Pete a Ellie sa rozhodnú založiť rodinu a vrhnú sa po hlave do sveta pestúnskej starostlivosti. Keď zistia, že ich vysnívané dieťa má dvoch súrodencov, rozrastie sa ich domácnosť cez noc hneď o troch členov! Pete s Ellie sa musia s veľkou dávkou humoru naučiť, čo znamená byť rodičom, aby svojim novým ratolestiam vytvorili naozajstný domov. Do dennej zmesi rodinného chaosu, bezradnosti a neobratnosti, ktorá vŕši jednu chybu za druhou a často speje k neodvratným katastrofám, sa musia naučiť správne dávkovať smiech a hlavne - nikdy nezabúdať na lásku. (TV JOJ)

Big Bear

,,Mít více dětí je super, stačí se jim trochu věnovat a jsou v pohodě! Důležité je, aby si sedly jejich mamky ! '' :-) ----- Tohle byla hodně příjemná komedie, která lehce klouzala na vážnější struně. Kdo má doma děti, snadno jej film možná zasáhl i trochu hlouběji. Wahlberk jako tatťka a Byrne jako mamka mi do rolí dobře sedli a nebýt některých přepálených ,,humorných'' situací typu hašení hořícího ubrousku od spadlé svíčky čůrkem kečupu vymačkávaným z flašky, mohlo to být i na vyšší hodnocení. Film sám je hřejivý a samozřejmě nedopadne špatně. Bohužel ne vždy to končí jako v amerických komediích. Někdy geny či dávné běsy v dětských hlavinkách prostě nepředěláte a nevyženete. Některé děti jsou celoživotně traumatizované, nebo navzdory vzorné a láskyplné výchově v nové rodině začnou krást a chovat se naprosto mimo kontrolu. Není to jejich vina, je to vina jejich biologických rodičů. O to větší patří můj obdiv všem kdo do toho jdou i s tímto vědomím, nebo vědomím, že se máma po letech ozve a bude chtít děti coby napravená zpět... Volání krve je někdy mocnější obzvláště čím jsou děti starší a začnou se ptát. Pokud adopcím či pěstounské péči nenásilně dopomohl i tento film, pak jenom dobře . Dávám za 3 soudní medvědy. * * * ()

Allien.9

Hezké, citlivé, na konci sladké jako hovno z nutrie, jak by řekl klasik, ale dojalo a nezaznamenala jsem jedinou trapnou scénu. Wahlberg jako vždy přirozený a Rose Byrne taky v pohodě, i když chvílemi trošku "Sousedi". ()

misterz

Adopcia je síce vždy lotéria, ale veľmi záleží na schopnosti náhradných rodičov. Nič nie je dokonalé, ideálne a ani ľahké, ale kde je vôľa a láska, tam je aj cesta... Celkový dojem zastal tak niekde v strede. Na komédiu málo komediálne, na drámu je tu málo dramatických situácií. Vlažný dojem ale trocha vyvažuje pozitívna energia, ktorá zo snímku sála. Lepší priemer. 65/100 ()

kingik

Adopce dětí coby noční můra. Jen klid, ještě než naběhnou závěrečné titulky, divák neomylně odhadne, že se nic tak hrozného nestane a že konec bude absolutně úlevný. O to hůře, že bylo zaděláno na novátorský film v oblasti rodinných filmů. I za cenu uřvanosti a jisté afektovanosti, která dvouhodinové rodinné klání provází, se mohlo více a lépe zapracovat na vyústění. Mark Wahlberg, herec hlavní role a současně i producent, se zase jednou sešel nad pracovním stolem s režisérem Seanem Andersem, se kterým si myslí, že společně točí kvalitní oddechové filmy. Částečně to je pravda, v jejich filmech nikdo neumírá, dějí se v nich legrační věci a dost často se utrousí i nějaký ten nekorektní humor/vtípek. Jen v případě tohoto jejich snímku jsem měl pocit, že je vše posazeno ambiciózněji a film si bude troufat bourat zažité mantinely filmů pro celou rodinu. A nebude k tomu potřebovat tunu vulgarit a oplzlý humor. Dobrou zprávou je, že snímek nevládne tímto typem humoru, tedy genitálie, alespoň ty mužské, tak úplně vynechány nejsou, nicméně v tomto ohledu je to zdárně ukočírováno. Zásadní nepříjemností je dvouhodinová stopáž, která brání ve svižnosti rodinných trampot, a úplně nejhorší je banální závěr, predikovatelný daleko dopředu. Z tohoto hlediska film nebudu chtít vidět opakovaně. Ovšem spousta sekvencí má v rámci rodinné zábavy neotřelý až atypický ráz. A dost tomu pomáhá perfektní herecká pětice. Na jedné straně herecky sympatičtí Mark Wahlberg a Rose Byrne coby pěstouni, u Rose Byrne mám vždy nutkání vidět ji v postelové scéně, protilehlou stranu reprezentují tři prima dítka z děcáku, které vede talentovaná Isabela Merced, zde predstavující mírně rebelující patnáctku. Střed kultur, americký pár vs. jihoamerická omladina, zde kontrast má, humorem to přímo nepřetéká, je to vyváženo dojemnými scénami, dojem mně tedy kazí hlavně trapná zjednodušenost, s jakou přišel scénář v některých fázích, hlavně v té závěrečné. Film staví na reálném základu, který dodal ze svého života sám režisér Anders. Kdyby jen býval tušil, že stačilo tradiční klišé místa odbourat a dopilovat originalitou, a rázem by z toho byl hodně vybočující snímek. Poměrně sympatická záležitost. 7/10 ()

dr.horrible

Marky Mark a Rose Byrne by okrem týchto rodičovských rolí nemali hrávať už nič iné. A Isabela Merced bola tiež veľmi fajn. Vlastne som mal dopredu naplánovaný chlípný komentár o tom, že už som s ňou videl štyri filmy a kludne by som ju adoptoval, a teraz mám preto takmer výčitky. Ubiehajúcim časom tvorcovia robia všetko preto, aby zrazili seba samých čo najnižšie neustálym pripomínaním, že sme predsa v komédii a nie v stopercentne vážnom filme (a napríklad záverečnému cameu Joan Cusack sa to aj celkom darí. Mám ju celkom rád, hrá celý život jednu postavu a zohrala v nej niekoľko zásadných filmov, ale 100 minút sa pripravovať na dojemné finále a potom ho neustále nezmyselne a okato odľahčovať, aby sa vám to nebodaj náhodou nepodarilo... to už volá do neba. A na rovinu: čo by ste od Andersa chceli, že?), ale na mňa to zaberalo. Hlavne vďaka hercom. Dojali ma. Viackrát. Ps: Ak ste film sledovali s dabingom, odoberte si ľubovolný počet hviezdičiek. Alebo rovno všetky. A zničte počítač, alebo telku. Hlavne ním neničte ďalšie filmy. ()

Arsenal83 odpad!

Ukrutné prehrávanie Byrneovej a tri večne kričiace indiánske deti. Ale hlavne tá ružička byrnová sa nedala vydržať, snaží sa tak byť úžasnou mamou, že je z toho na grc. A minimálne stokrát musí zakričať Holy shit! Aby sme všetci vedeli, že je úžasná matka. Po 42 minútach mi ale praskla cievka v mozgu, keď tá najmenšia cigánečka začala tak revať, že by zobudila aj Schwarzenberga v parlamente. ()

silentname

"Instant Family" asi nebude filmom, ktorý by som ohodnotil ako super, alebo vysoko prelomový, ale myslím si, že ide o relatívne jednoduchú, dobre spracovanú a slušne podanú komédiu, ktorá ma vedela pobaviť a mala srdce na správnom mieste. Rose Byrne a Mark Wahlberg pôsobia ako uveritená dvojica, tie decká majú nejakú dávku osobnosti a celkovo som tomu veril. Možno miestami to vedelo byť trošku prehnané, minimálne čo sa týkalo Juana. To je osobnosť, kde som si nebol miestami celkom istý, či by to také bolo v skutočnosti. Ale okey. Lizzy a Lita pôsobili na mňa dobre. Tým som to veril. Film má dobré momentky a vie byť aj celkom vtipný. Ale pritom si necháva určité hranice, ktoré neprekračuje a dáva tomu aj potom relatívne solídny a slušný tón. A to sa mi páči. Neprepaľuje komédiu nasilu a skôr sa sústredí na to, na čo je treb.a Našich hrdinov. A je super, že prejdú určitými fázami. A budú mať toho v jednom momente aj plné zuby. Ale vytrvajú a nakoniec sa všetko môže vylepšiť. Na jedno pozretie si myslím, že film môžem odporúčať. Nie je to svetové dielo, ale ako oddychovka to stačí. Hodnotenie: B ()

eLeR

Film, ktorý ničím nevybočuje a jednoduchou formou ukazuje (myslím, že aj veľmi odľahčene) ako to tak asi býva s adopciou detí. Mňa osobne by skôr zaujal film o živote detí v predchádzajúcej rodine. A ešte jedna vec ... učešte už niekto toho Marka poriadne. 3,5* ()

Chrustyn

I přes slušné obsazení velice špatný film. Není to jen o tom, že není ani trochu vtipný, on je hlavně neskutečně klišoidní a otravný. Všechny dětské herce bych po chvilce profackoval a vyhodil na ulici a s přibývajícími minutami, bych to udělal i s veškerými dospělými. V daném žánru si upřímně nevzpomínám, že bych viděl více nudný až nepříjemný film. ()

Marze

Neni to obvykly feel-good rodinny film.Ale ma to svuj sarm srdce na pravem miste.Humor je obcas hloupy.Emocni sceny stesti a smutku jsou opravdu emocionalni.Adopce neni moc originalni tema ,aby si to ziskalo publikum,ale filmu pomaha obsazeni a ryzi autenticita.Pro me zajimave otazky,jsk v Americe system funguje,protoze zrovna budu delat zkousku z Nahradni rodinne pece. ()

BMW12

Mark Wahlberg a Rose Byrne jsou skvělá dvojice. Ovšem příběh o adopci a k tomu vynucené vtípky, to tolik nefunguje. Možná jako čisté drama by to fungovalo lépe. ()

TheEvilTwin

Taková méně známá pohodová komedie, ve které po dlouhé době a rád vidim Wahlberga. Téma je takové jednoduché a ne moc originální, ale přináší hodně vtipných scén a dobře to baví. Co dělá film nadprůměrný narozdíl od jemu podobných je to, že film po polovině neupadá do nudného rodinného dramatu a emocionálně vyhrocených scén, ale drží si humor i děj. Konec sice očekávaný happy end, ale docela slušný emoční doják, který dojal i mě:D Ve zkratce solidní a lehce nadprůměrná komedie se sympatickýma postavama a spoustou vtipů. ()

rikitiki

Docela fajn rodinné drama, kterému se dá věřit. Nic přepísknutého, příliš vyumělkovaného nebo přeslazeného (no, až tradičně závěr). Pár se zaběhnutým manželstvím adoptuje tři děti a život se všem hodně změní. A je očekávatelné, že způsobem, který nečekali. SHRNUTÍ: Moc fajn rodina s chybami. ()

hansel97

Feel-good komedie, která se vyzněním nejvíce blíží osmdesátkovým rodinným klasikám. Umí hrát nevyděračsky na city a je si jistá v kramflecích. 70% ()

eraserhead666

Navzdory (prominutelnému) idealistickému přístupu a zpracování hodně silný příběh a film. Ono je vlastně i dobře, že je to pojato tak humorně a lehce, o to více z toho vystoupí a zasáhnou ty vážnější partie filmu. Rose Byrne je prostě k sežrání, Wahlberg má se mnou problém, že si ho ještě pořád pamatuju jako Marky Marka a ne a ne se té vzpomínky u jeho filmů zbavit. Ale nehraje vůbec špatně. Dětští herci paráda. Český název filmu tradičně poněkud mimo. ()

Ivoshek

K realitě to má asi dost daleko, ale jako oddechová nefekální komedie na odpoledne je to v pohodě. Markyho Marka mám docela rád už od dob The Funky Bunch a spolupráce s Prince Ital Joe, takže za něj bodík nahoru. ()

ARI50

Je to sice už známe téma a několikrát v různých podobách natočené, ale na mě to sakra působí. Mark opět skvělý herec v jakékoliv akci, parádní komedie, kde nechybí ani nějaké drama, či slzy. Spokojenost i když víte jakým směrem film půjde přesto se mi na to dobře dívá. Tyhle rodinné komedie mám rád. ()

Necrotongue

Uf, tak tohle bylo mocné zklamání. Sice jsem si už zvykl, že Mark Wahlberg hraje v poslední době v dosti chabých filmech, ale něco takového jsem fakt nečekal. Pod tak silnou palbou různých klišé jsem se snad ještě neoctl, ukrýt se navíc nebylo kam, protože naprosto všechno následně zaplavila přímo tsunami patosu. Komedie to byla chabá, emocionální ždímačka se ale tvůrcům opravdu povedla, proto jsem je také náležitě ocenil. ()