu mužovi v žilách koluje tá istá krv. Pre egocentrického Charlieho sa zdá takmer neuveriteľné, že na svete existuje ešte niekto iný, kto môže byť excentrický ešte viac. A aj keď sa na prvý pohľad zdá, že týchto dvoch môžu spájať iba spoloční predkovia, nie je to celkom tak. O chvíľu sa začne veľké dobrodružstvo, na ktorého konci ich čaká vzájomné porozumenie. Pocit blízkosti, ktorý nikoho nenechá chladným (oficiálny text distribútora)

Tales

To co tady predvadi Dustin Hoffman je uzasny. Tom Cruise hraje taky dobre, ale neni to asi moc videt prave kvuli vykonu Dustina Hoffmana. Vybornej film. A ta hlavni melodie mi hrala v hlave jeste par dni po tom co sem to videl. 5 hvezd je minimum. ()

Adámo

Nějak nedokážu pochopit, jak mohl Hoffman zahrát tu roli takhle přesvědčivě. Vypadá jako kdyby to nehrál. A Cruise se chová a vypadá přesně jako člověk, který se dostane do styku s autistou a musí se o něj starat. Naprosto perfektní herecké výkony... | 07/2008 ()

HarlanWade

Film by byl spíše tak za 4,5*, protože je to i když ve své podstatě úžasně zachycený, tak přeci jenom maličko klišovitě se tvářící příběh o road tripu, stojícím za sblížením dvou úplně rozdílných (a přece sourozenecky příbuzných) mužů. Ale to, co v tomhle filmíku předvedl Dustin Hoffman, zasluhuje 5* i samo o sobě. ()

Plastík

Poprvé jsem to viděl ve 14 letech. Ještě jsem ale plně nechápal význam poselství. Láska, přátelství, oběti by měli být na prvním místě v životě. Hoffman byl famózní stejně jako Cruise. ()

Uninstall

Musím uznat, že Tom Cruise je herec, který patří na ta nejspodnější místa v mém žebříčku, přesto v tomto filmu s Dustinem Hoffmanem vytvořili dokonalou dvojici. ()

Havala

Nenašel jsem si k tomu filmu cestu, nemůžu si pomoct, bohužel mě dost nudil, prostě je mi líto....Možná mám jiný vkus. ()

xxlch

D.Hoffman je snad více autista než jsou ti skuteční.V této roli dokázal že je "PAN herec" a že umí.Kdykoliv a komukoliv tento filmík doporučím a v mé filmotéce má významné místo. ()

cress

Môj najobľúbenejší film! Skvelý výkon Dustina Hoffmana a veľmi sympatický Tom Cruise, dobrý nápad, dojímavý koniec a zábava v kasíne. Hoffman si počas natáčania myslel, že to bude brak a vidíte ako to dopadlo. 100% ()

MirkaP

Jeden z mála filmů, kde mi Cruise nejenže nevadí, ale dokonce se mi skutečně líbí. Jeho přeměna ze sobeckého hejska ve vnímavého bratra je tak dojímavá. Ta scéna, kde pochopí, že si svého bratra z raného dětství pamatuje, je nezapomenutelná. ()

Peter-1307

Tak teda Dustin Hoffman a Tom Cruise sa teda tu vyšantili, teda predovšetkým Dustin. Postavu autistu zahral skutočne jedinečne a perfektne a táto postava pdľa mňa patrí medzi jeho najvydarenjšie.. Celkovo však aj samotný film nemá slabé miesto, len miestami ho oslabuje nie práve presvedčivý prerod Charlieho Babbitta, z arogantného suveréna na milujúceho brata, ale nakoniec to Tom celé nejako vždy ukočíroval. A jedno veľké plus pre Barryho Levinsona, aj napriek možnosti skĺznuť do sentimentality a klišé (sám scénar tomu dáva nespočetne veľa možností), nikdy to neurobil. Klobúk dole. ()

boombang

Top film a Hollywood v tom nejlepším světle. Hoffman a Cruise by to nemohli pokazit, i kdyby se o to vědomě snažili. Oba jsou excelentní - a díky tomu film místy působí skorio až dokumentárně. Nezapomenutelná je scéna z kasina a nemohu nezmínit také výborný plakát k filmu. ()

KateW

Hoffman geniálně zahrál svou roli, vysoké kvality dosahuje i výkon mladého Cruise. Film je více než zajímavý, místy se trochu vleče, ale zase se objevují velmi zábavné scény převážně v kombinaci s Hoffmanovou rolí. Doporučuji ()

rob_troy

Velice dojemný a emoční film, který se dotkne vašeho srdce. Výkony dvou herců se vzájemně přebíjejí, a proto si nejsem jistý, kdo z nich dvou svou roli zahrál líp. Tom Cruise i Dustin Hoffman jsou oba opravdu talentovaní herci, kteří svou roli zvládnou vždycky zahrát přesvědčivě. Ovšem hrát autistu ve dvou hodinovém filmu, to si zaslouží opravdové ovace, jelikož takhle to zatím nikdo nepředvedl. ()

princesofpersia

Upřímně, hezčí a dojemnější příběh jsem snad ještě neviděla. Výkony Hoffmana ani Cruise, tu snad vychvalovat nemusím, takže akorát ještě zmíním hudbu, scénář a námět a jdu si to pustit ještě jednou :) ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Thriller Zúčtování v originále zvaný The Accountant z roku 2016 neměl původně kdovíjak velké předpoklady k tomu, aby se z něj stal hit, natož pak chválený. Na papíře se zkrátka jednalo o béčkovou… (viac)

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)