Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

JUX

Nejlepsi z dolarove trilogie. Naprosta parada. Navic je to extremne vtipny. 'Jsou dva druhy lidi. Ti, co maji nabito a ti, co kopou. Tak kopej'. ()

Turtle

Nejlepší Western jakej byl kdy natočenej. Nelze mu vytknout jedinou věc, herecký výkony, kamera, střih, hudba. Všechno perfektní! Od prvních zvuků úvodní znělky vás chytí a nepustí ani na sekundu. Narozdíl od Tenkrát na západě i přes dlouhou stopáž nepůsobí vůbec roztahaně.Nejenže nejlepší Western ale i jeden z nejlepších filmů vůbec! ()

Godlieb

Poprvé jsem tento klenot kinematografie viděl asi ve 13-ti letech a byl jsem z něho doslova hotový. Úžasný soundtrack (Extasy of Gold mi od té doby vyzvání při každém příchozím hovoru), výborná stylizace postav (těžko říci komu fandit, vždyť i ten zlý má něco do sebe), úžasné exteriéry, perfektní hlášky (vede:"Hej amigo, víš že ten tvůj krásnej kukuč má cenu 2000 dolarů?""Jo, ale ty nevypadáš jako někdo, kdo by je měl shrábnout!"), bezchybné přestřelky a Eli Wallach, pro toho jeho chlapíka Tuca mám největší slabost. Nejlepší díl "dolarové" trilogie a začátek legendy jménem Clint Eastwood. ()

Dodge-I

Taková kombinace režiséra a herců nemůže zklamat, těch osudových fórků až po závěrečnou hřbitovní parádu - to se musí vidět víckrát. Pravda, možná si pak člověk řekne, že to mohl být o něco kratší a pár scén by vynechal, ale i tak - ty tři hodiny života za to stojí :-) ()

jurijuri

Naozaj vľmi podarený western, ktorý má všetky predpoklady pre to aby bol najlepším westernom všetkých čias. Mne na ňom ale prekáže jediná vec. Všímavosť hlavných hrdinov. Niekedy má člocvek proste pocit, že niektoré veci nebolo možné hlavnými hrdinami prehliadnuť a napriek tomu sa to stane. Na druhej strane napätie( ako to u leoneho filmov býva zvykom) by sa dalo krájať. Zvraty v deji a pištolnícke umenie sú priem dokonalé. A Elli Walach jednoducho vynikajúci. Ale čo sa týka reálnosti niektorých scén (keď Eastwood strila po Wallachovi delom, posledná strela ,ktorou E. prestrelí oprátku a pod. ) bohužial pre mňa sklamanie. Aj keď chápem, že niekomu môžu pripadať výborné, na môj vkus sú už ale za čiarou. Nemôžem si pomôcť, ale Vtedy na západe mi pripadá o niečo ( aj keď nie o veľa) lepšie. ()

Jamal101

Jseš zasranej blonďááááááááák.... Čo dodať, takto si ja predstavujem kvalitne natočený western. Naozaj nechápem všetkých, čo oslavujú Tenkrát na západe a tento film zatracujú. Ja som sa pri Tenkrát na západe neskutočne nudil, ale tak proti gustu žiadny dišputát...Prekrásna hudba Ennia Moriconeho, kvalitné herecké obsadenie , a vynikajúci režisér Sergio Leone, sú proste vždy zárukou kvality.... ()

FilipGOLF

Před zhlédnutím filmu TNZ jsem moc westerny nemusel, avšak po filmu TNZ se mi otevřeli oči a já začal pohlížet na westerny úplně jinak. Po komentářích na csfd jsem viděl, že někteří hodnotí Hodný, zlý a ošklivý dokonce ještě výše. Tomu jsem já nevěřil. A skutečne. Jak jsem viděl tento film, je to jedním slovem nádhera. Příběh třech pistolníků vynikající scény a to všechno dokresleno geniální hudbou v podání Ennio Morriconeho. Naprosto brilantní western řadící se po bok filmu Tenkrát na západě ()

Trepak

Aj keď sa v konkurentovi tohto westernu -"Vtedy na západe" dobre pozrelo na tvár Claudie Cardinale, Leoneho western z 1966 je ten najlepší :) ()

billcarson

Tento film změnil filmovou historii. Leone završil dolarovou trilogii. Ovšem vůbec nepotřebujete vidět předchozí díly. Už začátek filmu Vám vyrazí dech a nepotřebuje k tomu jediné slovo. Naprosté dokonalé intro a vůbec nejlepší začátek filmu neskutečně navnadí, prvních deset minut nepadne ani slovo. Leoneho volba herců a jejich následný herecký výkon? Wallach - životní role a životní výkon, Eastwood - životní výkon, Lee Van Cleef - kam se hrabe Fonda v Once upon a time in the West, to je charisma.Tak dokonale vykresleny postavy hrdinů a jejich charaktery jsem nikdy nikde neviděl. Na začátku jsem psal, že film změnil filmovou historii, ano lepší hudbu k filmu nikde nenajdete, do té doby se hudba odsouvala spíše do pozadí. Morriconeho výtvor je jak z jiného světa, naprostá dokonalost ve všech směrech, soundtrack je pro mě č.1. Ale tento film není pouze jenom ryzí western, srší vtipem tak, že i ty nejlepší komedie tiše závidí. When you shoot, shoot, don't talk! A finále kdy Wallach pobíhá mezi hroby a hledá ten se zlatem a k tomu začíná hrát Ecstasy of Gold, opravdu silný zážitek. No a teď k té nejdůležitější otázce, který western je nejlepší? Tento nebo Once upon a time in the West? Oba mají společné dva jmenovatele Leone a Morricone. S naprostým klidem můžu říci že tento. A proč? Once upon a time... je mladší, přesto zápletka je velice podobná a dělaná jako přes kopírák, tři střelci. Once upon a time... nepřinesl nic nového, jenom božskou Cardinale, vtipu je v něm o moc méně jenom mrtvých přibylo. Prostě částečná kopie není lepší než originál. Hey Blondie ( Leone and Morricone) you son (sons) of.... Pro mě nejlepší film všech dob 10 * hvězd. ()

Monco

Druhý nejlepší western, co jsem kdy viděl. Promiňte mi to , ale víc se mi líbil král westernů a to Tenkrát na západě. Nejlepší završení dolarové trilogie. Opravdu western jak má být. Nejvíc se mi líbila samozřejmě závěrečná scéna na hřbitově - trio. ()

Socirel

Pro mě nejlepší western všech dob. Nechybí tomu nic, trocha vtipu film příjemně okoření, viděl jsem tento film mnohokrát, ale snad nikdy mě neomrzí. Clint Eastwood je prostě nejlepší hrdina westernových filmů. ()

corbi

mě se tento film, líbil víc než Tenkrát na západě. Možná proto, že slavnou melodii u těch několika stovek hrobů předělala Metallica, ale celkově na mě film působí velice zajímavě a poutavě. Ze začátku jsem mu moc nedával, říkal jsem si: "Další prostě western, všichni dělají dusno ať vejdou kamkoli a všechno musí skončit střílením." Jak jsem film sledoval, dostával se mi pod kůži a ve finále na mě působí dynamičtěji a zajímavěji než Tenkrát na západě. Herecké výkony se mi opravdu líbí a scéna na hřbitově mi přijde absolutně nejlepší z celého filmu. Je tam zajímavý paradox kde na místě spousty mrtvých, se snaží někdo zbohatnout. Rozhodně zajímavá myšlenka. ()

Masinfira

Jednoznačně jeden z nejlepších westernů. Nechybí mu zřejmě nic: hlášky, pointa, dějové zvraty, skvělý záporák, výtečně natočený konec, poutavá hudba. Výtku bych měl jen drobnou a jedinou. V jednu chvíli se dvě ze tří hlavních postav stanou neviditelnými, jinak nechápu, jak by mohli "nenápadně" projít přes celý pluk (či co to bylo za jednotku) vojáků. Přesto jeden z nejlepších mnou shlédnutých filmů! ()

LaCro1x

Moc pěkný western... nádherná hudba, skvělé herecké výkony všech tří (i když mi bylo trochu líto, že Angel Eyes se příliš nevyskytoval), a také velmi trefný humor. I když nejsem úplně fanda westernů, ty 3 hodiny uběhly jako nic. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)