Černá zmije - The Black Adder (1983) (séria)

Vous královny španělské (S01E04)

(epizóda)
  • Česko Vousy španělské královny (viac)

V roce 1492, po smrti krále Randolfa XII. Saského, se Evropa ocitla ve zmatku. Království povstávala a hroutila se, hranice a dokonce i jazyky se měnily. Král Anglie Richard IV. proto připravuje plány, podle kterých by mohl získat nejvíce a ztratit nejméně území. Jedním z jeho záměrů je oženění jeho syna Jindřicha za španělskou infantku, což se ukáže jako problém, neboť Jindřich je už zasnouben s někým jiným. Tedy spíš s jinými. Rádcové tedy králi připomenou, že má i druhého syna. Lord Edmund „Černá zmije“ zprvu reaguje nadšeně, protože už byl mnoha ženami odstrčen (a to doslova). Když však poprvé spatří svou budoucí nevěstu, změní okamžitě názor. Za hranicemi zuří bitvy mezi národy, bratři vraždí bratry a nebohý lord Černá zmije se snaží jakkýmkoliv způsobem zbavit svatby s princeznou, která připomíná mrože… (Česká televize)

Necrotongue

Čtvrtá epizoda pro mě byla jen o maličko slabší než předchozí díl. Bavil jsem se opět výborně, středověká politika byla sama o sobě pěkně ošidná, ale král Richard se v ní pohyboval jako ryba ve vodě. Miriam Margolyes byla výborná, když jsem ji viděl ve filmu Stalin jako Naděždu Krupskou, u každé její scény jsem si vzpomněl na španělskou infantku a bylo vymalováno. Fantastická role Jima Broadbenta:-) ()

fabecc1222

Jsem trochu zmatený ohledně pořadí dílů. Přiznávám, že na neoriginální verzi, kterou sleduju, je tohle jako druhý díl....  Potěší Jim Broadbent, a jeho překladatelské zásahy, ty tenhle díl táhnou nejvíce. Jinak tomu stále pořád něco chybí, něco, kvůli čemu byste chtěli sledovat další díly. Ale určitě to nejsou ovce v ložnici :) ()

kwoky

"Takže tys mi, Percy, vlastně řekl, že něco, cos v životě neviděl, je nepatrně méně modré než něco jiného, cos rovněž v životě neviděl." :) Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. ()

MegaBite

Miriam Margoliye v Černé zmiji prostě miluji. Její mimika je dokonalá a v seriálu si spolu s Atkinsonem skvěle sedli. Stejně jako 1 epizoda ve 2. serii, kde Miriam hraje Bílouzmiji, patří k mým nejoblíbenějším. ()