Nezanechať stopu

(festivalový názov)
  • Česko Beze stop (viac)

Beze stop je nejnovější film Debry Granikové (Do morku kosti), který se vám dostane pod kůži. Je to působivé, tajemné a okouzlující zkoumání života mimo společnost. Dospívající dívka (Thomasin Harcourt McKenzieová) žije se svým otcem (Ben Foster) dlouhé roky v dobrovolné izolaci v rozlehlém lese na okraji oregonského Portlandu. Po náhodném odhalení jejich nelegálního příbytku jsou oba umístěni do speciálního resocializačního programu. Pokusí se přizpůsobit novému prostředí, dokud se z náhlého popudu nerozhodnou vydat na riskantní cestu zpátky do divočiny. Jejich snaha dosáhnout úplné nezávislosti je nutí čelit protichůdné touze být součástí komunity a naléhavé potřebě žít odděleně. (Cinemax)

Shitonit

Hezký film o životě, hezky natočený, hezky prokecaný, s trochu divným konečkem. Je to o tom, jak se prosírat životem kurvit život vlastní dceři, a řídit se heslem ve smyslu - Když Ti někdo pomáhá, kopni ho do prdele. ()

celticek

A to je jako všechno? Pořád jsem čekal na nějakou zápletku, zvrat. A...nic. Foster je dobrý, ale nic hlubšího jsem v tom vážně nenašel. Dost slabé. Žádné odpovědi na otázky. ()

Don82

Režií i scénářem minimalistické, jednoduché a zadumané. Film není o vyprávění nějakého hlubokého příběhu, spíše jde o lehké naťuknutí tématu jak se vyrovnat s určitými věcmi v sobě a kolem sebe. Ale po pravdě, Captain Fantastic, který je v podstatě příběhu podobný mě bavil o hodně více. ()

ŠpetaMarek

Krásná práce, na začátku si myslíte, že to někam povede a ono to někam jde, ale úplně jinam a vlastně skoro vůbec. Jan Žižka v rámci své polohy dobrý a mladá hodně slušná, k tomu pěkné lokace, kamera a nějaké to socio-komorní drámo. ()

Ewík

26.02.23: Zajímavý pohled do života neustále utíkajícího válečného veterána a jeho vztahu s dcerkou. Není to žádné drama, ani podle mého nejsou důležité herecké výkony, ale spíš jde o nahlédnutí do reality životů protagonistů, jejich přemýšlení, jejich vzájemného vztahu a o pochopení příčin jejich jednání. Na to, že nešlo o žádný filmový , herecký nebo jinak umělecký majstrštyk, ve mě film zůstává poměrně dlouho. Krásná příroda, hned bych pár dní a nocí strávila mimo cihly a ytongy... ()

SAINTS

Tento film si užiju hlavne ti čo od filmu neočakavaju len akciu ale vedia ocenit aj pribeh či atmosferu.Debra Granik pristupila k filmu velmi citlivo.Pozoruhodny je vykon Thomasin Mckenzie,ktorej môže by buduca herecka hviezda.Leave No Trace je jeden z najlepšich filmov tohto roka. ()

Gamekeeper77

Po přečtení obsahu jsem byl na tenhle film docela natěšenej, ten námět se mi fakt libil a i s vysledkem jsem relativně spokojenej. Celý to působí hodně lidským a přirozeným dojmem, jen to finále mohlo bejt trochu víc dramatičtější, tohle vyšumělo tak nějak do prázdna bez sebemenšího překvapení nebo zvratu. 72%. ()

Ukrizku

Tatínek hodný, ale svým obsesívním chováním dceru poškozuje a nerespektuje její potřeby. Není to klasický model týrání, ale v sociálním slova smyslu to týrání je. Dítě nemá plnit potřeby zakomplexovaného rodiče, tím spíš, pokud už má na situaci vlastní názor. Jaký je to otec a pro koho to všechno dělá, se ukáže záhy. Tom mu pomohla nebýt sám, ale on jí nepomohl. ()

smatana.sk

Skvost. Napriek "survival" a "veteran" kontextu sa v príbehu nevyskytujú žiadne ramboviny (asi kvôli tomu má film nižšie hodnotenie, než si zaslúži). V komentároch je často porovnávaný s Captain Fantastic, opäť len kvôli tomu, že sa tam vyskytuje otec, snažiaci sa žiť s deťmi mimo civilizácie. Leave No Trace je podstatne realistickejší, inteligentnejší - a nevyskytujú sa tam žiadne zvrátené osobnosti - príbeh si plne vystačí bez nich. ()

PlysovyMacko

Otec ma traumu z vojny a chce zit mimo civilizacie. Ale dcera ten problem nema a v komunite sa jej paci. To ked vas v amerike najdu ako bezdomovca, dostanete dom? ()

ostravak30

Mě se film pod kůži rozhodně dostal. Je to zvláštní střet s rychlou a moderní realitou 21. století. Dvojice, která se neznámo proč rozhodla opustit civilizaci a žít po svém, ale zásadně bez ní. Teprve pak se rozplétá psychologická pavučina vysvětlení. Mezitím jsou ale hlavní hrdinové znovu nemilosrdně a možná až moc surově vrženi zpět do civilizace a jak to tak vypadá nejsou na to oba připraveni stejně. Mladému člověku logicky moderno zachutná a chce víc. Je to především psychologické drama, ale mezi současnými filmy velmi výjimečné a originální. Hned mi to připomnělo o malinko lepší Tohle je náš svět. Trochu to přeci jen donutí člověka uvažovat, zda je dneska vůbec možné žít mimo civilizaci, bez moderních vymožeností. A zda v dnešní situaci existuje možnost vyhnout se lidem, kteří jsou prakticky na každém kilometru. Velmi se mi líbil výkon obou herců. ()

pafka

Tichy film, bez nejakych velkych dejovych zvratu ci vubec s nejakym prevratnym dejem. Vcelku pomalu bezici dej vam ale neda spat a vy stale hledate duvod, proc se na platne deje to, cemu nerozumite a chcete tmou rpijit na kloub. Klicova figura je tu dcera hlavniho hrdiny, ktera cely film herecky tahle a nutno rict, ze v pohode utahne. Ta ve me zanechala vyraznou hereckou stopu. ()

DonBraso

Sice žádné trauma ze snímku nepocítíte,ale jen vánek lesa,který pohladí a zůstane ve Vás.Když se naladíte na notu vyprávění,jste v sedmém nebi.Celý snímek neskutečně táhne tandem Foster a McKenzie,kdy holka byla naprosto skvělá a díky ní jsou čtyři hvězdy na místě.Někdy bych čekal proč to vlastně oni dělají či spíše proč Will i přes svou minulost si vybral právě les.Na druhou stranu tu nejsou žádné novodobé pouťovky v podobě flashbacku.Takže se to nakonec vyváží a jste pohlcen jen ústřední dvojicí.Je hezké,jak pouto sílí mezi hlavní dvojicí stále a dokáže se i přes malé věci vyvíjet.O to doopravdy víc překvapí konec,který si myslím moc diváků neočekává,ale i dcera chce žít svůj život,takže k zamyšlení ano či ne.Nakonec takhle žije i dost lidí,který chtějí být už jen sami bez špetky zájmu či v kontaktu lidí.V závěrečným táboře jsem si malinko připadal jak když jste u "záhradkářů" přes léto.Inu v Americe tento styl mají rádi taky,jen malinko to ukoplo z toho,že vlastně se nakonec nic tak velkého nestalo.Příběh nakonec by člověk smotal do jedné holé věty a je to celý film,ale něco tam vzadu je,že když bych byl dcera,nemusel bych se podřazovat co si můj táta zamane a jeho touhy či sny,bych nemusel sdílet. ()

solisoli

Nelogické, ako mohlo vydržať a v podstate znášať slušné a rozumné dievča také podmienky, kvôli psychopatovi otcovi, ktorý pre svoj egoizmus vláčil dievča, ako bezdomovkyňu po lesoch, miesto toho aby sa o ňu civilizovane postaral. Tento bezútešný rozháraný príbeh nestál temer za nič. ()

Ceny LA kritiků vyhlášeny

Ceny LA kritiků vyhlášeny

10.12.2018

Oscarový závod je v plném proudu a nebýt toho, že je nový snímek režiséra Alfonso Cuaróna cizojazyčný, byla by Roma definitivním adeptem na sošku za nejlepší film. Potvrdily to teď čerstvě rozdané… (viac)