Dallas 63

Mysteriózny / Thriller
USA, 2016, 7 h 6 min (Minutáž: 42–81 min)

Tvorcovia:

Bridget Carpenter

Predloha:

Stephen King (kniha)

James Franco, Sarah Gadon, George MacKay, Chris Cooper, Cherry Jones, Daniel Webber, Kevin J. O'Connor, Lucy Fry, Nick Searcy, T.R. Knight, Brooklyn Sudano (viac)

Kdybyste měli možnost změnit minulost, udělali byste to? Středoškolský učitel angličtiny z Maine Jake Epping se po rozvodu sejde se svou bývalou ženou ještě naposledy v kavárně, aby podepsal potřebné listiny. Když jej při tom pozoruje majitel kavárny a jeho přítel Al Templeton, rozhodne se Jakeovi prozradit své tajemství, které nikdo jiný nezná. V kavárně jej pošle do temné komory a rázem se propadne do roku 1960. O tom, že se nejedná o výplod fantazie Jakea rychle přesvědčí tím, že mu předvede, že vše, co udělá v minulosti, se po jeho návratu projeví v současnosti. Al měl díky této komoře jediný celoživotní sen, zabránit atentátu na prezidenta Kennedyho 22. listopadu 1963. Když viděl Jakea se svou bývalou ženou, uvěřil, že on je tím správným, kdo by to mohl dokázat. Jemu již síly nestačily, proto se v ten okamžik vydal na svou poslední cestu komorou, aby pro svého nástupce vše připravil, a než byl Jake v kavárně hotov, byl Al zpět. Jake se nejprve zdráhá, po dlouhém váhání však nakonec svolí a vydá se do roku 1960. Zde však zjišťuje, že minulost se nenechá jen tak lehce změnit a hodlá se bránit... Seriál z roku 2016 kombinující špionážní tématiku s cestováním v čase byl natočený podle bestselleru Stephena Kinga z roku 2011. Ústřední roli nenápadného učitele, který se rozhodl rozklíčovat okolnosti, a nakonec i zabránit atentátu na J. F. Kennedyho, ztvárnil James Franco, který byl zároveň i producentem seriálu. V dalších rolích se představili i Chris Cooper, Sarah Gadonová, Lucy Fryová, George MacKay nebo Daniel Webber. Stephen King nesl v hlavě nápad na napsání knihy již od roku 1971, ještě před vydáním svého prvního díla. Pro účely knihy procházel spolu se svým dlouholetým přítelem a poradcem Russem Dorrem mnoho archivních materiálů ohledně samotného atentátu i tehdejší doby, aby naplnil svou vizi o věrohodném vylíčení událostí, které jsou stále předmětem nevysvětlitelných narativů i nejrůznějších konspirací. (Česká televize)

Nix

O předloze vím, že existuje, ale nejsem s ní obeznámen a proto jsem se do této minisérky pustil. Franco tu hraje celkem obstojně, ale občas mi přišlo, že byl pořád stejný a nebyl to podle mne jeho nejlepší výkon, ale rozhodně potěší. Co se týče 60.tek, ty jsou naprosto boží a hned mne uhranuli, jsou vypiplané do posledního detailu a máte pocit, že jste tam. Atmosféra je hutná, podle mne se skvěle vystihla, když to má být od Kinga. Ale příběh není bůhví co, i když vražda Kennedyho je skvělý téma a určitě tu má své plusy, jenže je to taková kombinace napínavého s romantikou a ta je tu taky a celkem dost. Ale díky tomu je ten konec takovej, akorát teda musím se přiznat, že i když první půlka posledního dílu byla fantastická, ta druhá mi prostě nesedla. Ale obecně je to dobrý počin o cestování časem a butterfly efektu. Ale že bych si kvůli tomu musel kupovat sako a klobouk, to bohužel, tak silný to nebylo. ()

RedRose

Cestování v čase já můžu a tady to je navíc podle Kinga, což bývá dobré a tady je to sakra dobré!! 60-tá léta jsou skvěle zvládnutá, herci hrají naprosto v pohodě a i když jsem dřív Franca moc nemusel, donutil mě abych změnil názor... Tady je skvělý !! 88% !! ()

haffen

Výborný začiatok, príliš dosekaný stred ktorý mi prišiel medzi pilotom a záverečným dielom ako vata, no a excelentný záver. Pôvodne som myslel, že tomu dám plných 5 hviezd, ale žiaľ. Tento seriál by si zaslúžil viac ako len 8 dielov v ktorých sa mohlo ísť viac do hĺbky. A práve týmto trpel seriál asi najviac. Je to škoda, ale svoje lepšie 4* (85%) si zaslúži. P.S. Neviem aká bola Sadie v knižnej predlohe, ale na nej som mohol oči nechať. Áno takto si predstavujem ideálnu ženu. :)) ()

ForGump

,,Byl jste ve válce v Koreji ?'' - ,,Ano'' - ,,U jaké jednotky?'' - ,,MASH, 4077''. Opět jsem Kingovy podlehl a opravdu se za to nestydím. Vynikající minisérie s Jamesem Francem v hlavní roli učitele, jenž dostane od svého přítele Ala, který má vzadu v bistru místnost s králičí norou, možnost změnit minulost Spojených států na počátku 60. let, konkrétně překazit atentát na JFK. Dostane rady a materiály a skutečně se vydá. Podaří se mu to? Uvidíte. Můžu říct, že se vše bude odehrávat v naprosto úžasných dobových kulisách, s vynikající, také samozřejmě dobovou, hudbou a s přesnými herci. Scénář je navíc chytrý (v rámci žánru mystery) a každý díl dokáže skvěle vygradovat a obzvlášť absolutní finále, které bylo nadmíru krásné. Navíc atmosféra mi přišla trochu Lost, to bude tím JJ. 80% ()

denulik

11.22.63 alebo ako som sa vykašľal na Kennedyho a staral sa o svoje veci. Od seriálu som čakala niečo iné- politický, konšpiračnoteoretický thriller o motívoch vraždy JFK, o možných útočníkoch, o alternatívnych scenároch atentátu, o pátraní po najväčšej záhade amerických dejín- kto a prečo. Prípadne aspoň mindgame o možných následkoch zmeny minulosti- o efekte motýlích krídel (o ňom sa síce čo to hovorí, ale realita je riadne odfláknutá). Namiesto toho sledujeme dvojicu divných týpkov, ktorí riešia svoje súkromné problémy, neustále odbehujú od témy a správajú sa dosť amatérsky. Keď sa už pozornosť konečne zameria na atentát, chovanie postáv nedáva zmysel- teda aspoň mne sa zdá, že sa Oswald rozhodol akosi na poslednú chvíľu a bez vnútornej, logickej motivácie.Akoby si práve tvorcovia uvedomili, že sú v poslednej epizóde a musia za 20 minúť stihnúť to, na čo zvysoka dlabali zvyšok seriálu. asi by som bola spokojnejšia, ak by to nazvali Trampoty pána angličtinára, lebo tento názov zavádza. ()

MAAUZ

Hlavní důvod, proč jsem chtěl sérii vidět, byl můj oblíbenec James Franco. Moc pěkně byla i nastíněná doba JFK v USA, která mi připomínala Mafii. Stará auta, obleky a oldschool účesy. Bavil mě příběh, motající se kolem Jakea a Sadie. Billa mi bylo moc líto, ten byl skvělej. Celou dobu jsem čekal, jak se situace vyvrbí, že v tom bude mít prsty někdo jinej a půjde příběh víc do hloubky. Konspirační teorie 0 a finále listopadu 63 bylo dost prostý. Konec bych ukončil ve chvíli, kdy se Jake ocitne zpět v současnosti ve zbořený budově (což jsem odhadl už po druhém díle), a nemohl by se dostat zpět. Protože portal byl přeci ve skříni, ne? Takže tou pohádkou, kdy se vrátil zpět do roku 60 vše resetovat, to zazdili. ()

elimS

𝟕𝟓% - 𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐄 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲: Zajímavý námět, ikdyž více pro americké publikum. Výborný Franco, atmosféra 60.let, občas akční a napínavé a konec takový neuspokojivý, ale asi jediný možný. ✱✱✱ 𝐒𝐏𝐎𝐈𝐋𝐄𝐑 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲:  Franco se dostane do minulosti, zamiluje se, jeho žena zemře a zabrání atentátu na JFK. To ale způsobí válku, tak minulost "resetuje" a "odmiluje se". ()

Stillborn83

Milé prekvapenie, ale témy o cestovaní v čase mi celkom režú. Seriál je síce poľa knihy Stephena Kinga, ale viaceré veci v ňom sú inak a prispôsobené. Po zaujímavom, ale pre mňa slabšom rozbehu, som sa do deja poriadne ponoril. Skôr ako tá linka o zabránenie atentátu ma bavil vývoj osobných záležitostí hlavných postáv. Nie som nejakým fanúšikom Jamesa Franca, ale v úlohe Jakea ma nesmierne bavil. Fungovala aj chémia medzi ním a Sarah Gadon. V záverečnej časti to tiež trochu stratilo akúsi logiku (čakal som, že ak by sa chcel vrátiť do reálu v roku 2016 bude musieť nechať všetko plynúť až po atentát, inak by sa vrátil stále do zmeneného sveta). ()

Worry77

Kdybych měl popsat svoje pocity z 11.22.63, tak bych řekl... zmatený, i guess? Legendární bichli Stephena Kinga jsem dosud neměl tu možnost přečíst (což je možná v rámci sledování seriálu dobře), takže s předlohou nemůžu srovnávat. Z mýho pohledu se jedná o tak trochu nedotaženou záležitost, protože po dokoukání jsem se nemohl zbavit pocitu, že jako seriál to mělo ještě na o dost vyšší level. Pár epizod bylo hodně natahovaných, pár jich bylo nadprůměrných a ta poslední mě zase nadchla, ale zároveň zklamala. Úžasně v ní fungujou emoce, ale prozkoumání alternativní reality po zabránění atentátu na JFK si zasloužilo minimálně dvojdíl. Ze všech stran jsem taky slýchal hype na cestování časem, kterýho tu je kupodivu poskrovnu. Na druhou stranu mě zaujala úžasná atmosféra šedesátek, hudba a můj oblíbenec James Franco, pro kterýho mám prostě slabost. (60%) ()

makakus

Pokud v jakémkoliv díle úmyslně rezignujete na naprosto základní logiku příběhu, můžete v nejlepším případě vytvořit povedenou ztřeštěnou komedii. Neboli - nemůžete myslet vážně, že se někdo vydá do minulosti zabránit atentátu na Kennedyho, protože kdyby se mu to povedlo, nemohl by se pak do minulosti vůbec vydat. Neměl by k tomu důvod, Kennedy by žil. Nelze měnit minulost, protože byste zlikvidovali přítomnost. Tady však tvůrcům musíte odpustit ještě mnoooohem více. Absolutní nedostatek humoru, napětí, hloupé dialogy, mizerné řemeslo, kýčovité figurky, předvídatelnost, zdlouhavou nudu, zcela nesouvisející scény včetně hned té první, neschopného Franca v hlavní roli - vlastně všechno. Akorát si můžete zpětně uvědomit úžasné kvality nestárnoucího Návratu do budoucnosti, který se s podobným námětem vypořádal téměř geniálně. ()

Kreins

Som veľký fanúšik Kinga. Tak to je. Sú od neho knihy ako ja hovorím "slabšie" a "silnejšie". Táto patrí medzi tie silnejšie. Áno v strede knihy bolo menšie romanticke odbočenie od strhujúceho príbehu, ale pre mňa nie na škodu. Ja som si užil aj túto pasáž. A teraz k seriálu. Zoberte skvelých hercov (tým myslím naozaj všetky vedľajšie a hlavné ulohy) fungujúcu krvnú skupinu Franco/MacKay, vyberte z knihy tie najlepšie pasáže, pridajte pár svojich nápadov, skráťte to - nech to "odsejpá", poriadne to zrežírujte a dostanete kultový seriál. Áno videl som zatiaľ 3 diely, ale ... nedýchal som, smial som sa, zatínal som päste... ()

Solverino

Knížka je tedy o mnoho lepší... nechápu proč je film trochu jinej,,, škoda tý atmosféry co měla knížka, film je takový slabší odvárek...ale pořád je to pitelný :) ()

DavidUrbanCZ

Veledílo! Osmidílný seriálový thriller nabitý fakty a akcí, která s každým novým dílem stupňuje na intenzitě a nutí člověka sedět přišpendleného u obrazovky! Velmi dobře zpracovaný koncept "motýlího efektu" a tlaku minulosti na hlavního hrdinu snažící se mu zabránit její změnu. Pečlivě vybraní herci a lokace, které dávají člověku velmi pečlivý náhled do šedesátých let minulého století. Daniel Webber zahrál Oswalda na jedničku! ()

Hjuud

POZOR SPOILERY!!! V podstatě se mi líbily první dva díly a pak ten poslední, ten byl top. První zklamání přišlo někdy po druhém dílu, když bylo jasné, že se seriál odkloní od knihy. Ale že tak výrazně a vlastně zbytečně? Parťák Jakea (vlastně George) mi celou dobu vůbec neseděl. Seriál také obsahoval spousty nelogičností. Například donebevolající bylo, když Jake se Sadie po úrazu hlavy hledali Jakeův byt... ale přitom Sadie v něm byla, dokonce v něm objevila nahrávací komponenty! Mrzelo mě také, že nebyl vůbec rozvitý koncept fotbalu, který byl v knize a který podrhl lásku Jakea a Sadie. Pilot byl super, byl jsem nadšen. Předposlední díl už byl vyloženě z povinnosti. Poslední díl byl zase super, držel se víceméně předlohy a byl velmi emotivní. Celkově se jedná o kvalitní počin, který byl pro mě jako čtenáře knihy mírným zklamáním. A palec nahoru za Jamese Franca! 3,66* ()

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)