Marie Topinková (V. Freimanová) si otevřela penzion, ve kterém si major Hrubý (J. Bartoška) doživotně pronajal pokoj k užívání. Jednou ráno Marii probouzí rozezlený soused Robert Fiala (V. Kopta), kterému někdo zničil bicí v jeho nedaleké zkušebně. Na místo přijíždí přivolaný Tomáš Topinka (R. Mikluš) a začíná vyšetřovat. Z výpovědí svědků vyplývá, že Robertovo hraní na bubny bylo pro mnohé sousedy včetně Marie, majora Hrubého a dalších hostů penzionu nesnesitelné. Jedna z ubytovaných, paní Nosková, je ale přesvědčena, že se v penzionu dějí ještě mnohem horší věci. Z vedlejšího pokoje zaslechla rozhovor o vraždě. Okruh podezřelých, kteří mohli Fialovy bubny úmyslně zničit, se postupně zužuje a odhalení skutečného pachatele je pro všechny naprosto nečekaným překvapením. (Česká televize)

Peabody odpad!

Celý seriál (manželka to chtěla vidět) mne hluboce zklamal, pokračuje zcela v trendu Doktora Martina, první řada nakonec docela solidní, druhá špatná a tohle je děs. Možná, že je úmyslný žert, že se to jmenuje Zločiny, když to leckdy nejsou ani přestupky, ale jízdy na bílém koni (co mi zlůstalo v paměti) a kombinace Čech se Slovenskem, ach ne. Čím dál blíž Villagiovi se posouvá Topinka, snaživý hlupák (to jako vážně, že někdo věří, že postavy z detektivního seriálu jsou detektivové? Galaxy Quest na tom postavil skvělý film, ale to se musí umět napsat). Pokud jde o detektivní zápletku, je psána stylem Nechme to Koňovi, má větší hlavu. Zajímavé je, jak i při předstíraném držení paliček na bicí je vidět, kdo je hudebník a kdo jen nepříliš pečlivě hudebníka hraje. Ale být u takovéíhle hovadiny pečlivý, to chápu, že se jednomu nechce. respektive nestojí to za to. Prostě chleba = na složenky. Osobně mám pocit, že se při řadě scén pan Bartoška usmívá tomu, jak je to blbé. ()

honajz

Ach božíčku. Když už nevíme kudy kam, nacpeme sem jako crossover a prozření Topinky, že ti dva skvělí detektivové, na které kouká v TV, jsou herci! Brilantní, skutečně. Udělat z Topinky tak totálního dementa, to chtělo koule. Asi nejlepší scéna je ta, kde Bartošku coby policistu v důchodě, chytne hra na bicí, jinak se to plahočí zase upachtěně k nějaké pointě, která myslím hodně lidí napadla, když se pachatel poprvé objeví na scéně. Scény natáčení seriálu a dvou herců v přestrojení (Hanák a Nebřenský) podle mne zcela nevyužité, jen se tam tak oba klátí a nemají co hrát. Přitom se z toho dalo mnohé vytěžit! Ale ne, všichni zatleskají bravurnímu pitomci, ten dostane pusu od své pošťačky, a jede se dál. ()

otík

Lepší průměrný díl, ve kterém se Topinka setká se svými idoly - komisařem Majerem a strážmistrem Štrosem. Jenže tohle setkání nedopadne pro Topinku zrovna nejlépe. Případ s rozšlapanými bubny je na vedlejší koleji, ovšem ke konci je rozřešen přímo poirotovsky. ()

• Marie Topinková (Hana Vítová) říká v čase 9:34, že paní, co uklízí v penzionu, se jmenuje paní Palečková. Později, v čase 19:34, o ní ale mluví jako o paní Ptáčkové. (Jacquesmort)