Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

SeeSaw

Jeden režisér, jeden skladatel ... a přesto dva kulty v jednom žánru. Chlapecký, dobrodružný a zcela geniální The Good, the Bad and the Ugly bude navždy soupeřit s dospělejším, poetičtějším a rovněž geniálním Once Upon a Time in the West o místo krále westernu. ()

Drslw

Až do príchodu k mostu to bolo aspoň štýlové. Potom už len smiešne, a ani finále (na tom hrobe, kde už bohvie koľko rokov ležalo zlato, by vyrástla tráva už len od začiatku filmu) to nezachránilo. (extended version) ()

Thercukial20

Opravdová klasika ve svém žánru a pro mě vůbec nejlepší western všech dob. Všechno zde funguje tak jak má, pomalý tok propracovaného děje, který ale dokáže celý film bavit a je bez hluchých a nudných míst, fantastická hudba, humor, který zde opravdu sedl a výborné herecké výkony. To, že jsou pistolnické dovednosti Eastwoooda nereálné vůbec nevadí a k tomuto filmu prostě sedí. Opravdovou třešničkou na dortu a podle mě jednou z nejlepších scén v historii kinematografie je pro mě závěr na hřbitově - neskutečně dobře sestřihaná podívaná podbarvená neuvěřitelnou hudbou s nádherně vygradovaným závěrem. Za mě 100 %. ()

zuzam

Slušný western, ale oproti podle mně nejlepšímu westernu Tenkrát na Západě tam cosi chybí, možná ženský element, možná zajímavější exteriéry..., je to trochu zdlouhavé a místy bez napětí. Zachraňuje to opět skvělá hudba Morriconeho a humor, který prezentoval hlavně Eli Wallach. ()

im8

Stejná váhová kategorie jako Tenkrát na západě. Dvojici drsně škrobených pánů Dobrého a Zlého (Eastwood a Van Cleef) skvěle doplňuje čiperný pan Ošklivý „Calvera“ (Wallach). Určitě nejlepší díl z trilogie, kdy epický scénář vede film přes několik lokací a v každé rozehrává úžasný mini příběh. Nemůžu jinak, plný počet. ()

Jacq30X

Krásný film, nebýt Eli Wallacha, tak by to nebylo ono. Pro mě je hlavní postavou on a ne špageta Eastwood s jednou grimasou v obličeji. Při sledování filmu člověk cítí ten prach, pot a olovo! ()

vampvegetar

mezi 4 a 5, volím ale jen kvalitní 4. Duvodem je ( div se čténaři recenze ) délka filmu a to na báze systému "kamerová nebo-li Sergio Leonovská snad až orgistická struktura "skoumání" či představování postav, prostředí, přírody nebo kulis filmu formou expozice v pomalých až statických tocích děje". To co je charakteristickou črtou jeho filmu ( a mnohých westernu legendárních dob zlatého věku tohto žánru ) mi v tomto filmu už místy vadilo, i když jsem to očekával a spočátku to bylo přímo humorný. Chybí tomu vice mravu ( až moc skazení postavy ) a možná špitka sentimentu, no když už to měla být evokace "hard divokého Západu" přes jeho stínné stránky, tak právě i akce je někdy málo anebo je pomalá. Na druhé straně ostatní věci ( herci, vtipní hlášky a situace, kvalitní vyvrcholení ) jsou nezapomenutelné a film určitě je legendární už po prvním shlednutí. O protipólech "Škaredého humoristy" a "uhlazeného kliďasa a drsňáka Dobrého" a jejich zápolení ve filmu se ani nemíním zmiňovat, to třeba vidět, spolu by byly "živou definici" tehdejší doby pro pistolníka par excellance. Také Zlý nezaostává, no připadal mi trochu nuceně vyumělkován. Kladem byla také váleční scéna opět s lehkým humorem a ( v případě dabované verze ) si mužete počítat s úsměvem na perách výkřik "blonďáku" od naštvaného i klidného Wallaceho. ()

mdf

Excelentní Clint Eastwood a Eli Wallach a tento western je prostě skvost mezi drahokamy.Vždy jde o peníze,ale cesta k nim je někdy hodně složitá.179 min je fakt dlouhých,ale podívaná to je,hlavně o detailech.Skvělá kamera,střih a samozřejmě famozní hudba. ()

Olafur

Občas váhám,který ze tří filmů takzvané dolarové trilogie je nejlepší. Po chvíli přemýšlení si řeknu,že asi Pro pár dolarů navíc,ale pak si vzpomenu na ten propracovanej příběh Hodnýho,zlýho a ošklivýho... Westernová klasika a lahůdka,kterou by si rozhodně neměl nechat ujít ani někdo,kdo westerny rád nemá. Clint Eastwood se na svou roli náramně hodí,Eli Wallach vás prostě a jednoduše donutí jeho postavu v jednu chvíli milovat a jindy zase nenávidět a Lee Van Cleef,který bohužel nedostal moc prostoru byl taky skvělý. No záporák jak lusk,co vám mám povídat... Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. 10/10 ()

hmyzovrah

Film o třech kovbojich v honbě za pokladem. Jeden se snaží podrazit druhého a vše vyústí v jejich souboj, muž proti muži! Western jak se patří zasazen do občanské války Sever proti Jihu a podle mého má film téměř vše, co by měl film obsahovat. Skvělěj děj, humor, akci, výkony herců i skvělou muziku! Ale abych tento film nepřechválil, i on má některé své nedostatky, ale ty se dají pochopit, pač se jedná o starší snímek. (místy střih a kamera) ()

Chovis

Jedna z nejlepších westernovek. Za mě palec nahoru pro perfektní zápletku, propracované kulisy války severu proti jihu, vynikající herecké výkony zejména Clinta Eastwooda a Eliho Wallacha a opět excelentní hudbu Ennio Morriconeho. Naopak mi vadila celkem dlouhá stopáž, která si některé pasáže, které nebyly pro příběh vůbec důležité (jako třeba dobývání mostu) mohla odpustit. Nebýt toho, tak měl film mnohem větší drive, příběh větší spád, což by jenom pomohlo a dělalo celý snímek ještě lepším. ()

TomQ

Zpočátku jsem se trochu ztrácel, ale když jsem konečně pochopil, kdo je kdo, film mě opravdu chytil. Dá se říct, že to jsou tak 3 filmy v jednom (dějem, postavami a hlavně délkou), ale je to paradoxně spíše k užitku než ke škodě. Šílená délka mi v důsledku vůbec nevadila a zdlouhavé záběry jsou na dnešní uspěchanou dobu plnou sekundových střihů příjemné osvěžení a úleva. Je to prostě klenot mezi westerny, navíc zasazený do snadno identifikovatelné konkrétní časové periody - trochu novější, než jsem na začátku tipoval. A zdravím fanoušky Metallicy - oni pochopí ;-) ()

kopy123

NEJLEPŠÍ FILM VŠECH DOB !!! 4 CHARAKTERY - 1. THE GOOD - CLINT EASTWOOD, 2. THE BAD - LEE VAN CLEEF, 3. THE UGLY - ELI WALLACH, 4. HUDBA - ENNIO MORRICONE. TO VŠE BEZCHYBNĚ ZREŽÍROVÁNO MISTREM LEONEM. NEJVĚTŠÍ FILMOVÝ ORGASMUS JAKÝ LZE U FILMU ZAŽÍT. DĚKUJI VŠEM Z CELÉHO SVÉHO SRDCE, KTEŘÍ SE NA TOMTO MISTROVSKÉM WESTERNU PODÍLELI. ()

A_Shearer

Upocený slunce visí na obloze, jen mu odstřelit oprátku.První 5D film, ze kterýho cítíš ten smrad ulepených chlapů po nichž lezou mouchy. Leoneho vysoustružený záběry, Morriconeho zařezávající se hudba a k tomu tři skvělý a nesmírně charismatický herci. Málo platný, tohle je legenda. ()

Tucne.prasa odpad!

Komédia s prvkami frašky a paródie. Film by sa mal radšej volať "Zlý, horší a najhorší", to by výstižnejšie charakterizovalo jeho kvality a vaše pocity pri sledovaní. ()

lineker

Je poznat, že oproti TnZ zde hraje roli vyšší rozpočet. Film je mnohem šířeji vybaven dějově a produkčně. Možná použitelný i jako protiválečné memento. Hudba velkého Enrica se vám dostane pod kůži stejně jak všechny tři hlavní postavy. Nicméně, pokud bych se neubránil srovnání tak Tenkrát na západě je pro mne především díky větší syrovosti a doslovnosti, takový vyspělejší táta pro Hodného, zlého a ošklivého. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)