Dvaja agenti CIA a bývalí milenci (Chris Pine a Thandiwe Newtonová) sa po rokoch opäť stretnú a prekročia hranice medzi povolaním a vášňou... Skvele obsadený film o globálnej špionáži, morálnej dileme a smrteľnej zrade vznikol podľa rovnomenného svetového bestselleru amerického spisovateľa Olena Steinhauera. (HBO Max)

Rathalos

Ty kokos,prave som zostarol najmenej o 20 rokov,ta hodina a styridsat minut sa vliekla ako sopel z nosa,aj v praci ide cas rychlejsie ako pri sledovani tohto thrilleru,strasne nezazivny,nudny a uspavajuci film,tentokrat nepomohla ani ucast Chrisa Pinea...:-) ()

John80

Zdĺhavá špionážna a ukecana dráma, kde sa stretnú dvaja ľudia a riešia nielen ich vzťah ale aj únos lietadla-stary prípad, film mi prišiel skôr ako spomienka na minulosť. Minimum akcie 2* ()

bearmeedek

Komorní špionážní drama, u kterého větší část filmu probíhá konverzací dvou špiónů u jednoho stolu a je oživováno příslušnými retrospektivami. Pro někoho nuda. Ale všechno je promyšleno a sleduje to k závěru, který asi opravdu nikdo nečekal. Závěr je pořádný šok a to je ta hodnota celého filmu. ()

alldo.raine

Podařená konverzačka, u které jdu ale nakonec na 3*, protože ten konec byl za mě prostě odfláknutý. Ta pointa mohla/měla být napaditější. Jinak atmoška dobrá. ()

Brooks

Romanticko špionážna konverzačka o dvoch hercoch a jednom esteticky vymaznanom interiéri reštaurácie. Jej flashbacková štruktúra je trochu dezorientovaná a chémia on-ona nefunguje úplne stopercentne, ale ich príbeh dokáže zaujať aj napnúť. Finálny zvrat prekvapí, ale pri spätnom premýšľaní vyvoláva dosť otáznikov. Koniec je ok. 3* ()

papadoce

Pozor, v závere čistý spoiler. V prvom rade sa nejedná o thriller, ale je to veľmi komorná dráma. Okrem vyšetrovania nezdarenej akcie, kedy po teroristickom útoku zahynuli nevinní, sa nemálo venujeme vzťahu dávnych milencov a kolegov. Tí sa stretávajú po ôsmych rokoch, pričom jeden z nich má na starosti vyšetrovanie. Hľadá sa totiž zradca zvnútra. Keď sa scenárista alebo režisér pustia do dvoch tak ťažkých a premiešaných tém ako je terorizmus a dávny vzťah kolegomilencov, mali by byť už remeselne zruční, lebo inak to môže dopadnúť katastrofou alebo prinajmenšom nudou. Chlapci si zvolili riadne skákanie v čase, ale robili to natoľko prehľadne, že sa divák určite nestratí. Film sa úplne vyhne akcii a to napriek tomu, že sa bude hovoriť o viacerých teroristických činoch. Dá sa otvorene povedať, že akciu sa rozhodli vymeniť za herecké výkony, ale podľa mňa to nevyšlo na sto percent. A to hrali skutoční herci. Proste, keď vás riadi neskúsení šéf nejde to, aj keby ste sa sebeviac snažili. Janus to nedal, to je môj názor. Režisérsky na to nemal. Miestnu 54ku ale aj tak neschvaľujem. Dám určite hviezdu hercom a jednu hviezdu za príbeh samotný spolu s vyústením. Akože fajn to bolo, ale keď vám dajú do popisu len jeden žáner že thriller, tak proste ste nejako nastavený a potom bum, čistá nefalšovaná dráma. On si vybral ju, aby ju zachránil a ona mu neverila a nechala ho zomrieť aj keď ju miloval. Vlastne za ten záver pridávam tú tretiu a pol ⭐️. Myslím, že si to neodpustila nikdy. Smutne skutočný film. Kebyže viem čo idem pozerať, napálil by som aj štvrtú hviezdu. Ale ja mám srdce, tak predsa ⭐️⭐️⭐️⭐️. Proste pocit, ktorý to vo mne vyvolalo. ()

Solverino

Průměrná kecací záležitost z prostředí Agentury, kde se plánují a vytvářejí vlády v banánových státech a východní Evropě, kde včera znamená zítra. Levice neví co dělá pravice a nikdo nikomu nevěří. Kámen šuká cihlu a všichni se tak nějak mají rádi. No prostě klasická státní služba pod penzí (když něco moc neposerete). ()

Mamlas

100 minut pomalé nudy. Neustálé flashbacky, otravná postelová romatika, obrovské prostoje. Vše, co mohlo trvat minutu, trvalo v tomhle snímku tak čtvrthodinu. S masivním přeskakováním nakonec nadvakrát dodíváno. (12%) ()

PlysovyMacko

Snažila som sa dávať pozor, ale vôbec som nepochopila o co v tomto filme išlo. Prestrihavaju sa tu rôzne časové roviny, rieši sa únos lietadla teroristami a milenecký vzťah kolegov a úplne mi unikli súvislosti. Vôbec ma to nebavilo a čakala som, že na konci sa dozviem nejaké vysvetlenie. Z môjho pohľadu strašne neprehľadný film. ()

xxmurphyxx

Thriller, áno aj. Ale v prvom rade kus slušnej romantiky z prostredia špiónov. Za mňa sympatická, ľahko nadpriemerná komorná konverzačka s nejakým tým zvratom pri konci, na pozadí jednej nevydarenej akcie a tragédie v jednom viac menej o dvoch hercoch. Výber hercov mi ale sadol. Pine má charizmu a Newton tiež nie je na zahodenie, navyše tu ukáže kozy. Čo je ale najpodstatnejšie, chémia medzi nimi funguje perfektne a to je viac menej základ a najväčšie pozitívum filmu. Nebyť toho bol by to celkom prúser, ale takto sa to dá odporučiť na kľudný nedeľný večer. Najme vo dvojici. Ak ale niekto očakáva akciu, alebo prekombinovaný sofistikovaný thriller nech skúsi inde. ()

Lina

Spíš divadelní hra pro dva herce než dobrodružný kus. Akce je tu dost málo, kdo ji čeká, bude zklamaný. Staví se spíš na vnitřním napětí a dialozích. Jestli máte rádi tenhle typ příběhů, můžete si film vychutnat, ať už vám konec dojde předem nebo ne. Ostatním doporučuju klasičtější špionážní filmy. Mimochodem, Všechny staré nože jsou dost pěkné kamerovky na Bonda – ještěže aspoň to martini neměli. ()

jokino

Pre mňa, hrozne uťahaná, zbytočne prepletená / pomotaná, priemerná záležitosť.. Veľmi dobré obsadenie, no slabé prevedenie.. ()

Heywood

Film plný flashbacků a sexu hlavních hrdinů. Jako by tam to drama s únosci ani nebylo. A chudáka pekaře zlí Amíci vydali - a proč? Vždyť byl nula. Nemohl být zdrojem žádných podstatných informací. Proč by ho práskli? Sex mezi agenty není zakázán, vztah ano a pokud k tomu dojde, jsou rozděleni = proč asi? Ten příběh Romea je tak blbý, až to bolí. Ona volá ze svého mobilu Teherán? Jemu na jeho mobil volá ... jenomže to je vše zjistitelné a žádný profík by se takhle idiotsky nezachoval. Navíc volání na čísla může být provokace a záměrné kompro. Tady film o CIA hodně zklamal. A finále bylo dětinské. Výslechy podezřelých se nevedou při hostině a chlastačce. 50% za herecké obsazení a snahu ukázat, jak je těžké být špionem. ()

Hopeman

Pod slovem strhující a thriller si dokáži představit jak třeba sněhulák utíká před sluncem, nebo kojence s dudlíkem v desátém patře hrající si na římse, ale určitě ne dlouuuhé pohledy, pomalé tempo, víceméně komorní atmosféra a stará zrezlá láska sosající víno .... nazval bych to drama a stopáž zkrátil o cca 60min. ()