Berlínsky realitný maklér Karl Brendt (Wotan Wilke Möhring) chce cestou do práce vysadiť svoje deti v škole. Keď však naštartuje auto, zazvoní mu telefón. Neznámy volajúci mu oznámi, že má pod sedadlom bombu, ktorú odpáli, ak sa Karl alebo deti pokúsia vystúpiť. Požaduje, aby Karl urýchlene zohnal obrovskú sumu peňazí. Keď Karla začne manželka Simone (Christiane Paulová) podozrievať z únosu ich detí, čoskoro má v pätách aj policajtov, medzi ktorými je aj odborníčka na výbušniny Pia Zachová (Hannah Herzsprungová). Začínajú sa vražedné preteky s časom. Karl, vydaný na milosť vydieračovi, ohrozovaný bombou a prenasledovaný políciou, sa zúfalo snaží zachrániť seba i svoje deti. (TV JOJ)

filipvrbik

Za mě hrůza! Příšerní herci, ještě horší réžie, naprostá nuda, i když to prý má nadupanou akci - chvílemi jsem si přál, ať to vybuchne a je konečně konec. A vůbec celé mi to přišlo naprosto bez logiky, a jeho dcera, která jediná trochu hrála (protože Karl jen brečel), měla hrozně lehký text - jen asi pětsetkrát zařvala tati, tak asi tak...10% ()

BOURQUE

Síce niektoré časti filmu pána Alvarta v niektorých bodoch nestoja na pevných bodoch, obecne sa jedná o povedený akčný thriller. Napätie sa postupne zvyšuje, herci odvádzajú presvedčivý výkon. Na samotnom záveru by sa dalo ešte pracovať. Každopádne si cením snahu o uzatvorenie príbehu (snímok na konci – otec/muž a jeho rodina). Z mojej strany silná „trojka“ – v porovnaní s Odříznutí (takisto pod taktovkou pána Alvarta) o niečo zaostáva. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Fujara777

Veľmi vysoký stupeň napätia. Ale výsledné hodnotenie zrážajú logické nezmysly. Napríklad v súvislosti s bratom, či krokmi polície. Inak to ale na mňa funguje. A veľmi oceňujem záverečnú scénu! ()

Acrobat

Pri mojom druhom spojení s Alvartom opätovne nastala symbióza, lebo vie ten chlap robiť veci. Obyčajná tlaková bomba s najprv nechutnými deckami a taktom, ktorá potom zmení charakter vcelku uveriteľne a jazda Berlínom nadobúda slušné parametre. Zvratom, možností, scenárových trikov, postupnosť zapojenia osôb, zložité ale brutálne ekonomické zháňanie peňazí je pastvou pre rozum, cit a dávkovanie. Alvart a (Európa) si nespravila z diváka vtip, a úctivo mu dala možnosť vychutnať si hru na mačku a myš. Najviac šokujúcejšou vecou bolo vyjdenie z dverí väznice. To vážne opýtali sa prísediaci... Iba som sa uškrnul. (videné 03.03.2020, BDrip) ()

Tipko

Som prekvapený týmto solídnym filmom, ktorý sa dnes až tak často nevidí. Otec bojujúci za svoje dve deti, si počas jazdy autom, z ktorého nemôže nikto z nich vystúpiť, lebo je tam bomba uvedomuje, ako zanedbával svoju rodinu a ubližoval jej i ľudom v práci. Nakoniec je super happy end a celá rodina sa zas dá dohromady. Film je emocionálny, čo je dobré a aj poučný, hlavne pre vzťahy v rodine. Oplatí sa zhliadnúť. ()

bearmeedek

S tou nekonečnou adrenalinovou jízdou bych to zas tak nepřeháněl. Napětí a akce je tu celkem dost, ale logika je tu tolik v pr... (jako v řiti), že se to prostě nedá přehlížet. A to já kolikrát dovedu nad logikou mávnout rukou. ()

Likan7

Dal bych 4, ale upřímně se nejdřív musím podívat na španělský originál. Pokud má německá verze nějaké originální prvky, tak to na 4* opravím. Takhle si ale nechávám tu jednu v zásobě. Akce a napětí prakticky, prakticky od začátku, jsou ale také pravidelně střídány nelogickými zvraty a botami, které mají svůj vrchol bohužel přímo na konci. **SPOILER** bomba vybuchne, pokud vystoupíš = tlak na sedačku bude menší. Tak co uděláš? Sjedeš s autem do vody, která nadnáší... A bomba? Ta jen čeká... Finále je fakt neskutečně hloupý v elementárních zákonech fyziky... Je to škoda, dost to ničí jinak fajnovej dojem. ()

Mamlas

Chlapík jezdí autem a telefonuje. Nemůže vystoupit, pod zadkem má bombu. Je to hodně ukecané, uhádané, uřvané, protivné a monotónní. (12%) ()

honzic

Na německý film to celkem šlo, tradičně auta, Němci ani nic jiného neznají, ale scénář byl zajímavý, i když reálně by to asi takto nefungovalo. Hodnocení: 65 % ()

TonyHawk94

Nemecká variácia na vynikajúcu Schumacherovu Telefónnu búdku, kde v tomto prípade nemáme novinára, ale architekta, a nie telefónnu búdku v strede rušnej NY ulice, ale SUV v centre Berlína. Variácia v pohode, prevedenie už trošku horšie. Na Alvarta som bol príjemne zvyknutý už pri Tatort sérii s Nickom Tschillerom (hral ho Til Schweiger), a teda som vedel, že akciu vie točiť, a to na veľmi slušnej úrovni. Nemožno mu uprieť veľkú snahu, ktorá tam bola spolu s peknou dávkou akcie a aj napätia, navyše, s výbornou kamerou (a Wotan je dostatočne uveriteľný, skrátka mu to žeriem). Už úvodný let v lietadle a následne aj raňajková scéna navnadili dobrú atmosféru. Ako ale viacerí poznamenali, v strede filmu sa objavia brutálne logické chyby, kedy sa zdá, že scenáristi chytili bolesť hlavy, resp. stratili vlákno, a pokračovali niekde úplne inde. Kvôli tomu, nanešťastie, mnohé detaily neboli dotiahnuté do konca a celé to prestalo dávať zmysel. Za tých okolností nemôžem dať viacej, než 3*. ()

DonBraso

Solidní oddechovka,kde je hodně napětí s nelogickýma aspektama,který se přímo nabízejí a bohužel dějí.Konec tedy nemoralizuje,že někteří makléři jdou přes mrtvoly,ale za to vykouzlí krásný happy end.Popravdě ta policejní část je mnohem horší,než ta na začátku,přitom je tempo větší.Ten vrtulník nad autem v centru Berlína je taky fakt pecka :D 65% ()

blondboss

Sám o sebe je tento snímok svižným a napínavým akčným thrillerom so zaujímavým posolstvom, aj keď už s trošku prevarenou dejovou linkou. Tento film má ale tú smolu, že ho musím porovnávať so španielskou verziou, keďže sa jedná o čistú kópiu španielskeho originálu, a môžem smelo poznamenať, že je to len veľmi slabý odvar, v ktorom je všetko horšie - atmosféra, herecké výkony, ale aj samotný strih a kamera. Takže za mňa len podpriemerná žánrovka, ktorá nemá čo ponúknuť. 45 % ()

MartyIsMad

I přesto, že tam bylo obrovský množství chyb a věcí, co by šlo zpochybnit, mě to překvapivě bavilo. Hned o začátku celkem napínavý, svižný, plný německých kár, že by i Semir Gerkhan záviděl. Dvojici kýčovitých sourozenců a rozpadají se manželství jsem odsunul na druhou kolej a plně jsem se soustředil na nekončící, vyčerpávající vydírání. 7/10 ()

PTuranyi

Celkom podarený thriller o vydieraní bombou v aute, v ktorej sedí hlavný hrdina aj s deťmi. Nápad aj príbeh je celkom dobrý, prevedenie obstojné, ale žiaľ hercom to (možno vďaka dabingu) neveríte. Potom je tu ešte zopár logických zádrhelov, ktoré kazia dojem. Nie je mi celkom jasné zranenie chlapca, hoci sedel v aute dosť ďaleko od výbuchu a zjavne auto nebolo poškodené, niečo mal zabodnuté do nohy. Celý čas sa nedá vystúpiť z auta lebo bomba, ale v závere to ide. Vydierač mal všetko premyslené do detailu aj s diaľkovým odpáleným bomby, ale iba cez GSM a nerátal s tým, že polícia odpojí sieť. ()

vojacekr

Tak to byl mindfuck. Říkal jsem si - déjà vu? I když jsem film nehodnotil, tohle jsem už někde viděl a pamatuji si, že to bylo OK. Pak jsem zjistil, že španělé si s tím už poradili dřív a lépe. Dobrá byla scéna na jeden zátah bez střihu na náměstí, ale to je asi tak vše, za co ta hvězda stála. ()

WikingVik

Mohl to být dobrý film, jenže je bohužel plný nelogických kopanců. Takže vnímavjejší divák dokola nechápavě krčí obočí a kroutí hlavou. ()