Všetko sa začína obyčajnou láskavosťou – Emily (Blake Lively) požiada svoju najlepšiu priateľku Stephanie (Anna Kendrick), aby vyzdvihla jej syna zo škôlky. Lenže Emily si po neho už nepríde. Nedvíha telefón a neodpovedá ani na esemesky. Stephanie sa preto spojí s manželom Emily, Seanom a spolu rozbehnú veľkú pátraciu akciu. S pribúdajúcimi informáciami postupne prichádzajú na to, že Emily bola v skutočnosti niekým úplne iným a jej pravú tvár vôbec nepoznali. V tej chvíli sa začína odvíjať príbeh plný šokujúcich zvratov, tajomstiev a odhalení, v ktorom majú hlavné slovo láska a pomsta. (Forum Film SK)

terunka003

Dobré, napínavé, zábavné, odlehčený thrillerek. Dobrý film, u kterého se pobavíte. První 2/3 filmu byl děj plynulý, akční, dobře promyšlený. Zbytek byl trochu unylejší a dost pomotaný. Asi si děj nebudu pamatovat, ale ráda se na to podívám znovu. Už kvůli Blake, kvůli té by člověk doslova asi vraždil, aby mohl být v její společnosti. ..a taky to má pár vtipných prvků. A Andula to taky zvládla, jen ty romantický scény jí moc nejdou.. ()

Pavlínka9

Trailer mě zaujal již hooodně dávno a chtěla jsem to vidět hlavně kvůli Blake - je to kost ;) Ale co se z toho ve výsledku stane - tak to jsem fakt nečekala :) Takových zápletek, pořád větší a větší chumel informací :D Postupně jsem už nikomu nevěřila a přiznávám se, že na konci se z toho tedy stala poněkud fraška, ale ohromně mě to bavilo :) :) Je to thriller, lehce úsměvné, ale za mě neskutečně koukatelné právě díky Blake ;) Je to šílenost, ale za mě super ;) ()

uiu

Možná, kdyby zdejší přestali porovnávat s Gone Girl, tak by pochopili, že tenhle film se nesnaží nic napodobovat (btw. taky je to podle knižní předlohy) a pak by si možná tenhle snímek užili? Já teda nevím jak vy, ale já celý film seděla jak zařezaná a napětí se dalo krájet. Stephanie je mamka samoživitelka - vdova - která si vydělává (nejspíš) vlogováním o vaření. Je to praštěná puťka, nejlepší máma na světě a naivní, hodná blbka. Jednoho dne se s ní dá do řeči místní ikona Emily - bohatá, krásná a neskutečně satirická. Je jasné, že Stephanie využívá jen proto, aby jí hlídala syna, ale zároveň se stane i její nejlepší kamarádkou. Ty dvě jsou odlišné asi jako pepř a sůl a právě proto je celá jejich interakce tak zábavná a příjemná. Jednoho dne Emily zavolá Stephanie, jestli by jí nepohlídala po škole syna a poté beze stopy zmizí. Stephanie jako její nejlepší kamarádka hledá stopy, co se jí mohlo stát, dokud ji nenajdou mrtvou někde v jezeře stovky kilometrů daleko. Nebo ne? Bože, mě se ta zápletka tak líbila, bylo to vtipné, sebeparodizující a napínavé. Blake Lively to zahrála tak úžasně, že přemýšlím, jestli bych jednou taky chtěla mít takovou "kamarádku" maminu. UPDATE: Svůj komentář doplňuji po tom, co jsem zde četla něčí komentář, že Livelyny kostými byly dost přes čáru - Blake Lively sama v jednom rozhovoru uvedla, že chtěla, aby Emily měla tak výrazné, sexy a výstřední oblečení narozdíl od ostatních postav - nejen proto, že byla PR pro módní značku (omg), ale také protože taková žena, která se výstředně obléká, jednoduše zmizí. Stačí, aby se oblékla jako šedá myška a nikdo ji nepozná. A to byl jaksi záměr filmu. ()

SamVimes

Nebezpečná laskavost by hrozně chtěla být novou Zmizelou, ale na to není ani dost chytře napsaná, ani nemá tak zajímavé postřehy k lidské povaze a vztahům. Zbývá alespoň velice zábavná postava Blake Lively. ()

Timak

Bohužel jsem pod vlivem komentářů a popisku filmu podlehl pokušení, že se jedná o další Zmizelou. No, nestalo se. V podstatě celý film jsem bojoval sám se sebou, jestli to vypnout nebo si přece jen počkat na rozuzlení. Přestože to bylo napínavé asi celých 15 vteřin, rozhodl jsem se počkat. Končilo to přesně tak, jak jsem si myslel - žádný wow efekt se nekonal, jenom suché hmm. A to asi dobře vystihuje celý tento film. “Hmmm”. Blake je kočka a i když se mi v této poloze né úplně 2x líbila, tak to skvěle kontrastovalo s velmi prkenou Annou. A přece jen, pořád je to sexy Blake Lively, takže už jen pro to, má cenu na tento film kouknout. 2,5* ()

VanTom

V zásadě krimi-thriller o zmizení nejlepší kámošky staví na scénáři umně dávkujícím informace, kdy diváka prostě zajímá, co se stalo a jakým směrem se to vyvine. Do podvratně komediálního pojetí pak skvěle zapadl roztomile diblíkovský projev Anny Kendrick jako osamělé, aktivně snaživé maminy-samoživitelky. Závěrečné rozuzlení se natolik jednoznačně přiklonilo k fraškovité sebeparodii, až trochu vzbudilo podezření, že už nevědělo kudy kam. Slabší 4* ()

Sany33

Nebezpečná láskavosť sa nám veľmi nenápadne dostane pod kožu, až do chvíle, kým nezačne príliš kombinovať jedno rozuzlenie za druhým. Finále je zmesou absurdít, ktoré takmer bezchybnému dielu nemilosrdne zrážajú konečné hodnotenie. Svojim koncom sa tak film odlišuje od knihy. Prvoplánová snaha za každú cenu šokovať diváka nečakaným odhalením podkopáva doterajšie takmer dvojhodinové sympatie. Napriek prehnanému finále sa podarilo prevažne komediálnemu Paulovi Feigovi priniesť na začiatok jesennej sezóny svieži triler, ktorý obstojí v porovnaní s noirovými klasikami. 72% ()

sskrblik

Když jsem uviděl načančené herečky, pomyslil jsem si jaké by to bylo kdyby ty s spolu ve filmu něco začaly. Stejně tak rychle jako si začaly i skončily, takže kdož hledáš bujnou představu o lesbické romanci, ten nechť zklamán jest. První cirka půlka filmu byla celkem zajímavou ukázkou amerických pipkózních paniček, které jedou úspěšnou kariéru a uvnitř si nesou těžké břímě. Nicméně ta druhá část z toho udělá lacinou frašku s jediným účelem neustále překvapovat. Ovšem styl jakým se snaží překvapovat už je pak spíše trapný než-li konstruktivní. Zřejmě proto to má popisek KOMEDIE, ikdyž vpravdě zásadně úsměvné momenty zde nejsou. Dost možná dzbytečný film, kterým jsem strávil čas při čekání na svobodu... ()

Lukyn007

Paul Feig namíchal příjemný koktejl mysteriózního thrilleru a komedie, který ani na moment nenudí. Snímek, který má necelé dvě hodiny, šlape a nabízí divákovi jednak příjemný pohled na sympatické herecké obsazení a jednak všudypřítomný humor, jenž se v tomto žánru zase tak často nevidí. I díky němu lze odpustit trochu bláznivé a zamotané finále, které lze vidět v Mission: Impossible. Jen víc takových filmů! ()

svobik

Taková odlehčenější Zmizelá, když to srovnám s jinými Feigovými kousky, tak to ale přece jen na 4 hvězdy není, minimálně ten konec na mě byl až moc velká divočina.. Blake Lively každopádně válí. ()

blackJag

V pohodě film, jemuž se sice nedaří bořit předpoklady, na jeho zábavnosti mu to ale zase tolik neubírá. Anna Kendricková jako by tu žánrovou rozporuplnost úplně ztotožňovala :-) Deadly diblík, s nímž neradno je fuck with. 65% ()

MI-380

Hra Kočky s Myší. Kdo je ale pravá kočka? Blake nebo Anna? No, několikrát se to s námi zatočí. 75% (3046 hodnotících je na průměru 68%). ()

LizianShaw

Není to špatný film, ale rozhodně neudělal takový dojem a nepřirovnával bych ho ke Gone Girl, kde byla atmosféra a plot twisty daleko hlubší. Hlavní trio herců se povedlo, toto je můj první film s Annou Kendrick (až na Scotta Pilgrima, kde měla malou roli), a roli nerdy mamky zvládla skvěle, a bylo zábavné ji sledovat (kdyby měla hrát v Marvelu, tak definitivně Squirrel Girl). Blake Lively hrála snad pravý opak Kendrick, což bylo skvělé povyražení, škoda, že ve filmu nestrávilo mnoho času. Sice nedává trochu smysl, že by se matka-vlogerka stala soukromou detektivkou, ale film nabízí pár zvratů, takže výsledek není špatný. 75% ()

WincKruspe

Asi to byl záměr, aby nešlo o podobný film jako Zmizelá. Což je možná škoda, nehrát Anna svou typickou "trubku", tak by možná šlo o slušnou konkurenci. ()

Melios

Hovadina na N-tú! Skvelá krimikomédia ,ktorá aj po 117 minútach nestrácala tempo. Nebudem hodnotiť dej pretože bol klišovitý ale zábavný a originálny (a hlavne by som sa nevyhol spojlerom). Za šialenú zábavu a za blog pre mamy dávam 88% ()

jefff

Žánrový guláš, který se docela povedl. Táhne ho především skvělá Lively, ale nutno dodat, že i Kendrick se snaží seč může. Její komediálnější role je pochopitelně méně docenitelná než ta vážnější Lively. Konec byl trochu zvláštní, čekal jsem něco jiného, ale vlastně to nebylo scénáristicky zlé. Solidní žánrový crossover a velké překvapení. ()

Hollohlaway

To vůbec nebylo špatný! Jasně, v podstatě se asi na tom nedá moc originálního vymyslet, takže člověk pořád čeká na nějaký narativní twist a ten taky přijde. Ale i když mě ze začátku ta nanynka Anny Kendrick dost štvala, nakonec to parádně rozbalila. Blake Lively byla taky výborná a vůbec celý to bylo tak zajímavě máklý. Sem tam i humor, co chtít víc. Nečekaně příjemný. ()