Charlie Babbitt (Tom Cruise) práve zistil, že má autistického brata Raymonda (Dustin Hoffman). A zistil to za pomerne dramatických okolností. Jeho otec odišiel na druhý svet pred niekoľkými dňami a podstatnú časť dedičstva zanechal niekomu, koho Charlie vôbec nepozná. O to väčšie je jeho zdesenie, že tomu zvláštnemu mužovi v žilách koluje tá istá krv. Pre egocentrického Charlieho sa zdá takmer neuveriteľné, že na svete existuje ešte niekto iný, kto môže byť excentrický ešte viac. A aj keď sa na prvý pohľad zdá, že týchto dvoch môžu spájať iba spoloční predkovia, nie je to celkom tak. O chvíľu sa začne veľké dobrodružstvo, na ktorého konci ich čaká vzájomné porozumenie. Pocit blízkosti, ktorý nikoho nenechá chladným (oficiálny text distribútora)

Jaxx84

Za něhu, kterou do filmu vložil Levinson, za herecký výkon Hoffmana a lidskost (tu kladnou i zápornou), kterou mu Tom sekundoval. 9/10. ()

darjeeling

Ti dva mi k sobě nehorázně sedli. Dustin Hoffman zde předvedl něco úžasného, ale překvapil mě i Tom Cruise, kterého moc nemusím, ale tady se mi hodně líbil. Možná to bylo i velmi povedeným dabingem. ()

ER

Spočítat karty v black jacku či rozsypané sirky....pohoda,ale jinak je život blbý.Jenže co my o tom víme? Dostat se do hlavy autisty není jednoduché. ()

neo93

Skvělá road movie, ve které září Dustin Hofmann, ale i Tom Cruise, který nezůstává pozadu. Příběh jednoho sobeckého a chamtivého muže, který se honí jen za penězi a muže, který právě nezná hodnotu pěnez a jsou mu naprosto ukradené. Seznamovaní autisty Raye se svým bratrem Charliem, který jen žasne nad tím vším, co Ray dokáže (např. počítání sirek, nebo hrání karet v kasinu) i tím, co mu dělá problémy, je nejlepší na celém filmu. Jsou to velmi humorné ale i dramatické chvilky, které prožívají tito dva odloučení bratři. ()

Psycho.R

Výborný výkon Toma Cruise, kterému skutečně věříte, že jeho proměna je skutečná. Škoda pro něho, že zrovna v tomhle filmu, protože Dustin Hoffman tu všechny mnohokrát převyšuje. Jeho nabrosto brilantní výkon se pro mě zapsal jako jeden z nejlepších v historii filmu. Dokonalost! ()

Mouchal

Začít komentář jinak, než vychvalovat absolutně neuvěřitelný herecký výkon Dustina Hoffmana, by mělo být u tohoto snímků snad i potrestáno, protože to, co tu předvádí si zaslouží všechen respekt a klobouk dolů před jeho pečlivou přípravou. Zlatá soška za roli Raymonda naprosto zasloužená, ale teď už k filmu. Upřímně, začátek mě moc nenadchl a trochu déle mi trvalo, než jsem se k postavám jaksepatří "dostal", ale o to víc jsem byl překvapen, jak moc se mi ten zbytek líbil. Od momentu, kdy se geniální (ikdyž ne mentálně úplně zdravý) Raymond objeví, je to úplně jiný film a řekl bych, že vynikající. Hádky, rozhovory a řešení opravdu všedních věcí (hádka o spoďáry z K-Martu) fungují mezi bratry více než dobře a tento element mě ve filmu asi bavil ze všeho nejvíc, protože sledování dvou úplně odlišných lidí, jak se snaží mezi sebou dohodnout, je v tomto případě skvělý zážitek. Ani Hans Zimmer se za svůj první Hollywoodský počin rozhodně nemusí stydět a vybudoval svou hudbou patřičnou atmosféru, a dokázal mi tím, že v něm vždycky něco bylo, což dnes dokazuje každou svou novou tvorbou. Dokonce i ten Tom neurazil a hrál svou proměnu z nestarajícího se, po penězích prahnoucího "cizáka" do chápajícího a starajícího bratra, velmi uvěřitelně. Škoda slabšího začátku. 85% ()

Dzvandzi

Nemám co dodat :) Film na nejvyšší úrovni co se týče herců i všeho ostatního :) Snímek mi pomohl v nahlížení na autisty s kterými budu v budoucnu muset spolupracovat a být jim vzorem. Děkuji pane Hoffman!..Nejlépe zahraná role co jsem kdy viděl ;) 101% ()

mira.l

Mě se to hodnotí docela špatně a asi ne úplně objektivně. Ty třihvězdičky jsou za to: že ano, natočený je to výborně, že Dustin Hoffman asi dokáže bravurně zahrát opravdu cokoliv, včetně takovýho retardovanýho cvoka, že ten Buick byl prostě úžasnej, že se to celé odehrává v době, kdy americký auta ještě vypadaly jako americký auta, a tím nemyslím jen toho Buicka, ale tím bych výčet kladů za mně ukončil. Asi to měla být velká ždímačka na city, ale z toho Dustinova neustálého nesouvislého drmolení pátýho přes devátý už jsem dostával tik a začínalo mi z toho hučet v hlavě, víckrát to zřejmě nebudu mít potřebu vidět, nebýt tam výše zmíněná pozitiva, šel bych s hodnocením tak na dvě. Přísně vzato, dějově je to vlastně dvouhodinová nuda, založená na tom, že autista v podání Dustina, žijící ve své izolované bublině a příliš nevnímající, co se kolem něj děje, odmítne nastoupit do letadla k přesunu přes značnou část USA, čímž se otevírá značný prostor k jeho kvákání po dobu přesunu pozemní cestou. S každým dalším záběrem je vlastně víc a víc jasné, že takový člověk asi není schopen samostatného života v moderním světě. Nemám s nikým takovým osobní zkušenost, takže nemůžu posoudit, do jaké míry to je či není reálné, ale místy mi to přišlo až přehnané. Já "objevit" takového utajeného bratra, asi bych ho do hodiny do toho ústavu vrátil nebo bych si šel sednout... ()

Likan7

Dustin Hoffman ve své životní roly. Tom Cruise v roli, ve které ukázal, že umí i výborně hrát a ne jen skákat po mrakodrapech. Veškeré dialogy mezi Charliem a Rayem jsou brilantně napsaný a ještě lépe zahraný. Hoffman po právu dostal Oscara, jeho výkon je TAK přesvědčivý jako málo co jsem za život viděl. Jeho autista je zahraný opravdu geniálním způsobem. Občasné vtipné scénky ve filmu fungují taky a osobně jsem rád, že si film jen tak plyne a dá se říct, že nedojde k žádné negativní události, která se skoro zákonitě musí ve filmu hodinu před koncem dostavit. Ale tady ne, tady si film jen tak plyne, jako si ty dva jedou po silnicích a mezitím zažívají dojemné i vtipné momenty, které vedou k tomu nejsilnějšímu, poznání jeden druhého. ()

koci37

Tento snímek vyzdvihuje bezkonkurenční herecký výkon Dustina Hoffmana v roli autisty, který Vás dokáže vcítit se do kůže právě takto onemocněných lidí. A ukázat Vám, co tento člověk vlastně prožívá. Vše skvěle doplňuje Tom Cruise v roli bratra a hudba Hanse Zimmera. ()

Mischko

Tak tady beru pořadí v top 200 jako zcela zasloužené - prostě krása. Všechmo samozřejmě stojí hlavně na hereckých výkonech Toma Cruise a Dustina Hoffmana, ale pro mě taky na kameře a fotogenických záběrech krajiny (třeba ty větrné elektrárny). Ještě k těm hercům: Dustin je prostě pan Herec a po dlouhodobé přípravě, kterou roli věnoval, ji zvládl takřka bezchybně (tady mi lze oponovat, s tak těžkým případem autismu jsem se osobně nesetkala, takže bych spíš měla říct, že to zvládl bezchybně pro diváka-laika), Tom jako by stagnoval. Jakoby mu byl Charlie Babbitt ušitý na míru ve své hajzlovské poloze. Ale vývoj k prozření a poznání pravých hodnot jsem mu už nějak nedokázala věřit. Jinak je to ale jeden z jeho dobrých výkonů - možná se cítil uvolněně bez svého obvyklého pocitu méněcennosti - Dustin je ještě menší….ehm…Charlie Babbitt udělal vtip:) ()

LukH

Neumím si představit, že by casting tohoto filmu mohl kdy dopadnout jinak! Cruise je pro roli Charlieho Babbitta jako stvořený a Dustin Hoffman je jednoduše geniální. Film o "výletu" dvou bratrů a jejich cestě k sobě snad nemůže nikoho nechat chladným, velmi srdečný, dojemný příběh s tradičně výbornou hudbou Hanse Zimmera. ()

Galliano

Majstrovské dielo Barryho Levinsona. Skvelý poetický, úsmevný, ale aj smutný príbeh dvoch odlišných postáv a osobností. Je to predovšetkým herecký koncert Dustina Hoffmana, ktorému som zaň velmi vdačný. Toto treba vidiet a nie iba raz. ()

lenzi

Bohužial nemám moc rád Cruisa, ktorý mi pokazil celý dojem z filmu. Utero: pri čítaní Tvojho komentára som sa váľal od smiechu. :-)) ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Thriller Zúčtování v originále zvaný The Accountant z roku 2016 neměl původně kdovíjak velké předpoklady k tomu, aby se z něj stal hit, natož pak chválený. Na papíře se zkrátka jednalo o béčkovou… (viac)

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)