The King's Man: Prvá misia

• Česko Kingsman: První mise (viac)

Prequel k prvému filmu Kingsman: Tajná služba zasadený do prostredia prvej svetovej vojny. Spoznajte začiatky tejto štýlovej, britskej tajnej služby. Keď sa dá dohromady banda najhorších tyranov a zločincov histórie, aby rozpútali zničujúcu vojnu, potom jeden muž musí súperiť s časom, aby ich spiknutie prekazil. (Cinemart SK)

PTuranyi

Celkom vydarený akčný thriller, ktorý v priestore paralelnej histórie prvej svetovej vojny rozohráva dobrodružný príbeh predchádzajúci prvým Kingsmanom. Produkcia je výborná a od začiatku navodzuje dramatickú atmosféru. Najskôr však buduje vzťahy medzi postavami a postupne roztáča koleso dejín fiktívnym smerom, v ktorom je Orlando Oxford, zakladateľ Kingsmanov, ústrednou postavou. Konšpiračné ťahanie za nitky, však čoskoro naráža na fyzický odpor a dochádza na prvé súboje. Spočiatku váhavo a tak trochu divotvorne, pretože sledovať Rasputina v bojových choreografiách a la Mamuška, je ako päsť na oko. Postupne sa to však normalizuje a súboje sú stvárnené naozaj kvalitne aj keď s určitou nadsádzkou. Myslím, že hercom niet čo vytknúť a postavy sú stvárnené celkom uveriteľne. A hoci celej tej manipulácii s dejinami môžeme vytknúť všeličo, záverečné vyústenie je celkom trefné. 70% ()

Marcecek

Samozrejme musím porovnávať s minulými Kingsmanmi. Akcia, kamera, suboje, tak ako sa dalo očakávať, boli veľmi zábavné, typický Matthew Vaughn, a zato ho milujem. Ale v porovnaní, hlavne s prvým Kingsmanom, mi tu chýbalo niečo navyše, niečo z čoho by som spadol na zadok. Možno som náročný, ale k...., je to Mathew Vaughn. Suma sumárum, svižná akcia, film rýchlo utiekol, a čo je najdôležitejšie, bavil som sa. ()

EvaBrigancia

Nečekala jsem, že se mi to bude tak líbit. Řekla bych lepší jak dvojka. Bavila jsem se moc. Jeden z filmů, na který bych šla do kina klidně ještě jednou. :) ()

PISTA226

7,5/10 Velmi dobrý film, který ale není až tak moc o špionství (nebo to tam člověk moc necítí) ale spíš je to historický a trochu vážnější. A tím se to dost liší od toho co fanoušek Kingsmanů očekává. První dva filmy měli nejen hromadu zajímavých špionských hračiček a bylo jasný, že jsou to fakt špioni, ale taky to tam nejvíc dělal úžasný humor, který byl všude a byla to prostě víc komedie. Ale tohle komedie opravdu není. Škoda, že se to váže k těm dalším filmům a nejede to samo za sebe, protože pokud to mám brát jako součást, tak to nezapadá vubec dobře. Je to sice skvěle spracovaný film, který nejenže má skvělé ovsazení, ale všechno tam moc pěkně funguje a krom detailů feministické Gemmi Artentonové a pár viditelných CGI je to skoro bez problémů. Asi nejlepší věci, co mi dal tenhle film jsou zasazení do skvělé doby se skvělými kostými a hlavně úžasné akční scény, které jsou jedny z nejlepších co sem kdy viděl. Už jen skvělý Rasputin, který tu byl mnohem lepší než jsem čekal, tu měl neskutečně skvělý boj, který sám osobě byl 10/10. To jak bojují s mečmi a opravdu to vypadá reálně a s krásnou choreografií je úžasný. Byla tu scéna v noci na bojišti, kdy proti sobě šli vojáci s kudlami a tohle opět byla jedna z nejlepších scén ve filmu, která byla fakt napínavá. Možná by se tu měli víc zaměřit právě na tu úžasnou akci, než nudnější tlachání. Je tu halaní záporák, kterýmu film dokázal až do konce hezky držet obličej v tajnosti, ale když člověk konečně zjistí kdo to je, tak je mu to vlastě trochu jedno. To znamená, že film nezvládl vytvořit nějaký vztah k tomuhle záporákovi. Možná by bylo lepší mu nechat odkrytý ten obličej a nechat ho něco dělat sám za sebe a ne jen sedět doma na židli a rozkazovat. Bohužel jsem ale čekal naprosto jiný styl filmu a drží se to jen díky bojovým scénám. ()

Mrsina

Tak moc jsem se těšil. Tak dlouho nám ten film byl upírán. A teď je tady. A musím přiznat lehké zklamání, protože to postrádá téměř veškerý styl kingsmanovství, co jsme viděli v předešlých dílech a z 90 % je to historicko válečné politikaření a ten samotný příběh je nic moc. Co ale musím pochválit, tak hudba výborná, epická. Kamera naprosto úžasná, podařilo se jí to zachytit stylem, jaký jsme doposud ještě neviděli a taky slušná choreografie. Pár scén bylo opravdu dobrých, ale na druhé strašně z nějakého nepochopitelné důvodu v některých scénách CGI hodně špatné. Postavy takové nemastné neslané, ale celkově je film naprosto nepředvídatelný a dost okamžiků by člověk nečekal a dost ho to zasáhne. ()

LukashX

Jestli máte rádi jedničku a opovrhujete dvojkou, běžte klidně na trojku. Je dobrá, zábavná. Fakt je, že Ralph Fiennes to táhne hodně nahoru. Příběh, napětí a jeden opravdu nečekaný moment k tomu. V kině jsem se nenudil, mělo to švih.  Budou zřejmě další díly, na ty se ale nějak zvlášť netěším. Mě ty franšízy serou. ()

matous20063

Podle mě je to fajn, enjoyable akčnák. Tempo filmu je dobré akorát jsem se ve polovině trošku nudil. Námět je celkem bláznivý ale zárověn vtipný. Zpracovaní je topka, hlavně scény ze zákopů a celkově scény z fronty vypadali velice dobře. Za mě je to kvalitní film který vás nezklame, ale haldy od něj taky nečekejte. 75% ()

Tranda

Příběh: 6/10; Humor: 6/10; Akce: 9/10; Drama: 6/10; Napětí: 5/10; Hudba: 7/10; Vizuál: 8/10; Atmosféra: 8/10; Zábavnost: 7/10; Herci: 9/10. 7/10 ()

Sopholojong

Prvi Kingsmani: Kozi Pribeh. Matthew Vaughn ma stale co-to dotahovat po pribehovej stranke (klise o zvrateni vojny, zabiti arcilotra, ktory za vsetkym stoji a zachraneni sveta-narodov), ale v audiovizualnej sfere je macher, velmi tazko hladajuci konkurenciu. Casovo zrychlena premena krasnej krajiny s dedinkou na zablateny, zdevastovany front s "horami nabojnic", podmorsky vylet z kriznika do nepriatelskej ponorky s vystrelenim torpeda rovnakou trajektoriou naspat, Rasputinov styl boja na rusky tanec, beh s beznohym vojakom cez front pod palbou, stolova hora, uvolnena paka v lietadle, splhanie po zladovatelej hore, serm na konci - co scena, to rezisersky skvost jedinecnych "vaughanovskych" rozmerov. Horsie sa tu uz pracuje z hercami (Fiennes ma naviac, Artertonka s Hounsouom fadni, jediny Rhys Ifans ako Rasputin sa toho chytil z graciou posahanca), replikami z ust ("Podme zachranit svet", zaporak prdacky odstranuje neschopnych posluhovacov, alebo je paranoidny) a twistami (strela do hlavy este prekvapi, ale zaverecna identita hlavneho zaporaka mi bola znama uz od polovice filmu - hlasom). Byt scenaristicka praca rovnako excelentna, ako ta usi a oci "tesiaca", mame tu blockbuster sezony "numero uno". ()

GinaT

Vizuálně je to Matthew Vaughn v plné síle jako vždy, jen ta story nám tentorkát trochu skřípe. První 2/3 filmi se kromě jedné "akční" scény s Rasputinem, všeho všudy nic nestane a v poslední 1/3 je to šup šup a vyřízeno. Nějak to nevyužilo potenciál co to mohlo mít, nějteré postavy tam tak jako jenom jsou a nic. Jestli to Vaughn plánuje využít v sequelu prequelu to asi teprv uvidíme. ()

Rebel24

Po dlhom čase a niekoľkých odkladoch sme sa konečne opäť dočkali filmu od Matthewa Vaughna, prišli Kingsmani pre nás po tretí a zároveň pre nich prvý krát. Veľmi dôležité je pred pozretím si definovať očakávania, ak máte radi prvých 2 Kingsmanov, ste správne, ak hľadáte niečo nové, progresívne, už skôr nie, totiž film nič prelomové neprinesie, či už čo sa týka akcie, choreografie, hudba tiež variruje pôvodný motív, trochu satiry tentoraz z dobových postáv 1.svetovej vojny. Ale mne, ako divákovi, pre ktoreho je Kingsman: Secret Service top film posledného desaťročia, to úplne vyhovovalo. Mathew si všetko postrážil, vedel na akého diváka cieli, najmä obdivujem presný timing, príbeh výborne opäť graduje, prídu prekvapivé momenty, zvraty, opäť prehnaný záver s buracajucou hudbou a človek si povie, presne akurát. Samozrejme z reálneho pohľadu absentuje logika, ale z pohľadu sveta, ktorý vytvoril Vaughn a každým filmom rozširuje, dáva film absolútny zmysel a ide o výborne intro do sveta Kingsman. Osobitne by som vyzdvihol scénu na fronte, krásne sa jej autor po venoval s celou jej brutalnostou a absurdnostou zároveň. Séria vynikajúco pokračuje, tretí film sa radi pred druhý, najväčšia výčitka smeruje k tomu, že spracovať tak dlhé obdobie deja na tak krátkom minútovom úseku, sa muselo podpísať na skratkovitosti príbehu a menšiemu priestoru aj pre samotné postavy, čím absentuje hĺbka pri filme. Takto ide o veľmi príjemnú oddychovku. 82% ()

mdf

Mé očekávání se opravdu nenaplnilo a přišlo veliké zklamání. Bizarní Rasputin,scéna v zákopech a po hodině a 40 minutách se něco dělo. Podruhé už ani náhodou. ()

tinss_18

ja tretie pokračovanie som sa tešila celý rok, avšak nasralo sklamanie. Film má veľmi pomalý rozjazd a dúfala som, že sa bude dej orientovať viac na založenie tajnej služby ako na vojnu. tri hviezdičky (pôvodne som chcela dať 2) dávam za skvelý výkon Rapha a záverečnú potitulkovú scénu. ()

zurivymlok

No, moc se to nepovedlo. Zatímco jednička Kingsmanů je pro mě naprosto geniální, už dvojka mě docela zklamala, ale pořád věděla, čím chce být. Toto dílo je matoucí hlavně tím, že působí, jakoby se zpatlaly dohromady dva tři různé filmy. Matthew Vaughn zde jako vždy ukázal, jak umí skvěle točit akci. Nicméně nejlepší mě ani v nejmenším nepřipadala tolik opěvovaná bitka s Rasputinem jako spíše bitka na nože/kladiva/bodáky uprostřed bitevního pole (což byla za mě nejsilnější scéna vůbec). Finále bylo tragicky nezajímavé (ač Vaughn sem opět propašoval geniální nápad mít kameru na mečích) a bohužel zakončené stupidním zásahem kozla a ještě stupidnější hláškou. Hodně se tu opěvuje Ralph Fiennes, ale za mě ani ten neodvádí kdo ví co. Celkově herecký ansábl odvádí prostě kvalitní standard. Harris Dickinson je tragicky nevýrazný a já měl problémy ho v jednotlivých scénách i poznat. Gemmu Arterton jsem jako herečku nikdy moc rád neměl. Djimon Hounsou zde nemá své obvyklé charisma a působí jen jako "povinný černoch na place". Proč tak dobrý herec jako Daniel Bruhl přijal takovou nevýraznou roli je mi záhadou. Nicméně bych celkem rád vidět Vaughna natočit válečné drama z první světové (či jakékoliv jiné) války. ()

Jardys88

Neměl bych normálně problém dát hvězdy tři ale kvůli tom jaké byly ty dva díly před tímto musím dát bohužel jen dvě. V porovnání se staršími díly je toto hodně kulhavý vzdálený bratranec. První dva díly byly akční, zajímavé, střelené, divné, šílené a super.  Tento díl se snaží tvářit seriózně, někdy dramaticky ale pak tu máte pár věcí co se snaží tvářit když ne vtipně tak aspoň zajímavě. Ani jedno se nedaří. Film je dlouhý, vztah otce a syna se neřeší a úplně by mohli být společné scény vystřižené protože svým způsobem neměly žádný vliv. Za mě na podívání jo, nenazval bych to ztrátou času ale prošel a nezanechal nic... ()

CHYREN

Zamiloval jsem si Rasputina! :D Jeho příchod na filmovou scénu v této podobě byl magický, excelentně zpracovaný, dynamický a z mého pohledu naprosto famózní. Dialogy naprosto úžasné a pojmout kozáčka jako bojové umění?? Brilantní!! To, jak celý příběh tvůrci zasadili do skutečných historických reálií je naprosto famózní. Z toho musí ucvrknout nejeden spiklenecký mozeček a kdyby to nebyl film, ale legenda šířená fake servery, budou vám tihle lidé tvrdit, že přesně tak se to stalo - Rotšíld za to může! Zase! Má to vtip, má to šmrnc, má to nápady. A s britskou naléhavostí i nonšalancí plive do tváře každému válkychtivému bezmozku, aby vzápětí tvůrci rozpoutali divácky velmi umně zpracovaná jatka. Dal bych pět hvězd, jenže to má háček - válka začala v r. 1938 a to si celý Západ připustí až po dalším pořádném globálním průseru. Stejně jako to, že I. světová válka byla zločinem, který chtěl každý z těch, co tam hráli hlavní role. ()

bigmatko

po bláznivej dvojke je pre mňa Kingsman prvá misia návrat k pôvodnej myšlienke a určite posun k lepšiemu. Postavy sú zábavne a príbeh je vsadený do prostredia, ktoré všetkému dodáva punc bojového ducha. Rasputinov súboj stojí za všetko a už len kvôli tomu sa oplatí isť do kina. Možno to súdruhovia zakážu vysielať ale po odmyslení geopolitických nezrovnalosti je Kingsman naozaj zábava. ()

Tr0nic

Žiaľ umiestnenie deja do obdobia prvej svetovej vojny King's Manovi skôr ublížilo, ako pomohlo.  Film kľudne mohol skončiť prvou polovicou. ()

pencho

Ani jsem nedokoukal, nějak se tento film snaží skloubit hodinu dějepisu s naprostou fraškou. Přičemž do toho vložil s jasným posláním korektnosti inteligentní britskou ženu a skvělého černého muže. To je dneska samozřejmostí a myslím si že je to v mnoha ohledech dobré zatímco někdy je tato korektnost na úkor kvality. Tentokrát to bylo úplně jinak. Místo toho, aby do hlavních rolí vložili “menšiny” spíše je zesměšnili. Udělali z geniální a šikovné ženy, špatně zahrané - no co, chůvu a z jednoho z nejlepších bojovníků sluhu čistící auto svému pánovi a tváříce se jako že jsou nejlepší kamarádi. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu