Prvá časť humorného seriálu z prostredia podhorského mestečka Protějov v Beskydách - vraciame sa v ňom k obľúbeným postavám a ich vzájomným peripetiám tentoraz z pohľadu kriminálnych - úsmevných aj iných - zápletok, s akcentom na strážmajstra Topinku, ale aj so spoluúčasťou doktora Martina. (RTVS)

TomasRichtr

Nic jsem od toho nečekal a byl jsem celkem příjemně překvapen. Líbí se mi 'odlehčený' styl vyprávění, i když samozřejmě to není žádná extratřída a tempo vyprávění někdy docela dost kolísá (zde zvlášť na konci). Ale i tak docela fajn oddechovka, která neurazí (a to se mi u českých seriálů často nestává). ()

mira007

Hlavní hrdina si na konci seřadí podezřelé a policisty a určí pachatele - to není Dáma a Král, ale strážmistr Topinka, který případ ukradeného bankomatu vyřešil deduktivněji zábavněji a logičtěji než celý Hádek jako Král. Musel jsem si trochu zvyknout, ale jinak to bylo lepší než jsem čekal. Neškodná místy zábavná nenáročná věc, kde mne nejvíc uchvátila Jenofeva Boková, které to jako pošťačce strašně slušelo. Viděl jsem ji hrát hodněkrát, ale až tady je nádherná. ()

otík

Komu se na seriálu Doktor Martin líbil strážmistr Topinka, tomu se musel líbit i tento navazující díl. Topinka svým způsobem řeší krádež bankomatu, přičemž se zamiluje a taky navštíví Martina při ošetření. Sice Donutil i ve svém krátkém cameu ukáže, že v rámci fenoménu Doktor Martin jsou jeho hlášky to nejlepší, ale i díky větší roli pro Marcinkovou a díky Bartoškovi a Taclíkovi to ujde. Jen škoda určité sterility, prostě nemá nás co překvapit. ()

rakovnik

Lidé v Protějově si zvykli na to, že zde stačí hlídat pořádek místní jednoduchý dobrák (slovy majora z Ostravy idiot) Topinka. Ten se vrhl na vyšetřování velkého zločinu. Indicie mu padaly samy do klína, až překvapil kriminálku i pachatele. Že je idiot se ale opět ukázalo na konci. Vedle Bartošky je tento stav inteligence ještě více patrný. Parodie na jedno zhlédnutí. ()

Šandík

Tohle je čirá crazy komedie a jako taková mě dostala a nesmírně potěšila a to prakticky od prvního záběru. Mikuš je se svou zvláštní umanutostí, perfekcionismem a zároveň nepraktičností naprosto fantastický, ostatní herci mu přihrávají nesmírně zdatně a celý děj, až na několik menších zaškobrtnutí, téměř nemá slabá místa. Jestliže něco nechápu, tak snad jednině chladné přijetí zde... Celkový dojem: 80% ()

• Majitel autoservisu Josef Chvojka (Jiří Ployhar) má v policejní databázi rodné číslo, kde u měsíce je číslo zvýšeno o 50. To ale mají v Česku ženy. Je zde uvedeno datum narození 16. 4. 1976, herec Jiří Ployhar se narodil 18. 4. 1976. (rakovnik)