The King's Man: Prvá misia

• Česko Kingsman: První mise (viac)

Prequel k prvému filmu Kingsman: Tajná služba zasadený do prostredia prvej svetovej vojny. Spoznajte začiatky tejto štýlovej, britskej tajnej služby. Keď sa dá dohromady banda najhorších tyranov a zločincov histórie, aby rozpútali zničujúcu vojnu, potom jeden muž musí súperiť s časom, aby ich spiknutie prekazil. (Cinemart SK)

dragon94

Matthew Vaughn nám již po třetí servíruje po technické stránce výborně vyvedený špionážní snímek, plný skvělých a neotřelých nápadů, nápadité akce, skvělých hereckých výkonů, a působivých záběrů za zvuků slušného hudebního doprovodu. Co však činí tento snímek o třídu horší než jeho dva předchůdce je slabší příběh, který sice servíruje několik výborných momentů a zajímavých zvratů, bohužel se ale jedná spíše o průměr, který mě nedokázal dostatečně strhnout. Moc tomu neprospívá ani fakt, že na založení organizace Kingsman musíme čekat prakticky celý film, a že předchozí události na jejich vznik mají pramalý vliv. Přesto však můžu film vřele doporučit, už jenom díky fantastické scéně ze země nikoho, popřípadně díky vynikajícímu souboji s Rasputinem.  Slabší 4* 70% ()

blackJag

Libí se mi akční nadsázka a dějinná improvizace (boží Rasputin), kterou série KINGSMAN nabízí, nicméně hra na vážnější notu mě od dalšího zhlédnutí prequelu odrazuje (na rozdíl od regulérních dílů s Egertonem). Řekl bych, že to nebyl rozumný tah, pokud měla být série udržena při životě. I přes slabšího záporáka a celkově nevyužitý herecký ansámbl určitou kvalitu dílu upřít nechci. Nemohu říct, že bych se nudil... 70% ()

vyfuk

Dlouho se čekalo. Dostali jsme příběhovou přechůzi. A moc se to nevyplatilo. I když je u kormidla opět Vaughn, díváme se na úplně jiný film. V tomto se někdy dějí zcela nahozené věci, film se velice záhy zdá nezáživný, záporák je jen ubrečený otrapa bez charakteru a to samé se dá říci i o postavách, které si melou svou a mají jen epizodicky, co dělat. Ani ten  humor, který byl  devízou dřívějších filmů zde nefunguje správně a o to více nechápu, jaký tlak musel na režiséra být, že to šlo takto mimo. Film  prostě podle mě nefunguje ani jako film, což je primární problém. Nezachraňují to ani silné scény s Rasputinem, které okamžikově splňují  svou funkci, ale skoro nezapadají do celkového konceptu filmu. Tohle se nepovedlo. Silně. Je to zklamání. Jen doufám, že třetí díl se vrátí do kolejí a nějak to hezky uzavře. ()

Jaro.Krafcik

Najslabší Kingsman, naozaj. Nezachránil ani herec lorda Voldemorta. A pochybujem žeby aj v kine zaujalo. Už to nemalo také čaro ako prvé dva filmy. Veľká škoda. Posledná polhodinka ale slušná. Čierny Merlin nesmel chýbať. Sme V roku v akom sme. Ale už je to niekedy fakt na smiech. 3* ()

svobik

Akce je zase nářez. Radost se koukat na takto nápaditý bitky, jaký umí jen pár frajerů v Hollywoodu. Ale zbytek? Bohužel scenáristky překombinovaná záležitost, která skáče dějinama, až se člověk ztrácí. Do akce s Rasputinem jsem vlastně cítil absolutní nezájem o to, co se na plátně děje. Těším se, že letos půjde Vaughn k jiné látce, u Kingsmanů se vyčerpal. 6/10 ()

drackula

Sadlo mi to o niečo viac ako Golden Circle. Prerozprávanie dejín trochu inak, s využitím súboja spravodajskej služby s tajnou organizáciou, bolo zaujímavé. Akcia fungovala a tiež prinášala množstvo originálnych prvkov. Celkovo určite spokojnosť. Pokojne by som si dal ďalší diel odohrávajúci sa v začiatkoch organizácie Kingsman. 80% Disney plus ()

Lukyn007

Jednotlivé scény místy až geniální, jako celek oproti předchůdcům trochu pokulhává. Finále mě ale dost navnadilo na to, že bych si dal klidně i pokračování. ()

V.Silver

Nejslabší z Kingsmanů je i tak docela zábavný a má několik nečekaných zvratů, které umí okořenit jinak už ohraný setup akčních (ob)scén. Trpět u toho nebudete, ale tak svěží a zábavné jako první dva díly série to zdaleka není. Bohužel. 60 % ()

Herzeleid

Vcelku překvapení, příjemné. King's Man mě celkově nenadchli, ale tento díl pobavil. Takže kdo ostatní díly nemusí, tak bych doporučil :-D ()

Hollohlaway

Naprosto neuvěřitelně tomu padá řetěz. Tempo to skutečně nedrží a při 130 minutách stopáže je to fakt znát. Některé pasáže jsou kvalitní, ale vzápětí to tklivě klekne. Navíc je to poměrně nečekaně skoro celé plné Ralpha Fiennese, takže i trochu pestrosti tomu dost chybí. Akce není tolik, ale je dobrá, vysloveně špatně se to nesleduje, ale drajv by to chtělo přidat. ()

blackkocour

Není to o moc vydařenější než druhý díl, který není tak stejně vydařený jak ten první, ale to bysme pořád něco přirovnávali. Methú a Galantní angličtí dženlemani, se ocitli někde na zapráseném bojišti, kde neválčí žádní inteligentní vraždící roboty, a dokonce ani Samueláč z Džeksnů, i když se snažili o dost chabou náhradu, ale Rasputin! To taky ne, sice ho brutálně marketingová kampaň propaguje s filmem, jak jen to jde. Je to stále šílená cheografie, a exhibice těžkotonážních pancéřových ponorek, tanků, vzducholodí a historicky dobových pušek a granátometů. Jen je asi zbytečné aby se to drželo v ruku v ruce s Kingsmenama, když jedinou zmíňku na ně, je jen konec. Během filmu mně napadlo, že by nebylo na škodu udělat klidně i akční historický film o zakládáním Československa, a třeba trochu zapojit do toho tatíčka Masaryka, a udělat z něho chrabnýho tesaře, co se teleportuje do totáče, a takanou masakruje Estébáky. Možná trochu sci-fi, ale určitě by se do toho nějaká mladá krev nahrnula, no ňi? Zklamaný z druhé strany nejsem, ale kecal bych kdybych se aspoň na pár desítek minut nenudil. Stejně jako u dvojky, malou chvílí jsem uvažoval o třech hvězdách, ale Methú je Methú, a nenašel se snad ani jeden případ kdy, bych ho podceňoval. Buď to zachránila třeba nějaká akční scéna, a samozřejmě, baletní ~plié~ fousatého Rasputina, ale už jsi měl na krajíčku, ušaku!!! ()

kenkaku

Na "První misi" se chystám odpoledne a hodnocení bude jednoduché. #1 (*****) si mě získala nekorektním humorem a porcí krve (která balancovala idiocii příběhu). #2 (**) u mě ztratila absencí nekorektního humoru a morbidity (kdy - ještě víc vyšroubovanou - idiocii nemělo co balancovat). Takže pohoda… (toho dne odpoledne) tohle pohoda nebude. Třetí Kingsman má totiž s předchůdci společné jen jméno. A to je celkem zásadní selhání (ne úsudku, ale autorů), protože každý kdo na film jde má jistá očekávání (nastavená minule a předminule). Od první chvíle se totiž film tváří hrozně vážně a seriózně. Děj se prapodivně vleče a hned od začátku si prohrává s historií. Sledujeme atentát v Sarajevu (který celkem sedí), také Rasputina a jeho vliv na cara (využití nemoci syna Alexeje) a lobbing proti zapojení Ruska do války. A je toho tam mnohem víc (třeba i smrt Lorda Kitchenera je využita, postava Hanussena není fiktivní a je tam i Lenin nebo mladý Adolf! - prostě to je takový Forest Gump pro znalé historie). Děj tedy není zas tak debilní (naopak neskutečně chytře pospojovaný) a už vůbec ne nekorektní nebo přehnaně násilný. Tedy alespoň do smrti Rasputina, která tedy rozhodně “historicky korektní” nebyla (nemluvě o jeho schopnostech sebeobrany). Druhá polovina filmu je díky scénám z fronty ne tak utahaná, stále se ale bere děsně vážně (tedy na humor nebo nadsázku zapomeňte), kde dojde na nejlepší scénu filmu. Dalším historickým pokusem je Mata Hari (sice pobavila, ale její vliv na vstup USA do války už nebylo ono). Co nepobavilo vůbec, byla scéna s kozama (ani trochu). Tam si debilita vybrala daň i do zásoby. Nicméně. Závěrem vzato, nevztahujte sledování NIJAK k předchozím filmům. A film si užijete mnohem lépe. ()

remy

Je to tak moc přepálený, že jsem si místy nebyl jistý, jestli mě to baví, nebo přijde neuvěřitelně bizarní. Těch věcí, u kterých si nejsem úplně jistý, je ale víc. Připadá mi, že toho noví Kingsmani chtějí říct hrozně moc - najednou někam hrozně spěchají, jen aby se pak brutálně zvolnilo a celé to působí kostrbatě a v některých ohledech i nedotaženě. Do toho všeho je tady asi milión postav, který mě vůbec nezajímaly (Tom Hollander). Akční řemeslo furt v topu, ale všechno okolo bych nejradši vystřihl a ponechal jen ryze popcornový akční nářez, který leccos zachraňuje. ()

Maynard.

Škoda obrovskýho potenciálu, kterej tenhle film rozhodně měl. Už jen to téma 1.Světová... Zároveň bych si moc přál, aby tohle bylo opravdové zakončení týhle trilogie a dál už se to nerozvýjelo, páč by se taky mohlo stát, že by to šlo do hoven. I když tenhle rejža umí točit a dovolím si tvrdit, že dycky bude umět, ale 3x a dost... Tady sme se Kingsmanů moc nedočkali, vlastně až posledních 5 minut. Takže se to vlastně mohlo jmenovat uplně jinak. Najeedničce sem byl 3x v kině, tady jen jedenkrát, dám tomu šanci i doma, ale něco mi říká, že tenhle dí budu mít z těch tří nejmíň oblíbenej... ()

Sdoom

Natěšenost po trailerech byla celkem velká, úvod byl fajn, ale od velmi bizarní (ne v dobrém slova smyslu) scény s Rasputinem v Rusku to nabralo špatný směr. Akční scény nic moc, vtipů poskrovnu a Ralph Fiennes to sám neutáhne. Tak snad už to byl poslední díl, vyčerpáno jest. (kino Premiere Cinemas, orig.) ()

MartinS96

Po nepovedeném sequelu, jsem vůbec netušil, co vlastně od prequelu čekat. Původní Tajná služba naprosto perfektně vybalancovala zajímavý příběh, kulervoucí akci, chemii mezi postavami a hlavně správnou dávku bizarnosti, která tomu pomohla vtisknout jedinečný a zapamatovatelný styl. Nic z toho druhé pokračování, kterým se Vaughn u všech svých předchozích filmů vyhýbal (asi věděl proč) nemělo a je dobře, že si to Matt uvědomil a tímhle počinem se odrazil ode dna. Jasně, i tady je hned několik předigitalizovaných scén, které díky tomu (alespoň pro mě) působí divně a přál bych si, aby byly natočeny jinak. Pochválit naopak musím nuance propojující a odkazující na první díl, fiktivní příběh na pozadí skutečných událostí, který nejen dává smysl, ale je i zábavný a do zvolené doby dobře pasuje. I odvahu (mini spoiler) zabít některé z důležitých postav (i když jsem to čekal u jiných). Jakožto velmi povedenou musím ocenit i práci s dialogy, z nichž některé věty, daly by se do kamene tesati. Nejenom šermířská akce byla nápaditě i špičkově choreograficky vymyšlená a dynamicky natočená. Scéna noční zákopové mise mi z celku pak vyčnívá pojetím i atmosférou natolik, že na ni ještě dlouho nezapomenu. Závěrem tak musím přiznat, že jako každý generál po bitvě už vím a musím uznat, že tohle chtělo a mělo být viděno v kině. „The more you fear something, the more likely it is to come true.“ 8/10 ()

Soweek

Nečekal jsem, že Vaughn někdy může udělat podprůměrný film, ale bohužel stalo se.  Zapomeňte na klasické Kingsmany, protože toto s nimi nemá nic společného. Film se klidně mohl jmenovat jinak a nepoznali byste rozdíl. Také výrazně ubylo akce a přibylo konverzací a historických lekcí z 1. světové války. Konverzací ale bohužel nudných a historie na popkornový film opravdu přespříliš. Další neduh filmu je, že představí neskutečné množství charakterů, padouchů, hrdinů, ale žádný z nich se ve filmu nezdrží déle jak 5 minut a film neustále skáče někam kam nemá. Výsledek je velice chaotický a nebýt alespoň skvělé scény s Rasputinem, dal bych klidně ještě o hvězdu méně. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu