Černá zmije

• Veľká Británia Blackadder
Veľká Británia, (1983–1989), 12 h 15 min (Minutáž: 30–35 min)

Kamera:

Bill Broomfield

Rowan Atkinson, Richard Murdoch, Roger Sloman, John Savident, Brian Blessed, Bill Wallis, Gretchen Franklin, John Hallam, Stephen Gressieux, Angus Deayton (viac)

zeleznak

Nechapu, jak to nekdo muze spojovat s red dwarf. To za A. Za B. Rowanovi se neda uprit snaha, ale chybi tomu ten skutecny humor. 4.* za to, ze jsem pro ceske vydani opravoval titulky a vim, ze tam snaha o humor je. ()

MegaBite

Přesně takhle si představuju britský humor a s klidem můžu říct, že ho prostě miluju. Chápu, že tenhle typ humoru není pro každého, takže se nad některými hodnoceními ani nepozastavuji, ale tohle je pro mě prostě legendární seriál, který nikdy nezestárne. ()

vinducha

Edmundova spanilá jízda napříč 4 epochami . 5 hvězd nestačí . A kdyby už 1. série nebyla dokonalá, dalo by se říct , že  každou další sérií zraje  jako víno .. ()

Bragi66

Ten středověký začátek je docela i akční, ale pak je to čím dál více jen konverzační komedie s nesnesitelnou přidělávkou smíchu z publika. ()

darius1706

Anglický suchý humor je takový velmi zvláštní druh humoru - balancuje na hraně až trapnosti, dá se přirovnat ke kameňákům. Když to vybalancujete dobře, vznikne něco, už čeho si často ucíknete smíchy, když špatně, vznikne z toho neskutečná trapárna. A do toho musíte ještě započítat, že zpravidla se někdo chytrý trefuje do nějakého blbce a vzájemné působení těchto dvou stran právě vytváří ony situace, které budou buďto vtipné nebo trapné. A po úvodu se můžeme pustit do hodnocení seriálu. Jsem líný hodnotit každou sérii, nedej bože každou epizodu, takže to vezmu jedním vrzem. První série byla hrozná, myslel jsem, že jí nedokoukám, byl to velmi povrchní druh humoru, kde jsem se uchichtl snad 2x. Celé to bylo založeno na neschopnosti až debilitě hlavního hrdiny, třeba scéna se suspenzorem byla vyloženě ubohá. Vtipné mi přišly ony dva momenty, první, když Edmund sejmul krále a druhá, když kecali o těch relikviích. Tam bych dal z fleku odpad. Jak jsem četl v zajímavostech, ani mecenášům se to nelíbilo a tím se elegantně dostáváme k druhé sérii, kde to bylo něčem jiném. Role se částečně otočily a Edmund už nebyl ten outsider, a to zkrátka sedlo. Bohužel se tvůrci nevyvarovali hodně trapným hláškám mezi královnou a chůvou a královna sama byla hodně přestřelená, ale zde jsem se bavil a tohle byly jen takové menší kaňky. Třetí série, kde se dostal do hlavní role i Hugh Laurie, byla taková zvláštní. Nemůžu říci, že jsem se nebavil, ale postava krále v podání Hugha byla opět zbytečně přetažená, že to má být idiot člověk pochopil hned v první díle a zbytečně se epizody tříštily na tom samé stále dokola. A konečně čtvrtá série, tam se vše tak nějak vyrovnalo, a ta se mi zase líbila. Když to vezmu na procenta - I - 5%, II - 80 %, III - 50 %, IV - 80 % ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz