Léto 84

• Česko Léto roku 84 (festivalový názov) (viac)

"Nejšílenější věci se odehrávají na předměstích", sděluje nám v úvodu filmu "Léto 84" patnáctiletý Davey Armstrong, a něco o tom ví. Děj se odehrává v červnu onoho titulního roku v oregonském městě Ipswich. Davey tráví celé dny i noci poflakováním, tlacháním o sexu a podrobnostech z pokračování Hvězdných válek, a hraním si na “lovce lidí” s kamarády Eatsem, Woodym a Curtisem. Když se v televizi objeví zpráva, že policii uniká sériový vrah, pro Daveyho, který se vyžívá v konspiračních teoriích, je hrůzostrašná novinka příslibem vzrušujícího dobrodružství. Vezme si do hlavy, že oním vraždícím maniakem, který v okolí kosí teenagery v jeho věku, je jeden z jeho sousedů, navenek přívětivý policista Wayne Mackey. Davey strhne své tři nejlepší kámoše k tomu, aby společně začali na vlastní pěst pátrat po usvědčujících důkazech. (Cinemax)

UhLee

(7/10). Taková lehká vykrádačka Stranger Things z mého pohledu. Údajně však scénář k filmu vznikl daleko dřív než seriálový fenomén spatřil světlo světa. Klučičí parta, která řeší záhady je osvědčené téma, které funguje. I tady funguje parádně a já jsem se skvěle bavil. Ve výsledku však nevím, jestli mám problém s tím koncem a celkovým pachatelem. To vyústění mi asi moc nesedlo. Ovšem co se týče elektronické hudby, stylizování a celkovému dojmu, tak jde o povedený kousek roku 2018. ()

Cedr

Ucházející ale příliš tryhard 80ková atmosféra je sice ok, ale působí jak Stranger Things z Wishe. Scénář neurazí ani nenadchne, nicméně kupodivu aspoň skvěle finišuje. ()

Avathar

Osemdesiatky, baterky, popkultúrne narážky, bicykle, štyria kamoši a strácajúce sa deti, ale Stranger Things to není, jasný pane! Síce by sa mi to páčilo aj bez tej thrillerovej koncovky, ale práve tá dodáva na temnote, znepokojení a pôsobí dosť prekvapivo. Celkovo je SUMMER OF '84 veľmi príjemné prekvapenie. Sympatické obsadenie, pohodové tempo, atmosféra a funkčné napätie. Spokojnosť. ()

oveckaoa

V jakémsi americkém zapadákově někdo vraždí děcka. Jelikož ho policie nemůže dopadnout tak se to rozhodne vyšetřovat 1 kluk s 3 kamarády. Postavy jsou ploché a o ničem máme zde jedno emo dítě, které vypadá jako by si odskočilo z koncertu nějaké emo kapely pak jednoho tlustoprda co vypadá jako dítě případně klon (možná obojí) Setha Rogena dítě co vypadá jak potomek Fluera z série Sám Doma 1 a 2 (pro ty co neviděly byl to ten kluk co pořád pil a pak se pomočoval a Kevinovi rodiče mu vyhrožovaly, že s ním bude spát v 1 pokoji) a na závěr se přidá ještě jedna holka. Všichni až na toho co to vyšetřuje mají inteligentní koeficient hodně nízko a kdyby jim někdo řekl v průběhu filmu spláchni se do záchodu nejspíše by to udělaly a jediné co umí je bavit se o honění případně jeden z nich o tom jak by spal s matkou jednoho z nich. Zbývá nám tak pouze vrah, který buď nic nepředvede (3/4 filmu) nebo má málo prostoru, aby se už rozjel (zhruba 10 minut). Jedna rozežraná mrtvola a jedno podříznutí (čekal jsem, že místo krve poteče sádlo škoda) kvalitní thriller nedělají. 2 hvězdičky převážně za konec kdy se konečně něco děje a za Ace Of Base. P.s. menší spoiler kdyby na konci ten kluk taky umřel přihodil bych další 2 bohužel se nestalo. P.s.2 většinou mám obavy z toho, když film režírují více jak 2 lidé a i zde se to potvrdilo. ()

Sfinkter

Oddechová dobová hříčka, díky hudebnímu podmazu lehce připomínající Stranger Things, je celou dobu velmi nenáročná - závěr je však pro mnoho diváků až zbytečně krutý a otevřený. ()

Dado

Nanajvýš ľahko nadpriemerné dobrodružstvo partie dospievajúcich kamarátov, ťažiace predovšetkým zo súčasnej osemdesiatkovej nostalgie, ktorú s obrovským úspechom spustil seriál Stranger Things. Tá je vďaka návalu rozmanitých odkazov doslova všadeprítomná, až sa občas zabúda na to, že by okrem nej a slovných prestreliek plných vulgarizmov a sexuálnych narážok nebolo od veci prísť zároveň s niečím, čo by dokázalo ozvláštniť stokrát prevarený námet vraha z opačnej strany ulice. Tento nedostatok aspoň sčasti kompenzuje nečakané vyvrcholenie celého príbehu, ktoré vás svojou intenzitou priklincuje k sedadlu a poskytne dôvod k úvahám, či predsa len nebolo v silách scenáristov pripraviť divákom jedinečnejší a tým pádom aj kvalitnejší filmový zážitok. (65%) ()

bubun

Kdyby to nebylo zasazené do 80.let, a nebyly tam tím pádem patřičné atributy a výprava, zbyl by obyčejný "klišé-za-klišé" horůrek s jakože tupými hlavními hrdiny, jejichž tupost je vyžadována scénářem k vytvoření iluze napětí. Jedna hvězda za věrohodná, výše zmíněná 80.léta, druhá za ne tolik očekávaný zvrat ke konci. ()

elanius

(101/2018) / Tesne po dopozeraní som rozmýšlal nad plným počtom, pretože už dlho nepamätám, aby ma takto rozsekal záver. Brutálne, vygradované, premyslené. Summer of 84, produkt, ktorý by ťažko vznikol bez Stranger Things mánie. K jasnej inšpirácii týmto fenoménom pridáva ale nečakanú dávku "dospelého" obsahu, ktorý zafungoval na tisíc percent. Je preto škoda, že tempo bolo hlavne zo začiatku mierne uzívané. (8/10) ()

YumiOkami

❝𝐄𝐯𝐞𝐧 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐚𝐥 𝐤𝐢𝐥𝐥𝐞𝐫𝐬 𝐥𝐢𝐯𝐞 𝐧𝐞𝐱𝐭 𝐝𝐨𝐨𝐫 𝐭𝐨 𝐬𝐨𝐦𝐞𝐛𝐨𝐝𝐲.❞ ()

KasparekZabijak

Nesourodej slepenec vsech 80’s artefaktu, ktery si jen umite predstavit ... rychle vsechno naplacat pred kameru, at ma divak pocit velkyho retra ( jeden z hlavnich hrdinu nosici zoufale nepadnouciho krivaka a pod nim triko Bad Religion, volebni cedule Reagan/Bush, otec jednoho z kluku stezujici si na studenou valku, béemikska, bowling, popcorn, kamera s baterkou, walkmany a vysilacky ) a doufat, ze z toho bude hit jako ze Stranger Things. Nemyslim si ze bude, i kdyz je to jasne rozehrany na druhej dil, totalni bezzubost snimku alespon trochu zachranilo poslednich 15 minut, kdy se konecne zaclo neco dit. 40% ()

lykan9

Tvůrci Léta 84 se mi přesně trefili do vkusu a nezklamali. Miluju dětské horory z 80´let a tvůrcům tohoto filmu se perfektně povedlo přivést tu dobu na filmové plátno (televizní obrazovku). Atmosféra na člověka vyloženě dýchá, puberťáčtí herci jsou sympatičtí a přesto, že příběh není nijak originální, tak se divák nenudí a celých 106 minut je spokojený. Byl bych moc rád, kdyby takových projektů, jako je právě Léto 84 nebo Stranger Things vznikalo více. ()

ghatos

Příjemná atmosféra, scénář očekávaně klišoidní a nevýrazný. Posledních 10 minut slušných, ale jako celek podprůměr. 46%. ()

vyfuk

Směska snad všech klišé, které si můžete domyslet jen s cílem oslovit nostalgii v nás  už  jen tím, jak seriál připomíná Stranger Things, které alespoň měli svoje kouzlo a nápad. Toto je snad veškerá předvídatelnost a kýč spojený dohromady, který  ústí v zajímavý konec, který je horor, po hodině a půl (halo?!), který se ale nějak sám diskredituje. Veškeré to dopracování do cíle je přes ty všechny blbosti, co už jsme zmínili i nějakou tu nelogiku, aby samozřejmě to hrálo do karet onomu finále. Opět. Tady je prostě dobrý  jenom ten soundtrack, který je sice ctrl+c na právě 80. léta, ale je to asi nejosobitější a originální otisk, co si dokážete představit. A to je vše přátelé. ()

Ironfood

Od autorů mého oblíbeného Turbo Kida jsem teda čekal trošku větší odvaz, ale možná se holt tentokrát snažili oslovit širší publikum. Léto 84 působí trochu jako kombinace Stůj při mě a Okna do dvora. Osmdesátková atmosféra je sice fajn, ale film se hodně utápí v různých klišé a nezachrání to ani skutečnost, že se v závěru trochu přitlačí na pilu. ()

Forsberg11

"Even Serial Killer lives next door to somebody." Čo sa prostredia a námetu týka, snáď moje najväčšie hororové guillty pleasure. Typický americký suburb, osemdesiate roky, v okolí vyčíňa sériový vrah, ktorý ma na svedomí už 13 zavraždených chlapcov. A najhoršie na tom je, že to môže byť niekto vo vašej bezprostrednej blízkosti... niekto, kto býva možno hneď vedľa vás. V dnešnej preafektovanej dobe je Summer of '84 skutočne výnimočný horový počin. Priam perfektný zástupca subžánru serial killers. Veľká škoda, že sa podobných snímkov točí strašne málo. Áno, je to po väčšinu času dosť detské, ale vôbec nie hlúpe, či naivné. Dej je krásne vygradovaný a veľmi uveriteľne ukončený. Chýbalo mi však viac násilia a nejaký hlbší pohľad do súkromia samotného vraha. Napriek tomu 105 minút ubehlo veľmi rýchlo, nuda nemala šancu. 75 %!! ()

Soweek

Vykrádačka Disturbie a všech moderních "retro" hororů, které se vrací do osmdesátek a hlavními hrdiny jsou vždy děti co jezdí po městě na BMXkách ( Stranger Things, nové IT apod ) Vykrádačka je to ale poctivá a ze všeho si bere to nejlepší. Není důvod se u tohoto thrilleru nebavit, takže poctivé 3 hvězdy si zaslouží. ()

herr_carter

Tady jsem asi očekával něco víc, ať už na základě traileru, nebo i podle komentářů, které jsou ve většině případů nadprůměrné, ovšem nic jiného než průměrná dětská pátračka po úchylovi v tom není...navíc je to trošku vykradení brilantní Disturbie....................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()