Hotel Mumbai

• Austrália Hotel Mumbai (viac)

Hotel Mumbai, poutavý příběh o lidskosti a hrdinství, živě líčí události v ikonickém luxusním hotelu Tádž Mahal v indické Bombaji, na který v roce 2008 zaútočila skupina pákistánských teroristů. Mezi oddanými zaměstnanci hotelu jsou proslulý šéfkuchař Hemant Oberoi (Anupam Kher) a číšník (Dev Patel, "Milionář z chatrče"), kteří se v zájmu ochrany hostů rozhodnou nasadit své životy. Před zraky celého světa je zoufalá dvojice (Armie Hammer, "Dej mi své jméno" a Nazanin Boniadiová, "Ve jménu vlasti") nucena učinit nepředstavitelné oběti, aby zachránila své novorozené dítě. (Cinemax)

Woody77

Mix viacerých filmov ktoré sme videli akurát sa zmenila zem, obsadenie a príbeh. Šialenstvo menom terorizmus je všade a príbehy ktoré mamé možnosť sledovať sú odrazom tohto šialenstva. Film od začiatku do konca nedá dýchať a 7drzuje človeka v napätí. Svoje hviezdy si zaslúži. Top.. ()

Lachtaan

Přesně tohle je můj filmový džem. Jen je škoda, že se takové svinstvo musí stát v reálném světě, aby dalo základ tak kulervoucímu thrilleru. Ať se mi někdo diví, že jsem ateista, když náboženství už po staletí způsobuje tyhle nešťastné okamžiky. Každým takovýmhle zážitkem se přesvědčuju v tom, že bych mile rád zprovodil ze světa samotný islám. Nesmyslnou víru, která způsobuje tragédie jako právě události 26. listopadu 2008 v Bombaji. ()

Tosi

Hotel Mumbai je brutální a nemilosrdnej. Diváka vtáhne do děje od první minuty a navíc pěkně podpoří evropskou averzi vůči islámu, prostě paráda. Nejvíc se divím absolutní nepřipravenosti indické policie, bejt to v americe, do deseti minut je tam speciální komando. Rozhodně milé překvapení a právem vysoká procenta. ()

oveckaoa

Hned ze začátku mě překvapilo, že to není indický film , ale australský. Tyhle filmy bych povinně pouštěl sluníčkářům a vítačům imigrantů co tak podporují muslimy, aby věděly jaký ´´pokrok,, nás čeká, když je vezmeme do svých zemí i když oni by to nejspíše nepochopily , ale třeba 1 z milionu by to zvládl. Jinak k filmu kdyby sejmuly i to mimino (místo toho otce například) jasných 5 hvězd bohužel se tak nestalo dám 4 (ne, že bych propagoval zabíjení dětí, ale strašně mě tam to děcko štvalo) . Jen jen docela škoda, že na konci není dovětek kolik tam umřelo lidí , cizinců a kdo to spáchal. https://cs.wikipedia.org/wiki/Teroristick%C3%A9_%C3%BAtoky_v_Bombaji_v_listopadu_2008 P.s. tohle by mělo povinně být každý den na programu všech ČT ()

elanius

(54/2019) / Dev Patel si zaslúži jednu hviezdičku navyše, aspoň niečo si človek dokáže zapamätať z filmu. Remeselne celkom fajn, blízko takému Greengrassovi (Captain Phillips), ale okrem pobiehania po hoteli film proste nemá vnútornú dramatičnosť alebo napätie. Dobrá jemne thrillerová jednohubka áno, niečo navyše sme ale nedostali. (6/10) ()

sskrblik

Jak se píše v Koránu peach-u nejlíp po ránu a v Kosmově kronice taky tuze smilní se. Filmů o bombermanech je již hodně a je zcela nepochybně jasné, že ISIS trénuje na svých 486kách Dynu Blaster, pokročilejší s Pentiem 133 MHz aaaatomic bombermaaaaan, kterak utécti před čerstvě nákladenou bombičkou. Inu jde jim to velmi dobře. Popravdě nespatřuji jedinečnost tohoto filmu v provedení, je to sto plus jedna stejný koncept. Jen zde nehrají americké hvězdy a prostředí je exotická Indie. Jsem přesvědčen, že terorismus je při dnešních téměř 8 milýJardech luďov natolik komplikováná věc, že je téměř nemožné odhadnout kdy a kde se něco semele. Stejně tak jako by v Bombaji člověk spíše čekal že tam bumbaj nikoliv bomb ajajaj. ()

ghatos

Rekonstrukce, co mě nechytla. Snad jen naznačené zfanatizování útočníků je zajímavější. Vesměs šablona a klišé. 55%. ()

Lukoboss

Je to hnus! Ne ten film samozřejmě, ale ten čin a vůbec ten fakt, že přijde pár mladých cucáků se zbraněma, kteří v podstatě ani neví, proč to dělají. Mají nějaký instrukce a hlavně vymytej mozek. Ale je dobře, že se i takový hrůzy ukazujou světu, aby jaksi povědomí o něčem takovým neupadalo. Film je to slušnej, herci jsou dobře vybraní, drama by se chvílema dalo krájet, jak je to hustý a naturalistický, to je dobře, k tomu to prostě patří. Pravdou je, že chvílema mně přišlo, že se někteří chovají trochu nelogicky (pro větší filmovost asi), ale těžko říct, v takové situaci asi člověk nad svým chováním zrovna dvakrát neuvažuje. Za mě velký překvapení, o filmu jsem se dozvěděl náhodou a nic moc neočekával. ()

Soweek

4,5* Naprostá thrillerová paráda, která Vás nepustí od začátku do konce. Hotel Mumbai se zjevil z čista jasna, bez jakéhokoliv marketingu a reklam a doručuje to, co mnoho jeho áčkové konkurence nedovede. Jeden z nejlepších thrillerů na motivy moderního terorismu, který si dnes můžete pustit. ()

Maynard.

Tenhle film jednoznačně řadím do škatulky "nasírací". Proč? Páč tady partička jarabáků se samopalama a granátama organizovaně napadnou město v Indii. Kde se žije přímo otřesně. Takže se tady jedná o spor mezi vylízanejma jarabákama s indama, u kterých snad nenosej pistole ani policajti. Nejvíc mě dostal přílet elitních jednotek (cca 11h), což je teda setsakramensky dlouhá doba na to, že je město obleženo skupinkama vrahů. No, film má tempo od začátku do konce. Něco podobnýho jako CPT.Philips. Herecky je to hodně dobře pojatý. Byl sem napjatej jak struna. FIlm ani nedopadnul moc hepiendem, takže za mě paráda :o) ()

herr_carter

Neskutečně dobře, reálně a bez pozlátka udělaný film podle skutečné události. Člověk si v průběhu říká, že jakkoliv jsou různá náboženství svým způsobem úchylná, Korán a stoupenci Alláhovi jsou ale fakt to největší svinstvo,o kterém člověk dneska může slyšet ( u nás naštěstí asi jen slyšet). Postřílej sobě nerovné a dostane se ti ráje, ty hovado. Naneštěstí jsou lidé v těchto zemích z 95 % blbí jak jejich zákon káže a proto jim nedělá problém od dětství slepě věřit, že zbytek světa stojí za hovno. Ach jo. Musel to být hrozný masakr......................moje hodnocení = 9 z 10. ()

sedm.1

Hotel Mumbai mě stál málem život, neboť na dvě hodiny jsem naprosto přestal dýchat a jen jsem s otevřenou papulou čuměl na film, který mi jednak zas po dlouhé době bude ještě nějaký čas rezonovat v hlavě a jednak ve mně ještě více prohloubil mou nenávist nejen ke všemu islámskému, ale v podstatě náboženskému všeobecně, neboť tato podívaná velmi otevřeně poukazuje čistě jen na to, o jaké vymývání mozků jde a čeho jsou lidé právě pod vlivem náboženství schopni. Každopádně, já vůbec od tohoto snímku nečekal, o jak intenzivní, ale především nekompromisní a krutou podívanou půjde, prakticky hned od prvních minut tvůrci chytí diváka bezohledně pod krkem a pod neustálím tlakem do něj servírují jednu šílenou hrůzu za druhou, bez varování, bez slitování, syrově a bez kompromisů, no prostě masakr, kdy mi běhal neustále mráz po zádech z té naprosté bezmoci vůči těm zfanatizovaným zmrdům, prostě šílený. Zpracování celé té události je každopádně ale vážně famózní, strhující, emočně neuvěřitelně silný, zároveň se ale vyhýbající jakýmkoliv kýčovitým, či přikrášleným momentům, veškerá ta hrůza je tedy přesvědčivá, až by se z toho nejednomu chtělo plakat. Napětí by se zde po celou dobu pak dalo doslova krájet, postavy a jejich herečtí představitelé nemají též chybu, a to na obou stranách barikády, no a samotný závěr snad nemůže nechat jediné oko suché, ten nával emocí je tu prostě enormní. Hotel Mumbai je zkrátka neskutečně dech beroucí podívaná, a pro mě osobně se jedná o jeden z nejsilnějších filmových zážitků vůbec. ()

Wally

Dobře provedený film se silným příběhem...krutý a syrový...atmosféru a punc mu dodává fakt, že je natočen podle skutečné události. Líbilo se mi to! Btw a tyhle srá*e si teď zveme do Evropy úplně dobrovolně... ()

Hanys_

Člověk je po všech těch zprávách kolem a filmech s podobnou tématikou už docela otrlejší, takže to se mnou nezamávalo tak, jak např svého času Hotel Rwanda. To ale nemění nic na tom, že ten příběh je hodně silný, natočené to je zručně a chování postav je tady docela realistické. ()