Smutný príbeh o medziľudských vzťahoch so všetkou ich trápnosťou, malichernosťou, slabosťou, ale aj láskou, pochopením a silou. Film o živote strednej triedy na anglickom malomeste zobrazuje rodinu, z ktorej akoby vzájomné city a náklonnosť rutinou a nudou vyprchali. K diskusii o stave vecí a k prejaveniu vzájomných námietok, citov a náklonnosti ich vyprovokuje až náhla choroba syna. Film režiséra Mika Leigha sa vyznačuje realistickým vykreslením prostredia a vzťahov, zmyslom pre detail a civilnými hereckými výkonmi, ktoré ani v najvypätejších situáciách neskĺzajú do pátosu. (RTVS)

jondzavid

Ďalšie depresárium bežného života od Mikea Leigha (Naked, Secrets a lies, Career Girls a . ...). Jeho typická sociálna dráma (vymyká sa z jeho tvorby snáď len Topsy-turvy) zasadená do prostredia obyčajných ľudí oprostená od akejkoĺvek americkej vyumelkovanej estetickosti. Práve vďaka tomu sú Leighovy filmy tak pôsobivé - bežní ľudia z bežnými starosťami a radosťami (tými pomenej) v úprimnom podaní akoby priamo z obývačky (ale zase nie ako reality show). Čo sa týka All or nothing výtku mám akurát k presentimentalizovanému finále inak by to tie 4* boli zase. Tak možno nabudúce. ()

Maq

Leighova metoda spočívá v tom, že vyjede s loďkou na rybník a spustí dolů kameru. Vidíme obrazy a jsme přesvědčeni: zrovna tak to v rybníku vypadá. V tomto případě u dna rybníku. Leigh nevypráví příběhy, on sonduje. Budiž, tentokrát se v závěru jakási dynamika dostaví. Dramatická událost lidi probere z jejich otupělosti, plamínek lidství zabliká. A je konec filmu. Všichni víme, že za pár dní se vše vrátí do starých beznadějných kolejí. --- Mně se zdá, že Leigh je do té míry objektivní, až je neosobní. V důsledku toho já coby divák rovněž jen neosobně pozoruji. Což je u dramatu málo, ne? ()

Aelita

"Kdybys věděl, co se má stát ráno, nevstal bys z postele." Šedý život šedých myšek v šedé každodennosti, kde nejvíce ze všeho zabijí absence jakékoliv perspektivy kromě leda tak zázraku - to je neo nebo socrealismus po anglicku. Mike Leigh má víc pochopení pro hrdiny svých filmů, než Bůh a příroda, a chápe, proč ti můžou nebo dokonce mají právo být passivní. Mike Leigh je stejný maximalista jako já - doteď nemůžu pochopit, proč je svět tak omezený, natož člověk. Všechno nebo nic je důstojné krédo. ()

angel74

Nepříjemně realistická sonda do života lidí, kteří se ocitli na okraji společnosti, kde třou bídu s nouzí. Je zde názorně ukázáno, že do svízelné pozice se většina z nich dostala vlastním přičiněním bezprostředně spojeným s pasivním přístupem k řešení problémů, což mimo jiné vedlo k neschopnosti vzájemné komunikace. Film je doslova prošpikovaný výborně odpozorovanými situacemi, které jsou navíc velmi věrohodně herecky podané. Jen ten komediální rozměr mi zůstal utajený, jde totiž o sociální drama jak vyšité. (80%) ()

andrii

Zakřiknutí, odření "Pieroti." Emoce k zalknutí, visící ve vydýchaném vzduchu reality. Zvyšte hlas, co je ve vás. Siroty z okolí, odvedle, co jste se nesnesitelně /p/oddaly mlčenlivosti bytí. Něco musí prasknout, aby se vyvětrala. Člověčí "pohřbenost." Otevřela se. Lidská samozřejmost. Prosvětlily se. Šediny nad hlavami místa života. ()

hanagi

Pokud spolu partneři přestanou mluvit, přestanou se spolu smát, přestanou se zajímat o to, co je trápí a co jim dělá radost...pak je úplně jedno jestli žijí v blahobytu anebo počítají každou korunu, stejně jejich vztah nakonec umře. A mě vždycky potěší, když to někomu dojde a zabojuje. ()

Autogram

Hlavný hrdina má svojho života plné zuby až v slzavom závere, ale ja som toho mal dosť už po polhodine filmu. Tých fádnych žien, otrasných mužov, ich detí, čo majú asi 200 kíl alebo prázdne hlavy, prípadne oboje súčasne. Chápem, že západná spoločnosť nepozostáva len z ulíc s číslom 90210, ale sú to aj obyčajné rodiny v panelákoch, ich jednoduché životné problémy so zložitými riešeniami. Ale pri tej jednoduchej zápletke som sa dosť nudil okrem pár dobrých momentov, ktoré prišli v závere. Škoda, že napriek dĺžke zostalo veľa príbehov neuzavretých, akoby to bol pilot k seriálu o britskom paneláku. ()

Forsberg11

Esencia filmovej civilnosti a prirodzenosti v tej najrýdzejšej podobe. Tento film nepozeráte, tento film prežívate. Mike Leigh vytvoril tak verné charaktery zo života britskej low class, že som sa miestami čudoval, kde sa dá až zájsť s autenticitou a zmyslom pre detail. All ar Nothing nie je nič viac ako číra, ťažkotonážna dráma, ktorá príbehovo nijak nevyniká (veľa sa tam toho v podstate nestane), no za to je mimoriadne silná herecky, režisérsky a nejakým ťažko uchopiteľným spôsobom vás núti pozerať sa ďalej a stále viac a viac sa ponárať do neveselých osudov hlavných hrdinov. Skutočne hodnotný film, ktorý ale náladu rozhodne nezlepší. Toto je skôr taká učebnicová depka pre fajnšmekrov... 80 %!! ()

kolemjdouc

při závěrečné scéně jsem ržála zoufalstvím jako kůň nad duševní nedostatečností té rodiny.Proč se na to proboha nevykašlou???Taxikář byl vyhořelý a vinil z vlastní lenosti tu drobnou ženu.A dožadoval se ujištění že je milován ač je líný,neschopný postelový povaleč.Drobná žena zase psí láskou milovala obézního syna který se prožral k infarktu .A dcera která rezignovala na všechno.Plus paralelně jdoucí příběhy dalších dvou matek s  potrhlými puberťáky ()

dormouse

Velmi uvěřitelný film o velmi obyčejných lidech. Depresivnější než všechny české sociální filmy dohromady. Většina postav jsou lidé velmi oškliví, nebo velmi tlustí, nebo alkoholici, skoro všichni jsou neschopni najít si práci a vydělat peníze, a těch pár, co není ošklivých, jsou úplně blbí, těhotné nebo životem totálně zdevastované. Jediná postava, která není ani ošklivá ani pitomá ani neschopná, se na plátně objevuje tak málo, že se s ní divák nemůže ztotožnit. S ostatními je rád, že se ztotožňovat nemusí. Ano, je to pravdivý snímek o tom, jaký je život. Naštěstí ne ten náš. ()

Kroupa

Strhující poetika v sociálně procítěném pojetí "příběhu obyčejných lidí". Podobné filmy se točí docela hodně i v naší produkci, ovšem povětšinou nezanechají tak silný dojem (mezi výjimkami jmenuji "Štěstí"). ()

Grafito

Jak mohl někdo napsat do obsahu, že se jedná o lehce humorný příběh? Tak depresivní průplach, aby člověk pohledal.. Leigh to ale zachraňuje, když ne happyendem, tak aspoň určitou osvobozující katarzí hlavních hrdinů.. ()

Dovlatovka

Trochu mě tam rušil třeba ten blázen...Nevím, ačkoli to bylo hodně reálné...pořád mi něco vzadu v hlavě říkalo, tohle je jenom film. A to by se u podobného tématu stát nemělo. ()

tančísvlky

Pripadá mi , že na plátne nie sú herci . Ich prirodzenosť je tak dominantná až z toho mrazí a desí . Mike Leigh je geniálny a hneď si ho dám do top 10 režísérov . Kam sa hrabú všetci s efektmi , toto je to pravé aspoň ja to tak vnímam . Láska v najčistejšej podobe ako všetci po nej túžime a zároveň sa jej bojíme . Je ohromne krásne , že existujú aj takéto filmy ... ()

SAINTS

Snimka o živote strednej triedy v anglickom malomeste zobrazuje rodinu,z ktorej akoby vzajomne city a naklonnost rutinou a nudou vyprchali.K diskusii o stave veci a k prejaveniu vzajomnych namietok,citov a naklonnosti ich vyprovokuje až nahla choroba syna.Trpko-smiešny pribeh ktory bol opravnene nominovany na Oscara.Smutny pribeh o medziludskych vztahoch. ()