Černá zmije

• Veľká Británia Blackadder
Veľká Británia, (1983–1989), 12 h 15 min (Minutáž: 30–35 min)

Kamera:

Bill Broomfield

Rowan Atkinson, Richard Murdoch, Roger Sloman, John Savident, Brian Blessed, Bill Wallis, Gretchen Franklin, John Hallam, Stephen Gressieux, Angus Deayton (viac)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (29)

Černá zmije (1983)

Černá zmije. Tak trochu tvoří dvojici s červeným trpaslíkem. A to jak barvami, tak kvalitním humorem. Na oboje se rád dívám a k obojímu se rád vracím. Dobrý výběr herců a skvělé hlášky, co se neomrzí. Asi není potřeba o tom písnit do nekonečna. ()

The Black Adder (1983) (S01)

Ačkoliv mám raději moderní dobu, tak tato středověká řada je zpracována skvěle. Nejvíce mě vždy pobaví Čáryčichač, to jeho vymítání nemá prostě chybu. ()

Věštba (1983) (S01E01)

První díl Černé zmije mi stále přijde poněkud slabší, lepší díly přijdou, je potřeba jenom vytrvat. ()

Zrozen pro trůn královský (1983) (S01E02)

Největší hlody má král Richard IV. To kolem už je místy na hranici trapnosti, ale taková byla Černá Zmije, když začínala. ()

Arcibiskup (1983) (S01E03)

Arcibiskup, společně se španělskou infantkou, patří k mým oblíbeným dílům z první série. Narážky na církev prostě neomrzí a jsou vždy vděčné. ()

Vous královny španělské (1983) (S01E04)

Edmund má fakt kliku na nevěsty, nejdřív dostane takovej kusanec a pak ještě dítě. Na druhou sňatky s takovýmto věkovým rozdílem bývaly běžné. ()

Čáryčichač a lovec čarodějnic (1983) (S01E05)

Z první série jedna z mých oblíbených epizod. Čarodějnictví je prostě téma, které se jen tak nevyčerpá a dá se s ním dobře pracovat. ()

Černá pečeť (1983) (S01E06)

"Na černou svini!" Král Richard IV. prostě dokáže perlit, i když jde o hodně. Škoda, že se v dalších dílech neobjevoval nikdo podobný. ()

Černá zmije II (1986) (S02)

Renesance. Lepší technické provedení jak středověk, ale radši mám třetí a čtvrtou sérii. Dokážu je víc docenit. ()

Zvony (1986) (S02E01)

Nevím, jestli je to tím, že už jsem tento díl viděl ani nevím po kolikáté, ale nepřijde mi to tak záživné, jak by mohlo. Resp. jako pozdější řady. ()

Hlava (1986) (S02E02)

Velmi složité situace evidentně vyžadují jednoduchá, až primitivní řešení. Ale když to prochází, tak proč ne. ()

Brambora (1986) (S02E03)

"Tvůj snoubenec byl jen třetiřadý námořník, ale prvotřídní druhý chod." ()

Peníze (1986) (S02E04)

Biskup z Batsu a Walesu patří k mým oblíbeným postavám. Bez něho si seriál nedokážu představit. ()

Pivo (1986) (S02E05)

"Baldricku, podej mi moje extra silné pivo." ()

Okovy (1986) (S02E06)

"Bééé" ()

Černá zmije III (1987) (S03)

Třetí série a časová doba, která mi sedí více, než středověk nebo renesance. A i humor stihl vyzrát. Jak u některých seriálů s přibývající dobou kvalita jde dolů, tady jde nahoru. Navíc pomohl Hugh Laurie, který umí hrát totálního pitomce, tak přesvědčivě, že vidět ho hrát kohokoliv jiného je pak nepřesvědčivé. ()

Vůl a volby (1987) (S03E01)

Nejlepší parodie na volby, kterou jsem kdy viděl. "Manchester, počet obyvatel 60 000, volební seznam 3." Byť je všechno zahaleno do hávu nadsázky, tak spousta věcí platila. ()

Spis a spisovatelé (1987) (S03E02)

"Vy používáte používáte první slovník k vyhledávání sprosťáren?" "Myslím, že k tomu se nebude využívat jen první slovník." ()

Arest a aristokracie (1987) (S03E03)

Černá zmije a její výlet do Francie. Teda, úplně ne do Francie. A tuhle epizodu docela můžu, je tam Chris Barrie, jak hraje Rimmera. A i dabér Percyho. ()

Sen a senilita (1987) (S03E04)

Epizoda s herci a větší než normální princovou demencí. A právě proto se člověk baví. Jo a ještě něco. MacBeth. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz