Sitcom se odehrává v 90. letech v severoirském městě Derry během konfliktu v Severním Irsku. Erin (Saoirse-Monica Jackson), její sestřenice Orla (Louisa Harland) a jejich přátelé Clare (Nicola Coughlan), Michelle (Jamie-Lee O'Donnell) a James (Dylan Llewellyn) navštěvují katolickou střední školu pro dívky, kde zažívají problémy dospívání. (marky.04)

rekkky

Derry girls offers good entertainment with humor, historical events described from different perspective of daily live of during troubled times in Ireland. Lots of characters with its own very distinctive diference and in certain scenes they create situation, where the typical nonsense is creaming from the screen. Quiet unique series about how bittersweet it was to live back then and there. ()

GTS_PUNK

"Protestants hate ABBA." Komediálny počin britského (to by sa hlavným postavám nepáčilo) Channel 4, zasadený do severoírskeho (London)Derry deväťdesiatych rokov 20. storočia. Na pozadí "The Troubles", ktoré sa pomaly blížia ku svojmu koncu, sledujeme partiu 4 (+1) kamarátok, navštevujúcich katolícku strednú školu. V meste rozdelenom náboženským a politickým konfliktom, v meste, v ktorom "zdochol pes", sa pred divákom odohráva zmes malých bizarných príbehov zo životov rovnako bizarných postáv. Táto údajne "teen" komédia, ktorú si však užijú aj diváci, ktorí do "teen" kategórie už nespadajú, vtipne "rýpe" do pestrej palety najrôznejších tém. Nešetrí Írsko, Anglicko, katolíkov, protestantov, Írsku republikánsku armádu, rodinné vzťahy, sexuálne orientácie, stereotypy, stredoškolský život a množstvo iných vecí. Všetko zabalené do množstva zábavných scén a kopy hlášok v silnom (severo)írskom prízvuku. Chvalabohu za titulky! Derry Girls sú viac než podarená a ľahko stráviteľná komediálna záležitosť. O štyroch babách z Derry (a jednom Angličanovi k tomu) možno hovoriť aj ako o menej kontroverzných The Inbetweeners v sukniach, ku ktorým sa oplatí pridať nielen raz. Orla McCool (Louisa Harland) je strašne divná a popletená, ale zároveň ju jednoducho chcete spoznať bližšie. To len tak na okraj. Seriál baví aj svojou výpravou a vynikajúcim 90s soundtrackom, v ktorom najviac musia(!) dominovať The Cranberries. ()

Uesbe

Na každý jeden mínus, ktorých je v tejto komédii dosť, pripadajú dva plusy. Všetky postavy, hoci svojrázne a karikované, sú veľmi ľudské ( ešte aj ten klérus ! ) a či chcete či nie, už v 1. sérii vám na nich aspoň trošku záleží. Osobne najviac oceňujem, že sa dej odohráva v ťažkej dobe, o ktorej my nemáme ani páru ani sme nikdy nič podobné nezažili  ( a to sme akurát my mali 1990s drsné ). Neľutujem, a raz si to pozriem znovu.... ()

Vera2613

Seriál veľmi prekvapil a výborne som sa pri ňom bavila. Aj keď nie všetky diely boli rovnako dobré, celkový dojem mi to nezničilo. Herci skvelí a dievčatá + James si u mňa našli cestu okamžite. Soundtrack tiež super za mňa 5* ()

RigorMortis

Mierne nekorektná jednohubka zo Severného Írska 90. rokov. Kolísavú kvalitu jednotlivých častí vyrovnáva dobrý soundtrack a severoírsky prízvuk. Erin go bragh! ()

Draconian

Příjemné překvapení. Skvělý anglický humor a sympatická parta holek (a Jamese). Vše se odehrává v Severoirském Derry a to v první polovině devadesátek. Ta atmosféra oné doby, kdy vrcholil konflikt mezi protestanty a katolíky je velmi silná. Na nostalgii hrají The Cranberries a i když seriál probírá i vážná témata, hlavní je tu humor a to místy pořádně ostrý. Fantastické jsou jednotlivé postavy seriálu, kdy je každý něčím zvláštní, zajímavý (to platí i pro vedlejší role) a zároven všichni vypadají tak "irsky". Tři série, dohromady 19 dílů stačilo, aby se z toho stala pro mě "kultovní" záležitost. Je to prostě sranda a to značně vydařená. 90% ()

Thalin

Slušná dávka magořin, hysterčení, pitvoření a série náhod a nehod točící se kolem party holek v irském zapadákově. Už jen pro ten přízvuk, humor a způsob uvažování postav mě ten seriál baví. I když je fakt, že místy to s tou hysterií a grimasami, jak kdyby měly nervové tiky, holky občas přehání. A Erin je většinu času slušně na facku a někdy dokázaly víc pobavit vedlejší postavy, jako třeba sestra Michael, která je prostě boží. Ale jinak jsem se skvěle bavila. ()

Hexx

Po prvním díle jsem toho chtěl nechat - ty jejich protáhlé ksichtoidní grimasy při mluvení mě docela tak trošku iritovaly a taky obecná až lehce hloupá zběsilost ať už právě mluvy, pohybů atd. Pak ale nastoupila sestra Michael, která to zabíjí kdykoliv je na scéně a samozřejmě vztah mezi Joem a Garrym. A rázem jsem to všechno začal mít rád a teď mě mrzí, že není více dílů. ()