3 dni v Quiberone

• Slovensko Tri dni v Quiberone (viac)

Čierno – biela intímna snímka 3 dni v Quiberone režisérky Emily Atef zachytáva trojdňový pobyt slávnej herečky Romy Schneider v rehabilitačnom centre v Quiberone, kde prebieha jej posledné interview pre renomovaný  nemecký magazín Stern. Počas týchto dní, sprevádzaná svojou najbližšou priateľkou, odhaľuje pred novinárom a fotografom svoju dušu a neuvedomujúc si celkom  následky  spontánnej úprimnosti  odpovedí otvára svoju 13.tu komnatu. Jedna línia filmu nám rozpráva príbeh slávnej herečky, ktorá sa napriek úspešnej kariére dostala do ťažkej životnej situácie, v druhom pláne dominuje téma bezohľadnosti médií, ktoré cynicky parazitujú na utrpení známej herečky s jednoznačným cieľom – predať „intímne detaily“  zo života celebrity bulváru. (Film Europe)

andrii

Otevřeně proměnná v přímém přenosu. Sejmula jiskřivost dam v dotek střepů. Na kus řeči. Sezení s jejími životy. S "Robinsonkou z ostrova intimity," na němž upíjí litry splínu, litry lihovin. Dýmí cigarety, prašné částečky bytí. Na němž si dává rendez-vous duše jako jehelník. Slzy rosené čerstvou lázní jemného cukrování. Mírně nostalgická čára. Hvězdná dráha na báru povyražení. ()

Autogram

Životopisný film zobrazuje len 3 dni zo života počas nie veľmi šťastného obdobia. Neobsahuje ani žiadne retrospektívy, takže sa veľa nedá dozvedieť a porozumieť, ak som život Romy Schneider nepoznal. Niečo málo prináša trochu manipulatívny rozhovor, ale inak som tápal. Nakoniec je film skôr o jej vzťaho s priateľkou Hilde a novinármi. –––– Je to manipulácie. A je to tak správne. Je to naša práca. ()

Roman Albach

3 dny v Quiberonu ukazují Romy Schneider jako velice citlivou, emotivní, nešťastnou ženu, která hledá půdu pod nohama a přemýšlí, jak naložit se svým životem. Režisérka Emily Atef jde na dřeň, stejně tak vynikající představitelka hlavní role Marie Bäumer, u které jsem měl v mnoha scénách pocit, že sleduji skutečnou Romy Schneider. Z téměř každého záběru je zřejmé, že Emily Atef je perfekcionistka. Skutečná lokace, oblečení přestavitelky, které přesně odpovídá tomu, co na sobě měla Romy Schneider, interiér hotelového pokoje, restaurace, kde Romy strávila noc před interview, vše jakoby vypadlo z fotografií Roberta Lebecka. Pokud byla režisérka přesná v těchto detailech, tak zcela správně byla přesná i ve vykreslení Romy jako ženy, která hledá únik v alkoholu a prášcích. Jak jsem již zaregistroval, řadě fanoušků Romy toto zobrazení vadí. Samotná dcera Romy Schneider, která se jako dítě objeví v posledních scénách filmu, Sarah Biasini, tento film odmítla s tím, že ona si mámu pamatuje úplně jinak. Zcela ji chápu a je dobře, že svoji matku hájí. Nicméně alkohol, prášky a cigarety k Romy v posledních letech jejího života neodmyslitelně patřily. V jarním Quiberonu roku 1981 byla ještě šance, že se Romy ze všeho toho balastu vyhrabe, natočí tolik očekáváný film Poutnice ze Sans-souci, kde měla poprvé hrát ze svým synem Davidem. Osud tomu ale chtěl jinak. 4 měsíce po tomto interview její 14 letý syn tragicky umírá. A to byla rána, kterou nešťastá 42 letá žena jménem Romy Schneider nemohla ustát. Umírá 10 měsíců po svém synovi na srdeční zástavu. ()

Greg25

Pro mě nejlepší evropský film roku 2018. Intimní, křehké, osamělé, dojemné, smutné, nuceně veselé, lidské, opravdové. Brilantní sonda do života ženy, která si svůj kalich hořkosti vypila až do nejhoršího dna. Opravdovost, úcta, lidskost. Skvělá Maria Baumer. Rozhodně i film pro ty, kterým jméno Romy Schneider nic neříká. Autenticita jednoho života je tady zachycena naprosto úžasně. Důstojný a přitom opravdový pohled do života Romy Schneider. 100% (Das Filmfest 2018) ()

fleurette

Redukce tak úžasné herečky na alkoholičku a chvílemi až životní trosku, která se utápí v sebelítosti a obviňuje všechny jen ne sebe, to není jednoduché sledovat. ()

hazdrova

Skvelý prepracovaný film, ktorý dokonale (teda aspoň z môjho wikipédiovského výskumu o Romy Schneider) zobrazuje Romy ako nestálu osobnosť s mnohými chybami, ale takisto ako ikonu, ktorá očarí každého, kto sa na ňu pozrie. Na môj štýl bol film až príliš pomalý a trochu sa to tiahlo. Ale dojem mám výborný, hlavne čo sa týka podoby výzoru s Romy, aj keď má Marie Bäumer trošku mužnejšie črty, lepšiu zhodu by asi na svete nenašli. 3,6* ()

curil

Je až neuvěřitelné, jak je herečka Marie Bäumer slavné Romy podobná. Možná vypadá o trochu starší než Romy ve svých dvaačtyřiceti letech, kdy se odehrává příběh, ale jinak je podoba dokonalá. Výsek ze života je příliš krátký, aby se dal nazvat životopisným filmem, ale přináší pohled na život herečky, o kterém se ve filmových magazínech příliš nepíše. ()

solisoli

Čiernobiely projekt Romy Schneider, charakterizuje hereckú osobnosť, ktorá sa preslávila, ako cisárovna Sissi. Dej sa odohráva vo francúzskom letovisku Quiberone, kde sa Romy pokúša zbaviť závislosti. Aj keď Maria Baumer zahrala čo mohla, dej sa točil v nejakých úvahách, ktoré neladili symetricky s postavou, ktorá svojim šarmom a intelektom ohúrila celý svet. Vôbec, celý ostatný casting ďalších postáv bol nezodpovedajúci požiadavkám zmysluplnosti. Celé to akési trmácanie v niečom neplodnom, čo nedávalo cielený zmyslel a podstatu ponúknuť Romy, krátko pred pádom do tmy v inom svetle. Slabé 3 hviezdy. ()

Buxholka

Nechápu, proč zrovna tohle muselo být černobílé. Ten novinář dostává příliš prostoru, který filmu nic nepřidá, a hlavně já jsem šla na film o Romy Schneider a nepotřebuji sledovat morální kocovinu nějakého pisálka ()

vancho

Romy Schneiderová bola po väčšinu života iritovaná, keď ju stotožňovali stále so Sissi, jednou z jej prvých filmových úloh. Avšak náhoda nakoniec spôsobila, že ich osudy boli podobné. Obe boli vrhnuté do veľkého sveta vo veľmi mladom veku, nevydarené manželstvá a smrť syna. Na malom priestore prímorského sanatória a troch dní sa dozvedáme veľa o herečkinom živote na pozadí rozhovoru pre Stern. Zhodou okolností fotoreportérom je dávna Romyina láska. Aby zvládla rozhovor, Romy si privoláva na pomoc svoju priateľku z detstva. Komorný príbeh vlastne predstavujú rozhovory medzi týmito štyrmi ľuďmi. Marie Bäumerová v úlohe Romy je neskutočne presvedčivá a navyše sa na ňu aj dosť fyzicky ponáša. Režisérka Emily Atif prináša pohľad ženským okom, ktorý my muži občas potrebujeme, aby sme boli empatickejší. To prenáša film z polohy individuálneho života Romy do polohy všeľudskej. Silný filmový zážitok. ()

PTuranyi

Výborná životopisná dráma prostredníctvom ktorej môžete zdieľať intímne chvíle s Romy Schneider spolu s jej priateľkou Hilde a dvoma novinármi. Produkcia je vynikajúca a nič zbytočne nedramatizuje, len decentne prispôsobuje atmosféru pocitom hlavnej hrdinky. Takto má divák možno tak trochu pochopiť, či precítiť svet slávnej herečky. Jej radosti, úzkosti aj traumy. Najväčší podiel na tom má skvelý výkon Marie Bäumer, ktorá je uveriteľne autentická. ()

DavidWark

They tried to make me go to rehab, I said, "no, no, no". Po snímku Frost/Nixon je tohle další film natočený podle žurnalistického rozhovoru s celebritou za zenitem. Romy Schneider v luxusním přímořském sanatoriu se naprosto odkopává tváří v tvář novináři Jürgsovi s velký tahem na branku. Další žena, která neunesla slávu plynoucí ze své krásy, s hereckým talentem, ale bez talentu pro běžný život. Marie Bäumer je jí fyzicky dost podobná a herecky dost na výši, aby utáhla celý dvouhodinový film. Ten uplyne stejně svižně jako Romy vyzunkne láhev šampusu, a to si tam pár lidí "jen povídá". (44. LFŠ,, Slovácké divadlo, 27.7.18) ()

duch9

Melancholické drama s překrásnou hudbou. Děj plyne pomalu, takže si můžete v klidu užívat záběry z Francouzského pobřeží a vnímat tu zvláštní atmosféru zahalenou cigaretovým kouřem. Minimalistický film pro diváky, kteří mají odvahu se podívat do očí ženě, se kterou se osud zrovna nemazlil. ()

kodel

Komorní drama o křehké herečce, která ví, že se její čas krátí a nedokáže či nechce už skrývat své problémy ani čelit nejrůznějším manipulacím... Působivě melancholické prostředí, černobílý vizuál konce léta a mořského pobřeží, a vynikající herecké výkony, samozřejmě zejména podmanivá hlavní protagonistka. Žensky citlivý film o vážném tématu, ale nikoli jednorozměrně smutný. ()

DAS FILMFEST zve na filmové hody

DAS FILMFEST zve na filmové hody

15.10.2018

3 země – 4 kina – 5 sekcí – 9 hostů – 34 celovečerních snímků a další tři bloky krátkých filmů. Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST si letos pro všechny filmové fanoušky přichystal skutečné… (viac)

Be2Can hlásí rekordní počet zapojených kin

Be2Can hlásí rekordní počet zapojených kin

20.09.2018

Be2Can: rekordní počet zapojených kin, Zlatá palma, současný německý film, čínská senzace ve 3D a čerstvá cena Fipresci z Benátek pro maďarský film   Be2Can – přehlídka soutěžních a oceněných filmů… (viac)