Topinka (R. Mikluš) je zdrcen, že Lucie (J. Boková) odmítla jeho nabídku k sňatku. Tomášovy nevyužité snubní prstýnky ale nakonec použije major Hrubý (J. Bartoška) a požádá Marii (V. Freimanová) o ruku. Lucii navštíví její manžel Mojmír Máslo, který chce dceru Rozárku do své péče a od Lucie alimenty. Mezitím už Marie rozjíždí přípravy na svatbu, což Tomáše poněkud překvapí, stejně jako nabídka od Hrubého, aby mu šel za svědka a vzal do úschovy svatební prstýnky. Lucie chce s Tomášem nutně mluvit, ale Topinka se setkání vyhýbá. Večer se náhodou v hospodě seznámí Mojmír s Tomášem a oba si postěžují na své životní trable se ženami. Ve skutečnosti si ale Máslo potřebuje Topinku jen otestovat. Další den volá Lucie Tomáše, aby jí přijel na pomoc právě s manželem. Tomáš se tak nečekaně všechno dozví a musí řešit Máslovo obvinění, že byl Lucií napaden. Jenže do toho zjistí, že mu byly odcizeny prstýnky pro Marii a Hrubého. Nastává den svatby a na Tomášovi je, aby našel nejen ztracené prstýnky, ale především vyřešil pro Lucii, Rozárku i sebe problém s Mojmírem Máslem. (Česká televize)

honajz

Konečně se zas Topinka chová jak normální člověk, i když shody náhod hrají proti němu. Jen mi přišlo přitažené za vlasy to slovenské vyšetřování (vůbec by tam slovenský policajt nejel a nechal by to české straně, tak i tak). Taky škoda, že nevíme, co s manželem vlastně celou dobu bylo - je sem hozen jako by se právě narodil, jako by nikdy nikde neměl škraloup, a při jeho způsobu chování mi to přijde velmi nepravděpodobné. A pokud měl škraloup, nikdo by mu nevěřil a šel by rovnou znovu do báně. Divné. Zajímavé byly v seriálu dubové prsteny, slyšel jsem o tomto fenoménu poprvé. Ale jinak mi přišlo, že celkově díl není dotažený a dal se spíchnout a zahrát jinak a líp a uvěřitelněji. Btw, kostel tam mají hezký. ()

Šandík

Topinka skončil přesně tak jak po většinu dílů probíhal... Neví čí je. Zcela vážně míněné scény se proplétají s těmi dokonale absurdními, sem tam se mihne milý vtípek v podobě farářem oprašovaného kříže "na paměť farních kuchařek", místy jde o čirou trapnost. Klasická zápletka se záměnou dvou podobných krabiček je v tomto případě zkomplikovaná existencí dalších dvou krabiček obdobných, no zkrátka. Mohl by to být obstojný seriál, kdyby se někdo hned na počátku rozhod, cože to vlastně chce točit a pak se toho držel... Celkový dojem: 60% ()

otík

Závěrečný díl to tak nějak hezky uzavřel. Topiku sice nemusím v naprosto civilní policejní roli, ale aspoň dějové linky tady dávaly smysl. Osobně bych však raději Topinku viděl u nějakého speciálního případu než u svatby své matky. ()

• Přibližně ve třetině dílu se Tomáš (Robert Mikluš) probouzí zvoněním telefonu, kde mu Lucie (Jenovéfa Boková) řekne, aby okamžitě přijel k ní domů. Tomáš má vedle postele budík, který ukazuje čas 6:35 ráno. V domě od Lucie jsou pak vidět nástěnné hodiny, které ukazují čas 6:36 ráno. Není úplně možné, aby se Tomáš dostal ze své postele až do domu od Lucie tak rychle. Přibližně ve dvou třetinách dílu pak chce Mojmír (Martin Nahálka) prokázat, že byl ráno v penzionu, ovšem Marie (Veronika Freimanová) říká, že si přibližně v sedm hodin ráno dávala snídani. To také není možné, když byl o půl sedmé už v domě od Lucie. (dejv997)