Všetci to vedia

• Česko Všichni to vědí (viac)

Krásna Laura prichádza do rodného Španielska na svadbu svojej sestry. Bujarú oslavu v kraji slnečných viníc však naruší zmiznutie jedného z hostí. Čoskoro sa ukáže, že pod povrchom driemu staré krivdy a tajomstvá, ktoré mali zostať zabudnuté. Najslávnejší filmový pár súčasnosti Penélope Cruz a Javier Bardem excelujú v hlavných úlohách dávnych milencov, medzi ktorými to nikdy neprestalo iskriť. (ASFK)

Vyhy

Taková lepší španělská telenovela. Hlavní herecké duo, tedy P. Cruz a J. Bardem, hrají naprosto dokonale. Ostatní neznámí španělští herci taktéž. S tím nemám žádný problém. Samotný nápad je také fajn, myšlenka příběhu, to ano. Ale to zpracování. Je to moc dlouhé, pomalé a vůbec to ke konci negraduje. Místy se ani hlavní zápletka neřeší a spíš se zaměřujeme na vztahy, rodinné strasti, křivdy. Takové křehké vztahy. :) Dalším problémem je, že příběh je moc předvídatelný, průsvitný. A to filmu škodí. Jako celek je to ale fajn průměrný filmeček. A hlavně španělština se krásně poslouchá... ()

vydumnica

Penelope a Javier super! Prva tretina filmu sa mi zdala byt akosi bez deja a stracala som sa v tom mnozstve postav. Ale potom sa to zmenilo na dramu ba dokonca az thriller. Zvrat filmu ma naozaj prekvapil. Samotny zaver vsak nastolil mnozstvo otazok a chcela by som vediet, co bolo dalej :-) 70%. ()

Aljak

Typický Asghar Farhadi, ale v španielskom prevedení. Od kombinácie Farhadiho talentu a španielskych hereckých és som však čakal niečo výnimočné, ale napokon som predsa len trochu sklamaný. Možno keby nevidím predtým žiadne Farhadiho filmy, tak by som mal z toho väčší pôžitok, ale pri sledovaní tohto dejového rámcu som mal pocit, akoby som všetky tie zvraty zahalené rúškom tajomstva už kdesi predtým videl, akurát že v inom kabáte (také malé dejà vu). Každopádne, film ma bavil a páčil sa mi aj ten psychologický rozmer a aj tá typická farhadiovská tajomnosť, a taktiež príjemná španielska atmosféra. Spád deju bol občas trochu pomalší, ale potom sa to plynulo rozbehlo. Aj keď by som možno rád dal aj viac ako 3*, ale to by bolo nefér voči iným filmom. ()

campix

Farhadi je ceněný za svá íránská dramata Klient a především za oscarový Rozchod Nadera a Simin. Bohužel v případě Všichni to vědí se ta jeho poetika s přechodem na evropskou půdu poněkud vytrácí. Zajímavá zápletka by tu byla. Rodina se schází na velkou svatbu, kde se během oslav jeden člen ztratí a za vše může dávná minulost, ze které se snaží někdo těžit. Bohužel fatální je pro film stopáž a s ní poměrně velká rozvláčnost děje. V hlavních rolích můžeme vidět manželský pár Penélope Cruz a Javiera Bardema, ale ani tady se nadá najít větší pozitivum, jelikož se zde hlavně teatrálně křičí nebo pláče ve španělském stylu. Veskrze podprůměrný a nudný film. ()

angel74

Atmosféra svatby v prostředí španělského venkova mě dokonale vtáhla do děje a pak už jsem se tímto rodinným dramatem nechala zcela pohltit. Sice si dovedu představit vychytanější závěr celého příběhu, ale Javier Bardem mi svým přirozeným, skoro až minimalistickým hereckým projevem nedovolil, abych film ohodnotila pouze třemi hvězdičkami. Dokázal se totiž vcítit do role muže, jež kvůli své dobrotě nakonec přišel úplně o všechno, takovým způsobem, že jsem mu tu tíhu světa na jeho bedrech opravdu věřila. Nechci se nijak dotknout Penélope Cruz, která hrála taky skvěle, ovšem Javier ji tentokrát s přehledem zastínil. (75%) ()

chelseaman22

Všichni vědí, že Penelope a Javier jsou špica všech špic a tudíž bych očekával, že budou účinkovat ve filmu, který bude mít hlavu a patu. Namísto toho vám je ilustrována situace unesené dívenky, kterou někdo unesl bez zjevného důvodu. Po dobu zmizení této dívenky jste jakž takž v napětí, abyste nakonec zjistili, že závěr je tak nepříjemně překvapivý, že bych z fleku scénáristovi Asghar Farhadi udělil Razzies za scénář. 40 % Celosvětový příjem k 17. 9. 2019: $18,000,000, což je 1,53 násobek rozpočtu ()

Johnny.ARN

Super nudná a super dlhá detektívka zo španielskeho vidieka, kde sa viac samozrejme rieši rodinná minulosť a vzťahy. Bradatý mosliman neni môj obľubený režisér. Len za obsadenie 1 z 5 ()

JohnSmith

Poměrně nudné rodinné drama. Vše se točí kolem únosu, což je fajn, ale neustálé dohady o peníze v rodině byly až moc. Dal bych i lepší hodnocení, ale po více jak dvou hodinách jsem dostal závěr úplně na nic. To bylo zklamání. ()

Pedross800

Díos mío, tož toto byla fakt nuda, nuda, nuda.... Nebýt tu jako vždy skvělá Penelopita s Javierem snad tomu dám i odpad. Napětí nula, spád nula, vyznění do ztracena.... Všechno špatně, ať se rejža studem propadne sto sáhů pod zem! ()

vyfuk

Farhadi se zapisuje do dějin filmu už mnoho let. Já jeho filmy objevil až v posledním půl roce. Začalo to neuvěřitelným konverzačním veledílem, projelo skrze neurčité nic a nyní končí velmi nadějným dalším nic. Všichni to vědí v sobě má španělský temperament, který je trochu zvláštně rozdílný od íránského stylu dříve. To, co mohl být atmosférický a komunikační počin plný odhalení, napětí a zvratů skrze silné charaktery a jejich vzájemné vztahy se stalo jenom dutým a nic neříkajícím filmem, kde se sice hodně mluví, ale moc to neznamená. Nezachrání to ani tuzemské a silné Bardemovo hraní. Škoda promarněné šance. ()

Autogram

Prvá polhodina s predlhým pomalým predstavovaním postáv ma trochu iritovala a tak som s nádejou očakával preklopenie do thrilleru. Dočkal som sa, ale situáciu s filmom to vôbec nezlepšilo. Skôr naopak, zápletka vznikla, ale nerozplietala sa, stále to boli iba dookola opakované rodinné stretnutia neskôr už v úzkostnej atmosfére. Veľkým mínusom je nejasný záver, keď sa nakoniec nedozvieme vôbec nič, čo celý čas očakávame, takže iba slabšie tri hviezdy. ()

herr_carter

Miluju španělskou filmovou tvorbu a asi začínám věřit, že i kdyby to bylo podprůměrné, stejně nadhodnotím díky řeči....Tenhle film se mi ovšem líbil moc, ze začátku jsem měl sice trošku problém zorientovat se v rodinných poutech a trošku to zkraje fakt působí jak telenovela, ale v momentě zásadího zlomu, který udává další směr celému filmu, už jsem jenom seděl, zíral a čekal jak to dopadne. Úchvatné herecké výkony Bardem + Cruz..................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Ralna

Odvyprávěný příběh, ze kterého si nic neodnesete, chybělo nějaké napětí, mé divácké já nebylo uspokojeno. Penélope Cruz jsem po probrečených nocích a bez zkrášlujícího make-upu nepoznala, na nic zajímavějšího z tohoto filmu si už nevzpomenu. ()

Lukoboss

Ústřední (ne)manželská dvojice je dobrá, není to jejich první společnej film, ale pravdou je, že J. Bardem má navrch. On to umí, má obrovský charisma a tím film podstatně táhne. Zápletka je taky celkem zajímavá, nadhozeno je hodně otázek, ale s tím příběhem a rozuzlením je problém. (může obsahovat spoilery) Za 1. to má celkem pomalý tempo vzhledem ke stopáži, nebyl by vůbec problém ubrat. Za 2. bych ubral i s postavama, protože je jich tam tolik, který mají nějakej vliv na děj, navíc je to všechno jedna velká rodina, že v tom je celkem zmatek. Nevím, jestli to byl záměr, ale spíš to bylo trochu nešťastný. A za 3. tam bylo pár divných záležitostí - proč ti mladí chtěli potrestat Bardema po dlouhých letech; proč ho nakonec opustila žena, když neudělal nic špatnýho - jen šel zachránit "svoji" dceru, toť vše; proč ta stará (vidíte, už ani nevím, kdo to v té rodině byl!) nic neřekla, i když měla nemalý podezření a naopak proč ta mladá v tom všem pomáhala a šla tak proti vlastní rodině? To všechno bylo ve výsledku poněkud zvláštní a trochu mně to pokazilo dojem z filmu. ()

Seti

Zajímavý námět utlučený rozvleklým a zdlouhavým zpracováním (sakra jak já jsem si přál, aby se Javier Bardem při závěrečné výměně rozvzpomněl na svoji roli v Tahle země není pro starý). ()

Michelle75

Moji dva oblíbenci, Penelope a Javier Bardem opět spolu a opět musím jejich přirozené hraní vynášet do nebes. Oni jsou tahouni tohoto filmu a každý záběr, situace s nimi mě hrozně baví, trovhu více ta s Bardemem. Začátek filmu byl pro mě chaotický, přemíra postav, uchechtaná dcera, která se směje pořád a všemu. Naštěstí ne na dlouho, jinak bych to asi nedala.:) Španělština a španělský temperment nakažlivý, dokonalá svatba na malém městě, vinice, nádvoří městečka, herci, to všechno se mi líbilo. Příběh měl občas trochu pomalejší okamžiky a ta stopáž mohla být o pár minut kratší,ale mě rozhodně nenudil. ()

klukluka

Ten film skončil v momentě, kdy to mohlo začít být konečně zajímavý. To byl důvod k totálnímu rozkolu v rodině! Tenhle biják by mě zajímal. Ten, co jsem ho právě dokoukal, nebyl nic moc. Vsadit na to, že se prachy na výkupné podaří rodině oběti obstarat odprodejem pozemků, to je absurdní. Konkrétně u nás by na ně únosci mohli čekat roky. ()

71. Cannes Film Festival a jeho vítězové

71. Cannes Film Festival a jeho vítězové

20.05.2018

71. ročník byl zahájen snímkem Oscary ověnčeného Asghara Farhadiho Všichni to vědí, jemuž vévodí slavný španělský herecký pár Penélope Cruz a Javier Bardem. Česká stopa byla výrazně znát v úvodu… (viac)