Strážmajster Topinka

• Česko Strážmistr Topinka
Česko / Slovensko, 2019, 11 h 11 min (Minutáž: 50–53 min)

Réžia:

Petr Zahrádka

Kamera:

Miloslav Holman

Hudba:

Andy Čermak

Robert Mikluš, Jiří Bartoška, Veronika Freimanová, Jenovéfa Boková, Marek Geišberg, Miroslav Donutil, Gabriela Marcinková, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek (viac)

Humorný seriál z prostredia podhorského mestečka Protějov v Beskydách - vraciame sa v ňom k obľúbeným postavám a ich vzájomným peripetiám tentoraz z pohľadu kriminálnych - úsmevných aj iných - zápletok, s akcentom na strážmajstra Topinku, ale aj so spoluúčasťou doktora Martina. (RTVS)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (14)

Strážmajster Topinka (2019)

Komediální krimi jako derivát úspěšného seriálu Doktor Martin posunul žánr hlouběji k absurdní komedii a ikdyž se tu mihnou známé postavy z původního seriálu ( párkrát Donutil, asi jen třikrát Marcinková ) velkou díru do světa neudělal ani jako nenáročná oddechovka. Nakonec největší pozitivní věc, z které mám u tohoto seriálu radost je, že si Robert Mikluš, kterého uznávám od Dukly 61, odbyl svou první filmovou hlavní roli a doufám, že dostal balík peněz. Je to barevné, občas veselé točené v hezkých exteriérech, řekl bych velmi dobře obsazené, ale celkový dojem je rozpačitý. ()

Zločin na pošte (2019) (E01)

Hlavní hrdina si na konci seřadí podezřelé a policisty a určí pachatele - to není Dáma a Král, ale strážmistr Topinka, který případ ukradeného bankomatu vyřešil deduktivněji zábavněji a logičtěji než celý Hádek jako Král. Musel jsem si trochu zvyknout, ale jinak to bylo lepší než jsem čekal. Neškodná místy zábavná nenáročná věc, kde mne nejvíc uchvátila Jenofeva Boková, které to jako pošťačce strašně slušelo. Viděl jsem ji hrát hodněkrát, ale až tady je nádherná. ()

Zločin na farme (2019) (E03)

Česko-slovenské policejní špičkování bylo asi jedna z mála zábavných věcí. ()

Zločin v ordinácii (2019) (E04)

Zatímco trend ve světě je řešit v krimi seriálech teroristy, sériové vrahy nebo záchranu světa na deset způsobů, v Protějově Topinka řeší ukradené hodiny. Celkem milé osvěžující jako zábavná blbina. ()

Zločin na tanečnom parkete (2019) (E06)

Marcinková Svarinská - slovenský dream team v díle topinky, na kterého jsem si definitivně zvykl ( k čemuž pomohly všechny komerční televize, které v tu dobu vysílají samé hlouposti ). Případ vraha na městských slavnostech v důchodcovsky pohodičkovém pomalém tempu vyprávění zakončení akčně. ()

Zločin na križovatke (2019) (E07)

V tomto díle se řešili krádeže starých bezcenných předmětů - hloupé, nelogické, nudné, zbytečné. V tomto díle je za dvě hvězdy leda doplňkový případ ukradené figuríny, kterou Topinka vypátral, když šmíroval nahatou ženskou ve sprše. ()

Zločin v skúšobni (2019) (E08)

Dělat ze strážmistra retarda ještě většího než v mezích komické figury grotesky byla blbost. Tohle byl asi nejslabší díl ()

Zločin vo vlaku (2019) (E09)

Díl odehrávající se na jednom místě s osmi herci kde se řeší ukradená vzácná známka - o třídu lepší než minulý díl, ale jako filmového diváka mne to uspokojilo, protože jsem nenáročný divák ()

Zločin v lese (2019) (E10)

Hledá se fosforeskující prase ... trochu málo i na tento seriál. ()

Zločin v knižnici (2019) (E11)

Ukradená medaile z městské knihovny byl opět pohodičkový spíše lepší případ, ale kam se ztratila moje oblíbenkyně Marcinková? ()

Zločin v kostole (2019) (E12)

Předposlední díl ukázal kudy měla vést cesta - ubrat v levelu demence hlavního hrdiny, přidat vážnější tón ( závěr dokonce až smutný ) a najednou tu je nejlepší díl. ()

Zločin na svadbe (2019) (E13)

Tak jako předposlední a tento poslední díl měl vypadat celý seriál. ()