Pokračování filmu Frankensteinova nevěsta. Když se syn Henryho Frankensteina, Wolf von Frankenstein (Basil Rathbone) rozhodne vrátit se se svou rodinou do otcova sídla, čeká ho nemilé překvapení. Při průzkumu otcovy laboratoře objeví jeho monstrum (Boris Karloff) a sluha Igor (Bela Lugosi) ho přesvědčí, aby ho oživil. Wolf doufá, že se mu to nepodaří, ale poté, když jsou někteří místní nalezeni mrtví, je mu jasné, že bohužel uspěl. Místní obyvatelé tuší kdo je pachatelem a tak povolají policejního inspektora, aby to zastavil. Wolf v záchvatu paniky zastřelí Igora a monstrum, které tak přišlo o jediného přítele, unese Wolfova syna. (topr harley)

sibskyn

A tohle zklouzlo zpátky do těch vod 30. let, co mi nic neříkají. Z monstra, už je jen prostě zrůda co zabijí na povel. Žádné zamyšlení nad postavami, žádné city, jen prostě typický monster movie, který už v dnešní době ničím neohromí. Akorát hrátky se stínami, díky kameře jsou prima, ale to nestačí na to, aby to člověka zabavilo. ()

Skunkiee

Třetí pokračování filmu o nešťastném monstru si stále drží velmi vysokou úroveň. Zvláště potěší expresionistické interiéry a lahůdková postava jednorukého inspektora. Boris Karloff opět vynikající, zdatně mu sekunduje téměř k nepoznání zarostlý Bela Lugosi. ()