John Wick 3

• Slovensko John Wick 3: Parabellum (viac)

V tretej časti tejto adrenalínovej akčnej série má super zabijak John Wick (Keanu Reeves) k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov dolárov, čo zmobilizovalo armádu lovcov odmien. Potom, ako zabije člena tajného medzinárodného združenia nájomných vrahov, je John Wick exkomunikovaný a stane sa z neho štvanec na úteku. Elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok a sú pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie. (Forum Film SK)

TheSompeque

V pořadí již třetí akční film s Johnem Wickem opět nezklamal. Naopak. Ve trojce se překonalo snad vše, kde předchozí díly zaostávaly. Akce od počátku do konce, která nemá jinde obdoby. Totální masakry, které svou choreografií ohromí. Některé scény jsou vyloženě geniální. Lepší "akčňák" v současnosti nenajdete. Audiovisuální masterpiece. Takže kdo neviděl, ať zahodí tu Plzeň, odvalí se z toho koupáku a maže do nejbližšího kina. 5/5 ()

Narayan

Bohužel potřetí to samé. Scénář čím dál tupější, akce občas nudná, bez nápadu, místy naštěstí furt skvělá (třeba úvodní boj s vrháním nožů). Co mi osobně už dost vadí, je naprostá tupost nepřátel. Jak trefně poznamenali v honest trailers už u prvního dílu, je to jako hrát Call of Duty na nejlehčí obtížnost. Vzhledem k tomu, že třetí díl je prakticky kontinuální akce, bije to do očí asi nejvíce. Závěrečná přestřelka v hotelu, kdy na scénu naběhne drsná zásahová jednotka, která se pomalu nechá vystřílet jedním funícím zoufalcem, už mi vyloženě lezla na nervy. Pak už totiž člověk ani necítí nějaké zvláštní sympatie k hlavní postavě, protože to vypadá, že za protivníky má jen tupé loutky, s hlavami plnými kečupu. Podle konce se dá nicméně očekávat čtvrtý díl, takže hurá na další headshoty. ()

emdvojka

Gradácia tejto trilógie je naozaj postupná a v 3 .časti sa nám predostiera možno horší príbeh, ale o to viac súbojov a digitálnej krvi. Tak, ako sú nesmrteľní všetci ostatní hrdinovia tak i John Wick prežije bodné, sečné i strelné zranenia a bez väčších problémov odolá útokom nespočetného množstva assasinov, aby nám ukázal, že Babajaga sa len tak ľahko nepoddá osudu. Tak pozeralo sa na to parádne, stále sa niečo dialo a v podstate to nemalo nejaké hluché miesta. Samozrejme, že to už hraničilo s ríšou fantázie, pretože nech sme si čo sme si, takú spŕšku trénovaných zabijákov by nedal dole možno ani samotný Superman z planéty Krypton. ()

KOOHA

patetizmus, sracka. takhle to nemeli delat, do taju organizace zabredli az prilis moc a vymotali se z toho nejasnou a zcela nesmyslnou veci. tenhle dil je spatenka a posouva tento vesmir do srackoidni strany. ()

DAPDO

Po pro mě slabší dvojce jsem už nečekal žádnou velkou změnu, trojka je ale zase úplně někde jinde. Jediný co zůstalo stejný, jsou skvělý a do detailu promyšlený akční scény, někdy kroutím hlavou, jak je někdo schopnej tohle natočit a jako bonus si Baba Jaga dokonce vzal na pomoc zvířátka v podobě koně a hafanů :-). Co je ale největší rozdíl oproti dvojce - ono to má konečně děj a příběh, v roce 2017 jsem si připadal spíš jako na sestřihu kaskadérskejch věcí, tady to konečně dává víc smysl. ()

dalziel

Bacha na broilery.Po návrate do Continentálu z dovolenky v Maroku ma to už veľmi nebavilo.Serii prospelo zapojenie Cat woman a jej čoklov.Tí boli absolutne boží.Keby sa to v tej púšti skončilo nepoviem ani Ň. Keby v skutočnom živote predstavovala Johna Wicka traktorova pneumatika nebolo by z nej už ani hovno.Ale mi tu máme zamiesené na 4 diel ? Ó MFC. ()

JBMAVERICK

Tohle celý kvuli psovi?! Trilogii Johna Wicka jsem si doopravdy užil, až když jsem přijal, žeJohn neni normální vysloužilej zabiják a svět kolem něho, neni stejnej jako svět kolem nás. Celý ty tři filmy jsou jeden velkej nápad, jak pojmout akční film. Chvilkama téměř Hunger Games, chvilkama Kurýr, ale vždycky něčim originální. Divák prostě nesmí přemejšlet nad tim proč tohle všechno John dělá, když mu "jen" zmuchlali auto, zabili psa, a zapálili barák. Divák musí přijmout, že to prostě John dělá a maximálně si to užít! Já to přijal a tu meganašlapanou akci vychutnával jak to šlo! Halle Berry s vlčákama velký plus trojky. ()

Kingjiri

Potěší, že si celá série drží úroveň a žádnej díl neni výrazně slabší než ty ostatní. Menší vrásky na čele mi dělá neustále rostoucí stopáž (oproti 97 minutám z jedničky jsme teď na 131 minutách). Dvě hodiny už mi při takhle jednoduchym příběhu bez příležitostí na nějaký zajímavý dialogy přijdou zkrátka moc. Něco jinýho by bylo, kdyby stopáž byla z drtivý většiny vyplněná akcí. Takže až na pár slabších míst jsem opět spokojenej, protože akce je docela dost, je nápaditě nakroucená i vymyšlená (bitka s knížkou, koně, psi nebo hrátky se "sklem" v závěru). Bitky pak patřej k tomu nejlepšímu, co lze v americký produkci vidět (třeba The Raid však nasadil laťku ještě výš a asi neni náhodou, že si právě odtud tvůrci vypůjčili tamního hlavního záporáka Yayana Ruhiana). Jo a stále postrádám nějaký hustý hlášky, který by stylovost série posunuly ještě o krok dál, čtyři jistý hvězdy. ()

rukay

Vynikající záležitost, která je více než dostatečnou záplatou na nemastného-neslaného Johna Wicka 2 (3***). Potěšilo jasné žánrové vymezení, jenž staví třetí dějství Wicka vedle epických vysokootáčkových počinů jako Raid (5*****), Raid 2 (4****), Ip Man (4****), nebo Mile 22 (3***). Na kost sedřený R-kový rating, kterému k dokonalosti chybí jen dudy, přitápí pod kotlem skvostné choreografie. Akce je přehledná, skvěle střižená, nabízí řadu osvěžujících momentů a neokoukaných nápadů, a i když ke konci sklouzává do stereotypu, pořád drží tepovou frekvenci v infarktových hodnotách. Vynikající řemeslné dílo. Unylejší příběh baví překvapivě i při opakované projekci - pořád je na co koukat. Dávat to do jedné věty s Equalizerem (2**) opravdu není na místě. 5***** a klidně bych si to dal i napočtvrté. ()

barabura odpad!

Komentář uživatele Ivo mi hovoří z duše. Netřeba psát nic víc... Chvíli jsem se bála, že demenci filmu jsme viděli pouze my s přítelem, ale pár lidí tady mi potvrdilo, že chyba byla opravdu na vysílači a ne na našem přijímači. U akčních filmů snesu hodně a občas přihmouřim oko nebo obě, ale tady sem mohla zavírat co jsem chtěla a stejně to nepomohlo. Bylo to utrpení, nuda, navršení kokotin... ()

phoenixer

John "ničitel skleněných vitrín" Wick opět zasahuje proti nejvyššímu řádu. Konkrétně tedy proti všem včetně jeho přátel, kteří se chvilku tváří jakože mu pomůžou, pak zase teda ne a nakonec teda jo. Akčních scén je tam víc jak v běžném devadesátkovém filmu, jen s rozdílem, že tady dochází munice v zásobníku. Auta i motorky létají opět vzduchem a samozřejmě nesmíme opomenout zvířátka na odlehčení situací. Suma sumárum je to zatím nejslabší díl série, takže snad u Chapter 4 zapracují na lepším scénáři. ()

Torgal

Neviem čo sa stalo, ale pocit realistickej akcie je pri treťom Wickovi preč. Bitky pôsobia ako tanec s komplikovanou choreografiou a nie ako boj kto z koho na hranici fyzických možností. Dramaturgia súbojov navyše hlavnému hrdinovi viditeľne nadržiava, keď prakticky nikdy nemusí čeliť protivníkom so zbraňami ak je sám neozbrojený. Celý film tak pôsobí ako nastrojené divadielko bez duše. Tiež trápna mytológia Wickovho sveta s tonami symbolov a teatrálnych gest mi už dosť lezie na nervy. A tak ma napadá, kde je polícia a iné štátne zložky, keď sa tam ľudia zabíjajú ako na jatkách? Na druhú stranu, akcia so psami v Casablance bola veľmi osviežujúca a výborne natočená a tiež finále v hotely na mňa aj napriek spomínaných výhradám pôsobilo dobrým dojmov a tak pod tri hviezdy nepôjdem. 6/10 ()

Jakubik

Začnu tam kde jsem s komentářem přestal u dvojky. Ono to má fakt ještě trojku? Bohužel má. Jednička se mi líbila. Byla to vyloženě jednohubka, která bavila. Byla to prostě jednoduchá zábava. Bohužel (myšleno jak v dobrém, tak zlém) měla úspěch, a tak vznikla dvojka kde se to začalo nabalovat o nějakou tu vatu okolo a v tu chvíli to přestalo být ono. Trojka jde ještě dál. Začíná to pěkně z ostra ale v podstatě po prvních 30 minutách to vydechne naposledy a už se to z komatu neprobere. Akce začíná být stereotypní, choreo moc dobře nefunguje. O nesmyslných zvratech a hlavní kostře příběhu ani netřeba mluvit. Keanu je sice sympaťák ale ani on už to prostě nezachrání. Říká se, že v nejlepším se má přestat, a to nejlepší skončilo se závěrečnými titulky prvního dílu… ()

FilipStinef

Dost velké překvapení. Všechny aspekty trilogie jsou zde vytažené do maxima, Keanu je větší frajer, na scénáři a postavách si očividně dali víc záležet, bojové scény jsou propracovanější, vizuál je krásnější. Film jsem si, narozdíl od třeba prvního dílu, opravdu skvěle užil. Pokud se budou pokračování ubírat stejně výborným směrem, asi si Johna Wicka i víc oblíbím. ()

Plechpetr

Bylo to na oko horší jak předchozí díly. Už možná trošku moc natažený, ale finále to mělo podle mého gusta. Rád se nakonec kouknu i na chapter 4. ()

Hpatrik

Stejný koncept pořád dokola. Akční scény sice jsou pořád víceméně nápadité a zábavné, ale už se to začíná pomalu ale jistě okoukávat a nudit. Slabé tři. ()

PetersCZ

Z jedničky jsem byl nadšený. Viděl jsem Wicka poprvé a nekonečné akční, mimořádně dobře choreograficky zpracované, mlácení jsem miloval. Navíc jsem se usmíval tomu hezky jednoduchému motivu "zabili mi psa". Dvojka byla o trochu různorodější a dalo by se říct napěchovanější, ale logika trpěla a mnoho věcí vůbec nedávalo smysl. takže jsem se už trochu mračil. A když teď přišla trojka, která nebyla ani zdaleka tak zajímavá jako druhý díl, naopak to byla prostě jen ve všem horší jednička, je na čase přestat. Je to nudaaaaa. Nula napětí, protože je vždycky jasné, že Johninho Wickinho musí vyhrát, nula kvality ve scénáři, což se projevuje zejména na rozbředávání Keanových motivů coby zabijáka - to by samo o sobě mohlo být právě super, ale tady s tím rozhodně dobře naloženo není a divák na Johnovi nevidí žádnou změnu; akorát si v jednu chvíli usekne půl prstu, aby toto svoje rozhodnutí v podstatě bez rozmýšlení popřel, takže mu už asi definitivně hráblo. Mlátičky jsou vesměs na jedno brdo, čest výjimkám (mezi ně spadá například knihovna v úvodu, nindžové na konci a muzeum zbraní je sice přitažené za vlasy, ale aspoň pořádná zábava). U záběrů, kde likviduje ani trochu se nebránící motorkáře (jaký smysl má jet ve skupině deseti lidí na motorce, když se stejně osm z nich jen kouká a ze své bouchačky nevystřelí?) se mi z tuposti filmu chce brečet. Celkový narativ naprosto nefunguje, jednotlivé prvky nejsou dobře propojeny, nové postavy nejsou zajímavé s výjimkou Berrady, který má ale asi jen pět minut stopáže. Rádoby dominatrix v kůži je nemastná neslaná. Prostě tady se nepovedlo nic a tentokrát to vypadá, že ani Keana to moc nebavilo. Jak by taky mohlo, když si nemůže ani pořádně zahrát, protože většinu času běží, chodí, nebo mu nevidíme do obličeje. Nejvíc můžu dát 4/10 a modlím se, aby nepřišlo pokračování. P.S. Zapomněl jsem zmínit, že film debilně opakuje svůj jediný "running gag" - psa. Minimálně čtyřikrát se dočkáme naprosto zbytečné a mě neskutečně vytáčející narážky na motiv z jedničky. "You a dog person, John?" "I'm more of a cat person myself" "He shot my dog" a tak dále. Proč? ()

papaguy

John Wick je zoufalý, (zlo)řád taky. A tak i divák. Trochu se nám to zamotalo, pak zase rozmotalo. Kaskadéři (ti si tu splnili své klukovské sny), bojovníci, baletky, cvičitelé psů, digitální animátoři koňů i interiéroví architekti odvedli dobrou práci. A Halle Berry je pořád kočka. Aneb nikdy nebyl film blíže akční počítačové hře. / Kvíz pro pozorné fanoušky seriálů na Edně: 1. Jak se jmenuje Wickův mazlíček?: a) Kočka, b) Pes, c) Hodný pes. 2. Jaké národnosti je John Wick?: a) Rus, b) Rusák, c) Bělorusák? 3. Jakou přezdívku má John Wick?: a) Baba Jaga, b) Bába mele maso, c) John Tleskač. Zajímavý komentář: Ivo. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (viac)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna… (viac)