Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

Titleist

Další Leoneho film, který z hlavních postav okamžitě udělal legendy a na filmu je to zatraceně cítit. Oproti TnZ je to poněkud slabší, ale stalé geniální. Může vůbec ve složení Leone, Morricone, Eastwood, Wallach a van Cleef vzniknout špatný film? ()

Pavkos

Určitě jeden z nejlepších westernů s kvalitní hudbou a s výbornými herci. To se zapřít nedá. V mém případě ho však malinko zastínil "Tenkrát na Západě". Přesto plná palba ;) "When you have to shoot, shoot. Don't talk." ()

kosaka

Po dvou hrstech dolarů jsem čekal třetí výborný western. Ne snad, že bych byl výslovně zklamaný, ale těšil jsem se na víc. K nádherné hudbě, krásné krajině a dobrým hercům jsem si přál lepší scénář, přijde mi, že příběh dost pokulhává, i když finále stojí zato. A nepochopil jsem, proč je Bloňdák "The good", nazval bych film spíš špatný, zlý a ošklivý! ()

karlos-rio

Průměrný western, jediné co vyčnívá z průměru je luxusní hudba a výkon Clinta, viděl jsem mnohem lepší westerny, kde bylo více napětí, akce, soubojů,.... Tohle je kvalitně natočený film,ale bohužel ve mě nevyvolává žádné emoce, prostě mě nechává naprosto chladným,ale slibuju , že mu dám časem ještě jednu šanci a třeba se moje hodnocení změní :-) ()

raider.minoo

U tohoto westernu mě pokaždé zamrazí po zádech. Uvolněné tempo, magická hudba, pamětihodné hlášky a vynikající střih. Clint Eastwood je jako hodný Blondie klasicky skvělý (ale u něj by k dokonalosti snad stačilo i kdyby jen tak stál a zubil se) a ošklivý Tuco a zlý Angel Eyes perfektně doplňují zbylé dva rohy trojúhelníku. Ani nevím jaký moment filmu vyzdvihnout jako první, děj je vyvážený od začátku až do konce. ()

Bumerang

K tomu není co dodávat. Pokud neznáte - pohodlně si sedněte (DŮLEŽITÉ, má to skoro 3 hodiny) nadechněte se a zírejte. Takhle pracuje mistr. Jasných pět hvězd. I když na Tenkrát na západě tahle trojka parchantů pořád ještě nemá. Ale o zatraceně tenký fous. PS - Tuco je můj favorit! A na jeho svérázné křižování, skládání revolveru a koupel nikdy nezapomenu ()

turistta

Najlepší western všetkých čias, ktorý už asi nič neprekoná, možno Vtedy na západe, ale tento je podľa môjho názoru o niečo lepší. Prečo? Má svižnejšie tempo, výborné prestrelky, každý detail filmu má zmysel a neviem si predstaviť nič lepšie a ani nechcem, bravúrne finále na cintoríne a filmu nechýba ani mierneho vtipu. Western, ktorý si pozriem aj o polnoci a neunavuje. Trio Eastwood - Good, Lee Van Cleef - Bad, Wallach - Ugly je excelentné. ()

Pavlin

Hodně předceněný film.Herecké výkony jsou vskutku výtečné,ale samo o sobě to nestačí.Tenkrát na západě je na daleko vyšší úrovni.Tady příběh klopýtá a ztrácí na tempu každou chvíli.Dokoukal jsem jen proto,abych mohl celý film zhodnotit.Nemůžu uvěřit,že to je 64. nejoblíbenější film. ()

Formanovec

Pro mě nejlepší Leoneho film a samozřejmě i nejlepší western. Ale nikdy, by se tak nestalo bez naprosto neuvěřitelné hudby Morriconeho, která tento film povznáší do úplně jiných dimenzí. Samozřejmě, že za to může i výborný scénář, téměř dokonalé herecké výkony hlavních hrdinů (přesně na tělo) a pár, dnes už již legendárních, scén. Ale přes toto všechno by tento snímek nebyl po skoro 45, tak úspěšný, kdyby nebylo té naprosto dokonalé hudby. Naštěstí, to tak je a nám nezbývá nic jiného, než se kochat tímto skvostem. 5***** ()

blondboss

Tak toto je starý dobrý Sergio Leone. Vynikajúci western s ešte kvalitnejším hereckým obsadením a skvelou zápletkou. Táto tretia časť dolárovej trilógie je kvalitatívne úplne niekde inde ako predošlé dva. A dovolím si tvrdiť, že v niektorých momentoch dokonca Eli Wallach v úlohe Tuca zatienil tradične skvelého Clinta Eastwooda. Netreba zabudnúť na stále sa zlepšujúcu hudobnú kulisu od Morriconeho. Čo k tomu dodať? Jeden z najlepších westernov vôbec, aj keď povedzme si pravdu, toto dielo bolo len prípravou na príchod niečoho veľkolepého, čo nakoniec aj prišlo o dva roky neskôr. 90 % ()

Blazis34

Předem musím napsat, že tento film jsem viděl až teď v roce 2011 a tak moje hodnocení nemusí být úplně subjektivní, než kdybych ho viděl před desítkami let jako filmovou bombu. Hodný, zlý a ošklivý má skvělou atmosféru dychtící westernem a to z něho dělá jeden z nejlepších filmů této kategorie. Pochválil bych skvělý výběr postav a následné individuální herecké výkony všech zúčastněných. Na druhou stranu to bylo na mě až moc takové pomalé, klidné a bezmála tři hodiny není lehké u tohoto díla vydržet. Aspoň pro mě tedy. Ještě se mi nelíbil nepříjemný zvuk houkání či co, který se oběvoval po celou dobu filmu. Jinak na film z roku 1966 opravdu klobouk dolů. Dávám čtyři hvězdy - 75%. ()

Darth Kedr

Vynášený do nebe, na IMDb dokonce nejlepší z westernů, ale pro mě zklamání. Popořádku, úvod filmu byl skvělý, tomu se nedá vytknout vůbec nic, takhle stylové představení hlavních hrdinů prostě jinde neseženete a mě osvítil duch svatý, když jsem si nemohl nevšimnou té asociace mezi Leonovými a Tarantinovými scénami. Ano, už vím, odkud Quentin čerpal. Jenže ouha, po skvělém úvodu přijde neskutečně dlouhá část, která trvá až do hřbitovní scény v závěru, tedy přes 130 minut pouze průměrné podívané, kterou do nadprůměru dostává pouze božská hudba Ennia Morriconeho. Místy se najdou zajímavější scény, ale to nepřebije několik naprosto hluchých míst, jako třeba cestu pouští, která byla zbytečně natahovaná. V této nudné části si můžu lépe prohlédnout hlavní hrdiny a hodnotit je za celý film. Clint si drží vysokou laťku z A Fistful of Dollars a For a Few Dollars More, takže bez jediné výtky. Potom hodně povedený Eli Wallach jako Tuco, který svým komickým vzezřením i chováním ozvláštňuje celý film a dodává mu šťávu. No a zbývá Lee Van Cleef - pro mě jednoznačně zklamání, charismatický herec zde dostává minimum prostoru, což je obrovská škoda. A navíc mi vůbec nesedí do role Zlého, protože ho už navždy budu mít zapsaného jako Plukovníka z For a Few Dollars More, což byla role šitá na míru a po boku Clinta prostě Lee působil o poznání lépe. To bychom měli, takže závěrečná hřbitovní scéna. Eli Wallach jako nenažraný Tuco se pro tuto scénu snad narodil, Angel Eyes přichází jako ten, kdo má navrch a překvapí tím i Blondieho, opravdu Clintův výraz při jeho příchodu je nezapomenutelný. Ale jako správný klaďas má nakonec navrch Clint jako Blondie a vše je vlastně v jeho režii. To se týče i legendárního "trielu" (duel ve třech) a ztrestání zrádného Tuca. A nakonec se ještě ukáže, že Blondie je skutečně ten Hodný. Takže pro shrnutí - úvod na *****, prostřední výplň *** a závěr opět *****. Vyplývá mi z toho **** a půl hvězdy a pořadí dolarové trilogie: 3. A Fistful of Dollars ****, 2. The Good The Bad and The Ugly **** a půl a 1. For a Few Dollars More plnohodnotných ***** ()

Fugito

Další perfektný western , s perfektným Clintom Eastwoodom a jeho chladnou povahou takisto ako skvelá hudba, ktorá ešte stále rezonuje vo mne. ()

BenchPress

Ve věčném srovnání, které probíhá tady na csfd, který western je nejlepší se příkláním k Tenkrát na západě. Tam je to všechno naprosto geniální. Tenhle film není horší, jen mě přišel moc zdlouhavý, ale to je tím, že nejsem nějaký extra westernovský fanda. Přesto je Hodný, zlý a ošklivý perfektně zrežírované. Ve filmu, ve kterém ani nevíte, komu pořádně fandit a kde si hlavní trojka dělá naschvály nelze vybrat herce, který by dominoval. Všichni hlavní aktéři si navzájem zdatně sekundují. Přesto jsem přeci jen fandil nejvíce Eastwoodovi a pak Wallachovi. Hudba mě naprosto dostala. Morricone je génius. Jeho hudba mě dostala už v Tenkrát na západě, ale tady je snad ještě lepší. Suma sumárum - 5/5. ()

MP17

Epický dobrodružný skvost, který řadím v tomto žánru asi úplně na nejvyšší příčku. Ecstasy of Gold mi budou hrát na poslední cestě. ()

Jack.Pott

Hodný, zlý a ošklivý je povedená komedie. Především Eli Wallach, ale taky Clint Eastwood roztomile zparodovali westernový žánr, a to neskrývaně. Kupříkladu scéna, kdy Ošklivý střílí z pistole, skryté v napuštěné vaně, je neuvěřitelně srandovní. Při tak suchém humoru ani střelný prach nezvlhne :-). ()

mgerlich

Tak jsem to konečně dal v kuse. Co říct? Závěr super, hudební motiv, když se někdo objevil na scéně mě prostě sral a jinak se tam najde bezpočet skvěle komponovaných scén v mnoha plánech. Celkově mi trochu vadilo, že na to aby postava ušla 500 m a řekla 2 slova je potřeba 15 min. času, ale na to člověk najede. Celkově špičková filmařina, story mě neuhranula, ale fakt poctivej film. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)