Bývalá architektka Bernadette Foxová má zdanlivo všetko - nádherný dom v Seattli, úspešného a oddaného manžela Elgieho a úžasnú dospievajúcu dcéru Bee, ktorá sa práve chystá nastúpiť na internátnu školu. Po rokoch oddanosti rodine sa milujúca matka ocitne v pokušení znovu oživiť svoju dávnu tvorivú vášeň. Vrhne sa do dobrodružstva, ktoré jej naštartuje život a privedie ju k triumfálnemu znovuobjaveniu seba samej. Keď však Bernadette náhle a bez stopy zmizne, nepokojná rodina sa vydá na vzrušujúcu cestu vypátrať, kam matka odišla a čo sa jej stalo. (TV JOJ)

Johnny.ARN odpad!

Ach, toto čo zas bolo? Blančetka si vyberá role vyšinutých pízd aby si v nich mohla naplno zahrať a ukázať sa, Crudup sekunduje, ale cele je to také, že keď sa pri tom picháte plastovou vidličkou do ucha, robíte si vlastne službu. Desný film. ODPAD! ()

jefff

Linklatera mám rád. Blanchett oscarová, příběh kouzelný. Škoda, že scénář není ještě propracovanější a zejména konec není niternější. Za mě ale příjemné překvapení. ()

mosnak

Zvláštně pošahaný příběh o pošahané ženské, která má touhu a možná i trochu prokletí se za každou cenu seberealizovat skrze umění. Těžko říct jestli měl tento film ukázat, že i umělci jsou jen lidi... spíše mě to ukazuje to, že když nějaký kreativní blázen řekne, že je něco umění, tak to musí všichni respektovat a pokud ne... ach jo... pro mě jsou tito lidé jen zmatení šílenci uvěznění v zavedenem systému - 38% ()

ink flo

Cate Blanchett tu předvádí pozitivní aspekt švihlosti, kterou měla v "Blue Jasmine", kdy místo otravnosti převažuje roztomilost a komediálnost. Světoznámá avantgardní architektka se dostane ve svém životě do slepého bodu a kvůli tomu, že přestává tvořit, tak jí to začne rozežírat zevnitř a zároveň způsobovat čím dál větší problémy v interakci s okolím (kromě rodiny vyřizuje většinu věcí přes svou asistentku, o které pak zjistí, že je to scam vedený ruskou mafií :-)). Příběh je fajn, zpracování je celkem fádní, skoro až televizní, a rozhodně pod laťkou obvyklého standardu Richard Linklatera. ()

Rathalos

Suhlasim s nazormi ostatnych a to,ze Cate Blanchett bola vazne perfektna a vo vacsej miere prave kvoli nej je tato dramedy tak skvela,pohodova a aj dojimava,mne sa to pacilo,hlavne zaverecna pol hodina a tym padom nemam o com rozmyslat...:-) ()

Rockerman

Režisér Linklater je znám svými neobvyklými projekty. Takovým je bezesporu "dvanáctiletý" film Chlapectví, ale můžeme tam zařadit i milostnou trilogii, jejichž části jsou natáčeny vždy po devíti letech ( Před úsvitem, Před soumrakem a Před půlnocí). I zmizení Bernadette není téma zrovna běžné. Kdysi talentovaná a progresivní architektka se po jednom nezdaru uzavře do sebe, přestane mít ráda lidi a dokonce jim ve své psychické poruše ubližuje. Musí najít sama sebe, aby mohla dál žít. Mě se to líbilo. ()

BOURQUE

Zaujímavý film od R. Linklatera, ktorý sa snažil zachytiť zaujímavú osobnosť skvelej architektky Bernadett Fox. Ten výsledok je tak trošku všelijaký. Počas sledovania filmu, podobne ako u chovaniu B. Fox, som zažil veľké výkyvy – občas veľmi dobrý (napr. scéna, kde dievčatko zastane svoju matku pred jej „priateľkou“), občas spíš menej zaujímavý (napr. v scénach s manželom je prekvapivo menej šťavy). Najlepšou vecou na filmu je prítomnosť C. Blanchett (a jej vynikajúca herecká hra). Ona zachraňuje film (pána Linklater by jej mal za to veľmi poďakovať), jej ľahkú hereckú eleganciu by som dokázal pozerať veľmi dlho. P.S.: Tá budova pri záverečných titulkoch je proste awsome. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

joker30

Tuším nejak mäknem, ďalšia päťka tento rok :) Ale proste musím. Bolo to svieže, obrazovo krásne, teda poslednú pol hodinu určite. Relatívne originálne ani príliš sladké , ale dojemné. Tak akurát vtipné a Cate, tá opäť podala top výkon. Je to proste zlatíčko. 90% ()

Tipko

Síce vo filme vnímam idey hnutia New Age, globalizmu a multi-kulti, ktoré neuznávam, musím povedať, že ma tu upútala myšlienka, že nie všetci v rodine sú dokonalí a všetko na 100 percent zvládajú. Ale ide o to, ako v prípade matky Bernadety, nechať si pomôcť, keď je to treba a snažiť sa mať rád ostatných členov rodiny a dobre s nimi vychádzať. I o tomto to je. ()

mira.l

Bernadetta zůstala někde na půli cesty mezi Jasmínou a ... a ... a čím vlastně? Zpočátku to vypadalo opravdu jako jakási reinkarnace Jasmíniných slz, Cate Blanchett i tady hraje podobnou pizdu tak dok... (ne, dokonale ne, jen dobře, dokonalá byla Jasmína), že by jí člověk po 15 - 20 minutách nejradši otevřel obočí, ale celé je to takové nemastné, neslané, myslím, že tady vcelku odpovídá to aktuální hodnocení 65%. Bernadetta je sice kdysi slavná (čím, jedním domem, který nakonec někdo srovnal se zemí?) architektka, ale i tak se divákovi vlastně nedostane pořádného vysvětlení, proč se vlastně nastěhovala do domu, který jí i celé její rodině padá na hlavu. Snad proto, že to byla nějaká polepšovna, cvokhaus nebo něco podobného? No, asi se tam cítila "jako doma". Ve chvíli, kdy "se zmizí" do Antarktidy a vetře se na nějakou vědeckou stanici, kde ji tak nějak začlení do personálu, do toho se za ní vydá manžel s dcerou a pochopitelně ji najdou na první dobrou, už to jde do kopru úplně. Dvě hvězdičky za Cate a nikdy víc. Tohle se nějak moc nevydařilo. ()

pushover

Mám rád filmy o existenciálních krizích a Cate to dala výborně. I přesto, že zde uvedený obsah filmu je úplně mimo, bavil jsem se dobře. ()

Sharleen

Netradičný film, ktorý herecky ťahá len samotná Cate Blanchett... ale ona je úžasná asi všade. Za poslednú tretinu pridávam 4tú hviezdičku. ()

bonovox

Miestami vtipná sonda do života bývalej architektky ktorá hľadá zmysel ďalšieho života. Záver v Antarktíde spolu so skvelou Blanchett dvíha hodnotenie aspoň nad priemer. ()

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (viac)