Rytmická sekcia

• Česko Rytmická sekce (viac)

Stephanie Patricková (Blake Livelyová) už nemá čo stratiť, pretože už prišla o všetko, čo jej bolo drahé. Jej rodina zahynula pri záhadnej havárii lietadla, na palube ktorého mala byť aj ona. So životnou tragédiou sa ťažko vyrovnáva a prepadá silnej drogovej závislosti, ktorú financuje prostitúciou. O tri roky sa vďaka novinárovi dozvie, že letecké nešťastie nebola nehoda, ale cielený útok. Skontaktuje sa s bývalým agentom MI6 (Jude Law) a požiada ho, aby z nej vycvičil neľútostného zabijaka. Kedysi zlomená Stephanie získa novú identitu a vydá sa na lov všetkých, ktorí sú zodpovední za smrť jej rodiny - bez ohľadu na to, čo ju to bude stáť. (TV JOJ)

sedm.1

Čekal jsem další Atomic Blonde, Rudou volavku či Bessonovu Anne, nicméně přestože něco málo společného s těmito filmy The Rhythm Section nakonec má, tak porovnávat se ovšem úplně nedají, a to ze dvou docela podstatných důvodů. Jednak ústřední postava není tentokrát až taková řeznice, která láme vazy na potkání a střílí minimálně jako John Wick, ale spíš po celý film v podstatě zůstává vyplašenou, šedou myškou, která tedy sice také pár lumpům zavaří, ale je to spíš bojovnice, než nekompromisní profikiller, a jednak, a to především, se žánrově jedná o emoční drama s prvky akce a thrilleru, a ne o čistokrevné akční inferno, jako tomu bylo právě u výše zmíněných likvidátorek. Každopádně, podstatné ovšem je, že dost ingrediencí v tomto snímku funguje, i když je zároveň ale nutné i podotknout, že i v několika poměrně zásadních ohledech selhává, a těmi bych začal. Především tedy jsem měl po celou dobu problém se samotnou Blake Lively, kterou mám jinak docela rád, ale zde jak její vizáž, tak ztvárnění ústřední hrdinky, mi přišlo dost nepřesvědčivé a nesympatické, nehledě na to, že ani nikdo z dalších herců a postav nepůsobil nějak výrazněji, či zajímavěji. Dále mi vadila především v první polovině velmi kolísavá úroveň tempa a zábavnosti, možná bych uvítal i více syrovosti a nekompromisnosti a vytknout musím i emočně slabší závěr, ve kterém mi chyběla ta pravá síla satisfakce. Jak už jsem ale zmínil, spousta věcí mě tu i oslovila, a zde musím zmínit svižnou druhou polovinu filmu, několik slušných zvratů a fungující napětí a atmosféru. Celkově se tak jedná veskrze o průměrnou podívanou, která tedy na zadek neposadí, ale pobavit dokáže s naprostým přehledem. ()

666Carnage

Jedno vím jistě a to, že Blake nesluší krátké vlasy. V téhle roli mi nevadila a docela to i šlo. Scénář nebyl špatný i když docela ohraný ale co mi vadilo byla občas kamera co se snažila být akční ale místo toho to vypadalo jako když má kameraman parkinsona. Ve filmu se toho dělo dost a i bylo docela uvěřitelný, že někdo vezme pomstu do svých rukou a není z něj hned John McClain. Možná za mě zbytečně dlouhé ale tempo filmu sedělo protože je to spíše táhlý thriller než akční snímek. 60% ()

klukluka

Tahle honička za nepolapitelnými, ba dokonce za neviditelnými byla až překvapivě přímočará. To nemění nic na tom, že to má zvláštní dusnou atmošku a za mě si ten film zaslouží 70 procent, což jsou v mém světě 4 hvězdičky. P.S.: Blake Lively bude kromobyčejná koc, je mi sympatický, že se tomu odhalení nijak zvlášť nebránila. ()

Wally

Blake je talentovaná a krásná herečka...tady nebyla ani jedno...příběh tuctový, hlavní hrdince jsem to prostě nevěřil a navíc takhle ošklivou jsem ji ještě v žádném snímku neviděl 😊 Jedině snad to škádlení s Judem by se dalo hodnotit pozitivně. Prostě nic moc zábava.. ()

Hanys_

Není to novinářský thriller (který jsem po úvodu čekal), a není to ani takový ten pomalý pátrající thriller ve stylu Mnichova. Je to v podstatě x-tá variace na Nikitu s čím dál zajímavější Lively a vcelku reálnou akcí. 6/10 ()

kolemjdouc

silně tomu ubrala Blake Lively .Ane je možná dobrá tím,že je od Reynoldse ale jako herečka akčňáků je velmi slabá.Jinak scénář by byl tak za tři ()

woodsman

no take slabsie ale pozeratelne hlavne tie suboje boli velmy dobre tiez ta nahanacka tym autom pomstila sa z uplnej trosky sa pekne zdvihla ()

petikacka

No, tak to se moc nepovedlo. Mělčiny byly super, ale tohle? Tady Blake opravdu přecenila své síly a Juda vůbec nechápu proč do toho šel. Celé je to nějak pofidérní, není to sice úplný průser, ale přesto je to úplně na pi*u. Vůbec nechápu proč ! tohle někdo natočil. Za mě 65% ()

warrenur

Navod, ako z vas nekompromisny Jude dokaze za par mesiacov vykresat nezdolnu, odhodlanu osobu - prakticky agenta, aj ked ste bola sfetovana zlomena troska predavajuca svoje telo. ;) Odhliadnuc od toho a par dalsich logickych premetov, ma film paradnu vypravu, kopiruje niektore vybrane overene postupy zavedene Bournovou trilogiou, strieda atraktivne lokacie a snazi sa byt inteligentny. Ano, blbina je to poriadna, ale vdaka rozpoctu a fajnovej kamere sa na nu dobre pozera. Ak vypnete aspon jednu hemisferu, mozete sa i zabavit. Slabsi akcny priemer s peknym kamerovym filtrom a nadpriemernou kamerou - Bobbitt vie. ()

Rathalos

The Rhythm Section je akcny thriller o zene,ktora prisla o celu rodinu kvoli leteckej havarii,ktora bola niekym naplanovana,tym padne az na same dno,no prichadza za nou clovek,ktory v nej vyvola chut na pomstu,Blake Lively vyzera vo filme fakt otrasne,ako stara zenska,dufam,ze je to len kvoli svojej roli v tejto zalezitosti,nie kvoli nejakym problemom v osobnom zivote,ale zase hra to dobre,to musim uznat,hudba je fajn a myslim,ze celkovo to nebolo zle,mam z toho dobry pocit...:-) ()

BOURQUE

V žiadnom prípade sa nedá povedať, že Blake Lively by sa nesnažila. Jej odhodlanie je vidieť aj na „telesnej premene“ a to, že sa nebojí obetovať aj svoje telesné zdravie. Ale viac-menej to je všetko, čo sa týka pozitív. Samotný scenár neobsahuje žiadne nečakané zvraty a operuje kúskami z iných známych príbehov. Má niekoľko deravých a nevypracovaných častí (ako sa vlastne Stephanie dostala do bordelu?). Čo sa týka akčných scén, tak tie sú B-ové s pomalšou dynamikou. Nečakajte nejaké surové a „detailne“ vypracované scény – tu aspoň sa tvorcovia zostali na zemi a pochopili, že z fyzicky oslabenej žene len tak po niekoľkotýždňovom „výcviku“ sa nestane stroj smrti. (Cením si, že B. Lively má podobnosť s Nikitou len vizuálne.) J. Law v roli mentora menej výrazný, ako by sme očakávali. Podobné veci sa dajú povedať aj o záporákovi. Záver, ktorý v úvodzovkách v prezentovanej forme „nevedie nikam“. Osobne si myslím, že z daného filmu, aj vďaka zaujímavému hereckému obsadeniu, sa dalo vyťažiť viac. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

helloween93

Komorní variace na Brutální Nikitu, kde skoro není akce, a když ano, je nasnímána dost minimalisticky. Blake je moje oblíbená herečka, ale tenhle film utáhnout nedokázala, protože script nemá vůbec dynamiku. Blake celý film pátrá kdo je U17, ale vám je to po většinu času úplně jedno. Jude Law i na minimu prostoru dokázal zaujmout. FIlm v kinech těžce narazil a tvůrci v něm utopili 50 milionový budget. Ve filmu mi zaujaly snad jen dvě scény, a to boj s invalidou a automobilová honička snímaná z auta pronásledované hlavní hrdinky. 2* ()

Cinematrix

Říkal jsem si, že by to nemuselo bejt zas tak hrozný, když tam hraje "Džatlof" a tak jsem si to pustil. Zhruba v půlce jsem se musel podívat, kdo že je to ten režisér Reed Morano, kterej vůbec nemá cit pro pořádnou chlapskou akci a helemese: ona je to ženská. Jedno se jí ale musí nechat, nějaké ty akčňáky od úspěšnějších kolegů nakoukat musela, protože sem namatlala od všeho trochu. Akorát s tou padesátikilovou vyzáblotinou coby zabijandou rychlokvaškou už to trošku přehnala. Ale je pravda, že Blake Lively to zase dohání svou výškou a myslím si, že i bez výcviku by hravě sundala třeba Toma Cruise, který je o 8 cm menší a ani by se u toho nemusela klepat kamera, stačí, že by se u toho klepal Tom. Co jsem na tom ale ocenil nejvíc, když už nic, tak to byla docela dobře zvolená hudba, ale to je v dnešní době málo... ()

dalziel

Rytmická sekcia má zaujímavé tempo .Pri stopáži 1h a 45 m pôsobí ako oveľa dlhší film.Skôr by som to videl ako pilot k nejakej minisérii alebo seriálu.Kazdopadne ma to bavilo. ()

Maximilianus

Príbeh o pomste nebol nijako prevratný, spracovanie priemerné a okrem výbornej akčnej naháňačky z auta je to dosť zabudnuteľný film. Blake hrala dobre. Inak to bol iba o málo lepší priemer. 5,5/10. ()

Likan7

Akční thriller, který není akční, dobře zřežírovaný a už vůbec ne thriller. Přijde mi to jako epizoda fajn seriálu z nějaké třetí série. Chybí mi tam cokoliv zajímavýho. Scénář je jeden velký guláš, akce téměř není a je jen fajn. Díky Lively a Lawovi to herecky není nejhorší, ale tihle dva se prostě nemají o co opřít, aby ten film byl alespoň ucházející. ()

Inozuka

Osobní linka skvělá, úvod dokonce dojemný, naopak ta špionážní složka příběhu je dost klišovitá a krapet hloupoučká. Nicméně napětí a drive si film drží až do konce. Blake Lively dobrá, člověk by jí hádal o deset víc, Jude Law je zde asi hlavně kvůli brandu ... Hudba a melancholický feeling filmu fajn. Sečteno, podtrženo: sedadlo 3A. ()

Acrobat

V prvom rade je Blake a Jude fajn. Reed Morano je na opačnom spektre. Ostatní sú štatisti, ktorí ani nehrajú. Film je psychedelický. Nevie čím má byť, len má vízie. Asi drsný zo Škótskej vysočiny, vyprahnutý z cvičenia. Asi šokujúci vo zvratoch a príbehu tajných služieb. Asi akčný s jednej prestrelky a výbuchu. Ten film sa vlečie. Vlečie sa viac než by bolo dramaturgicky dobre, ale vždy keď má spadnúť do vôd bezbrehej nudy a blbosti, tak sa vyšvihne pár elementmi. Blake miestami pripomína Nikitu, Jude vše-vidiace oko. Z mohutných prestreliek človek dospeje a zistí, že zabiť nejakú osobu namočenú v terorizme sa dá aj po izraelsky. Teda nenápadne, vidličkou, tabletkou, plynom, či jednou strelou a denníky to zistia až o mesiac. Nejako takto si ide aj tento artový boj s terorizmom, s ktorým sa kvôli nezvládnutej réžii budete stotožňovať pomerne ťažšie. (videné 15.02.2021, BDrip) ()