John Wick 3

• Slovensko John Wick 3: Parabellum (viac)

V tretej časti tejto adrenalínovej akčnej série má super zabijak John Wick (Keanu Reeves) k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov dolárov, čo zmobilizovalo armádu lovcov odmien. Potom, ako zabije člena tajného medzinárodného združenia nájomných vrahov, je John Wick exkomunikovaný a stane sa z neho štvanec na úteku. Elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok a sú pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie. (Forum Film SK)

.killer.

John Wick 3 je monstrózní! Bavil jsem se jako malej kluk - prostě nádhera. Je pravda, že příběhově je film rozvleklejší než jeho dva předchůdci, ale brutalita a kreativita akčních scén je zase o stupeň výš, což mu v očích fanoušků (mě) daného žánru přidává na hodnotě. Nejzajímavější, krom dechberoucích akčních scén, je samozřejmě sledovat, co dalšího svět Johna Wicka nabídne a ani tentokrát se s ničím nešetřilo - nové postavy, nové zákonitosti celého "syndikátu", nová neokoukaná prostředí a nečekané zvraty. Byl odhalen další kousek skládačky, jejíž obraz se pomalu ale jistě skládá. Otázkou tedy zůstává jen to, kdy můžeme čekat post bellum, protože čtvrtá kapitola konec Johna Wicka jistě nepřinese. Bohudík. ()

ŠpetaMarek

Je to lepsi jak dvojka, world building, ktery me tak stval u predchoziho dilu tu je a v mnohem vetsi mire, ale ma tak nejak smysl a nerusi. Problem u me je, ze jsem se prvni 2/3 nudil. Nema to atmosferu a evidentne meli tvurci dobre pobidky v Maroku tak na to naroubovali neco a pak sup zpet do NY. Posledni tretina ale prepne do meta-Matrix modu, parodie a full-Asia modu a to me bavilo prevelice. Takze jako vzdy to mam jinak nez vetsina publika. ()

Limous

V dnešní době digi mlátiček působí John Wick, jako oáza uprostřed pouště (stejně jako Mission Impossible). Film si nehraje na víc, než čím je a to je surová řežba . John Wick, je přesně ten film, který chcete vidět, žádný střílení do těla a náhlá reinkarnace padouchů, prostě bum do hlavy a nazdar. Film, jako takovej by byl spíš na 4*, ale musim dát 5, prostě musim, protože to co dělá Keanu je neuvěřitelný. Všechno dělá sám, všechno si vydřel, jen natočit ty scény muselo bejt naprosto zničující. Je to takovej Americkej Jackie Chan a právě kvůli Keanovi musim dát 5, je hrozně hustej. ()

Ondr0n

První John Wick z roku 2014 mi do noty zrovna nepadl, jeho druhý následovník na tom sice byl podstatně lépe, ale třetí John Wick s podtitulem Parabellum je oproti němu naprostá akční pecka. Nevím jestli je toto náhlé zlepšení zapříčiněno větší různorodostí nepřátel a situací, přítomností soubojů s meči (pro něž mám slabost), tím, že příběh dospěl do své nejzajímavější části... Něco je zkrátka jinak a je to jen dobře. Vizuál, stejně jako u předchozích dílů, není vůbec špatný. Hudba taky není nějak zázračná, ale atmosféru jednotlivým scénám dodává bezchybně. Reeves hraje jako Reeves (což není výtka) a zbytek hereckého osazenstva je také solidní. Jediné co mě moc nezaujalo byly ne-akční scény v Casablance, ale i přesto je John Wick: Chapter 3 - Parabellum jedním z nejlepších akčních filmů posledních let. Jednoduše paráda! ()

oldy

Nejlepší akční film roku. Akce je přehledná a pokažde přijde s něčím jiným. Jediné co mi trochu vadilo je konec. Tady JW vydržel až moc. Jinak kvalitni snimek. Myslel jsem,že tvurci i Keanu chcou tuto serii už ukončit,ale ke konci to moc nevypadalo :D No uvidíme.... Kdybych měl možnost jit do kina a vybrat si na co,tak dam přednost JW 3 než Avenges EG ;) Avengers v tomto připadě je pro děti. ()

nicneznam

Ale jo. Nakonec musim za 5. Teoreticky jde o nejlepsi dil. Skvele natocene, plne novych napadu, prehledne, zabavne. Ctyrka by se klidne zvladla. ()

Clark_Kent

EXTRÉMNÍ PALEBNÁ SÍLA A PLNEJ ZÁSOBNÍK S NADPRŮMĚRNĚ AKČNÍM JOHNEM WICKEM Pokud nemůžete zapomenout na starý klasický westerny, kdy měl skoro každej spravedlivej pistolník kolty proklatě nízko a všichni záporáci, zůstali ležet v blátě s olovem v zádech. Bude pro vás třetí John Wick, určitým spasením a jasnou volbou proč zvednout zadek a zaběhnout do kina. Po včerejší vydařené projekci vám můžu říct, zapomentě na Avengers : Endgame. Poněvadž z Johnnyho Wicka budete tajit dech a valit bulvy, jěště celkem dlouho. Abych byl upřímnej, všechny tyhle parády a přehlídky co nám přichystal režisér Chad Stahelski jsou v některých momentech sice přepálený, ovšem v dnešní moderní době nenasytnosti, dokážou širší publikum i zaujmout. Pokud se rozhodnete do biografu přece jenom zaskočit, čekejte poměrně svižnou a dobrodružnou cestu na které oblíbený Keanu Reeves, schytává opět spoustu ran ze všech možných stran. Ve finále to vždycky statečně a bravurně ustojí. U filmu si příjdou na své i všichni milovníci psů, převážně když nastupuje do akce čokoládová kráska Halle Berry. P.S.: Se čtvrtým Matrixem by se po téhle akční kadenci, mohl Neo vrátit trochu rychleji. 👌 ()

Dandy95

Choreografie a akce je pořád top, super, boží, luxus. Nasazení všech zúčastněných do akce, stejně jako v předchozích dílech, nejde nic než obdivovat a já doufám že se tenhle trend dlouhých širokých záběrů bude držet co nejdýl! Ale ten příběh už je tak hrozně pritazenej za vlasy, že jsem hodně bojoval, abych s hodnocením nesklouzl na tři hvezdicky. Pak si ale vzpomenu na parádní psí akci s Halle Berry a na ty čtyři se to u mě vytáhne. No ale *SPOILER* Závěr s pádem ze střechy už se fakt víc přibližuje něčemu z Rychle a Zběsile, než k prvnímu dílu Johna Wicka. ()

J.e.r.e.c

nejrozmanitější akční scény + nejkvalitnější protivníci + nejméně otravného sentimentu + nejvíc humoru = nejlepší John Wick 80 % ()

Marty7CZ

Parádní nápady, jede to jak mašina, jen mě to v bijáku tak ůplně nechytlo jako dvojka....Ale každopádka SUPERKLASS na třetí díl!!!! za 75% ()

departed

Akční nášup po třetí? Jistě. Zcela oprávněně vede John Wick akční žánr kupředu a správným směrem. Hned několik scén ve třetím dílu je toho důkazem, a není to zásluha jen samotného Keanu, ale celého štábu, který předvedl precizní práci. Zato scénáristický koutek si sem tam ulítl a chtěl si otevřít vrátka pro čtvrtý díl tak ošklivě nuceným způsobem, že to byla ve filmu jediná věc, která mi zážitek pokazila. Za mne osobně čtvrtý díl ani nemusí být. John řekl co potřeboval, zabil koho potřeboval a mělo by se mu dostat odpočinku (sami tvůrci si ze sebe dělají srandu větou "He's been retired for five years"). Chápu, že peníze to vidí jinak, ale já byl nadmíru spokojen, ale cítil jsem ke konci kravaťácké myšlení dojit, co to dá. Snad Keanu zůstane důstojný a skončí kdy má. Nicméně tohle je ukázkový příklad precizně odvedené filmařiny na poli akčních filmů s kaskaderskými kousky na úrovni asijských top filmů. Momentálně není široko daleko nic lepšího. A možná proto si toho vážím o to víc. ()

papadoce

Neviem, či existuje iná trilógia, ktorá má každým dielom vyššie hodnotenia na čsfd. Každopádne, trojka miestami bojovala s jednotvárnosťou. Je ťažké streľbou prekonať streľbu a úderom úder. Podarilo sa. Súboje boli omnoho dlhšie, ale plné noviniek. Všetkým velia nožové hody, čitateľský krúžok, streľba do pancierových chlapíkov, psie záprahy, vypratávanie sklenených vitrín, či konské rany. JW 3 priniesol niečo nové, vylepšil nevylepšiteľné a postavil pred seba otázku. Môže to fungovať aj napoštvrté ? ()

fridge

Nestačí to. Střílet neschopné zabijáky do hlavy jednoho za druhým prostě na dobrý film nestačí. O Johna ani nikoho jiného se ani na vteřinu nebojíte a to, co nám tvůrci naservírovali jako scénář, jsou přinejlepším hrubé črty. Audiovizuálně je to skvělé, ale chybí tomu uvěřitelná motivace, tep – kdy se střídá akce s doslova čímkoli jiným – a dialogy, na které byste nezírali, že to skutečně někdo myslel vážně. ()

Comida

Možná s odřenýma ušima ale je to za plný počet hvězdiček, nýbrž třetí John Wick je naprosto úžasná krvavá akční pecka. Je tedy pravda že když střílení utichne a dojde na kecání, není to zas taková sláva (v žádném případě nuda), proto jsem uvažoval i o čtyřech hvězdách, avšak dialogy naštěstí nejsou to hlavní na čem film stojí. Tím je dokonalá akce které je zde dost, a je přímo bravurně natočena a dechberoucí. Možná že kdyby snímek byl více reálný, tak by trval asi jen pár minut, ale díky blocbusterovým konkurentům v podobě superhrdinských šaškáren, je tento skvost výborným a více uvěřitelným osvěžením. Keanu Reeves je naprosto BADASS a Halle Berry jakbysmet, i její psíci které bych rozhodně nechtěl zapomenout nakrmit. Skvěle fungující humor, hudba, atmosféra. Prostě pecka. 9/10. ()

Shitonit

Jéžišikristepanenkomarijenanebi, co to jako kurva má bejt ??? Nonstop vyvražďovačka, kterou táhne pár neotřelejch nápadů, jako například ty pejsky bych chtěl mít taky.. ale jinak, Kínu si to prej sekal všechno sám, tak to měl asi pěkně vomlácenou kebuli, ale k vjeci, doprdelky na fijalky, celkově to je docela vážně, sračka. Jak jsem chápal jedničku, vstřebal dvojku, tak mě nasrala trojka, a ten votevřenej konečník si mohli taky strčit doperedele.. není těch zadků moc ? Bylo to divný. Fak. Fakt. ()

Najt

Jednička byla moc přímočará a mě celkem zklamala ( 3* ). Dvojka už šla v jiných stopách, sem tam odbočka, příběh byl zajímavější a Jonny ještě přísnější (4*). A trojka, tak to byl vrchol série, přesně to, co mě vadilo v minulých dílech, ve 3 nebylo. Příběhově to prostě jen pokračovalo dál, ale akce měla smysl, už to nebylo takovéto kropení ve stylu bum > mrtev, bum > mrtev, bum bum > mrtev mrtev, ale souboje byly delší, propracovanější, John konečně přebíjel, někdy až moc, ale to dodávalo na realitě a dokonce se místy objevila i známka humoru. Dokázal bych si představit zvrat, odbočku, zamotanost, prostě lepší příběh, jenže John Wick bohužel nemá být jako Mission Impossible, ale akční vyvražďovačka, a tak těžko vytýkat něco, co filmu chybí, když to tam vlastně ani být nemá. Jako celek to funguje skvěle a pro mě to byl zatím nejlepší díl série. jednoznačně. ()

Dantte..

Nejhorší díl ze všech, i když ohodnocený stejně jako předešlé. Scénář je fakt děsivý (tady už se hodně cucalo z prstu), plný výrazných logických chyb a sterilní akce je jak přes kopírák bez většího napětí nebo jakékoliv inovace (až na akci ve které jsou zapojení psíci, za tu tleskám). 40 % ()

Stanix

Tak si nejsem tak docela jist co "viděli" ti ostatní kritici co pějí velkolepé ódy ke třetímu Johnnymu Wickářovi. Já osobně jsem se po předchozích zdařilých dvou dílech na trojku docela těšil, ale po shlédnutí jsem zjistil, že dost zbytečně. Scénář je spíchnutý dost na rychlo a stojí za pendrek. Původní scénárista D. Kolstad, jež měl sám na starosti předchozí díly, si do toho nechal kecat ňákým třemi nýmandy a uklohnili spolu poslepovanou vratkou slátaninu. Navíc jak vidno se producenti evidentně shodli, že střílení bylo už dost a tak se v drtivé míře snažili za každou cenu vyměnit azenál. A tak se stalo, že většina šarvátek je v podobě sekané a píchané, zapojili se i mazlíčci jako kousaví pejsci a fotbaloví koníci a dokonce si tvůrci hned v úvodu dovolili rýmejkovat scénu ze slavného filmu Hodný, zlý a ošklivý, kde J.W. sestavuje revolver obdobně jako Eli Wallach u obchodníka se zbraněmi. Tak jak jsem se bavil u předchozích dvou dílů, se tady nekoná. Mě z toho vychází nejslabší díl trilogie. ()

Knor

Třetí díl a i tentokrát se jede naplno. Tenhle rozjetá mašina jménem John Wick nezpomaluje a neuhýbá. Jak to nejlíp pospat, prostě námrd tak jak jsme to všichni chtěli. Člověk, co tu má pod palcem akční a bojový scény zasluhuje nějaký vyznamenání, čistokrevnej adrenalin a jeden souboj efektnější než druhej. Je to přehnaný, je to neuvěřitelný, je to přestřelený, ale je to kurevsky velkej nářez, na kterej se dá koukat znova a znova :-) John Wick si mě podmanil a těším se na další pokračování. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (viac)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna… (viac)