Strážmajster Topinka

• Česko Strážmistr Topinka
Česko / Slovensko, 2019, 11 h 11 min (Minutáž: 50–53 min)

Réžia:

Petr Zahrádka

Kamera:

Miloslav Holman

Hudba:

Andy Čermak

Robert Mikluš, Jiří Bartoška, Veronika Freimanová, Jenovéfa Boková, Marek Geišberg, Miroslav Donutil, Gabriela Marcinková, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek (viac)

Humorný seriál z prostredia podhorského mestečka Protějov v Beskydách - vraciame sa v ňom k obľúbeným postavám a ich vzájomným peripetiám tentoraz z pohľadu kriminálnych - úsmevných aj iných - zápletok, s akcentom na strážmajstra Topinku, ale aj so spoluúčasťou doktora Martina. (RTVS)

Recenzie používateľa troufalka k tomuto seriálu (7)

Zločin na pošte (2019) (E01)

Já si nemůžu pomoct, mě se to na rozdíl od mnohých zde líbilo. Přiznám se, že jsem trochu čekala průser, ale ten se naštěstí nekonal. Topinka vždycky trochu vyčníval, nápad udělat z vedlejší postavy hlavní byl odvážný, ale vyšel. Aspoň tady v první díle. Sice mi pořád leze na nervy ta spisovná mluva, která k postavám moc nepasuje, ale jako celek to fungovalo. Jsem zvědavá na další díly. ()

Zločin v penzióne (2019) (E02)

Když se z vedlejší postavy stane hlavní, nemusí to dopadnout vždy dobře. Ne tak u Strážmistra Topinky!! Zatímco Robert Mikluš u Doktora Martina skoro nepatřična vybočoval, tady má roli ušitou na míru a je ve svém živlu. Detektivní zaměřené seriálu svědčí. Zdá se, jakoby tvůrci ožili, nejsou svázani britskou předlohou a mohou kreativně rozvinout vlastní děj, který je mnohem živější a uvěřitelnější. Dřív jsem milovala Irenku (je stále dobrá), ale teď jasně vévodí výborná máti Topinková v podaní Veroniky Freimanové. Milá je i postava sličné pošťačky. Základní rozložení postav sice dává tušit, kterým směrem se asi budou ubírat, ale zatím to nijak nevadí. (Osobně si myslím, že mezi Topinkovou a Hrubým dojde k nějaké lovestory, u Topinky a pošťačky je to zcela zjevné, uvidíme, co ještě uvede v chod malá Rozárka). ()

Zločin na farme (2019) (E03)

Tentokrát slabší. Ani závěrečná česko-slovenská bitka to nespravila. ()

Zločin na ihrisku (2019) (E05)

Škoda přeškoda, začínáme se posouvat do naivity, která už není zábavná. ()

Zločin v skúšobni (2019) (E08)

Tomáš Hanák a Robert Nebřenský měli zůstat tam, kam patří - v bedně. Tak jsou zábavní. Jejich vstup do realityjim sebral kouzlo a humor. ()

Zločin vo vlaku (2019) (E09)

To, co na začátku vypadalo jako zajímavý přílib, stalo se v mezičase nezáživnou rutinou. Nejvíc škodí příliš školometský scénář. Komediální seriál s kriminální zápletkou, který je předvídatelný jak v ději, tak i ve vývoji postav, je pro diváka zbytečný. ()

Zločin v lese (2019) (E10)

Zpočátku bavila silná nadsázka a stylizace, teď už je spíš na obtíž. ()